انواع مهاجرت در کشورهای اروپایی

هر کسی اهداف خاص خود را از مهاجرت دارد. عده ای برای یک مهاجرت کامل قدم برمی‌داند و زندگی خود را کاملا به کشور دیگری منتقل می‌کنند. عده ای نیز تنها به منظور اخذ اقامت (تابعیت و پاسپورت) برای مهاجرت اقدام می‌کنند و دسته ای از افراد نیز با اهداف تجاری و داشتن دسترسی بهتر به بانک های خارجی دست به این اقدام می‌زنند. برای افراد با اهداف مختلف انواع مهاجرت متفاوتی وجود دارد که با کمک مشاورین می توانند با این روش ها آشنا گردند.

آشنایی با انواع مهاجرت

مهاجرت شغلی

کشورهایی مانند کانادا و استرالیا که افرادی را بر اساس سن، تحصیلات، سابقه کار و سطح زبان ارزیابی کرده و به آنها اقامت می‌دهند. شما در این فرآیند ارزیابی باید به نمره مدنظر آنها برسید.

مهاجرت از طریق ثب شرکت

ثبت شرکت یکی از انوع مهاجرت است. این روش که در کشورهایی مانند اسلواکی، لهستان، آلمان و… مرسوم است یکی از بهترین انواع مهاجرت می‌باشد. در این روش برای شما شرکتی ثبت می‌شود و شما اجازه کار و هرگونه فعالیت تجاری با شرکت خود دارید.

انواع مهاجرت

مزایای مهاجرت به روش ثبت شرکت

 • اخذ اقامت و دریافت حقوق شهروندی
 • نیاز به استخدام کارمند در شرکت ثبت شده ندارید.
 • نیازی به نشان دادن سابقه شغلی و مدرک زبان ندارید.
 • شما می‌توانید در تمامی کشورهای عضو حوزه شنگن کار، زندگی یا تحصیل کنید.
 • امکان داشتن انواع حساب های بین المللی و دریافت Mastercard، Visacard و سایر کارت‌های اعتباری معتبر
 • خرید و فروش و داشتن انواع سند منقول و غیر منقول به نام خودتان
 • امکان دریافت ویزای کشورهایی مانند آمریکا، کانادا و استرالیا به پشتوانه داشتن اقامت اروپا
 • با داشتن کارت اقامت می‌توانید از هرجایی به تمامی کشورهای حوزه شنگن سفر کنید.

معایب مهاجرت به روش ثبت شرکت

 • پرداخت حداقل مالیات ۳۰۰۰ تا ۴۰۰۰ یورو به صورت سالانه و تا ۵ سال.

بهترین کشور برای مهاجرت از طریق ثبت شرکت

بهترین کشوری که هم اکنون می‌توانید با ثبت شرکت در آن، اقامت کل اروپا را بگیرید، کشور اسلواکی است. لذا این کشور هرگز شما را مجبور به ماندن در خاک اسلواکی نکرده و می‌توانید در هر یک از کشورهای های حوزه شنگن کار، زندگی یا تحصیل کرده و یا حتی در ایران بمانید.

بهترین کشورها برای دریافت تابعیت دوم

مهاجرت به روش خرید ملک

شما در تمامی کشورهای اروپایی (بجز سوئیس) می‌توانید با خرید ملک یا خرید سهام شرکت‌های سهامی عام به مبلغ حداقل ۱۶۰٫۰۰۰ یورو اقامت اروپا را کسب کنید. مزایای این روش به‌انضمام مزایای گفته شده در روش فوق آن است که از مالیات سالانه برحسب درآمد خود معاف هستید.

معایب اقامت از روش خرید ملک

 • از معایب این روش آن است که باید ۹% ارزش افزوده به همراه حق بنگاه املاک را پرداخت کنید.
 • با توجه به کشور انتخابی، ممکن است از همان ابتدا بجای اقامت، تنها ویزا دریافت کنید. البته با خرید املاک گرانتر (بالای ۵۰۰ هزار یورو) احتمالا بعد از یک سال اقامت دریافت خواهید کرد.

اقامت به روش تمکن مالی

این روش هم‌اکنون تنها برای کشورهای اسپانیا، ایتالیا و یونان وجود دارد. در واقع در این روش باید در یکی از حساب های بانکی خود در ایران مبلغی بین ۵۰٫۰۰۰ تا ۳۰۰٫۰۰۰ یورو داشته باشید و پرینت آن را ارائه دهید. ضمنا این کار را باید سالانه و تا ۵ سال انجام دهید.

مزایای اقامت به روش تمکن مالی

 • مالیاتی برای شما وجود ندارد.

معایب اقامت به روش تمکن مالی

 • سال اول به شما اقامتی تعلق نمی‌گیرد و تنها یک ویزای مولتی ۱ ساله خواهید داشت.
 • پس از یکسال با بررسی شرایط شما ممکن است به شما اقامت تعلق بگیرد.
 • اجازه اشتغال و تجارت ندارید.

مهاجرت به روش پناهندگی

این روش خطرات بسیار زیادی برای مهاجرین در بر دارد و به همین دلیل موسسه مهاجرتی دادآور مهر هیچگونه خدماتی در این زمینه ارائه نمی دهد.

در صورت وجود هر گونه سوال یا ابهام در موردانواع مهاجرت می توانید با مشاوران مجرب موسسه حقوقی دادآور مهر تماس حاصل فرمایید و یا با تکمیل نمودن و ارسال فرم ارزیابی رایگان موسسه این امکان برای شما ایجاد میشود که پرونده شما توسط مجربترین وکلای ایرانی و خارجی بررسی تخصصی شود و برای مشاوره تکمیلی نیز با شما تماس گرفته خواهد شد  .

[تعداد: ۱    میانگین: ۵/۵]
برچسب ها:

اخذ اقامت کانادا از طریق خرید ملک

در این چند سال افراد بسیار زیادی هستند که قصد مهاجرت به کانادا و اقامت کانادا از طریق خرید ملک‌، در این کشور را خواهان هستند و این خواسته را دارند که از طریق خرید ملک در کانادا و یا سرمایه‌گذاری در کانادا به کشور کانادا وارد شوند. کانادا به علت جذب مهاجر و توریستی […]

آشنایی با کشور مالزی و شرایط مهاجرت به این کشور

مالزی کشوری در جنوب شرقی آسیا و پایتخت آن کوالالامپور است. سازمان‌های دولتی و وزارتخانه‌های این کشور در شهر جدید پوتراجایا (پایتخت اداری) این کشور واقع است. مالزی عضو سازمان ملل متحد و اتحادیه کشورهای هم‌سود است. این فدراسیون شامل سیزده ایالت در جنوب شرقی آسیا است. نام «مالزی» زمانی انتخاب شد که فدراسیون مالایا؛ […]

آشنایی با کشور صربستان و نحوه اخذ اقامت دراین کشور

صربستان  (به صربی: Србија) با نام رسمی جمهوری صربستان، (به صربی: Република Србија) یک کشور محاط در خشکی در مرکز جنوب خاوری اروپا است که بخش جنوبی جلگه‌ی پانونی و جنوب شبه‌جزیره بالکان را در برگرفته است. این کشور با مجارستان در شمال، رومانی و بلغارستان در شرق، جمهوری مقدونیه و مونته‌نگرو در جنوب، کرواسی […]

ثبت دیدگاه

دیدگاه تان را در مورد این نوشته بنویسید. خوشحال خواهیم شد.


دیدگاه ها


شما اولین دیدگاه را برای ما ارسال کنید. حتما خوشحال خواهیم شد.