افزایش سخت گیری ها نسبت به مهاجرت از ونزوئلا

بر اساس پیش‌بینی‌‌‌ها در حال حاضر تعداد کل پناهجویان ونزوئلا چهار میلیون نفر است. این در حالی است که کل آوارگان جنگ سوریه شش میلیون نفر بوده و با ادامه وضعیت بغرنج اقتصادی در ونزوئلا، احتمالا تعداد پناهجویان ونزوئلایی و مهاجرت از ونزوئلا از این تعداد بیشتر خواهد بود.

علت افزایش مهاجرت از ونزوئلا

با روی کار آمدن نیکلاس مادورو در ونزوئلا، بحران اقتصادی و مشکلات مردم در این کشور بیش از گذشته افزایش یافت. در ۱۹ آگوست، هزار پناهجوی ونزوئلایی به شهر مرزی پاکارایما در برزیل گریختند اما با حمله مردم محلی مواجه شدند.

به گزارش تجارت‌نیوز به نقل از اکونومیست، شهر پاکارایما در مجموعه ۱۲ هزار نفر جمعیت دارد اما نزدیک به هزار آواره ونزوئلایی نیز در هفته‌های اخیر به این شهر وارد شده‌اند که اکثر آنها در خیابان‌ها زندگی می‌کنند.

مهاجرت از ونزوئلا

در کشورهای دیگر وضعیت پناهجویان ونزوئلایی به مراتب بدتر است. در ۱۸ آگوست با ورود پناهجویان به مرزهای اکوادور درگیری‌هایی میان مردم محلی و مهاجران رخ داد که در نهایت مقامات اکوادور از ظهر همان روز مقررات جدیدی را به اجرا گذاشتند که بر اساس آن، تنها شهروندان ونزوئلایی که پاسپورت معتبر دارند، می‌توانند وارد اکوادور شوند. کشور پرو هم از ۲۵ آگوست همین قانون را به اجرا گذاشت.

با شروع ریاست‌جمهوری مادورو به دلیل بحران اقتصادی، سرکوب سیاسی و سوءمدیریت، تعداد مهاجران از این کشور افزایش قابل توجهی یافته است. نرخ تورم به بیش از ۸۰ هزار درصد رسیده و بولیوار -پول ملی این کشور- ارزش خود را از دست داده است. کمبود مواد غذایی و دارو از دیگر دلایل خروج مردم از ونزوئلا است.

در ۲۰ آگوست، مادورو بسته اصلاحات اقتصادی جدیدی را ارائه داد که در آن با معرفی یک ارز جدید، پنج صفر از بولیوار بی‌ارزش این کشور حذف کرده، حداقل دستمزدها را بیش از سه هزار درصد افزایش داده و قیمت بنزین را گران کرده است.

جلوگیری از ورود مهاجرین به مرز توسط افراد نظامی در ایالات متحده

از هفته گذشته، واحد پولی جدیدی در ونزوئلا وارد چرخه پولی این کشور شده که ارزش آن برابر با سه هزار و ۶۰۰ واحد پترو است. پترو ارز رمز‌نگاری‌شده‌ای است که به پشتوانه نفت ونزوئلا ارائه شده و به گفته رئیس‌جمهور این کشور هر پترو برابر با حدود ۶۰ دلار، قیمت پایه هر بشکه نفت این کشور است.

بر اساس یک نظرسنجی که در سال ۲۰۱۷ انجام شد، نیمی از افراد ۱۸ تا ۲۹ ساله و همچنین ۵۵ درصد از طبقه متوسط ونزوئلا اعلام کردند که قصد دارند کشور خود را ترک کنند. در این میان دو سوم این افراد بحران اقتصادی را دلیل خروج از کشور عنوان کرده‌اند.

آمار و ارقام نشان می‌دهد که مهاجرت از ونزوئلا، بزرگ‌ترین مهاجرت اجباری در میان کشورهای آمریکا لاتین محسوب می‌شود. سازمان بین‌المللی مهاجرت برآورد کرده که تا پایان سال ۲۰۱۷، بیش از ۱٫۶ میلیون نفر کشور ونزوئلا را ترک کرده‌اند. امروز این تعداد به مراتب بالاتر است. تا پایان ژوئن سال جاری میلادی، یک میلیون ونزوئلایی تنها به کلمبیا مهاجرت کرده‌اند.

بر اساس آمار کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل، در هفت ماه اول سال ۲۰۱۸، حدود ۱۳۵ هزار درخواست پناهندگی از ونزوئلا ثبت شده که این میزان ۲۰ درصد بیشتر از کل درخواست‌ها در سال ۲۰۱۷ بوده است.

در حالی که کل جمعیت ونزوئلا ۳۰ میلیون نفر است، پیش‌بینی‌ می‌شود، تعداد کل پناهجویان ونزوئلا در حال حاضر چهار میلیون نفر باشد. این در حالی است که کل آوارگان جنگ سوریه شش میلیون نفر بوده است و با ادامه وضعیت بغرنج اقتصادی در ونزوئلا، احتمالا تعداد پناهجویان ونزوئلایی از این تعداد بیشتر خواهد بود.

[تعداد: ۰    میانگین: ۰/۵]
برچسب ها:

کشورهایی که مهاجرت کاری به آنها توصیه می شود

اگر می‌خواهید برای کار به کشوری دیگر مهاجرت کنید یا حتی اگر هدف نهایی‌تان کسب اقامت دائم در کشور مقصد است، برای اطلاع از جزئیات بیشتر می‌توانید از اطلاعات این مطلب استفاده نمایید و یا با کارشناسان ما در دادآور مهر تماس حاصل نمایید. داشتن یک شغل مناسب با درآمد کافی، از خواسته‌های اولیه‌ی اغلب ما […]

مهاجرت به سوئیس از چه روش هایی امکان پذیر است؟

برای مهاجرت به سوئیس راه­ های زیادی وجود دارد مانند: مهاجرت به سوئیس از طریق ویزای تحصیلی، مهاجرت به سوئیس از طریق ازدواج، مهاجرت به سوئیس از طریق خرید ملک در سوئیس و سرمایه­ گذاری و… که به چند تا از مهم­ترین آن­ها می­پردازیم. انواع ویزای مهاجرت به سوئیس / مهاجرت از طریق ویزای تحصیلی […]

وکیل مهاجرت کیست و چه وظایفی دارد؟

وکیل مهاجرت کیست، وکیل مهاجرت چه وظایفی دارد، انتخاب وکیل مهاجرت باید بر چه اساسی باشد، اینها و ده ها مورد از این دسته سوالات از مواردی هستند که روزانه ذهن تعداد زیادی از هموطنان را به خود مشغول کرده است,  متقاضیانی که قصد دارند مهاجرت قانونی داشته باشند و امورات حقوقی خود را به یک وکیل آگاه که به قوانین کشورها […]

ثبت دیدگاه

دیدگاه تان را در مورد این نوشته بنویسید. خوشحال خواهیم شد.


دیدگاه ها


شما اولین دیدگاه را برای ما ارسال کنید. حتما خوشحال خواهیم شد.