جستجوی کار دومین عامل افزایش مهاجرت

تعداد جمعیت مهاجر کشور در سال گذشته حدود ۶۸۴ هزار نفر بوده است. بیشترین علت مهاجرت جمعیت شاغل در سال گذشته به ترتیب مربوط به «پیروی از خانوار»، «جستجوی کار» و «جستجوی کار بهتر» بوده است. در واقع مهاجرت افراد در جستجوی کار به عنوان دومین عامل موثر در افزایش تعداد مهاجرین می باشد.

مهاجرت افراد با هدف جستجوی کار

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، «نقش کار در مهاجرت جمعیت در سال۹۶ » موضوع پژوهش مرکز آمار و اطلاعات راهبردی وزارت کار بوده است که نشان می دهد جمعیت مهاجر کشور در سال گذشته ۶۸۴ هزار نفر بود که حدود ۵۶۷ هزار نفر از این جمعیت در نقاط شهری و ۱۱۷ هزار نفر از مهاجران نیز در نقاط روستایی ساکن بوده اند.

جستجوی کار

نتیجه این مطالعات نشان می دهد، بیشترین علت مهاجرت جمعیت مهاجر در سال گذشته، به دلیل «پیروی از خانوار» بود به طوری که علت مهاجرت ۴۹.۸ درصد از مهاجرت کنندگان به همین دلیل بوده است. همچنین «جستجوی کار» با سهم ۹.۷ درصد و «جستجوی کار بهتر» با سهم ۷.۵ درصدی به ترتیب بیشترین عامل مهاجرت را در سال گذشته به خود اختصاص داده اند.

مهاجرت افراد در نقاط شهری

بر اساس این گزارش، در نقاط شهری بیشترین علت مهاجر در سال گذشته به ترتیب به دلیل «پیروی از خانوار» با سهم ۵۲ درصدی، «جستجوی کار بهتر» با سهم ۹.۹ درصدی و «جستجوی کار بهتر» با سهم ۷.۸ درصدی بوده است.

مهاجرت افراد در نقاط روستایی

همچنین در نقاط روستایی بیشترین علت مهاجرت نیز همچون مناطق شهری به علت پیروی از خانوار بوده است. به این ترتیب که۳۹.۱ درصد از مهاجرت کنندگان از مناطق روستایی با این توجیه مهاجرت کرده اند. اما در مناطق روستایی ۱۶.۸ درصد از مهاجرت کنندگان به علت خدمت وظیفه از این مناطق مهاجرت کرده اند؛ ضمن اینکه «جستجوی کار» سومین عامل مهاجرت از روستاها در سال گذشته را به خود اختصاص می دهد.

جستجوی کار

نتایج آمارگیری سال ۹۶

بیشترین علت مهاجرت

بر اساس این گزارش، بیش از ۵۶۱ هزار نفر از کل جمعیت مهاجر در سال گذشته در سن ۱۰ ساله و بیشتر بوده اند که ۸۲.۱ درصد از مهاجرت کنندگان را شامل می شود. از این تعداد ۲۹۵ هزار نفر معادل ۵۲.۶ درصد از نظر اقتصادی فعال و ۲۶۶ هزار نفر معادل ۴۷.۴ درصد غیر فعال اقتصادی بودند. از ۲۹۵ هزار نفر جمعیت فعال مهاجر، بیش از ۲۲۳ هزار نفر شاغل (۷۵.۵ درصد) و ۷۲ هزار نفر بیکار (۲۴.۵ درصد) بودند.

ممنوعیت صربستان بدون ویزا برای ایرانیان

بیشترین علت مهاجرت جمعیت شاغل در سال گذشته به ترتیب مربوط به «جستجوی شغل»، «جستجوی شغل بهتر» و «پیروی از خانوار» بوده است، همچنین کمترین علت مهاجر شاغلان نیز مربوط به «تحصیل»، «پایان تحصیل» و انجام خدمت وظیفه بوده است.

علاوه بر این بیشترین علت مهاجرت جمعیت بیکار در سال گذشته به ترتیب مربوط به «پایان خدمت وظیفه»، «پیروی از خانوار»، «جستجوی کار» می باشد و کمترین علت مهاجرت بیکاران نیز مربوط به «انتقال شغلی»، «تحصیل» و «انجام خدمت وظیفه» بوده است.

[تعداد: ۰    میانگین: ۰/۵]
برچسب ها:

شرایط ویزای مالتیپل چیست؟

ویزای ورود چندگانه برای گردشگری، کسب‌وکار و اعضای خدمه صادر می‌شود. هر کشور شرایطی را برای صدور ویزا فراهم می‌کند که باید توسط متقاضیانی که درخواست ویزای چندگانه می‌دهند، رعایت شود. به‌عنوان‌مثال، ویزا چندگانه چین بااعتبار ۶ ماه، ۱۲ ماه یا ۲۴ ماه ارائه می‌شود. بااین‌حال، مسافرانی که مایل به گرفتن ویزای چندگانه با یک […]

روش های قانونی اخذ اقامت اتریش

کشور اتریش برنامه های مهاجرتی انعطاف پذیری را برای اخذ اقامت اتریش در اختیار اشخاص قرار می دهد و پس از آن کارت قرمز و یا سفید مهاجرتی را برای اشخاص صادر می نماید. شرایط اقامت اتریش و شاخصه های مهاجرت به اتریش کشور اتریش برنامه های مهاجرتی انعطاف پذیری را برای متقاضیان مهاجرت به […]

چرا مهاجرت به کانادا ؟

واقعیت این است که ارزان‌ترین و آسان‌ترین راه‌های مهاجرت به کانادا، به دلیل درخواست‌های زیاد از سرزمین‌های گوناگون برای همه امکان‌پذیر نیست. اولین گام برای موفقیت در این کار این است که شما ماهر باشید یا به‌عبارت‌دیگر در حیطه‌ی کار و هنرتان از افراد برتر محسوب شوید. اغلب راه‌اندازی کسب‌وکار یا سرمایه‌گذاری را بهترین راه کسب […]

ثبت دیدگاه

دیدگاه تان را در مورد این نوشته بنویسید. خوشحال خواهیم شد.


دیدگاه ها


شما اولین دیدگاه را برای ما ارسال کنید. حتما خوشحال خواهیم شد.