پاسپورت سنت لوسیا

سَنت لوسیا (به انگلیسی : Saint Lucia) یک کشور جزیره‌ای کوچک در دریای کارائیب است که در جنوب جزیره مارتینیک  و شمال کشورسنت وینسنت قرار دارد.

این کشور در سال ۱۹۷۹ میلادی از بریتانیا استقلال یافت .

این کشور یک حکومت پادشاهی دارد و ملکه الیزابت دوم ریاست کشور را بر عهده دارد.

 

این کشور از زمان استقلال خود تاکنون عضو اتحادیه کشورهای مشترک المنافع بریتانیا است اما با توجه به اینکه زبان رسمی آن یک نوع از زبان فرانسوی (ترکیب فرانسوی و زبان‌های دیگر) است در اتحادیه کشورهای فرانسوی‌زبان  هم عضویت دارد.

سنت لوسیا در مجمع‌الجزایر  آنتیل کوچک قرار دارد. نام این کشور برگرفته از سنت لوسی قدیس فرانسوی است .

این جزیره به جهت اینکه چندین بار میان فرانسوی‌ها و بریتانیایی‌ها دست به دست شده به هلن هند غربی معروف شده است که به ماجرای شخصیت اساطیری هلن در یونان باستان اشاره دارد.

 

سنت لوسیا ۱۷۳ هزار نفر جمعیت و ۶۰۷ کیلومتر مربع وسعت دارد.

اکثریت جمعیت آن را نژادهایی از آفریقا تشکیل می‌دهند که در دوران استعمار به عنوان برده وارد آن شدند.

دورگه‌ها، هندی‌ها اروپایی‌ها و بومیان کارائیب اقلیت‌های نژادی این جزیره زیبا و محسور کننده هستند.

پاسپورت سنت لوسیا و اعتبار آن

در بحث پاسپورت کشورها، مسئله مهمی که وجود دارد ارزش و اعتبار و جایگاه پاسپورت کشور در دنیاست. هر چه اعتبار و جایگاه پاسپورتی بالاتر باشد، امکانات سفر بدون ویزا و یا دریافت ویزا برای سفر، تحصیل،کار و زندگی در کشورهای دیگر آسانتر می شود. سنت لوسیا یکی از کشورهای معتبر در جهان است که پاسپورتش نیز از جایگاه و اعتبار خوبی در دنیا برخوردار است. سنت لوسیا در دنیا در جایگاه ۲۸ در بین کشورهای جهان قرار دارد که با داشتن پاسپورت سنت لوسیا می توان به ۱۲۱ کشور دنیا بدون ویزا سفر کرد. همچنین می توانید با پاسپورت سنت لوسیا در اروپا سالی ۱۸۰ روز (در هر ۱۸۰ روز ۹۰ روز) اقامت داشته باشید.

 

نحوه اقدام برای اخذ تابعیت سنت لوسیا

به طور معمول اخذ تابعیت سنت لوسیا حدود ۶ ماه از زمان عقد قرارداد با شرکت کنکاش به طول می انجامد. مراحل اخذ تابعیت سنت لوسیا به صورت  خلاصه به شرح زیر است:

قدم ۱: آماده سازی پرونده

قدم ۲: ارسال درخواست تابعیت

قدم ۳: پردازش پرونده توسط دولت سنت لوسیا و پروسه بررسی صحت اطلاعات (۳ ماه به طول می‌انجامد)

قدم ۴: تایید پرونده توسط دولت سنت لوسیا

قدم ۵: سرمایه گذاری در املاک یا اهدای کمک بلاعوض به صندوق اقتصاد ملی سنت لوسیا

قدم ۶: صدور گواهی تابعیت سنت لوسیا

قدم ۷: درخواست پاسپورت سنت لوسیا و صدور آن

 

تذکر: وجه سرمایه‌گذاری در یک حساب امانی به ودیعه گذاشته می شود تا پرونده پردازش شود. هنگام تایید پرونده، وجه به دولت سنت لوسیا منتقل  میشود.

پاسپورت سنت لوسیا از طریق کار

قوانین مهاجرت از طریق کار در هر کشور به این صورت است که شخص متقاضی به دو روش می تواند از طریق نیروی کار وارد کشور مورد نظر شود. در بعضی از کشورها تنها با داشتن جاب آفر یا پیشنهاد شغلی می توان اقامت و در نهایت تابعیت کسب نمود یعنی باید کارفرمایی از کشور مورد نظر برای شما پیشنهاد شغلی صادر کند و درخواست نماید که شما بعنوان نیروی کار به ان کشور بروید مانند کانادا، استرالیا، سوئد و … برای اطلاع از جزییات این قوانین می توانید مقالات مربوط به کار را در همین سایت مطالعه نمایید. اما در برخی کشورها نیز علاوه بر این روش شخص می تواند ویزای جستجوی کار دریافت نماید. شخصی که ویزای جستجوی کار دارد می تواند برای مدت ۶ ماه به کشور مورد نظر رفته و در جستجوی کار مرتبط با تخصص خود باشد در صورت یافتن کار می تواند اقامت دریافت کند و در نهایت تابعیت بگیرد. به طور مثال کشورهای آلمان و اتریش ویزای جستجوی کار دارند. در سنت لوسیا برای کار و دریافت پاسپورت از طریق کار شخص باید پیشنهاد کاری داشته باشد تا بتواند به سنت لوسیا برود و ویزای کار دریافت نماید.

پاسپورت سنت لوسیا از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری یکی از راههای آسان برای دریافت اقامت و تابعیت در کشورهای مختلف است. برای سرمایه گذاری معمولا باید از تمکن مالی خوبی برخوردار باشید تا بتوانید اقدام به سرمایه گذاری نمایید. سرمایه گذاری در سنت لوسیا و اخذ پاسپورت از طریق سرمایه گذاری به سه روش امکان پذیر است که در ادامه به ذکر این چند روش می پردازیم:

 • سرمایه گذاری در املاک و مستغلات
 • سرمایه گذاری در یک پروژه تجاری
 • سرمایه گذاری از طریق خرید اوراق قرضه دولتی یا کمک مالی به دولت

سرمایه گذاری در املاک و مستغلات

یکی از راههای دریافت پاسپورت سنت لوسیا سرمایه گذاری حداقل ۳۰۰ هزار یورویی در خرید ملک است در این روش شما با خرید ملک می توانید پاسپورت سنت لوسیا را برای خود و خانواده تان کسب نمایید.

سرمایه گذاری در یک پروژه تجاری

یکی دیگر از روشهای سرمایه گذاری در سنت لوسیا، سرمایه گذاری در پروژه های تجاری است. حداقل مبلغ مورد نیاز برای این نوع سرمایه گذاری ۳.۵ میلیون دلار است. در این روش نیز با سرمایه گذاری می توانید پاسپورت سنت لوسیا را کسب نمایید.

سرمایه گذاری از طریق خرید اوراق قرضه دولتی یا کمک مالی به دولت یکی از بهترین و محبوب ترین راههای سرمایه گذاری در سنت لوسیا سرمایه گذاری در اوراق قرضه است.در این نوع سرمایه گذاری فرد مجرد می تواند با مبلغ ۵۰۰ هزار دلار و فرد متاهل با مبلغ ۵۵۰ هزار دلار می تواند سرمایه گذاری نماید. در این روش پس از ۵ سال می توانید اصل سرمایه خود را دریافت کنید. سنت لوسیا تنها کشوریست که سرمایه شما را پس از ۵ سال بر میگرداند.

یکی دیگر از راههای سرمایه گذاری اهداء پول به مبلغ ۱۰۰ هزار دلار به صندوق ملی اقتصاد سنت لوسیاست. در این روش چون سرمایع را به دولت سنت لوسیا هدیه می دهید دیگر قابل برگشت نیست. الزاماتی که برای سرمایه گذاری در سنت لوسیا مورد نیاز است به شرح زیر است:

 • حداقل ۱۸ سال سن
 • نامه عدم سوء پیشینه
 • گواهی سلامت و پزشکی
 • نشان دادن سرمایه مورد نیاز در حساب

این به طور قطع در شرایط و قانون اهدای تابعیت سنت لوسیا نیامده است اما شما باید اطلاعات مالی کافی مبنی بر اینکه سرمایه لازم را برای سرمایه گذاری دارید ارائه نمایید و همچنین بازنشستگان نیز باید ثابت کنند که هزینه خود و خانواده را در اختیار دارند. یکی دیگر از موارد اینست که منبع سرمایه باید مشخص باشد و کاملا قانونی بدست آمده باشد.

 

                                                       

   
یک نفر
 

متقاضی اصلی + همسر

 
خانواده چهار نفره
 
وابستگان بیش از ۴ نفر
 
میزان کمک مالی بلاعوض
 
 
۱۰۰ هزار دلار آمریکا
 
 
۱۶۵ هزار دلار آمریکا
 
 
۱۹۰ هزار دلار آمریکا
 
 
۲۵ هزار دلار آمریکا به ازای هر فرد وابسته دیگر
 
 
هزینه های پردازش
 
 
۲۰۰۰ دلار آمریکا
 
 
۲۰۰۰ دلار + ۱۰۰۰ دلار
 
 
۲ هزار دلار + ۱۰۰۰ دلار به ازای هر فرد وابسته
 
 
۱۰۰۰ دلار به ازای هر فرد وابسته
 
 
هزینه های بررسی صحت اطلاعات
 
 
۷۵۰۰ دلار آمریکا
 
 
۷۵۰۰ دلار + ۵۰۰۰ دلار
 
 
۷۵۰۰ دلار + ۵۰۰۰ دلار به ازای هر فرد وابسته بالای ۱۶ سال
 
 
۵۰۰۰ دلار به ازای هر فرد وابسته بالای ۱۶ سال
 

 

قانون برنامه اخذ تابعیت سنت لوسیا از طریق سرمایه گذاری

برنامه اخذ تابعیت سنت لوسیا از طریق سرمایه گذاری پس از تصویب قانون تابعیت از طریق سرمایه گذاری در سال ۲۰۱۵ (قانون شماره ۱۴ ۲۰۱۵) به اجرا درآمد. این قانون همچنین یک واحد تابعیت از طریق سرمایه گذاری به وجود آورد که مسئول پردازش تمامی درخواست ‌های تابعیت اتباع خارجی است.

چرا سنت لوسیا؟

برنامه اخذ تابعیت سنت لوسیا از طریق سرمایه گذاری جدیدترین برنامه اخذ تابعیت جزایر کاراییب است که از ۱ ژانویه ۲۰۱۶ به اجرا در آمده است. این برنامه به متقاضیان، همسر، فرزندان و والدین آنها اجازه می دهد برای دریافت تابعیت سنت لوسیا اقدام نمایند. ظرفیت سالانه این برنامه ۵۰۰۰ پرونده است.

الزامات عمومی برنامه

متقاضی اصلی باید:

 • حداقل ۱۸ سال سن داشته باشد
 • موفق به گذراندن پروسه بررسی صحت اطلاعات شود
 • دارای شخصیت اخلاقی خوبی باشد که شامل ارائه گواهی عدم سوء پیشینه نیز می شود
 • از نظر جسمی سالم باشد
 • یک معرفی نامه بانکی ارائه نماید

افراد خانواده واجد شرایط

 • همسر
 • فرزند زیر ۱۸ سال
 • فرزند بین ۱۸ تا ۲۵ سال که بطور کامل توسط متقاضی اصلی حمایت می شود و بطور تمام وقت مشغول به تحصیل در یک موسسه آموزش عالی است
 • پدر و مادر بالای ۶۵ سال که با متقاضی اصلی زندگی می کنند و بطور کامل توسط متقاضی اصلی حمایت می شوند
 • فرزند یا والدینی که دچار معلولیت جسمی و ذهنی هستند

 

مزایای کلیدی اخذ تابعیت سنت لوسیا از طریق سرمایه گذاری به شرح زیر هستند:

 • سفر آزادانه به حدود ۱۲۰ کشور از جمله کشورهای عضو پیمان شنگن، هنگ کنگ و بریتانیا
 • شرایط برابر با شهروندانی که در سنت لوسیامتولد شده اند، مانند داشتن حق رای و انتقال تابعیت به افراد خانواده
 • پروسه بدون دردسر: عدم نیاز به اقامت در سنت لوسیا، عدم نیاز به مسافرت به سنت لوسیا در هنگام پردازش پرونده و پردازش سریع درخواست ظرف مدت ۳ ماه
 • سنت لوسیا تابعیت مضاعفرا به رسمیت می شناسد
 • محدودیت برای اتباع هیچ کشوری وجود ندارد
 • گزینه منحصر به فرد سرمایه گذاری در اوراق قرضه دولتی که در برنامه های اخذ تابعیت سایر جزایر کاراییب وجود ندارد: اوراق دولتی باید به مدت ۵ سال نگهداری شوند و بهره به آن تعلق نمی گیرد اما مبلغ پس از ۵ سال بازگردانده می شود
 • ساختار دمکراسی سیاسی و اقتصادی باثبات که از سبک پارلمانی دولت بریتانیا الگوبرداری شده است
 • محیط مالیاتی مساعد بدون تعلق مالیات بر سود سرمایه، مالیات بر درآمد و مالیات شرکتی نسبتا پایین، عدم تعلق مالیات بر درآمد کسب شده در خارج از سنت لوسیا در صورت اقامت کمتر از ۱۸۳ روز در سال در این کشور، عدم تعلق مالیات بر ارث یا املاک
 • خدمات مالی بین المللی مناسب
 • پروازهای خطوط هوایی از بسیاری از شهرهای مهم جهان به سنت لوسیاو پروازهای بدون توقف از بریتانیا، ایالات متحده، اروپا و کانادا

عزیزانی که مایل به مشاوره بیشتر در این زمینه هستند لطفا با موسسه حقوقی دادآور مهر تماس بگیرید و از مشاوره همکاران ما استفاده کنید .

 

[تعداد: ۳    میانگین: ۵/۵]

ثبت دیدگاه

دیدگاه تان را در مورد این نوشته بنویسید. خوشحال خواهیم شد.


دیدگاه ها


شما اولین دیدگاه را برای ما ارسال کنید. حتما خوشحال خواهیم شد.

امکان ارسال دیدگاه برای این مطلب وجود ندارد.