روش های قانونی اخذ اقامت اتریش

کشور اتریش برنامه های مهاجرتی انعطاف پذیری را برای اخذ اقامت اتریش در اختیار اشخاص قرار می دهد و پس از آن کارت قرمز و یا سفید مهاجرتی را برای اشخاص صادر می نماید.

شرایط اقامت اتریش و شاخصه های مهاجرت به اتریش

کشور اتریش برنامه های مهاجرتی انعطاف پذیری را برای متقاضیان مهاجرت به اتریش در اختیار اشخاص قرار می دهد و پس از آن کارت قرمز و یا سفید مهاجرتی را برای اشخاص صادر می نماید. از اهداف اصلی این کشور امکانات مهاجرتی بسیار عالی؛ مهاجرت به سومین کشور برتر؛ مهاجرت با خانواده جهت اخذ تابعیت و شهروندی اوکراین و در اختیار داشتن شاخصه های شخصی و شاحصه های مرتبط با بازار کارگران را در بر خواهد داشت. برخی از قوانین در ۱ جولای سال ۲۰۱۱ به تحقق پیوست.

کارت سفید یا قرمز اقامت در اتریش

بیاد داشته باشید که کارت سفید-قرمز برای مدت ۱۲ ماه برای افرادی که قصد اخذ اقامت موقت را دارند و یا افرادی که دعوت نامه کاری توسط یک کارفرمای بومی دارند نیز صادر می شود. اشخاص ذکر شده در ذیل توانایی اخذ کارت سفید-قرمز را نیز دارند که به شرح ذکر شده در ذیل می باشد:

  • افراد بسیار ماهر
  • افراد ماهر در مشاغل کمیاب
  • فارغ التحصیلان دانشگاه های اتریش و یا موسسات آموزش عالی
  • افراد خود اشتغال
  • شرایط مورد نیاز و کلی

شرایط ذکر شده در ذیل بایستی قبل از هرگونه اقدام نیز بررسی شود:

  • هزینه زندگی در اتریش
  • تمامی متقاضیان بایستی درآمد ثابت و منظمی برای پوشش دهی هزینه های زندگی در اتریش بدون حمایت مقامات بومی داشته باشند. در این زمان متقاضی بایستی اثبات نماید که درآمد ماهانه منظمی دارد که این درآمد بایستی معادل با استانداردها و بیمه اجتماعی نیز باشد.پوشش دهی بیمه درمانی
  • تمامی متقاضیان بایستی از مزیت بیمه درمانی برای پوشش دهی هزینه ها در اتریش استفاده نمایند.

اقامت در اتریش بر اساس قانون و استانداردهای قانونی

تمامی متقاضیان بایستی شواهد کافی برای اخذ اقامت قانونی (که مفاد آن در قرارداد به صورت کامل ذکر شده است) را داشته باشند. علاوه بر این در این فرایند بایستی تمامی استانداردهای بومی نیز در نظر گرفته شود.

مهاجرت به سوئیس از چه روش هایی امکان پذیر است؟

کارگران بسیار ماهر

شهروندان کشورهای جهان سوم که مهارت های بالایی دارند قادر به دادن درخواست برای اخذ ویزای ۶ ماهه و با هدف یافتن کار در اتریش می باشد؛

نحوه ارسال درخواست اقامت اتریش

ویزاهایی که با هدف یافتن شغل برای اشخاص صادر می شوند بایستی به سفارت و یا کنسولگری کشور اتریش ارسال شوند. بیاد داشته باشید که این ویزا بایستی در اختیارکشورهای بومی و یا کشوری که فرد در آن مقیم است نیز قرار گیرد. ویزاهایی که با این هدف صادر می شوند برای تایید بایستی به سازمان استخدام عمومی AMS نیز بروند.

افرادی که مجوز ورود به کشور اتریش تحت عنوان ویزای free را دارند به اخذ ویزای جستجوی کار نیز نیازی نخواهند داشت. علاوه بر این؛ این افراد قادر به دادن درخواست برای اخذ کارت سفید و یا قرمز می باشند که این ویزا با توجه به میزان صلاحیت و مهارت افراد در اختیار آنان نیز قرار می گیرد.

متقاضیانی که قصد اخذ کارت سفید و یا قرمز را دارند و افرادی با مهارت می باشند خود به تنهایی قادر به ارائه درخواست خود به سازمان اتریش (سفارت و یا کنسولگری کشور اتریش) می باشند. برای متقاضیان مقیم در کشور و یا افرادی که توانایی های بالقوه دارند امکان دادن درخواست به سازمان اقامت نیز وجود دارد. با توجه به بیانیه های ارسال شده توسط کارفرمایان افراد قادر به ارسال درخواست خود به سازمان دولتی (Landeshauptmann)؛ سازمان های منطقه ای (Bezirkshauptmannschaft) و یا مقامات دولتی بومی (Magistrat) نیز می باشند. بیانیه کارفرما (Arbeitgebererklärung در زمان درخواست نیز بایستی ارسال گردد.
جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد اخذ اقامت اتریش می توانید با موسسه حقوقی داد آور مهر تماس بگیرید و یا فرم ارزیابی رایگان را تکمیل نموده تا کارشناسان ما پس از بررسی دقیق برای مشاوره با شما تماس بگیرند .

[تعداد: ۱    میانگین: ۵/۵]

وکیل مهاجرت کیست و چه وظایفی دارد؟

وکیل مهاجرت کیست، وکیل مهاجرت چه وظایفی دارد، انتخاب وکیل مهاجرت باید بر چه اساسی باشد، اینها و ده ها مورد از این دسته سوالات از مواردی هستند که روزانه ذهن تعداد زیادی از هموطنان را به خود مشغول کرده است,  متقاضیانی که قصد دارند مهاجرت قانونی داشته باشند و امورات حقوقی خود را به یک وکیل آگاه که به قوانین کشورها […]

کشورهای بی دردسر برای مهاجرت

گذشتن از زندگی و خاطرات کشوری که در آن زندگی می کنیم کار آسانی نیست. قوانین سخت مهاجرتی اغلب کشورهای پیشرفته هم بر این سختی اضافه می کند. در این مقاله قصد داریم شما را با کشورهای بی دردسر برای مهاجرت و روش های اخذ اقامت در آنها آشنا نماییم. در صورت داشتن هرگونه سوال […]

روش های قانونی اخذ اقامت سوئد

اجازه اقامت سوئد از طریق سوئد به شما امکان مسافرت و ماندن در این کشور را می دهد. اجازه اقامت می تواند برای مدت زمان محدود یا دائمی باشد. اگر قصد اخذ اقامت سوئد دارید یا برای مدت بیش از ۹۰ روز در این کشور می مانید، باید برای اجازه اقامت درخواست دهید.دوره اقامت دائم […]

ثبت دیدگاه

دیدگاه تان را در مورد این نوشته بنویسید. خوشحال خواهیم شد.


دیدگاه ها


شما اولین دیدگاه را برای ما ارسال کنید. حتما خوشحال خواهیم شد.