روش های قانونی اخذ اقامت سوئد

اجازه اقامت سوئد از طریق سوئد به شما امکان مسافرت و ماندن در این کشور را می دهد. اجازه اقامت می تواند برای مدت زمان محدود یا دائمی باشد. اگر قصد اخذ اقامت سوئد دارید یا برای مدت بیش از ۹۰ روز در این کشور می مانید، باید برای اجازه اقامت درخواست دهید.دوره اقامت دائم متفاوت است. در اکثر موارد شما ملزم به حداقل ۵ سال اقامت در سوئد هستید.

شرایط اخذ اقامت سوئد

برای تبدیل شدن به یک شهروند سوئدی، باید مدت زمان طولانی در این کشور زندگی کنید. به عنوان یک قانون، شما باید در مدت ۵ سال مداوم در سوئد اقامت داشته باشید. علت اقامت شما در سوئد و نوع اجازه ای که در این مدت داشتید، به شما این اختیار را می دهد که تمام زمان ماندن در سوئد را به عنوان اقامت دائمی حساب کنید. قانون اصلی این است که مدت زمان با مجوز اقامت، به عنوان یک دوره اقامت دائمی شمرده می شود.

اقامت دائمی در سوئد

اگر در هنگام ورود به سوئد اجازه اقامت دائم یا اخذ اقامت سوئد برای استقرار داشتید، مدت اقامت خود را از زمان ورود شمارش کنید. در غیر این صورت، مدت اقامت از تاریخی محاسبه می شود، که درخواست نامه خود را برای اجازه اقامت ارائه داده اید و مورد تایید قرار گرفته است. اگر درخواست شما در ابتدا رد شد و پس از آن یک درخواست نامه جدید را ارسال کردید، زمان از تاریخی که شما تاییدیه را دریافت کرده اید شمارش می شود.

اگر شما به سفرهای کوتاه مدت یا تعطیلات به خارج از کشور رفته اید برای دوره اقامت دائمی شما در سوئد اهمیتی ندارد. اما اگر بیش از شش هفته در یک سال در خارج از کشور بوده اید، تمام مدت زمانی که شما خارج از سوئد بودید از دوره اقامت دائمی کسر می شود. اما اگر شما به یک کشور دیگر بروید و در آنجا ساکن شوید، اقامت دائمی شما قطع می شود. شما می توانید از زمان بازگشت به سوئد دوباره شمارش اقامت خود را شروع کنید.

کدام کشورها بیشترین مهاجرپذیری را دارند؟

شهروندی سوئد

اگر اجازه موقت اقامت در سوئد برای تحصیل، گردش یا اقامت به عنوان زوج داشته باشید، یا اگر شما در سفارت یا کنسولگری کشور دیگری در سوئد کار کنید این زمان به عنوان یک دوره اقامت دائمی شمرده نمی شود.با این حال، اگر شما در مقطع دکترا در حال تحصیل باشید یا تحصیلات خود را به اتمام رسانده باشید تحت شرایط خاصی، مجاز به شمارش این دوره با اجازه اقامت تحصیل به عنوان محل اقامت دائم هستید. اگر شما با یک شهروند ثبت شده در سوئد ازدواج کرده اید یا با یک شهروند سوئدی زندگی مشترک دارید، پس از سه سال می توانید برای تابعیت و اقامت سوئدی درخواست بدهید. در این موارد، شما باید برای دو سال گذشته با هم زندگی کرده باشید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد اخذ اقامت سوئد می توانید با موسسه حقوقی داد آور مهر تماس بگیرید و یا فرم ارزیابی رایگان را تکمیل نموده تا کارشناسان ما پس از بررسی دقیق برای مشاوره با شما تماس بگیرند .

[تعداد: ۱    میانگین: ۵/۵]
برچسب ها:

آیا مهاجرت به آلمان خوب است؟

کشور آلمان در اروپای غربی و اروپای مرکزی قرار دارد و از شمال با کشور دانمارک، از شرق با لهستان و جمهوری چک، از جنوب با اتریش و سوئیس، از جنوب غرب با فرانسه و لوکزامبورگ و از شمال غرب با بلژیک و هلند مرز مشترک دارد. زبان رسمی مردم این کشور زبان آلمانی است […]

چرا قبل از مهاجرت به مشاوره احتیاج داریم؟

چرا ماقبل از مهاجرت به مشاوره نیاز داریم؟ با در نظر گرفتن این‌که راه‌های مختلفی چون مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری، مهاجرت سرمایه‌گذاری و … برای مهاجرت به کشورهای گوناگون وجود دارد و با توجه به تعدد کشورهای پذیرنده، انتخاب کشور و روش مناسب برای مهاجرت به آن کشور نیاز به اطلاعات جامع و تخصصی دارد. […]

آشنایی با کشور بلژیک و شرایط مهاجرت به این کشور

بلژیک با نام رسمی (Belxiye) کشوری در غرب اروپا و یکی از اعضای اتحادیه اروپا است. پایتخت آن بروکسل است. بلژیک در شمال با هلند، در شرق با آلمان، در جنوب شرقی با لوکزامبورگ، در جنوب با فرانسه و از شمال غربی با دریای شمال مجاور است. خط جدایی فرهنگی ژرمن‌ها و رومی زبانان از […]

ثبت دیدگاه

دیدگاه تان را در مورد این نوشته بنویسید. خوشحال خواهیم شد.


دیدگاه ها


شما اولین دیدگاه را برای ما ارسال کنید. حتما خوشحال خواهیم شد.