پاسپورت گرانادا

گرانادا کشوری جزیره‌ای است که در مشرق دریای کارائیب قرار دارد . پایتخت آن شهر سنت جورجس  است. 

گرانادا در جنوب شرقی فلوریدا و شمال ونزوئلا واقع شده است. جمعیت این کشور حدود ۱۱۰.۰۰۰ نفر با مساحتی حدود ۳۴۴ کیلومتر مربع است. مردم این کشور به دو زبان انگلیسی و فرانسه صحبت می‌کنند. 

 

این کشور از سال ۱۷۶۲ میلادی تا زمان استقلال (۷ فوریه ۱۹۷۴)یکی از مستعمرههای بریتانیا بوده‌است.

در سال ۱۹۸۳ و در پی ترور نخست وزیر، مائوریس بیشاپ ، با رهبری آمریکا و همراهی سایر کشورهای منطقه دریای کارائیب به گرانادا حمله شد .

 

 

 پس از این حمله سرانجام در سال ۱۹۹۰ نیکلاس برتوایت از کنگرهٔ دموکرات ملی نخست وزیر گرانادا شد.

 

در سال ۱۹۹۵ کیت میچل به نخست وزیری رسید، در سال ۱۹۹۶ نیز سر دانیل ویلیامز به قدرت رسید

گرانادا کشوری است کوچک ولی فوق العاده زیبا و بکر از سه جزیره در دریای کارائیب، به بهشت روی زمین و جزیره ادویه‌ها شهرت دارد. 

 

گرانادا با داشتن بازار عظیم توریست کانادا، امریکا و اروپا تقاضای جهانی را برای سرمایه‌گذارانی که به دنبال شرایط مناسب سرمایه‌گذاری و اخذ پاسپورت دوم هستند افزایش داده است.

 

ازاین‌رو، برنامه تابعیت گرانادا، در سال ۲۰۱۳ رسماً به صورت فعال افتتاح گردید.

آب و هوا

در گرانادا استوایی و میانگین دما ۲۸ درجه در سال است. متوسط دمای گرانادا بین ۲۴ الی ۳۰ درجه سانتیگراد است و بادهای خنکی به طور مداوم درآن می وزد. پایین ترین دما بین ماه های نوامبر و فوریه است. خشک ترین فصل بین ماه های ژانویه و فوریه است و فصل بارانی از ژوئن تا دسامبر است.

بر طبق برآورد سال ۲۰۰۸، تقریبا ۱۰۸۱۳۲ نفر در گرانادا زندگی می کنند که شامل ۶۵۲۱ سکنه کریاکو و مارتینیک کوچک نیز می شود. شهروندان این کشور عموما از نژادهای آفریقایی، هند شرقی و اروپایی هستند که آفریقایی تبارها با ۷۵ درصد، بزرگ ترین بخش جمعیت را تشکیل می دهند. حدود ۵۰ درصد جمعیت گرانادا زیر ۳۰ سال هستند. زبان اصلی این کشور، انگلیسی است.

فرهنگ گرانادا ترکیبی از فرهنگ بریتانیا، آفریقا، هند غربی و فرانسه است که تاثیرات عمیقی بر رسوم، لهجه، موسیقی و روش زندگی مردم آن بر جای گذاشته است. تاثیر فرانسه بر فرهنگگرانادا هنوز در نام های خانوادگی، اسامی روستاها و لهجه محلی برخی مردم مشهود است. مناطق تاریخی نیز نمایانگر بقایای معماری فرانسه و بریتانیا هستند که بخوبی محافظت شده اند. میراث آفریقایی ریشه عمیقی در موسیقی گرانادا، رقص و فستیوال های آن دارد.

تطبیق یافتن با سبک زندگی در این جزیره آسان و ترکیبی ویژه از کار و تفریح در آب و هوایی استوایی و محیطی بسیار زیبا است. سکنه گرانادا به مهربانی و میهمان نوازی معروف هستند.
فرقه های مختلف مسیحیت در گرانادا وجود دارند. دین اسلام نیز در این کشور رواج دارد.

 

 

آموزش

سیستم آموزش گرانادا از سیستم بریتانیا الگوبرداری شده است. اکثر مدارس دولتی هستند یا با کمک دولت اداره می شوند و آموزش رایگان در اختیار کودکان ۵ الی ۱۶ ساله قرار دارد.

بهداشت

در گرانادا به ازای هر ۱۲۷۵ نفر، یک پزشک، به ازای هر ۴۱۰ نفر، یک پرستار و به ازای هر ۳۰۰ نفر یک تخت بیمارستان وجود دارد. چهار بیمارستان دولتی در این کشور وجود دارد که عبارتند از: بیمارستان جنرال (سنت جورج)، بیمارستان پرینسس آلیس (سنت اندرو) و بیمارستان پرینسس رویال (کریاکو) که دارای ۳۴۰ تخت هستند (آمار سال ۲۰۰۰) و بیمارستان Mt. Gay (سنت جورج) که مختص بیماران روانی است. تعدادی کلینیک خصوصی نیز در این کشور وجود دارند.

 

اقتصاد

 گرانادا دارای اقتصادی پایدار است که عمدتا بر کشاورزی و توریسم تکیه دارد. محصولات کشاورزی شامل موز، کاکائو، جوز هندی، لیمو، آووکادو، قهوه، نیشکر و بسیاری ادویه های خاص است. ارز رایج کشور دلار کارائیب است که به دلار آمریکا وابسته است. در این کشور می توان از کارت های اعتباری شناخته شده استفاده کرد.

مالیات

پیرو شرایط شهروندی از طریق برنامه سرمایه گذاری،متقاضی متعهد به پرداخت هیچ گونه مالیات بر درآمد، مالیات بر دارایی یا مالیات بر ارث نخواهید بود.

طوفان های ایوان در سال ۲۰۰۴ و امیلی در ۲۰۰۵ به شدت به صنعت جوز خسارت وارد کردند که قبل از آن نقشی اساسی در رشد اقتصاد گرانادا داشت. انتظار نمی رود که صنعت در آینده نزدیک بهبود یابد. بخش کشاورزی به ویژه کشت جوز و کاکائو به تدریج پس از طوفان ها ترمیم گشته و بخش گردشگری شاهد افزایش قابل توجهی در سرمایه گذاری مستقیم خارجی بوده که در راستای افزایش سهم آن منطقه از بازار توریسم جهانی است.

محصولات کشاورزی

موز، کاکائو، جوز، مرکبات، اووکادو، نیشکر، ذرت، سبزیجات

صنایع

مواد غذایی و نوشیدنی، نساجی، عملیات مونتاژ محدود، توریسم، ساخت و ساز

 

 

 

روش‌ اقدام برای مهاجرت سرمایه گذاری گرانادا:

الف) سرمایه گذاری به مبلغ ۲۷۵ هزار دلار در یک پروژه کشت آبی که به تایید دولت گرانادا رسیده 

ب) خرید یک ملک حداقل به ارزش ۳۵۰,۰۰۰ دلار و نگهداری آن به مدت حداقل ۴ سال 

پ) پرداخت ۲۰۰ هزار دلار کمک بلاعوض تا سقف خانواده ۴ نفره ، پرداخت ۲۵,۰۰۰ دلار جهت هر نفر اضافه

 

 

الف – مزایای سرمایه گذاری در پروژه کشت آبی گرانادا:

 • ارزانترین روش سرمایه گذاری و کسب شهروندی و پاسپورت گرانادا
 • مورد حمایت دولت گرانادا و بیمه شده از طرف دو شرکت بیمه
 • دارای گارانتی بازگشت سرمایه 
 • پرداخت ۶% سود تضمینی از سال ۲/۵ به بعد به مبلغ سرمایه گذاری شده
 • وکلای شما می توانند برای شما ویزای کانادا را اخذ نمایند
 • طول پروسه دریافت ویزا بسیار سریع است و تنها ۲ تا ۳ ماه طول می کشد

 

توضیحات بیشتر در مورد سرمایه گذاری در پروژه کشب آبی:

با سرمایه گذاری در این پروژه نه تنها شهروندی و پاسپورت گرانادا را بدست خواهید آورد بلکه مبلغ سرمایه گذاری شده بعد از پنج سال به شما باز پرداخت می شود و از سال ۲/۵ به بعد به سرمایه گذاری شما سود تضمینی ۶% تعلق می گیرد.

همچنین، سرمایه گذار اگر نخواهد سرمایه خود را پنج سال در این پروژه نگاه دارد این امکان را دارد که بعد از سال سوم سهام خود را به مبلغ روز بفروشد و یا به شخص دیگری که او نیز خواهان سرمایه گذاری در این پروژه و کسبپاسپورت گرانادا است انتقال دهند.

ویژگی دیگر این پروژه این است که اگر از طریق این پروژه اقدام نمایید وکلای این پروژه برای شما ویزای کانادا را نیز اقدام می کنند.

 

 

مزایای مهاجرت سرمایه گذاری گرانادا:

 • شامل شدن فرزندان وابسته تا ۲۶ سال
 • شامل شدن پدر و مادرهای وابسته در هر سنی
 • پروسه پرسرعت ۲ تا ۳ ماهه تا دریافت پاسپورت گرانادا
 • ملزم نبودن به مسافرت به گرانادا در طول پروسه
 • ملزم نبودن به مصاحبه، تحصیلات و یا تجربه مدیریتی
 • ملزم نبودن به اقامت فیزیکی در این کشور
 • ویزای سفر  به بیش از ۱۳۰ کشور شامل انگلستان و کشورهای عضو شنگن، و چین
 • ملزم نبودن به پرداخت مالیات بر درآمدی که از سراسر جهان به‌ دست‌ آمده است

برای دریافت مشاوره بیشتر در این زمینه با موسسه حقوقی دادآور مهر تماس بگیرید تا همکاران ما شما را راهنمائی کنند .

[تعداد: ۴    میانگین: ۵/۵]

ثبت دیدگاه

دیدگاه تان را در مورد این نوشته بنویسید. خوشحال خواهیم شد.


دیدگاه ها


شما اولین دیدگاه را برای ما ارسال کنید. حتما خوشحال خواهیم شد.

امکان ارسال دیدگاه برای این مطلب وجود ندارد.