کدام کشورها بیشترین مهاجرپذیری را دارند؟

با وجود اینکه تمامی اعضای سازمان ملل، به جز ایالات متحده و مجارستان، در اواسط ماه جولای، بر معاهده‌ی جهانی امنیت مهاجران توافق کرده بودند، شاخص مهاجرپذیری نشان می‌دهد که عملی شدن استانداردهای جهانی مهاجرت در بسیاری از نقاط دنیا امکان‌پذیر نیست. مجارستان، از جمله‌ی کشورهایی است که پایین‌ترین امتیاز در شاخص مهاجر‌پذیری را دارد و با وجود توافق اولیه با این معاهده، در مدت زمان کوتاهی از آن خارج شد.

شاخص گالوپ به بررسی مهاجرپذیری مردم کشورهای مختلف، بر اساس افزایش ارتباط آن‌ها با مهاجران پرداخته است. پرسش‌های مطرح‌شده در این پژوهش به ارزیابی این مسئله می‌پردازد که آیا ساکنین کشورهای مختلف، زندگی مهاجران در کشورشان، همسایگی و یا ازدواج اعضای خانواده‌ی‌شان با آنان را مثبت تلقی می‌کنند؟ هر چقدر که امتیاز شاخص ساکنین یک کشور بالاتر باشد، مهاجر‌پذیری مردم آن کشور نیز بیشتر خواهد بود.

مجموع اعداد به دست آمده از پژوهش گالوپ، در سال‌های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷، اطلاعات بسیاری را در مورد پذیرش و یا عدم پذیرش مهاجران در ۱۴۰ کشور مختلف نشان می‌دهد. کشورهایی که در خط مقدم بحران‌‌ مهاجرت در اروپا قرار داشته‌اند، یا به طور خاص در کشورهایی که سابقه‌ای طولانی در پذیرش ملت‌های مختلف دارند، امتیاز مهاجرپذیری بسیار پایین است. همچنین این نتایج نشان می‌دهد که به طور کلی، افراد جوان‌تر، تحصیل‌کرده‌تر و شهرنشین، پذیرش بیشتری نسبت به مهاجران دارند. تقریبا در همه‌ی کشورها، در صورتی که ساکنین، حداقل یک مهاجر را از نزدیک بشناسند، امتیاز مهاجرپذیری آنها بالاتر خواهد بود.

در مقیاس جهانی، اکثریت ساکنین کشورها (۵۴ درصد) زندگی مهاجران را در کشور خود مثبت می‌پندارند. حدود ۵۰ درصد از مردم دنیا اعتقاد دارند که زندگی یک مهاجر در همسایگی‌شان می‌تواند اتفاق خوبی باشد و ۴۴ درصد از این تعداد نیز نگرش مثبتی به ازدواج مهاجران با خویشاوندان نزدیک خود دارند.

نگاهی دقیق‌تر به نتایج این پژوهش نشان می‌دهد، اختلاف موجود در شاخص‌ کشورهای مختلف به فاکتورهای مهمی، از جمله سنت و هنجارهای فرهنگی آن جامعه بستگی دارد. حدود ۱۹ درصد از کشورهایی که زندگی و ازدواج با مهاجران را مثبت تلقی می‌کنند، در حاشیه‌ی خلیج فارس، آسیای مرکزی، آسیای جنوبی و آفریقای شمالی قرار دارند.

مهاجرت به سوئیس از چه روش هایی امکان پذیر است؟

در مقیاس کشوری، ترکمنستان بالاترین امتیاز مهاجرپذیری را در میان کشورهای دنیا به خود اختصاص داده است. ۸۳ درصد از مردم ترکمنستان حضور مهاجران را در کشور خود مثبت تلقی می‌کنند و ۱۶ درصد از آن‌ها نیز نظر مشابهی نسبت به ازدواج خویشاوندان خود با مهاجران دارند. این پدیده نشان می‌دهد که مردم ترکمنستان نسبت به بیگانگانی که با خود فرصت‌های شغلی به ارمغان می‌آورند و همچنین نسبت به ازدواج‌‌های غیرقومی نگرش مثبتی نشان می‌دهند.

امارات متحده‌ی عربی، بعد از ترکمنستان در جایگاه دوم کشورهای مهاجرپذیر قرار دارد. در حالی که امتیاز مهاجرپذیری این کشور ۴۸ است، دولت امارات همواره مردان اماراتی را تشویق به ازدواج با زنان اماراتی می‌کند و در همین راستا مبالغی را بعنوان کمک‌هزینه‌ی ازدواج در اختیار آنان قرار می‌دهد. با توجه به آماری که دولت امارات منتشر کرده است، بیش از ۶۱ هزار نفر از مردم این کشور، تا ۴.۳ میلیارد درهم، مبالغی را بعنوان کمک‌هزینه‌ی ازدواج دریافت کرده‌اند. ساکنین امارات و دیگر کشورهای حاشیه‌ی خلیج فارس و به طور کل کشورهای اسلامی، به منظور دریافت اجازه‌های قانونی برای ازدواج با مهاجران، معمولا باید مراحلی را پشت سر بگذارند.
جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد کشورهای مهاجرپذیر و شرایط زندگی در کشورهای اروپایی می توانید با موسسه حقوقی داد آور مهر تماس بگیرید و یا فرم ارزیابی رایگان را تکمیل نموده تا کارشناسان ما پس از بررسی دقیق برای مشاوره با شما تماس بگیرند .

[تعداد: ۱    میانگین: ۵/۵]
برچسب ها:

طبقه بندی مشاغل در کانادا

بانک شغلی کانادا درباره  ۲۰۱۱ طبقه‌بندی ملی مشاغل کانادا ،بانک شغلی کانادا مرجع پذیرفته‌شده ملی در مورد مشاغل در کانادا است. این سازمان بیش از ۴۰،۰۰۰ عنوان شغلی را به ۵۰۰ توصیف گروه شغلی سازمان‌دهی می‌کند. این روزانه هزاران نفر از مردم برای جمع‌آوری، تجزیه‌وتحلیل و انتقال اطلاعات مربوط به مشاغل و درک شغل‌های موجود […]

مشکلات مهاجران اتریش به دلیل خروج اتریش از پیمان جهانی مهاجرتی

دولت اتریش از یک سند جهانی مربوط به مهاجرت خارج شده و چند کشور اروپایی دیگر نیز گفته اند حاضر به پیوستن به این پیمان نیستند. این موضوع می تواند شروع مشکلات جدید برای مهاجران اتریش باشد. روز سه‌شنبه، ۹ آبان (۳۱ اکتبر)، سباستین کورتس، صدراعظم اتریش و رئیس حزب راستگرای مردم، با صدور بیانیه‌ای […]

روش های قانونی اخذ اقامت سوئد

اجازه اقامت سوئد از طریق سوئد به شما امکان مسافرت و ماندن در این کشور را می دهد. اجازه اقامت می تواند برای مدت زمان محدود یا دائمی باشد. اگر قصد اخذ اقامت سوئد دارید یا برای مدت بیش از ۹۰ روز در این کشور می مانید، باید برای اجازه اقامت درخواست دهید.دوره اقامت دائم […]

ثبت دیدگاه

دیدگاه تان را در مورد این نوشته بنویسید. خوشحال خواهیم شد.


دیدگاه ها


شما اولین دیدگاه را برای ما ارسال کنید. حتما خوشحال خواهیم شد.