آخرین قوانین تصویب شده درمورد حقوق مالی پناهجویان

مسائل مالی یکی از مهمترین مسائلی است که مهاجرین و پناهندگان باید بتوانند به خوبی آن را مدیریت کنند و برنامه ریزی مدونی برای مخارج خود و خانواده شان داشته باشند. کشورهای مختلف در این زمینه قوانین مشخصی برای حمایت از افراد دارند که بهتر است مهاجرین از قبل در مورد آن اطلاع داشته باشند. حقوق مالی پناهجویان متشکل از چند بخش است: کمک در مخارج روزانه، کمک به فراهم سازی وسایل آسایش و راحتی و مزایای خاص (مثل: اتاق، آپارتمان و غیره).

هنگامی که درخواست پناهجویی می کنید باید به هیأت مهاجرت اعلام کنید که چه مقدار پول یا منابع دیگری در دست دارید. اگر منابع تامین مالی ندارید، برای مخارج روزانه خود حقوق روزانه دریافت می کنید.

اگر موقعیت مالی شما تغییر یابد، مثلا مشغول به کار شوید، باید این موضوع را به هیأت مهاجرت اعلام کنید. اگر دارای شغل هستید و پول بدست می آورید و با این وجود از هیأت مهاجرت حقوق برای مخارج روزانه دریافت می کنید، مرتکب جرم می شوید. حق دریافت کمک هزینه روزانه می تواند در صورت نقل مکان نیز تحت تاثیر قرار گیرد. به همین واسطه همیشه در صورت دارا بودن آدرس جدید آن را به اداره مهاجرت اعلام کنید.

حق دریافت حقوق برای پناهجویان

شما در صورتی حق حمایت مالی خود را از دست می دهید که حکم ردی درخواست یا حکم اخراجی خود را دریافت کنید و این حکم لازم الاجرا باشد، یا وقتی که مدت ترک داوطلبانه ی کشور به اتمام رسیده باشد. این قانون در صورتی برای شما اجرا می شود که شما سرپرست کودکان زیر ۱۸ سال نباشید.

حقوق مالی پناهجویان

حقوق مخارج روزانه

حقوق مخارج روزانه می تواند با توجه به شرایط متفاوت باشد، مثلا اینکه آیا شما ساکن اقامتگاهی هستید که غذا هم دریافت می کنید یا اقامتگاهی که غذای شما را تامین نمی کند.

اگر هیأت مهاجرت مخارج روزانه شما را تامین می کند، کارتی بانکی دریافت خواهید کردید که متصل به حسابی است که پول به آن واریز می شود.

خانواده هایی که بیش از دو فرزند دارند، حقوق کامل روزانه برای دو فرزند ارشد و نصف حقوق روزانه برای دیگر فرزندان را دریافت می کنند.

حقوق روزانه به جز غذا باید موارد دیگری همچون لباس، کفش، مراقبت های بهداشتی و دارو، خدمات دندان پزشکی، اقلام بهداشتی، دیگر کالاهای مصرفی و فعالیت های اوقات فراغت را پوشش دهد.

حقوق مالی پناهجویان در چه صورت کاهش می یابد؟

امکان کاهش حقوق روزانه وجود دارد اگر:

  • اگر در تصدیق هویت خود همکاری نکنید
  • با پنهان شدن باعث به تعویق انداختن رسیدگی به درخواست پناهجویی خود شوید
  • با وجود دریافت حکم ردی درخواستتان یا حکم اخراجتان در فرایند ترتیب سفر بازگشت به خانه همکاری نکنید

کمک هزینه خاص برای پناهجویان

اگر نیاز مبرم به چیزی دارید که تحت پوشش حقوق روزانه نیست، می توانید درخواست کمک هزینه ی ویژه دهید. باید ثابت کنید که نیاز مبرم به آن کالا یا خدمات دارید و اینکه نمی توانید به تنهایی هزینه اش را بپردازید. مثلا این نیاز می تواند نیاز به عینک، کالسکه بچه یا کفشهای زمستانی باشد. هیأت مهاجرت همیشه یک ارزیابی فردی از نیازها انجام می دهد.

روش های قانونی اخذ اقامت ارمنستان

شما تنها می توانید کمک هزینه ی ارزانترین موارد را برای برطرف کردن نیازتان دریافت کنید.

هنگامی که مثلا برای رویت تحقیق پناهجویی، ملاقات با مامور پذیرش شما، یا شرکت در جلسه ی اطلاعاتی گروهی برای حضور در هیأت مهاجرت فرا خوانده می شوید، می توانید به منظور پرداخت هزینه ی مسافرت خود، کمک هزینه دریافت کنید. برای کسب اطالاعات درباره این موضوع، با مامور پذیرش خود صحبت کنید.

حقوق اقامتی پناهجویان

اگر شغلی پیدا کردید یا پیشنهادی کاری دریافت کردید، می توانید درخواست حقوق اقامتی کنید. این برای زمانی است که بیشتر از سه ماه مشغول به کار باشید و به جایی نقل مکان کرده اید که هیأت مهاجرت در آنجا اقامتگاه ندارد.

حکم درباره حقوق مالی

هنگامی که هیأت مهاجرت حکمی درباره حقوق مالی صادر کرد، شما اعلانی درباره ی این حکم دریافت خواهید کرد.

توسط مامور اجرایی در نهاد پذیریشی شما، یا به اصطلاح با استفاده از ابلاغیه ابتدایی ابلاغیه ابتدایی یعنی هیات مهاجرت سوئد حکم را از طریق پست معمولی به آدرس محل زندگیتان، ارسال می کند. روز بعد با ارسال نامه ی دیگری به همان آدرس به شما اطلاع می دهیم که حکم را برایتان فرستاده ایم.

این کار را برای به حداقل رساندن میزان اشتباهات انجام می دهیم. از این طریق هیات مهاجرت بررسی می کند که شما ابلاغیه ی حکم را تا دو هفته بعد از زمان ارسال، دریافت نموده اید. بعد از آن سه هفته وقت دارید که برای حکم فرجام خواهی کنید.

اگر آدرس ارائه شده معتبر نباشد و حضور شما در سوئد ثبت شده باشد، این حکم و نامه ی کنترل به آدرسی که در پرونده ثبت نامی شما وجود دارد، ارسال خواهد شد.

مهم است تا وقتی که حضور شما در هیات مهاجرت ثبت شده، آدرس فعلی خود را به نهاد پذیرا اعلام کنید. همچنین بطور منظم، پست خود را چک کنید. اگر درخواست فرجام خواهی داده باشید، ممکن است دادگاه هم با استفاده از روش ابلاغیه ی ابتدایی شما را از حکم صادر شده مطلع نماید.

اگر قصد فرجام خواهی دارید اگر فکر می کنید که هیأت مهاجرت درباره حقوق شما حکم اشتباهی صادر کرده، حق فرجام خواهی حکم را دارید. در چنین شرایطی شما باید فرجام خواهی خود را تا سه هفته بعد از آگاهی از حکم به هیأت مهاجرت تحویل دهید. اگر هیأت مهاجرت حکم را تغییر ندهد، فرجام خواهی شما به دادگاه اجرایی انتقال داده می شود که حکم را مورد بررسی دوباره قرار خواهد داد. در صورتی که دادگاه اجرایی هم فرجام خواهی شما را رد کند، این مسئله به دادگاه فرجام خواهی منتقل می شود.

[تعداد: ۰    میانگین: ۰/۵]

ظهور جاذبه های جدید گردشگری در ایران

تارنمای تجاری شبکه خبری “سی ان ان”، در گزارشی به جاذبه های گردشگری در ایران پرداخته و نوشته است ایران که زمانی به خاطر تحریم های بین المللی امکان ورود به آن وجود نداشت، به عنوان یک مقصد بزرگ گردشگری بار دیگر به این عرصه بازگشته است. طبق آمار رسمی، بیش از ۶ میلیون نفر […]

راه های مهاجرت به ترکیه

ترکیه، کشوری که در حاشیه قاره اروپا قرارگرفته است، در تمام دنیا با شهرهای معروف استانبول و کاپادوکیه و آنتالیا شناخته می‌شود. بسیاری از گردشگران در تمام طول سال برای بازدید از جاذبه‌های آن راهی این کشور می‌شوند. برخی نیز پا را فراتر می‌گذارند و برای یک زندگی همیشگی ترکیه را مقصد خود قرار می‌دهند. […]

سریع ترین روش اخذ اقامت در کشورهای اروپایی

در این مطلب به بررسی سریع ترین روش اخذ اقامت می پردازیم.جذابترین و جدیدترین برنامه اقامتی اروپا فرصتی استثنایی به شما اعطا میکند که اقامت دایم اروپا را بدست آورید و بتوانید در حوزه شینگن زندگی، اقامت، کار و آزادانه سفر کنید.در ازای سرمایه گذاری امن و تضمین شده ی ۲۵۰(تغییر قوانین در سال ۲۰۱۶ […]

ثبت دیدگاه

دیدگاه تان را در مورد این نوشته بنویسید. خوشحال خواهیم شد.


دیدگاه ها


شما اولین دیدگاه را برای ما ارسال کنید. حتما خوشحال خواهیم شد.