ثبت شرکت در کانادا

ثبت شرکت در کانادا یکی از راههای دریافت اقامت در کشور کاناداست و هر ساله تعداد زیادی از مهاجرین به این شیوه موفق به کسب اقامت کانادا میشوند . مواردی که برای ثبت شرکت در کانادا باید مد نظر قرار داد به اختصار توضیح داده میشود .

تصمیم گیری برای انتخاب نام شرکت

قبل از این که اختلاط شرکت آغاز شود باید نام شرکت انتخاب شود در انتخاب نام شرکت باید مواردی را رعایت کرد هر شرکت یک نام دارد که نباید با نام شرکت های بزرگ و شناخته شده یکی باشد بلکه بایستی دارای تمایز باشد . انتخاب نام بخشی از تکمیل اساسنامه است و نباید بیش از نود روز به طول بینجامد .

 تکمیل اساسنامه برای ثبت شرکت در کانادا

در این مرحله افراد متقاضی ثبت شرکت در کانادا ایجاد ساختار شرکت را آغاز میکنند و به ثبت میرسانند همچنین در زمان فعالیت شرکت نیز اعضای هیت مدیره میتوانند تقاضای تغییر ساختار شرکت را داشته باشند .

مواردی که در تکمیل اساسنامه باید رعایت شود :

 • نام پیشنهادی شرکت را در اساسنامه ذکر کند
 • استان شرکت خود را در کانادا و قلمرو آن باید مشخص شود
 • ساختار شرکت را مشخص کنند و سهم خود و اشخاص دیگر را در محدودیت ها مسولیت ها و نحوه نقل و انتقال سهام در شرکت مشخص شود
 • تعداد شرکت های وابسته و اعضای هییت مدیره معلوم شود
 • مقررات شرکت در اساسنامه بایستی قید شود
 • این اساسنامه معمولا باید به زبان انگلیسی و فرانسه ترجمه شود
 • آدرس دفتر و اقامتگاه فرد باید به صورت دقیق مشخص شود همچنین تلفن دفتر نیز باید قید شود و در صورت تغییر باید اصلاح شود
 • اولین نام و نام خانوادگی مدیر عامل شرکت باید در اساسنامه و امضای وی به ثبت رسیده باشد

هیئت مدیره و مدیر عامل

مواردی که مدیر عامل باید دارا باشد تا بتواند این سمت را کسب کند :

 • حداقل ۱۸ سال سن داشته باشد
 • عدم سوء پیشینه وی از سمت دادگاه تایید شده باشد
 • یک فرد حقیقی باید مدیر عامل باشد و افراد حقوقی نمیتوانند مدیر عامل باشند
 • در و ضیعت ورشکستگی نباید باشد

اقامت از طریق ثبت شرکت در کانادا

به طور معمول ۲۵ % از مدیران یک شرکت باید ساکن کانادا باشند و اقامت این کشور را دارا باشند و اگر یک شرکت کمتر از ۴ عضو هییت مدیره باشد باید یکی از اعضای آن ساکن کانادا باشند علاوه بر این شرکت هایی که در بخش های حمل و نقل بویژه حمل و نقل هوایی فعالیت میکنند و یا در زمینه مخابرات فعالیت میکنند باید یکی از اعضای هییت مدیرۀ آنها مقیم کانادا باشند و همچنین شرکت هایی که کارهای فرهنگی انجام میدهند چه خرد چه کلان باید یکی از اعضای آنها ساکن کانادا باشند .

مدیران شرکت تا سه سال میتوانند به عنوان مدیر عامل انتخاب شوند به این صورت هیچ جا از قانون ثبت شرکت ها در کانادا مدت زمانی برای مدیر عاملی مدیر عامل مشخص نشده .

مدیریت یک مدیر عامل با عواملی چون مرگ ، استعفا و یا رد صلاحیت از طرف سهام داران صورت می پذیرد که در جلسه ایی فوق العاده و خارج از مجمع تشکیل میشود و در این مورد تمامی سهام داران و دارای حق رای تصمیم گیری میکنند .
وظایف مدیران
از آنجا که قلمرو اختیارات مدیریت شرکت بسیار گسترده است که طیف گسترده ایی از وظایف و تعهدات را بر وی تحمیل کرده است و این مسئولیت با اعتمادی که اعضای هئیت مدیره به وی کرده اند داده شده است و باید برای حفظ سهام سهامداران تمام تلاش خود را انجام دهد انتقال سهام سهام داران از وظایف مدیر عامل است .

جلسات هئیت مدیره و ارائه گزارشات به هئیت مدیره معولا در دوره ای سه ماه انجام میشود ارائه گزارشات و حسابرسی و نحوه سود دهی و ضرر دادن شرکت در این مدت زمان را به صورت مکتوب به سهام داران ارائه میدهد و مجمع سالیانه نیز با مدیریت وی انجام میشود  .
اختلاط مسئولیت سهام داران محدود میباشد به این معنی که به عنوان یک قاعده کلی سهام داران یک شرکت مسئول بدهی خود هستند اگر شرکت ورشکست شود سهام داران به اندازه آوردۀ خود مسئول و پاسخ گوی میزان بدهی ها به طلبکاران هستند و این قاعده برای سهام دارانی که تضمین های شخصی مبنی بر مسئولیت وارده بر تضمین سرمایه را داشته اند صادق نمیباشد و باید به میزان تضمین صورت گرفته و ثبت شده در اساسنامه و تصویب هئیت مدیره پاسخ گوی طلبکاران باشند .
اختلاط شرکت در این باره به تمامی اعضا کمک میکند تا با اطمینان خاطر بالاتری به فعالیت های تجاری خود ادامه دهند به نحوی که با تصویب قوانین داخلی و مستقل بودن این قوانین برای تصمیم گیری بیشتر تمام اعضای هیئت مدیره با خیال آسوده تری این امر را انجام میدهند .
نرخ مالیات شرکت ها از دیگر مباحث مهم اختلاط شرکت ها به حساب می آید به نحوی که شرکت ها به طور جداگانه شامل مالیات میشوند از آنجا که نرخ مالیات بر شرکت ها پایین تر از نرخ مالیات بر افراد حقیقی است اختلاط شرکت می تواند به شما برخی از مزایا را بدهد که شما میتوانید با استفاده از یک وکیل و یا حسابدار تمامی این کارها را با هزینه خیلی کمتر به نسبت دیگر شرکت های حقیقی انجام دهید و در زمینه پرداخت مالیات اختلاط شرکت ها به شما بزرگترین خدمت را میکند .
دسترسی بهتر به سرمایه و کمک های مالی از دیگر مزایای اختلاط شرکت ها در کانادا به حساب می آید که با این کار شرکت ها راحت تر میتوانند کسب و کار خود را انجام دهند و به اصطلاح دستشان در دریافت وام ها و اوراق قرضه بسیار باز تر به نسبت شرکت ها ی حقیقی هستند و این شرکت ها اغلب میتوانند وام هایی را با نرخ سود کمتری دریافت .

قوانین ثبت شرکت در کانادا بسیار متفاوت است و هر ایالت از قوانین خاصه خود پیروی میکند که هر کدام از انها قوانین پیچیده خاصه خود را دارا میباشند در حال حاضر که این مورد را با هم بررسی میکنیم بهترین شرایط را برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت ایالت های کبک و منیتوبا کانادا دارا هستند که شما می توانید با مراجعه به سایت از قوانین این ایالت ها اطلاع پیدا کنید .

با این حال کانادا در حال حاضر شرایط بسیار مهیایی را برای سرمایه گذاران خارجی فراهم کرده است که با انتقال سرمایه خود و شروع یک بیزینس کار امد که چشم انداز روشن در اقتصاد کانادا داشته باشد بتوانند هم حجم سرمایه خود را افزایش دهند و هم بدین واسطه چرخ دنده های اقتصاد کانادا را به حرکت دربیاورند و نتیجه ان کسب اقامت کانادا باشد با این وجود ما به شما پیشنهاد میکنیم به صورت مستقیم و شتابزده این عمل را انجام ندهید و قبل از این تصمیم مهم با وکلای ما در ارتباط باشید .

موسسه حقوقی دادآور مهر با کادری مجرب از وکلا و مشاورین همراه شما در امر ثبت شرکت در کانادا میباشند  .با ما تماس بگیرید و یا با تکمیل فرم ارزیابی رایگان و ارسال آن این امکان وجود دارد وکلای موسسه پس از بررسی دقیق و تخصصی پرونده شما برای مشاوره تکمیلی با شما تماس بگیرند .

[تعداد: ۰    میانگین: ۰/۵]

ثبت دیدگاه

دیدگاه تان را در مورد این نوشته بنویسید. خوشحال خواهیم شد.


دیدگاه ها


شما اولین دیدگاه را برای ما ارسال کنید. حتما خوشحال خواهیم شد.

امکان ارسال دیدگاه برای این مطلب وجود ندارد.