جلوگیری از ورود مهاجرین به مرز توسط افراد نظامی در ایالات متحده

وزارت دفاع آمریکا روز پنجشنبه اعلام کرد «صدها» تن از نیروهای نظامی این کشور به زودی در مرز مکزیک مستقر می شوند تا از ورود مهاجرین به مرز  ایالات متحده جلوگیری کنند.

یک مسئول وزارت دفاع آمریکا که نخواست نامش فاش شود با تایید این خبر تصریح کرد که استقرار نیروهای یاد شده به منرله پشتیبانی لجستیکی از نیروهایی که است که پیشتر در مرز آمریکا با مکزیک مستقر شده بودند.

این در حالیست که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا صبح روز پنجشنبه با انتشار پیامی بر روی توییتر اعلام کرده بود که قوانین تصویب شده توسط دمکرات ها کار را برای متوقف کردن افراد در مرز دشوار کرده است.

آقای ترامپ در عین حال اقدام برای جلوگیری از ورود موج بزرگی از مهاجران به خاک کشورش را یک فوریت ملی تلقی و خاطرنشان کرد که برای اینکار ارتش را به سوی مرز گسیل می کند. او در ادامه ضمن تاکید بر اجرا شدن این فرمان با قاطعیت نوشت: «آنها متوقف خواهند شد.»

رئیس جمهوری آمریکا پیش از این در ماه آوریل نیز حدود دو هزار و صد سرباز عضو گارد ملی این کشور را در مرز با مکزیک مستقر کرده بود.

نیروهایی که پنتاگون راهی مرز آمریکا با مکزیک کرده است به گفته مسئولان وزارت دفاع در نقش پشتیبانی به منطقه اعزام می شوند تا بواسطه حضور آنها سربازان گارد ملی از این ماموریت فارغ شوند.

همزمان با انتشار این خبر شبکه سی ان ان نیز به نقل از جیم ماتیس، وزیر دفاع آمریکا اعلام کرد که دست کم هشتصد سرباز مضاعف برای انجام ماموریت به منطقه اعزام می شوند.

این درحالیست که هنوز به طور مشخص اعلام نشده که گروه جدید سربازان اعزامی از نیروهای ارتش منظم انتخاب شده اند یا برای جایگزینی ماموران گارد ملی از سربازان ذخیره این نیرو استفاده خواهد شد.

آخرین گزارش ها حاکی است که کاروان مهاجران آمریکای مرکزی با وجود فشار دونالد ترامپ به دولت مکزیک جهت جلوگیری از پیشروی آنها به سمت ایالات متحده، چند روز پیش وارد مکزیک شده‌اند.

صحبت های رئیس جمهور غنی درمورد حقوق مهاجرین افغانستان
[تعداد: ۰    میانگین: ۰/۵]
برچسب ها:

چه کشورهایی با خرید ملک به شما پاسپورت دوم میدهند؟

داشتن پاسپورت دوم یا اقامت یک کشور خارجی برای بسیاری از ثروتمندان دنیا جذاب بوده است. تعداد قابل‌توجهی از مردم برای دریافت اقامت دائم و حق شهروندی در کشورهای دیگر سرمایه‌گذاری می‌کنند. دراین‌بین برخی کشورها در مقابل سرمایه‌گذاری در صنعت املاک کشورشان، به شهروندان خارجی اقامت و گذرنامه می‌دهند.  در این مقاله سی کشور که […]

جزئیات استعفای وزیر مهاجرت انگلیس

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری العربیه؛ مارک هاربر  وزیر مهاجرت انگلیس ویکی از برجسته ترین وزرای ائتلاف حاکم در این کشور بعد از فاش شدن اقامت غیر قانونی مستخدم منزلش و اشتغال وی به مدت ۷  سال ناگزیر به استعفا شد. علت استعفای وزیر مهاجرت انگلیس نشریه انگلیسی “ساندی تایمز” هم […]

بهترین کشورهای توریستی جهان کدامند؟

در چند سال اخیر، بر اساس نتایج تحلیل نظرات گردشگرانی که به کشورهای مختلف سفرکرده‌اند این نتیجه به‌دست‌آمده است که کشور ایتالیا همواره یکی از بهترین کشورها برای گردشگری و سفر تفریحی است؛ اما به‌جز ایتالیا چه کشورهایی در لیست بهترین کشورهای توریستی جهان قرار می‌گیرند؟ زیباترین و بهترین کشورهای توریستی جهان بر اساس جدیدترین […]

ثبت دیدگاه

دیدگاه تان را در مورد این نوشته بنویسید. خوشحال خواهیم شد.


دیدگاه ها


شما اولین دیدگاه را برای ما ارسال کنید. حتما خوشحال خواهیم شد.