مهاجرت به سوئیس از چه روش هایی امکان پذیر است؟

برای مهاجرت به سوئیس راه­ های زیادی وجود دارد مانند: مهاجرت به سوئیس از طریق ویزای تحصیلی، مهاجرت به سوئیس از طریق ازدواج، مهاجرت به سوئیس از طریق خرید ملک در سوئیس و سرمایه­ گذاری و… که به چند تا از مهم­ترین آن­ها می­پردازیم.

انواع ویزای مهاجرت به سوئیس / مهاجرت از طریق ویزای تحصیلی

برای ورود به هر کشوری باید اخذ ویزا شود و سوئیس نیز از این قاعده مستثنی نیست.

ویزا نوع C: این ویزا یک ویزای کوتاه مدت است که فرد پس از دریافت آن می­تواند حداکثر تا ۳ ماه در این کشور حضور داشته باشد. از آن جایی که مدت زمان این ویزا کوتاه و محدود است از آن برای دید و بازدید، مسافرت­های طولانی، مسابقات و از این دست مسائل استفاده می­شود که اجازه ورود منطقه شنگن هم معروف است.

ویزا نوع D: این نوع ویزا برخلاف نوع قبلی از مدت زمانی طولانی برخوردار است و برای کسانی که قصد مهاجرت، ادامه­ی تحصیل و یا کار را دارند مناسب می­باشد.

نکته: مدت زمان ویزا: ویزای دانشجویی برای تمام مدت تحصیل به طور معمول معتبر است. ویزای بازدید کننده (توریستی) معمولا  برای ۳ ماه معتبر است و ویزای حمل و نقل و ترانزیت هوایی معمولا بین ۲۴  تا ۴۸ ساعت است که پس از ورود به خاک سوئیس از آن خارج شوند.

مهاجرت به سوئیس

مهاجرت به سوئیس به روش ازدواج

اگر قصدی برای ادامه­ی تحصیل ندارید پس باید فکر ویزای تحصیلی را هم از سر خود بیرون کنید. راه دیگری که پیش روی شما قرار دارد، کسب تابعیت از طریق ازدواج و روابط خانوادگی است که می­توان گفت سریع­ترین راه نیز همین راه است! بدین صورت که اگر شما سه سال با یک تبعه­ی کشور سوئیس ازدواج کنید و در مجموع ۵ سال در کشور سوئیس اقامت داشته باشید، می­توانید درخواست کسب تابعیت سوئیس را بدهید.

حتی اگر رابطه­ی خود را با این کشور به حد قوی برسانید و این رابطه برای کشور سوئیس احراز شود نیازی به اقامت در این کشور ندارید چرا که شما حسن نیت و تعلق خاطر خود را به این کشور ثابت کرده­اید. بر اساس قوانین سوئیس نیز، فرزندان زیر ۲۲ سال که یکی از والدین آن­ها تبعه­ی کشور سوئیس می­باشد، می­توانند درخواست تابعیت بدهند، مشروط بر این که ۵ سال در کشور سوئیس هم زندگی کرده باشند.

شرایط و امکانات تحصیل رایگان در هلند

مهاجرت به سوئیس از طریق ویزای کارآفرینی

اگر قصد دارید که در سوئیس برای خود کسب و کار و بیزینسی راه اندازی کنید، حتما باید دارای اقامت دائم این کشور باشید این بدان معناست که شما حداقل باید ۵ سال در این کشور و در بعضی از موارد ۱۰ سال زندگی کرده باشید.

البته بر اساس قانون این کشور، این اصل استثناهایی نیز دارد. استثنای این قانون برای کسانی است که از طریق ازدواج تابعیت سوئیس را کسب کرده باشند و یا کسانی که بتوانند ثابت کنند کسب و کار آنـها باعث ایجاد شغل و رونق کار در کشور سوئیس می­شود و باعث بهبود المان­های اقتصادی این کشور نیز می­شود.

مهاجرت به سوئیس از طریق خرید ملک

اگر شما دارای شرایط ذیل باشید، نیازی به اخذ اجازه­ی خاصی برای خرید ملک، زمین و ساختن ملک در آن نخواهید داشت. این شرایط عبارت است از:

  • دارای اجازه اقامت معتبر باشید.
  • در خانه­ای که قصد خرید آن را دارید، به طور واقعی زندگی کنید.
  • اگر بر روی زمینی که خریداری کرده­اید می­خواهید ملکی بسازید باید طی یک سال از خرید خانه این امر را انجام دهید.

لازم به ذکر است که اگر قصد خرید خانه یا آپارتمانی برای گذراندن تعطیلات و یا خرید خانه دوم را دارید، نیاز به کسب اجازه از مقامات صلاحیتدار خواهید داشت. البته باید به این نکته توجه داشته باشید که، مالکیت املاک و مستغلات در کشور سوئیس تضمین کننده­ی هیچ حقی برا اخذ اقامت در این کشور نمی­باشد.

در صورت وجود هر گونه سوال یا ابهام در مورد مهاجرت به سوئیس می توانید با مشاوران مجرب موسسه حقوقی دادآور مهر تماس حاصل فرمایید و یا با تکمیل نمودن و ارسال فرم ارزیابی رایگان موسسه این امکان برای شما ایجاد میشود که پرونده شما توسط مجربترین وکلای ایرانی و خارجی بررسی تخصصی شود و برای مشاوره تکمیلی نیز با شما تماس گرفته خواهد شد  .

[تعداد: ۱    میانگین: ۵/۵]
برچسب ها:

سوالات متدوال ویزای شینگن

تاریخ ایجاد ویزای شینگن به ۶۰ سال قبل برمی‌گردد که از آن زمان تا حالا بعضی کشورها به جمع این توافق‌نامه رسیدند. در حال حاضر ۲۶ کشور عضو منطقه شینگن هستند. این بدین معنی است که با دریافت ویزای شینگن از یکی از این کشورها می‌توان به تمام این ۲۶ کشور سفر کرد. با ویزای […]

عصبانی ترین، غمگین‌ترین و شادترین کشورهای دنیا

از مهمترین عواملی که بر میزان رضایتمندی و شادی افراد اثر دارد، می‌توان به دستمزد بالا و اختلاف طبقاتی اندک میان شهروندان‌ یک جامعه اشاره کرد. در این مطلب به معرفی عصبانی ترین، غمگین‌ترین و شادترین کشورهای دنیا می پردازیم. سرانه تولید ناخالص داخلی‌ یکی از شاخص‌های اندازه‌گیری رضایتمندی افراد از وضعیت معیشتی آنهاست. برای محاسبه […]

شرایط اخذ اقامت قانونی و دائم استرالیا

آیا شرایط اخذ اقامت قانونی و دائم استرالیا را دارم ! سوالی که بسیاری که مخاطبان علاقمند به مهاجرت به استرالیا به دنبال جواب های مطمئن برای آن هستند. بنابراین این مقاله را به بررسی شرایط اخذ اقامت قانونی و دائم استرالیا اختصاص داده ایم. موارد ضروری شروع پروسه اخذ اقامت دائم و قانونی داشتن […]

ثبت دیدگاه

دیدگاه تان را در مورد این نوشته بنویسید. خوشحال خواهیم شد.


دیدگاه ها


شما اولین دیدگاه را برای ما ارسال کنید. حتما خوشحال خواهیم شد.