عصبانی ترین، غمگین‌ترین و شادترین کشورهای دنیا

از مهمترین عواملی که بر میزان رضایتمندی و شادی افراد اثر دارد، می‌توان به دستمزد بالا و اختلاف طبقاتی اندک میان شهروندان‌ یک جامعه اشاره کرد. در این مطلب به معرفی عصبانی ترین، غمگین‌ترین و شادترین کشورهای دنیا می پردازیم.

سرانه تولید ناخالص داخلی‌ یکی از شاخص‌های اندازه‌گیری رضایتمندی افراد از وضعیت معیشتی آنهاست. برای محاسبه این شاخص، تولید ناخالص داخلی کشور را که در بر گیرنده مجموع ارزش کالاها و خدماتی است که طی ‌یک سال، در‌یک کشور تولید می‌شود، بر جمعیت تقسیم می‌کنند و عددی که به دست می‌آید سرانه تولید ناخالص داخلی آن محسوب می‌شود. مطالعات بسیاری نشان داده‌اند که میزان شادی شهروندان‌ یک کشور با این شاخص رابطه مستقیمی دارد.

میزان درآمد بیشتر به افراد امکان می‌دهد تا از سطح آموزش و بهداشت مناسب‌تری برخوردار شوند، در تهیه مایحتاج اساسی زندگی به مشکل برنخورند و در وقت آزاد خود به تفریحات گوناگون بپردازند. برخورداری از امنیت شغلی و اجتماعی، تبعیض جنسیتی حداقلی، بهره‌مندی از آزادی‌‌های اجتماعی و حقوق مدنی سبب می‌شود تا مردم ‌یک کشور احساس رضایت بیشتری از زندگیشان داشته باشند.

در مقابل، اقتصاد ضعیف، فساد سیاسی، عدم امنیت، درآمد پایین، کمبود امکانات بهداشتی و درمانی، عدم برخورداری از رفاه اجتماعی و اقتصادی، سیستم آموزشی ناکارآمد و نداشتن آزادی‌های فردی و اجتماعی سبب عدم رضایت از زندگی و بروز غم در افراد می‌شود.

این عوامل می‌تواند بر میزان امید به زندگی افراد نیز اثر بگذارد. امید به زندگی ‌یک شاخص آماری است که نشان‌دهنده متوسط طول عمر افراد ‌یک جامعه است. این شاخص ‌یکی از ملاک‌های سنجش پیشرفت و عقب‌ماندگی کشورهاست. به همین سبب شهروندان کشورهای توسعه‌یافته که شهروندانشان اغلب جزو شادترین مردم دنیا هستند، امید به زندگی بالاتری نسبت به شهرواندان کشورهای در حال توسعه دارند.

غمگین‌ترین کشورهای دنیا

جمهوری آفریقای مرکزی در صدر کشورهای غمگین دنیا قرار دارد. در این کشور بیش از ۱۰ درصد از کودکان در اولین سال زندگیشان به دلیل نبود امکانات بهداشتی و ناآگاهی والدینشان جان خود را از دست می‌دهند. آموزش‌و‌پرورش ناکارآمد که به ازای هر ۹۱ دانش‌آموز تنها‌ یک معلم وجود دارد و نبود افق‌های روشن در زمینه کار و معیشت از دلایل ناامیدی و غمگینی مردم این کشور است.

زیمباوه و اتیوپی، دو کشور دیگر آفریقایی، در جایگاه‌های بعدی قرار دارند. فساد اقتصادی و سیاسی گسترده، نداشتن حقوق مدنی، کم سوادی، سوء‌تغذیه و نرخ بالای بیکاری از دلایل قرار گرفتن این کشورها در صدر این فهرست است.

پاکستان کشور آسیایی با دولتی که هر از چند گاه دست به دست ‌میشود، و با وجود عدم امنیت، نرخ بالای خشونت در جامعه و عدم تحمل خارجی‌ها، در رتبه‌ی چهارم این فهرست قرار‌گرفته است.

یمن، سودان، نیجریه، موزامبیک، کنیا، زامبیا، اوگاندا، کامرون و رواندا از دیگر کشورهای آفریقایی هستند که در رتبه‌های پنجم تا سیزدهم این فهرست جای گرفته‌اند. مردم این کشورها از محدودیت آزادی‌های مدنی، نرخ بالای بیکاری، آموزش‌و‌پرورش ناکارآمد، عدم دسترسی به آب آشامیدنی سالم، عدم اعتماد شهروندان به سیستم سیاسی، فساد اقتصادی، شیوع بیماری‌های میکروبی و پایین بودن نرخ امید به زندگی رنج می‌برند و به همین علت از زندگی خود رضایت ندارند.

شرایط تحصیل رایگان در کانادا

ایران اما در این فهرست در رتبه چهاردهم قرار گرفته است. با وجود آنکه ایران به لحاظ سرانه تولید ناخالص داخلی و امید به زندگی در رتبه بالاتری از سایر کشورهای این فهرست قرار دارد، اما نظام سیاسی، عدم وجود آزادی‌های مدنی و حقوق اجتماعی این کشور را در زمره غمگین‌ترین کشورهای جهان قرار داده است. ایران همچنین بالاترین نرخ مهاجرت افراد تحصیل‌کرده و متخصص جهان را دارد.

کشورهای تانزانیا، بنگلادش، کامبوج، نپال، سنگال و هند در رتبه‌های پانزدهم تا بیستم این فهرست جای گرفته‌اند.

شادترین کشورهای دنیا

نروژ، دانمارک و سوئد، سه کشور واقع در شمال اروپا، سال‌های متمادی است که در صدر شادترین مردم جهان قرار دارند. امکانات رفاهی اجتماعی، برابری مدنی، درآمد بالا، اختلافات طبقاتی کم و سیستم آموزش‌و‌پرورش کارآمد سبب شده است تا مردمان این دو کشور از زندگی خود رضایت بالایی داشته باشند.

استرالیا و نیوزیلند دو کشور واقع در نیم‌کره جنوبی رتبه‌های چهارم و پنجم این فهرست هستند. سیستم آموزش‌و‌پرورش کارآمد، اقتصاد قدرتمند و آزادی‌های مدنی عامل خشنودی شهروندان این کشورهاست.

کانادا، فنلاند، هلند، سوئیس، ایرلند، لوکزامبورگ، ایالات متحده آمریکا، بریتانیا، آلمان، ایسلند، بلژیک، هنگ‌کنگ، سنگاپور و تایوان رتبه‌های ششم تا بیستم این جدول را به خود اختصاص داده‌اند. اغلب این کشورها دارای رشد اقتصادی بالا، آزادی‌های مدنی، مشارکت مرد‌می در سیاست، سیستم پزشکی و درمانی کارآمد، امنیت و آرامش هستند.

عصبانی‎ترین کشورهای دنیا

بجز آنچه در مورد میزان رضایت شهروندان و خشنودی آنان نسبت به وضعیت معیشتی در کشورهایشان مطرح شد، موسسه گالوپ با‌ یک اندازه‌گیری متفاوت درصدد برآمد تا میزان خشم و عصبانیت شهروندان کشورهای جهان را بررسی کند.

در تحقیقی که از سوی این موسسه صورت گرفت شهروندان سه کشور عراق، ایران، و سودان جنوبی به ترتیب خشمگین‌ترین مردم جهان معرفی شدند. حجم بالای احساسات منفی از جمله نگرانی، دردهای جسمانی، استرس و غم از جمله عواملی است که دلیل عصبانیت مردمان این کشورها عنوان می‌شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد امور مهاجرتی و شرایط زندگی در کشورهای اروپایی می توانید با موسسه حقوقی داد آور مهر تماس بگیرید و یا فرم ارزیابی رایگان را تکمیل نموده تا کارشناسان ما پس از بررسی دقیق برای مشاوره با شما تماس بگیرند .

[تعداد: ۱    میانگین: ۵/۵]
برچسب ها:

روش های قانونی اخذ اقامت مجارستان

افراد بسیاری از سراسر اروپا و دیگر کشورهای جهان برای مهاجرت کشور مجارستان را انتخاب می‌کنند، عمده افرادی که برای زندگی به مجارستان می‌آیند دانشجویانی هستند که برای ادامه تحصیل به‌خصوص در رشته پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی این کشور را انتخاب می‌کنند. مجارستان کشوری دموکراتیک با حدود ۱۰ میلیون جمعیت یکی از زیباترین کشورهای عضو […]

وکیل مهاجرت کیست و چه وظایفی دارد؟

وکیل مهاجرت کیست، وکیل مهاجرت چه وظایفی دارد، انتخاب وکیل مهاجرت باید بر چه اساسی باشد، اینها و ده ها مورد از این دسته سوالات از مواردی هستند که روزانه ذهن تعداد زیادی از هموطنان را به خود مشغول کرده است,  متقاضیانی که قصد دارند مهاجرت قانونی داشته باشند و امورات حقوقی خود را به یک وکیل آگاه که به قوانین کشورها […]

آیا مهاجرت به کانادا خوب است؟

کشور کانادا شمالی‌ترین کشور قاره‌ی آمریکا و دومین کشور بزرگ جهان است که از شمال به اقیانوس منجمد شمالی، از شرق به اقیانوس اطلس، از غرب به اقیانوس آرام و از جنوب به کشور آمریکا منتهی می‌شود. کانادا به ۱۰ استان و ۳ قلمرو تقسیم‌شده است. استان‌ها درمجموع استقلال زیادی از دولت مرکزی دارند، اما […]

ثبت دیدگاه

دیدگاه تان را در مورد این نوشته بنویسید. خوشحال خواهیم شد.


دیدگاه ها


شما اولین دیدگاه را برای ما ارسال کنید. حتما خوشحال خواهیم شد.