نیوفاوندلند

 

نیوفاوندلند و لابرادور (به انگلیسی : Newfoundland and Labrador) (به فرانسوی : Terre-Neuve-et-Labrador) شرقی‌ترین استان کشور کانادا است. این استان در شمال شرق آمریکای شمالی واقع شده و با اقیانوس اطلس  دارای مرز ساحلی است . مرکز استان نیوفاوندلند و  بزرگ‌ترین شهر آن سنت جونز است.

این استان دارای دو بخش اصلی است : جزیره فاوندلند و منطقه لابرادور که در حد فاصل شمال و شمال غربی جزیره واقع است. مساحت نیوفاوندلند و لابرادور با هم ۴۰۵٬۲۱۲ کیلومتر مربع و جمعیت این استان ۸۴۶ هزار نفر است. در حدود ۹۴ درصد از جمعیت این استان در جزیره نیوفاندلند سکونت دارند که نیمی از آن‌ها در منطقه آوالون ساکن‌اند.

 

این استان از نظر زبان گفتاری همگن‌ترین استان کانادا است و زبان مادری ۹۷٫۶ درصد از ساکنان آن در سرشماری سال ۲۰۱۱ انگلیسی بوده‌است.

در این استان گویش خاصی از انگلیسی رایج است که «انگلیسی نیوفاندلندی» نام دارد. در لابرادور، گویش‌های بومیان اینو آیمون و اینو کتیتوت نیز صحبت می‌شود.

 


در گذشته در نیوفاندلند بخشی از مردم به فرانسوی و ایرلندی و زبان منقرض‌شده بیوتهوک نیز سخن می‌گفتند.

 

شهر سینت جانز، مرکز استان، بیستمین شهر بزرگ کانادا از نظر جمعیت و وسعت است و حدود ۴۰ درصد از جمعیت نیوفاوندلند و لابرادور در این شهر زندگی می‌کنند.

 

منطقه این استان در قدیم مستعمره بریتانیا بود و در ۳۱ مارس ۱۹۴۹ با نام نیوفاندلند به عنوان استان دهم ضمیمه کنفدراسیون کانادا شد واستقلال یافت .

 

در ۶ دسامبر ۲۰۰۱ و به هنگام اصلاح قانون اساسی کانادا، نام این استان نیز به «نیوفاوندلند و لابرادور» تغییر یافت.

در زبان گفتاری مردم کانادا هرچند، هنوز هم عادتاً به کل استان نیوفاوندلند و به منطقه غیرجزیره‌ای آن لابرادور گفته می‌شود.

 

 

EXPRESS ENTRY SKILLED WORKER

افراد متخصصی که خارج از کانادا زندگی می کنند و برای برنامه “ورود سریع” توسط وزارت مهاجرت کانادا پذیرفته شده اند و دارای پیشنهاد شغلی در استان نیوفاند لند و لبرادور  هستند و قصد دارند به طور دائم در این استان ساکن شوند، برای این برنامه واجد شرایط هستند. وزارت مهاجرت و شهروندی کانادا ظرف مدت شش ماه پس از دریافت درخواستهای ارسالی، آنها را بررسی می کند.

شرایط لازم عبارتند از:

۱- پذیرفته شدن برای ورود به برنامه ورود سریع توسط وزارت مهاجرت و شهروندی کانادا و داشتن شماره پرونده که شامل حرف E و تعداد ۹ شماره است.

۲- داشتن یک پیشنهاد شغلی تخصصی تمام وقت از یک کارفرما در استان نیوفاندلند با حقوق و مزایای منطبق با قانون. شغل مربوطه بایددر لیست کد مشاغل ملی موجود باشد.

۳- داشتن امتیاز ۶۷ از ۱۰۰ در جدول امتیازبندی PNP .

۴- داشتن مجوز کار یا داشتن اجازه برای درخواست مجوز کار از وزارت مهاجرت و شهروندی کانادا. مجوز کاری که با درخواست PNP میفرستید باید شش ماه اعتبار داشته باشد.

۵- داشتن مدرک تحصیلی دانشگاهی از کانادا یا مدرک تحصیلی معادل سازی شده توسط آژانس هایی که مدارک تحصیلی را معادل سازی می کنند و مورد قبول وزارت مهاجرت و شهروندی کانادا می باشند. سطح تحصیلی مدرک معادل سازی شده و آنچه در پرونده “ورود سریع” اعلام شده باید همخوان باشد.

۶- داشتن مدرک اثبات توان مالی برای استقرار خود و خانواده در این استان .

۷- داشتن مدرک زبان از یک موسسه معتبر. نمره  زبان و آنچه اعلام شده باید برابر باشد.

اگر سابقه کار شما در زمینه ای می باشد که برای انجام کار خود در این استان بایدگواهی یا مجوز بگیرید، لازم است مدارکی که نشان میدهد واجد شرایط کسب این مجوز هستید با فرم درخواست PNP  ارسال شود.

 

در قسمت ارزیابی رایگان فرم مربوطه را پر کنید و منتظر بررسی تیم مشاوران موسسه حقوقی ما باشید . با شما تماس خواهیم گرفت و در مورد شانس کسب اقامت شما در این استان کانادا صحبت خواهیم کرد .

و یا با تلفنهای موسسه تماس بگیرید و از مشاوران ما درخواست مشاوره اقامت کنید .

[تعداد: ۰    میانگین: ۰/۵]

ثبت دیدگاه

دیدگاه تان را در مورد این نوشته بنویسید. خوشحال خواهیم شد.


دیدگاه ها


شما اولین دیدگاه را برای ما ارسال کنید. حتما خوشحال خواهیم شد.

امکان ارسال دیدگاه برای این مطلب وجود ندارد.