اقامت تحصیلی کانادا

اقامت تحصیلی کانادا همیشه برای دانش آموزان ، دانش جویان و خانواده های آنها جزء گزینه های اولیه برای انتخاب بوده است .  برنامه نظام آموزشی دولت کانادا به طوری برنامه ریزی شده است که چشم انداز ده ساله ای را برای آینده ی آموزشی این کشور ترسیم و طراحی شده  است.

نظام آموزشی کانادا

نظام آموزشی کانادا به سطوح مختلفی تقسیم می شود مانند دیگر نظام های آموزشی دیگر ، آموزش ابتدایی و متوسطه کاندا از لحاظ رتبه بین پنج کشور برتر دنیا به حساب می اید و در کشورهای انگلیسی زبان رتبه یک را به خود اختصاص داده است و این امکان را فراهم آورده است که هم دانش آموزان از مدارس دولتی و هم مدارس خصوصی این کشور برای بالا بردن سطح دانش خود استفاده کنند . آموزش ابتدایی ۶ ساله است و مقطع متوسطه نیز از سال هفتم تا سال دوازدهم ادامه دارد  .

اما ممکن است این شرایط در دیگر ایالت های کشور کانادا تفاوت داشته باشد مانند ایالت کبک که طول دوره  تحصیل در آن ۱۱ ساله است . زبان در کشور کانادا متفاوت است در کانادا زبان انگلیسی و هم فرانسه جزء زبان های اصلی هستند و استفاده از این زبان ها در هر ایالت متفاوت میباشد و از دیگر نکات آموزش کانادا میتوان ایالت انتاریو اشاره کرد که بدون نظارت آموزش و پرورش کانادا وبه صورت مستقل اداره میشود و پس از اتمام دوران متوسطه گذراندن کالج ها مطرح میشود گذراندن کالج ها این اجازه را به دانش آموزان میدهد که راحت تر و زود تر وارد بازار کار شوند و اقتصاد وصنعت کانادا به سرعت آن ها را جذب میکند .

اقامت تحصیلی کانادا

بازار کار

بسیط بودن اقتصاد کانادا این امکان را فراهم آورده تا در همه ی زمینه ها چه درمان و چه کشاورزی همه جذب بازار کار شوند و بیکار ماندن این افراد بسیار بعید به نظر میرسد .

برای ورود به دانشگاه طی کردن دوران کالج ضروری است طی دوران کالج از ۶ ماه آغاز میشود و حتی در برخی از رشته ها به ۴ سال نیز میرسد .

ارزش مدرک تحصیلی مراکز آموزشی کانادا جزء بالاترین مدارک بین المللی است چرا که بالاترین استانداردهای آموزشی را رعایت میکند دولت کانادا و همچنین این فرصت را به مهاجرین داده است که بعد از تحصیل در این کشور باقی بمانند و از تخصص خود برای پیشرفت صنعت و جامعه کانادا تلاش کنند و از این طریق هم اقامت کانادا را نیز به دست بیاورند .

نظام آموزشی رایگان

دولت کانادا نظام آموزشی رایگان را برای همه ی شهروندان کانادایی فراهم آورده است و دارندگان اقامت دائم کانادا میتوانند از مهد کودک تا پایان دوره متوسطه که به ۱۸ سالگی میرسند از نظام آموزشی رایگان کانادا استفاده کنند هر ایالت دارای آموزش و پرورش مستقل خود است به طوری که سیاست ها و نیاز های هر استان با استان دیگر متفاوت است .

مهاجرینی که در کانادا اقامت دارند و مشغول به کار هستند و مالیات و بیمه ی خود را نیز پرداخت میکنند با مجوز اداره مهاجرت کانادا میتوانند  فرزندان خود را در مدارس دولتی کانادا ثبت نام کنند و از نظام آموزشی رایگان این کشور بهرهمند شوند .

کالج ها و دانشگاه ها برای اقامت تحصیلی کانادا

بسیاری از کالج ها و دانشگاه های کانادا موسسات دولتی هستند که  توسط دولت کانادا و استان های مربوط اداره میشوند و بودجه ی آنها نیز توسط ایالت های مربوطه تزریق میشود . برخلاف ایالات متحده ، در کانادا یک شبکه گسترده از کالج ها و دانشگاه های خصوصی وجود ندارد ، بیش از ۹۰۰۰ هزار آمریکایی داخل کشور کانادا تحصیل میکنند  و هزینه ی تحصیل این افراد در سال حتی کمتر از ۵۰۰۰ هزار دلار میشود و نسبت بسیار فاحشی بین قیمت آمریکا و کانادا است و این عامل باعث شده است که بسیاری از افراد به نوعی کانادا را مقصد نهایی خود برای آموزش ، تحصیل ، اقامت پس از تحصیل انتخاب کنند .

شرایط خاص دیگری که نظام آموزشی رایگان کانادا دارد برنامه ی ویژه ای  برای فقرا است که این قشر از جامعه ی کانادا از تحصیل و پیشرفت دور نمانند و این افراد و اقشار میتوانند از نظام کاملا رایگان کانادا بهره مند شوند و حتی در برخی از موارد میتوانند کمک هزینه تحصیلی دریافت کنند .

جمع بندی کلی در مورد اقامت تحصیلی کانادا

به طور کلی می توان گفت تحصیل رایگان در کانادا برای افرادی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند امکان پذیر است .  قوانین این کشور به مهاجرینی که بیمه و مالیات خود را به نحو احسن پرداخت نماید در مواردی اجازه می دهد تا بتوانند با تحصیل در مدارس دولتی کانادا از پرداخت هزینه های تحصیلی معاف گردند . مشاورین موسسه حقوقی دادآور مهر با برخورداری از کادر مجربترین وکلای مهاجرت آماده ارائه مشاوره تخصصی در خصوص تحصیل در کانادا به شما عزیزان هستند .

برای اطلاعات بیشتر می توانید با موسسه تماس برقرار کنید و یا با تکمیل و ارسال فرم ارزیابی رایگان این امکان برای شما فراهم میشود که پرونده های شما توسط وکلای موسسه مورد بررسی تخصصی قرار بگیرد و پس از آن برای مشاوره رایگان با شما تماس خواهند گرفت .

 

 

[تعداد: ۰    میانگین: ۰/۵]
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

دیدگاه تان را در مورد این نوشته بنویسید. خوشحال خواهیم شد.


دیدگاه ها


شما اولین دیدگاه را برای ما ارسال کنید. حتما خوشحال خواهیم شد.

امکان ارسال دیدگاه برای این مطلب وجود ندارد.