روش های قانونی اخذ اقامت نیوزلند

قبل از سال ۱۹۷۷ قانون اخذ اقامت نیوزلند ، قوانین مختلفی وجود داشته است. اتباع کشورهای مشترک‌المنافع که شامل انگلستان و جمهوری ایرلند نیز می‌شوند می‌توانستند درخواست اخذ تابعیت و اقامت در نیوزلند را به دولت نیوزلند داده تا آن را ثبت نماید. در قانون تابعیت مصوب ۱۹۴۸ هیچ‌گونه مدت زمان سکونت (اقامت) برای متقاضی در نظر گرفته نشده بود. همچنین در این قانون آمده بود که متقاضی تابعیت که تبعه یکی از کشورهای غیر از مشترک‌المنافع بود می‌بایستی ۵ سال اقامت در نیوزلند داشته باشند.

در قانون تابعیت که در سال ۱۹۵۴ به تصویب رسیده بود علاوه بر شرایط فوق‌الذکر شرط شده بود که کسانی که به تابعیت و اقامت در نیوزلند پذیرفته شده، می‌بایستی در مراسم تابعیت شرکت نمایند و همچنین در این قانون به زنان خارجی که با مردان نیوزلندی ازدواج می‌نمودند تابعیت و اقامت در نیوزلند اعطاء می‌گردید. همچنین در این قانون اعطای تابعیت فقط از طریق پدر به فرزندان میسر بود و تابعیت مادر به فرزندانش انتقال نمی‌یافت گرچه این موارد در قانون مصوب ۱۹۷۷ اصلاح گردید.

قانون تابعیت و اقامت و راه های اخذ اقامت یا اخذ شهروندی نیوزلند چگونه است ؟ ایا کودک با تولد در این کشور از اتباع کشور محسوب می شود و میتواند تابعیت و اقامت در نیوزلند کسب کند ؟ چه مدت ماندن در کشور موجب اخذ تابعیت و اقامت در نیوزلند می شود؟ آیا با ازدواج هم می توان تابعیت و اقامت را به دست آورد؟

در این مقاله شما با مباحثی نظیر راه های مهاجرت نظیر شرایط مهاجرت به نیوزلند از طریق تحصیل ، سرمایه گذاری ، تخصص یا خرید ملک آشنا خواهید شد.

شرایط و راه های اخذ اقامت نیوزلند

از طریق تولد فرزند

به‌طور کلی هر شخصی که تا قبل از سال ۲۰۰۶ در نیوزلند متولد شده باشد تبعه نیوزلند محسوب می‌گردد. البته این اصل شامل فرزندان متولد شده از مأموران سیاسی دولت‌ها نمی‌گردد.

اطفالی که بعد از اول ژانویه ۲۰۰۶ در نیوزلند متولد گردند حتی اگر یکی از والدین آن‌ها تبعه نیوزلند و یا مقیم دائم نیوزلند و استرالیا باشند نیز تابعیت و اقامت در نیوزلند را به وسیله تولد در خاک نیوزلند اکتساب خواهند نمود.

اعطای تابعیت یا پذیرفتن به تابعیت و اخذ اقامت نیوزلند

یکی از شرایط لازم برای کسب تابعیت و اقامت در نیوزلند اقامت مجاز و سکونت در نیوزلند به مدت پنج سال می‌باشد. البته قانون مصوب سال ۲۰۰۵ این شرایط را تغییر داده و کسانی که قبل از ۲۱ آوریل ۲۰۰۵ گواهی اقامت دائم در نیوزلند را بتوانند ارائه بدهند و یا کسانی که موفق به اخذ موافقت دولت نیوزلند جهت اقامت در این کشور بشوند بعد از ۳ سال اقامت دائم می‌توانند برای کسب تابعیت و اقامت در نیوزلند اقدام نمایند.

افزایش سخت گیری ها نسبت به مهاجرت از ونزوئلا

لازم به توضیح است که این شرایط (این ماده) تا اوایل ژانویه ۲۰۱۰ اعتبار داشته و بعد از این تاریخ منقضی خواهد شد.

کسانی که بدون مجوز قانونی حتی برای مدت طولانی که در نیوزلند اقامت دارند بر اساس قانون تابعیت مصوب سال ۱۹۷۷ دولت نیوزلند از اعطای تابعیت به آن‌ها ممانعت به عمل می‌آورد.

شرایط اعطای تابعیت و اقامت در نیوزلند

برای تحصیل تابعیت و اقامت در نیوزلند شرایط ذیل ضروریست:

 • اقامت مداوم در نیوزلند به مدت ۳ سال تمام
 • دارا بودن شخصیت اخلاقی خوب
 • داشتن اطلاعات کافی و تسلط بر زبنان انگلیسی
 • اثبات مسئولیت‌پذیری و توانایی تأمین معاش خود و خانواده
 • آگاه بودن به امتیازات و مزایای داشتن تابعیت و اقامت در نیوزلند
 • شرکت در مراسم تابعیت

استثنائات بر مقررات اقامت مداوم در نیوزلند

موارد زیر از ۳ سال اقامت مداوم در نیوزلند مستثنی هستند و نیازی به داشتن مدت زمان اقامت در نیوزلند ندارند:

 • شهروندان ساموآ (Samoa)
 • کسانی که در خارج از نیوزلند بین سال‌های ۱۹۴۹ تا ۱۹۷۷ از مادر نیوزلندی به دنیا آمده باشند.
 • اشخاصی که توسط اتباع نیوزلندی به فرزندخواندگی پذیرفته شده باشند.
 • فرزندان اتباع نیوزلند که در خارج از نیوزلند متولد شده باشند.
 • تحصیل تابعیت از طریق نسب (اصل خون)
 • تابعیت و اقامت در نیوزلند از طریق خون به فرزندانی که در خارج از نیوزلند متولد شوند منتقل نمی‌گردد مگر اینکه این طفل تابعیت کشور دیگری را نداشته باشد و یا اینکه در نیوزلند زندگی می‌کرده‌اند و بعداً تابعیت و اقامت در نیوزلند را کسب کرده باشند.

اشخاص زیر به عنوان تبعه نیوزلند محسوب می‌شوند:

 • اشخاصی که در بین سال‌های ۱۹۴۹ تا ۱۹۷۷ در خارج از نیوزلند از پدر نیوزلندی متولد شده باشند.
 • اشخاصی که از اول ژانویه ۱۹۷۸ در خارج از نیوزلند از یکی از والدین (پدر یا مادر) تبعه نیوزلند متولد شده باشد. برای اینکه تابعیت به وی منتقل شود حتماً می‌بایستی تقاضای تحصیل تابعیت خود را در یکی از کنسولگری‌های نیوزلند ثبت نماید.
 • افرادی که قبل از سال ۱۹۷۷ از مادر نیوزلندی در خارج متولد شده باشند در صورتی‌که شرایط تابعیت را داشته باشند می‌توانند به تابعیت و اقامت در نیوزلند درآیند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد اخذ اقامت نیوزلند می توانید با موسسه حقوقی داد آور مهر تماس بگیرید و یا فرم ارزیابی رایگان را تکمیل نموده تا کارشناسان ما پس از بررسی دقیق برای مشاوره با شما تماس بگیرند .

[تعداد: ۰    میانگین: ۰/۵]

شرایط اخذ ویزای همراه دانشجو در کانادا

دریافت ویزای کار برای همراه متقاضی تحصیل در کانادا ممکن است. همسر و فرزندان متقاضی میتوانند مادامی که او مشغول به تحصیل است از یکی از روش های زیر او را در کانادا همراهی کنند. اخذ ویزای کار همراه دانشجویی برای بسیاری از متقاضیان پروسه استرس آور و نگران کننده ای است. ما این نگرانی […]

روش های قانونی اخذ اقامت مجارستان

افراد بسیاری از سراسر اروپا و دیگر کشورهای جهان برای مهاجرت کشور مجارستان را انتخاب می‌کنند، عمده افرادی که برای زندگی به مجارستان می‌آیند دانشجویانی هستند که برای ادامه تحصیل به‌خصوص در رشته پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی این کشور را انتخاب می‌کنند. مجارستان کشوری دموکراتیک با حدود ۱۰ میلیون جمعیت یکی از زیباترین کشورهای عضو […]

همه چیز در باره ی پیمان‌نامه یا معاهده دوبلین۳

پیمان‌نامه یا معاهده دوبلین قرادادی است که در ۱۵ ماه ژوئن سال ۱۹۹۷ بین ۱۲ عضو جامعه مشترک المنافعه آن موقع در اروپا در شهر دوبلین پایتخت ایرلند به تصویب رسید و از سپتامبر سال ۱۹۹۷ به اجرا درامد و در ادامه آن قرارداد دیگری ۱۸ فوریه سال ۲۰۰۲ به امضای اعضای اتحادیه اروپا رسید […]

ثبت دیدگاه

دیدگاه تان را در مورد این نوشته بنویسید. خوشحال خواهیم شد.


دیدگاه ها


شما اولین دیدگاه را برای ما ارسال کنید. حتما خوشحال خواهیم شد.