پاسپورت اکوادور

ایرانیان اکوادور یکی از گروه‌های مهاجر این کشور هستند و سابقه حضور آنها در اکوادور به سال‌های قبل از انقلاب ۱۳۵۷ ایران بازمی‌گردد .  در این مطلب به موارد مربوط به اخذ پاسپورت اکوادور می پردازیم.

اکوادور کشوری در شمال غربی آمریکای جنوبی است . پایتخت آن شهر کیتو و بزرگترین شهر این کشور گوایاکیول است . جمعیت این کشور ۱۵ میلیون نفر تخمین زده شده و زبان رسمی آن اسپانیایی است. نظام سیاسی اکوادور ریاست جمهوری است. این کشور از سال ۱۸۳۰ میلادی مستقل شده است. اکوادور پیش از این تاریخ بخشی از مستعمرات اسپانیا و جمهوری کلمبیای بزرگ بود.

در شمال آن کلمبیا، در شرق و جنوب آن پرو و در غرب آن اقیانوس آرام قرار دارد . این کشور همچنین شامل جزایر گالاپاگوس در اقیانوس آرام  می‌باشد . مساحت اکوادور در حدود ۲۵۶٬۳۷۰ کیلومتر مربع می‌باشد .

نژاد مردم اکوادور متنوع است. بزرگ‌ترین گروه نژادی در اکوادور مستیزوها هستند که تلفیقی از اجداد اسپانیایی و سرخ‌پوستان هستند و بیش از ۶۵٪ جمعیت را تشکیل می‌دهند .

سرخ‌پوستان اکوادور از لحاظ جمعیتی دوم هستند و حدوداً یک سوم جمعیت فعلی اکوادور معادل ۲۵٪ را تشکیل می‌دهند . سفیدپوستان اغلب  کسانی هستند که به ایشان کریولو گفته می‌شود .

اندک جمعیت این کشور را اکوادوری‌های آفریقایی‌تبار ، شامل دورگه‌های سیاه‌پوست – سفیدپوست و نیز زامبوها (دورگه‌های سیاه‌پوست – سرخ‌پوست) که عمدتاً در شهرهای اسمرالداس و ایبرا زندگی میکنند ، تشکیل می‌دهند . خارجی‌های بسیاری در اکوادور زندگی می‌کنند . همچنین اکوادوری‌های بسیاری در کشورهای اسپانیا ، ایتالیا و آمریکا بسر می‌برند .

اقتصاد

اکوادور دارای منابع نفتی غنی و زمین‌های کشاورزی پرمحصول است. از آنجا که اکوادور کالاهای اصلی مانند نفت، موز و میگو صادر می‌کند، نوسانات در بازارهای جهانی می‌تواند تأثیر بسیاری بر اوضاع داخلی این کشور داشته باشد. صنعت اکوادور عمدتاً در راستای ارائهٔ خدمات در بازارهای داخلی است. وخیم شدن شرایط اقتصادی اکوادور در سال‌های ۹۸–۱۹۹۷ باعث شد که این کشور دچار بحران‌های مالی و اقتصادی شدیدی در سال ۱۹۹۹ بشود.

برخی عوامل خارجی مانند پدیده جوی ال‌نینیو در سال ۱۹۹۷، کاهش شدید قیمت نفت در بازارهای جهانی در ۹۸–۱۹۹۷ و بی‌ثباتی بازار بین‌المللی در همان دوران این بحران‌ها را قابل پیش‌بینی کرده بود. این عوامل سیاست اقتصادی دولت اکوادور را که تلفیقی از کسری‌های مالی بزرگ و سیاست‌های مالی انبساطی بود بیشتر برجسته ساخت و باعث کاهش ۳/۷ درصدی تولیدات خالص داخلی سالانه، تورم ۲/۵۲٪ و کاهش ۶۵درصدی ارزش پول ملی کشور در سال ۱۹۹۹ شد که این عوامل منجر به ناتوانی بیشتر اکوادور در پرداخت بدهی‌های خارجی در آن سال شد.

در ۹ ژانویه، ۲۰۰۰، دولت رئیس‌جمهور جمیل مهواد اعلام کرد که برای مقابله با این بحران‌ها ازین پس دلار آمریکا به عنوان پول رایج کشور مورد استفاده قرار می‌گیرد. استفاده از دلار آمریکا به عنوان پول رایج کشور به جای تثبیت پول ملی به آن بدین معنا است که فواید ضرب پول به اقتصاد آمریکا تعلق می‌گیرد، چه آن را جبران کند یا نکند. اعتراضات در پی این قضیه باعث عزل رئیس‌جمهور شد و معاون وی نوبوئا به جای وی سر کار آمد.

مذهب

تقریباً ۸/۶۹٪ از اکوادوری‌ها کاتولیک هستند. عمده مردم اکوادور مذهبی هستند و در آیین‌ها شرکت می‌کنند. در مناطق روستایی اکوادور برخی مواقع، عقاید بومی و مسیحیت نیز وجود دارد. تعداد مسلمانان در اکوادور بسیار کم و در حدود چند هزار است. تعداد یهودیان در این کشور تنها ۱۰۰۰ تن است که اغلب از ریشهٔ آلمانی یا ایتالیایی هستند. همچنین تعدادی یهودی سفاردیک (یهودیان جودوی اسپانیایی) نیز وجود دارند. تعداد کمی از آن‌ها در حال حاضر اعتقادات جودوی دارند و بیشتر مسیحیانی هستند که اجدادشان کاتولیک شده‌بودند.

منطقهٔ جنگلی گرمسیری در شرق منطقهٔ کوهستانی اکوادور تقریباً خالی از سکنه است و تنها حدود ۳٪ جمعیت کل کشور در آنجا ساکن هستند . تقریباً ۸/۶۹٪ از اکوادوری‌ها کاتولیک هستند . عمدهٔ مردم اکوادور مذهبی هستند و در آیین‌ها شرکت می‌کنند . در مناطق روستایی اکوادور برخی مواقع ، عقاید بومی و مسیحیت نیز وجود دارد .

تعداد مسلمانان در اکوادور بسیار کم و در حدود چند هزار است . تعداد یهودیان در این کشور تنها ۱۰۰۰ تن است که اغلب از ریشهٔ آلمانی و یا ایتالیایی هستند . اقتصاد اکوادور در سالهای اخیر رشد چشمگیری داشته به نحوی که رشد اقتصادی آن از تمام کشورهای آمریکای جنوبی بیشتر بوده است .

چرا اکوادور مناسب اقامت است؟

 اکوادور با جمعیتی حدود پانزده میلیون نفر و آب و هوای تک فصل بهاری میتواند محیط مناسبی برای زندگی مخصوصا برای بازنشتگان باشد . اکوادور نسبتا کشوری  مقرون به صرفه هست از نظر هزینه های زندگی واحد پول این کشور هم دلار امریکاست . آب و هوای معتدل و بی نظیر شهر کیتو باعث شده که هیچ خونه ای نیاز به تجهیزات گرمایی سرمایی نداشته باشد

مردم اکوادور مردم شاد و سرزنده ای هستند و رفتارشان با یکدیگر و  خارجی ها بسیار محترمانه است . اکوادور کشور بسیار زیبا و مناسب  گردشگران و توریستها میباشد . اکوادوریها با کارت شناسایی اکوادوری میتوانند بدون پاسپورت به کل امریکای جنوبی سفر کنند و با پاس اکوادوری میتوانند هفتاد کشور دنیا رو بدون ویزا ببینند . همچنین میتوانند ویزاهای ۵ ساله و ده ساله امریکا و کانادا را اخذ کنند .

با توجه به قراردادهای جدید تجاری بین اکوادور و اتحادیه اروپا به زودی میتوانند بدون اخذ ویزا به اتحادیه اروپا سفر کنند .

بایدها و نبایدها در کشور اکوادور

 • توجه داشته باشید که حواستان به طور کامل به وسایل و مدارکتان باشد تا در امکان شلوغ آنها را گم نکنید.
 • اکوادور برای پیاده روی و صعود فرصت های عالی دارد اما متاسفانه آدم ربایی در این مناطق بسیار دیده شده است. هرگز تنها دست به این کارها نزنید و حتما گروهی برنامه های گردشی فراهم کنید.
 • آب لوله کشی در این کشور قابل شرب نیست و حتما باید از آب های معدنی موجود در فروشگاه ها خریداری کنید.
 • قبل از سفر واکسیناسیون تب زرد و تیفوئید را فراموش نکنید.
 • در مناطق ساحلی نیز بیماری مالاریا رایج است حتما قبل از سفر با پزشک خود مشورت کنید.

 

هزینه حمل و نقل در اکوادور

 • هزینه بلیت تک سفره ۰٫۲۵ دلار آمریکا
 • هزینه بلیط ماهانه حمل و نقل ۱۲ دلار آمریکا
 • هزینه تاکسی زمانی درون آن می نشینید ۱٫۵۰ دلار آمریکا و به ازای هر یک کیلومتر ۱٫۲۵ دلار آمریکا به مبلغ اضافه می گردد. اگر بخواهید تاکسی منتظر شما بماند ۱۰ دلار آمریکا باید پرداخت نمایید.
 • هزینه یک لیتر بنزین در این شهر ۰٫۴۶ دلار آمریکا

هزینه ی خورد و خوراک در اکوادور

 • برای یک وعده غذا در یک رستوران ارزان قیمت باید هزینه ۳٫۵۰ دلار آمریکا را بپردازید.
 • برای صرف یک وعده غذای دونفره در یک رستوران متوسط باید ۲۵ دلار آمریکا پرداخت کنید.
 • قیمت منوهای مک دونالد در اکوادور به نسبت ارزان تر است و مبلغ ۶ دلار آمریکا می باشد.
 • برای تهیه آب معدنی ۰٫۴۸ دلار آمریکا
 • اگر بخواهید یک فنجان قهوه میل کنید باید بابت آن ۲٫۱۳ دلار آمریکا بپردازید.

از دیگر مزایای اخذ اقامت و پاسپورت اکوادور

 • امکان اخذ پاسپورت و تابعیت دائم کشور اکوادور بعد از سه سال برای کلیه اعضای خانواده
 • امکان ثبت شرکت ، باز گشایی رستوران و مغازه و افتتاح حساب بانکی بین المللی مستر کارت و ویزا کارت
 • روش مهاجرتی ۱۰۰٪ قانونی و مطمئن به نحوی که تمام کارها در سفارت اکوادور در تهران انجام می شود .
 • چنانچه فرزند شما در اکوادور متولد شود به وی پاسپورت و تابعیت اکوادور داده می شود
 • زندگی ارام و بی دغدغه و بدون ترافیک و مشکلات شهری ،ازاد و هزینه ارزان تر زندگی نسبت به ایران و اروپا
 • کشوری خوش اب و هوا و معتدل در تمام سال و سرسبز بدون الودگی هوا و توریستی با داشتن سواحل زیبا
 • اکوادور دارای اقتصادی پویا و امریکایی است و از سال ۲۰۰۰ میلادی واحد پول ان به دلار امریکا تغییر یافته
 • امکان اخذ ویزای  امریکا و کانادا و بزودی اروپا با داشتن اقامت دائم اکوادور
 • امکان افتتاح مطب خصوصی برای پزشکان ایرانی

موسسه حقوقی داد آور مهر با کادری از مشاوران و وکلای بین المللی برجسته در اروپا و کانادا و امریکا یاری گر شما عزیزان در امر اخذ پاسپورت و اقامت اکوادور میباشد .

لطفا جهت اطلاع از شرایط و مشاوره بیشتر با موسسه تماس بگیرید و یا با تکمیل فرم ارزیابی رایگان مهاجرت این امکان برای شما فراهم میشود تا وکلای موسسه پرونده شما را مورد تحلیل تخصصی قرار دهند و پس از آن برای مشاوره رایگان با شما تماس خواهند گرفت .

[تعداد: ۷    میانگین: ۳.۶/۵]

ثبت دیدگاه

دیدگاه تان را در مورد این نوشته بنویسید. خوشحال خواهیم شد.


دیدگاه ها


شما اولین دیدگاه را برای ما ارسال کنید. حتما خوشحال خواهیم شد.

امکان ارسال دیدگاه برای این مطلب وجود ندارد.