آلبرتا

استان آلبرتا واقع از استانهای غربی در کانادا می باشد.جمعیت این استان ۳,۷۱۴,۹۸۵ نفر در سال ۲۰۱۳ گزارش شده است . جعیت این استان در سال ۲۰۱۶ به ۵,۱۴۵,۹۹۲ افزایش پیدا کرده است.

استان آلبرتا چهارمین استان مهم کانادا از نظر جمعیتی به شمار میرود.مساحت آلبرتا ۶۶۱,۸۴۸۸ کیلومتر مربع می باشد و استان نفت خیز کانادا به حساب می اید.

پایتخت این استان شهر ادمونتون می باشد و بزرگترین شهر این استان کلگری می باشد.استان آلبرتا دارای دانشگاها و مراکز علمی مطرح در سطح جهان می باشد.شهرت استان آلبرتا به دلیل نفت خیز بودن منطقه و دارا بودن مراکز صنعتی و نفتی در کانادا می باشد.

دولت کانادا به صورت یک سیستم فدرال عمل می‌کند، فقط کنترل برخی از امور متعلق به دولت ملی در اتاوا می‌باشد و بقیه موارد تحت کنترل دولت‌های استانی است. استان آلبرتا خود دارای مجلس منتخب دموکراتیک (معروف به مجلس قانون گذاری آلبرتا) است که در مرکز استان یعنی شهر ادمونتون قرار گرفته‌است.


روشهای مهاجرت به استان آلبرتا

استان آلبرتا دارای روشهای مهاجرتی متفاوتی به این استان می باشد.از جمله می توان از روشهای تخصصی- نیمه تخصصی نام برد.

جهت مهاجرت به استان آلبرتا و کسب اقامت دایم کانادا  ،داشتن پیشنهاد شغلی و یا ویزای کار موقت یا دایم کانادا الزامی می باشد.

استان آلبرتا تنها از بین افرادای که دارای ویزای کار موقت یا دایمی از این استان می باشند نیروی متخصص خود را جذب می نماید.افرادی که دارای سابقه تحصیل یا کار در این استان میباشند می توانند جهت اخذ اقامت دایم کانادا از طریق این استان اقدام نمایند.

[تعداد: ۱    میانگین: ۴/۵]

ثبت دیدگاه

دیدگاه تان را در مورد این نوشته بنویسید. خوشحال خواهیم شد.


دیدگاه ها


شما اولین دیدگاه را برای ما ارسال کنید. حتما خوشحال خواهیم شد.

امکان ارسال دیدگاه برای این مطلب وجود ندارد.