افزایش سخت گیری ها نسبت به مهاجرت از ونزوئلا

بر اساس پیش‌بینی‌‌‌ها در حال حاضر تعداد کل پناهجویان ونزوئلا چهار میلیون نفر است. این در حالی است که کل آوارگان جنگ سوریه شش میلیون نفر بوده و با ادامه وضعیت بغرنج اقتصادی در ونزوئلا، احتمالا تعداد پناهجویان ونزوئلایی و مهاجرت از ونزوئلا از این تعداد بیشتر خواهد بود.

علت افزایش مهاجرت از ونزوئلا

با روی کار آمدن نیکلاس مادورو در ونزوئلا، بحران اقتصادی و مشکلات مردم در این کشور بیش از گذشته افزایش یافت. در ۱۹ آگوست، هزار پناهجوی ونزوئلایی به شهر مرزی پاکارایما در برزیل گریختند اما با حمله مردم محلی مواجه شدند.

به گزارش تجارت‌نیوز به نقل از اکونومیست، شهر پاکارایما در مجموعه ۱۲ هزار نفر جمعیت دارد اما نزدیک به هزار آواره ونزوئلایی نیز در هفته‌های اخیر به این شهر وارد شده‌اند که اکثر آنها در خیابان‌ها زندگی می‌کنند.

مهاجرت از ونزوئلا

در کشورهای دیگر وضعیت پناهجویان ونزوئلایی به مراتب بدتر است. در ۱۸ آگوست با ورود پناهجویان به مرزهای اکوادور درگیری‌هایی میان مردم محلی و مهاجران رخ داد که در نهایت مقامات اکوادور از ظهر همان روز مقررات جدیدی را به اجرا گذاشتند که بر اساس آن، تنها شهروندان ونزوئلایی که پاسپورت معتبر دارند، می‌توانند وارد اکوادور شوند. کشور پرو هم از ۲۵ آگوست همین قانون را به اجرا گذاشت.

با شروع ریاست‌جمهوری مادورو به دلیل بحران اقتصادی، سرکوب سیاسی و سوءمدیریت، تعداد مهاجران از این کشور افزایش قابل توجهی یافته است. نرخ تورم به بیش از ۸۰ هزار درصد رسیده و بولیوار -پول ملی این کشور- ارزش خود را از دست داده است. کمبود مواد غذایی و دارو از دیگر دلایل خروج مردم از ونزوئلا است.

در ۲۰ آگوست، مادورو بسته اصلاحات اقتصادی جدیدی را ارائه داد که در آن با معرفی یک ارز جدید، پنج صفر از بولیوار بی‌ارزش این کشور حذف کرده، حداقل دستمزدها را بیش از سه هزار درصد افزایش داده و قیمت بنزین را گران کرده است.

رد پیشنهاد نامزدی ترامپ از طرف سازمان بین المللی مهاجرت

از هفته گذشته، واحد پولی جدیدی در ونزوئلا وارد چرخه پولی این کشور شده که ارزش آن برابر با سه هزار و ۶۰۰ واحد پترو است. پترو ارز رمز‌نگاری‌شده‌ای است که به پشتوانه نفت ونزوئلا ارائه شده و به گفته رئیس‌جمهور این کشور هر پترو برابر با حدود ۶۰ دلار، قیمت پایه هر بشکه نفت این کشور است.

بر اساس یک نظرسنجی که در سال ۲۰۱۷ انجام شد، نیمی از افراد ۱۸ تا ۲۹ ساله و همچنین ۵۵ درصد از طبقه متوسط ونزوئلا اعلام کردند که قصد دارند کشور خود را ترک کنند. در این میان دو سوم این افراد بحران اقتصادی را دلیل خروج از کشور عنوان کرده‌اند.

آمار و ارقام نشان می‌دهد که مهاجرت از ونزوئلا، بزرگ‌ترین مهاجرت اجباری در میان کشورهای آمریکا لاتین محسوب می‌شود. سازمان بین‌المللی مهاجرت برآورد کرده که تا پایان سال ۲۰۱۷، بیش از ۱٫۶ میلیون نفر کشور ونزوئلا را ترک کرده‌اند. امروز این تعداد به مراتب بالاتر است. تا پایان ژوئن سال جاری میلادی، یک میلیون ونزوئلایی تنها به کلمبیا مهاجرت کرده‌اند.

بر اساس آمار کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل، در هفت ماه اول سال ۲۰۱۸، حدود ۱۳۵ هزار درخواست پناهندگی از ونزوئلا ثبت شده که این میزان ۲۰ درصد بیشتر از کل درخواست‌ها در سال ۲۰۱۷ بوده است.

در حالی که کل جمعیت ونزوئلا ۳۰ میلیون نفر است، پیش‌بینی‌ می‌شود، تعداد کل پناهجویان ونزوئلا در حال حاضر چهار میلیون نفر باشد. این در حالی است که کل آوارگان جنگ سوریه شش میلیون نفر بوده است و با ادامه وضعیت بغرنج اقتصادی در ونزوئلا، احتمالا تعداد پناهجویان ونزوئلایی از این تعداد بیشتر خواهد بود.

[تعداد: ۰    میانگین: ۰/۵]
برچسب ها:

مهاجرت به کجا راحت تره؟

بسیاری از ما آرزو می‌کنیم در کشور دیگری زندگی کنیم که کار پردرآمدتری برایمان فراهم کند یا زندگی در آنجا آسان و دارای آینده‌ای روشن‌تر باشد، ولی همه‌ی ما این جرات را نداشته‌ایم تا روند مشقت‌بار و طولانی مهاجرت را پشت سر بگذاریم. پس باید چه‌کار کنیم؟ ازآنجایی‌که این روزها کشورهای توسعه‌یافته مهاجران کمتری می‌پذیرند، […]

حمایت کمیته های حقوقی حمایت از مهاجرین در ایران

به گزارش خبرگزای صدای افغان(آوا) از تهران، “احمد محمدی فر” که در یک گفتگوی ویژه در دفتر کار خود با خبرنگار آوا سخن می گفت، در بخش دیگری از صحبت هایش، در پاسخ به چند سوال، پیرامون سهولت های اداری و حقوقی که وزارت کشور جمهوری اسلامی ایران و اداره کل اموراتباع و مهاجرین خارجی برای مهاجرین […]

بهترین کشور ها برای تحصیل رایگان در اروپا

در مقاله پیش رو خیلی سریع می‌خواهیم به سراغ معرفی بهترین کشورها برای تحصیل رایگان در اروپا برویم. شاید باورتان نشود اما باید بدانید کشورهای پیشرفته‌ای در دنیا وجود دارند که می‌توان دوره تحصیلات تکمیلی را رایگان در آن‌ها سپری کرد. این مقاصد که جزو بهترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی نیز هستند؛ به معنای حقیقی […]

ثبت دیدگاه

دیدگاه تان را در مورد این نوشته بنویسید. خوشحال خواهیم شد.


دیدگاه ها


شما اولین دیدگاه را برای ما ارسال کنید. حتما خوشحال خواهیم شد.