شرایط زندگی نیوزلند

نیوزیلند کشوری زیبا در نیمکره جنوبی می باشد که در جنوب شرقی استرالیا واقع شده است. دو جزیره بزرگ (جزیره شمالی و جنوبی) بخشهای اصلی کشور را تشکیل می دهند. آب و هوای نیوزیلند بسیار مرطوب و در نقاط مختلف آن بسیار متفاوت از یکدیگر می باشد. جزیره شمالی عمدتاً آب و هوای معتدل تری داشته و در عوض جزیره جنوبی کوهستانی و خنک تر است.

عمده شهرهای بزرگ و همچنین پایتخت آن که ولینگتون نام دارد در جزیره شمالی واقع شده اند. جمعیت نیوزیلند (در سال ۲۰۱۳) حدود ۴.۴ میلیون نفر برآورد شد که از این تعداد ۱.۴ میلیون نفر آن در آوکلند (بزرگترین و پر جمعیت ترین شهر نیوزیلند) زندگی می کنند.

زندگی در نیوزیلند همراه با آرامش و به دور از جنجالهای موجود در سایر نقاط جهان می باشد. رفاه نسبی و مدیریت کارآمد منابع باعث شده است تا میزان جرم و جنایت بسیار پایین بوده و در مقایسه با بسیاری از کشورها محل مناسب تری برای تشکیل خانواده و لذت بردن از یک زندگی  سالم می باشد.

ارتباط بسیار مثبت دیپلماتیک دولت نیوزیلند با سایر کشورهای دنیا باعث شده است تا دارندگان پاسپورت نیوزیلند بتوانند بدون نیاز به ویزا ( و یا با دریافت ویزا به هنگام ورود در مقصد ) به حدود  ۱۷۰ کشور جهان سفر کنند.

از جمله کشورهایی که با پاسپورت نیوزلندی می توان بدون ویزا به آنها سفر کرد می توان  به  ایالاتمتحده آمریکا، کانادا، انگلیس، ایران، اسرائیل، استرالیا، کلیه کشورهای اروپایی  شینگن، مالزی،سنگاپور،امارات متحده عربی، ترکیه، مکزیک، برزیل، کره جنوبی، هند و بسیاری دیگر  اشاره کرد.

خاک  بسیارحاصلخیز و دسترسی آسان به آب، صنایع مادر مانند کشاورزی و دامپروری را تقویت کرده و به همین دلیل بخش زیادی از اقتصاد نیوزیلند بر پایه صادرات محصولات کشاورزی ، دامی و لبنی شکل گرفته است .

همچنین در سالهای اخیر صنعت سینمای هالیوود به دلیل مناظر طبیعی و شگفت انگیز و بکر نیوزلند و هزینه فیلم سازی بسیار پایین تر از این کشور برای لوکیشن آثار معروفی از سینمای جهان استفاده کرده است که از آن دست میتوان به فیلمهای مجموعه ارباب حلقه ها ، مجموعه  هابیت ها ، کینگ کنگ ، مجمعه فیلمهای نارنیا و آواتار اشاره کرد . این روند همچنان در حال رشد است .

هزینه زندگی در نیوزلند یا نیوزیلند

 با توجه به اینکه از لحاظ مسافت و جغرافیا کشور استرالیا نزدیک ترین کشور به نیوزلند می باشد، اما از لحاظ هزینه زندگی در نیوزلند  تفاوت بسیار زیادی با استرالیا مشاهده می شود.  برخلاف هزینه زندگی در استرالیا که معمولاً گزاف و بسیار بالا می باشد، مردم در کشور نیوزلند اگر چه نسبت به دیگر کشورهای درجه یک سطح درآمد پایین تری دارند اما از لحاظ سطح زندگی و رفاه اجتماعی در سطح بالایی می باشند  مردم نیوزلند از شادترین مردمان دنیا هستند .

به طور میانگین هزینه زندگی در نیوزلند برای هر فرد ماهانه بین ۱۱۰۰دلار تا ۱۵۰۰دلار متغیر می باشد . هزینه های مسکن در نیوزلند هم بین ۸۵ هزار دلار تا ۱۸۰ هزار دلار  در سال با توجه به شهر محل سکونت متفاوت می باشد و به طور میانگین می توان گفت که حدود  ۱۳۰ هزار دلار در سال است.

ریشه فرهنگ نیوزلند را باید در فرهنگ انگلیسی جستجو کرد ضمن اینکه فرهنگ مائوری ها نیز تأثیر عمیقی بر روی فرهنگ امروز نیوزلند گذاشته‌است . در کل نیوزلند به واسطه مهاجرت گسترده، کشوریست چند فرهنگی که گروه‌های مختلفی از  اقوام و مذاهب گوناگون در برگزاری آداب و رسوم خود کاملا آزاد می‌باشند.

نیوزلند یا زلاند نو با اینکه کشوری مستقل با سیستم و سازکار کاملا مستقل است ولی در واقع  مستعمره ای مدرن از انگلیس میباشد و رئیس حکومتش ملکه الیزابت دوم است .

لطفا جهت اطلاع از شرایط و مشاوره بیشتر با موسسه تماس بگیرید و یا با تکمیل فرم ارزیابی رایگان مهاجرت این امکان برای شما فراهم میشود تا وکلای موسسه پرونده شما را مورد تحلیل تخصصی قرار دهند و پس از آن برای مشاوره رایگان با شما تماس خواهند گرفت .

[تعداد: ۲    میانگین: ۴/۵]
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

دیدگاه تان را در مورد این نوشته بنویسید. خوشحال خواهیم شد.


دیدگاه ها


شما اولین دیدگاه را برای ما ارسال کنید. حتما خوشحال خواهیم شد.

امکان ارسال دیدگاه برای این مطلب وجود ندارد.