جلوگیری از ورود مهاجرین به مرز توسط افراد نظامی در ایالات متحده

وزارت دفاع آمریکا روز پنجشنبه اعلام کرد «صدها» تن از نیروهای نظامی این کشور به زودی در مرز مکزیک مستقر می شوند تا از ورود مهاجرین به مرز  ایالات متحده جلوگیری کنند.

یک مسئول وزارت دفاع آمریکا که نخواست نامش فاش شود با تایید این خبر تصریح کرد که استقرار نیروهای یاد شده به منرله پشتیبانی لجستیکی از نیروهایی که است که پیشتر در مرز آمریکا با مکزیک مستقر شده بودند.

این در حالیست که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا صبح روز پنجشنبه با انتشار پیامی بر روی توییتر اعلام کرده بود که قوانین تصویب شده توسط دمکرات ها کار را برای متوقف کردن افراد در مرز دشوار کرده است.

آقای ترامپ در عین حال اقدام برای جلوگیری از ورود موج بزرگی از مهاجران به خاک کشورش را یک فوریت ملی تلقی و خاطرنشان کرد که برای اینکار ارتش را به سوی مرز گسیل می کند. او در ادامه ضمن تاکید بر اجرا شدن این فرمان با قاطعیت نوشت: «آنها متوقف خواهند شد.»

رئیس جمهوری آمریکا پیش از این در ماه آوریل نیز حدود دو هزار و صد سرباز عضو گارد ملی این کشور را در مرز با مکزیک مستقر کرده بود.

نیروهایی که پنتاگون راهی مرز آمریکا با مکزیک کرده است به گفته مسئولان وزارت دفاع در نقش پشتیبانی به منطقه اعزام می شوند تا بواسطه حضور آنها سربازان گارد ملی از این ماموریت فارغ شوند.

همزمان با انتشار این خبر شبکه سی ان ان نیز به نقل از جیم ماتیس، وزیر دفاع آمریکا اعلام کرد که دست کم هشتصد سرباز مضاعف برای انجام ماموریت به منطقه اعزام می شوند.

این درحالیست که هنوز به طور مشخص اعلام نشده که گروه جدید سربازان اعزامی از نیروهای ارتش منظم انتخاب شده اند یا برای جایگزینی ماموران گارد ملی از سربازان ذخیره این نیرو استفاده خواهد شد.

آخرین گزارش ها حاکی است که کاروان مهاجران آمریکای مرکزی با وجود فشار دونالد ترامپ به دولت مکزیک جهت جلوگیری از پیشروی آنها به سمت ایالات متحده، چند روز پیش وارد مکزیک شده‌اند.

حمایت کمیته های حقوقی حمایت از مهاجرین در ایران
[تعداد: ۰    میانگین: ۰/۵]
برچسب ها:

ارزان‌ترین شهرهای دنیا برای زندگی

در پیش رو به‌سرعت با لیستی از بهترین و ارزان‌ترین شهرهای دنیا برای زندگی در سال ۲۰۱۸ آشنا می‌شویم. این مقاصد با نظر کارشناس مجله آمریکایی معتبر فوربز انتخاب‌شده‌اند و در آن دو نکته اساسی موردتوجه قرار داشته است؛ یعنی در کنار کم‌هزینه‌ترین کشورها برای زندگی، سعی شده تا هم‌زمان بهترین کشورها برای کار مدنظر قرار […]

کارت آبی اروپا یا Blue card

اتحادیه اروپا قصد دارد در رقابت با دیگر کشورهای غربی بر سر افراد آشنا با تکنولوژی و خدمه بیمارستان ها که بیشتر از کشورهای در حال توسعه مهاجرت می کنند و دست یافتن به منابع کاری که می‌توانند کمبودهای موجود در اروپا را جبران کنند بیشتر تلاش کند.بر اساس این طرح مهاجرت افراد متخصص و […]

چرا قبل از مهاجرت به مشاوره احتیاج داریم؟

چرا ماقبل از مهاجرت به مشاوره نیاز داریم؟ با در نظر گرفتن این‌که راه‌های مختلفی چون مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری، مهاجرت سرمایه‌گذاری و … برای مهاجرت به کشورهای گوناگون وجود دارد و با توجه به تعدد کشورهای پذیرنده، انتخاب کشور و روش مناسب برای مهاجرت به آن کشور نیاز به اطلاعات جامع و تخصصی دارد. […]

ثبت دیدگاه

دیدگاه تان را در مورد این نوشته بنویسید. خوشحال خواهیم شد.


دیدگاه ها


شما اولین دیدگاه را برای ما ارسال کنید. حتما خوشحال خواهیم شد.