حمایت کمیته های حقوقی حمایت از مهاجرین در ایران

به گزارش خبرگزای صدای افغان(آوا) از تهران، “احمد محمدی فر” که در یک گفتگوی ویژه در دفتر کار خود با خبرنگار آوا سخن می گفت، در بخش دیگری از صحبت هایش، در پاسخ به چند سوال، پیرامون سهولت های اداری و حقوقی که وزارت کشور جمهوری اسلامی ایران و اداره کل اموراتباع و مهاجرین خارجی برای مهاجرین در ایران فراهم نموده، سخن گفت.

وی در پاسخ به سوالاتی در مورد خدمات، فعالیت ها و کارهای اداری با مهاجرین افغانستانی، گفت که با توجه به محدود بودن دفاتر اموراتباع و مهاجرین خارجی استان داری ها برای خدمات رسانی به مهاجرین، حدود ۲۰۰ دفتر دیگر را با نام دفاتر کفالت در سراسر جمهوری اسلامی ایران ایجاد شده تا مهاجرین در مراجعات شان دچار مشکلات کمتری شوند.

مدیرکل اموراتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور ایران ادامه داد که با ایجاد این دفاتر، دیگر مثل گذشته شاهد هیچ صف انتظار مهاجرین برای دریافت خدمات نیستیم و مهاجرین با مراجعه به دفاتر اتباع استان داری ها و دفاتر خدمات اتباع در حداقل زمان ممکن به کارهای خود رسیدگی کنند.

مهاجرین در ایران

وی تأکید کرد که یکی از سیاست های عمده اداره کل اموراتباع و مهاجرین خارجی، “تکریم و حفظ حرمت مراجعه کنندگان” است و این مسأله به عنوان یک منشور مورد تأکید قرار دارد.

آقای محمدی فر خاطرنشان کرد که یک سایت مشخص را در حوزه مهاجرین راه اندازی کرده اند که اگر مهاجرین در جایی، بحث، نیاز و یا گله ای دارند، حتما به این سایت که مربوط به اداره کل اموراتباع و مهاجرین وزارت کشور است، مراجعه کنند.

وی افزود که علاوه بر این اقدامات، این اداره در تمام استان ها امکان ارتباط جامعه مهاجر با دفاتر اتباع استان داری ها را از طریق برقراری شبکه های اجتماعی چون تلگرام، وب سایت و یا حضور در برخی از روزهای هفته به صورت رو در رو، برقرار کرده تا مواردی را که لازم است، از این جامعه بشنوند و پاسخ بدهند.

مدیرکل اموراتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور ایران تأکید کرد که تلاش شان این است که هرچه بیشتر خدمات برای مهاجرین افغانستانی توسعه پیدا کند.

واقعیت مهاجرت اکبر عبدی از زبان خودش

سیاست های در حال اقدام برای مهاجرین در ایران

به عنوان مثال، قرار شده که فاصله ها میان دفاتر رسیدگی به امور اتباع با مکان هایی که مهاجرین سکونت دارند، با توسعه این دفاتر کاهش پیدا کند. امروز در همه کشور، به خصوص در استان هایی که جامعه مهاجر حضور دارد، دسترسی ها نسبت به گذشته بسیار ساده تر و روان تر شده، ولی هنوز هم نیاز است کارهای بیشتری انجام شود.

کمیته های حقوقی در همه استان ها از مهاجرین حمایت می کند/ در مسائل قانونی و حقوقی، هیچ تفاوتی میان مهاجر افغانستانی و شهروند ایرانی وجود ندارد.

بخش دیگری از صحبت های مدیرکل اموراتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور ایران، فعالیت ها و کارها و همچنین سهولت های حقوقی به خصوص در حوزه های جزایی و قضایی است که این اداره در هماهنگی با سایر نهادهای جمهوری اسلامی ایران برای مهاجرین انجام داده است.

آقای محمدی فر در پاسخ به سوالاتی در این بخش گفت که یک کمیته حقوقی را در تمام استانداری های این کشور برای همکاری حقوقی با مهاجرین ایجاد کرده اند: “در این رابطه حتی بودجه ای هم قرار داده شده که هر جا نیاز به مشاوره های حقوقی یا حمایت های حقوقی از مهاجرین است، انجام بگیرد. امروزه در همه استان داری ها این کمیته ها و همکاری های حقوقی برقرار است”.

وی از خبرگزاری صدای افغان(آوا) خواست تا ایجاد چنین کمیته و فرصتی اطلاع رسانی شود. او بار دیگر خاطرنشان کرد: “این امکان امروز در همه دفاتر اتباع استان داری های ایران فراهم است که اگر مهاجر نیاز به حمایت، همکاری و یا مشاوره حقوقی داشته باشد، کمیته های حقوقی با استفاده از افراد کارشناس و وکلای با صلاحیت، مشکلات حقوقی این اتباع را مورد رسیدگی و راهنمایی قرار دهد. حتی اگر نیاز باشد در یک محکمه ای حمایتی انجام شود، حتما این حمایت صورت می گیرد و این امکان فراهم است که مهاجرین از این تسهیلات برخوردار شوند”.

[تعداد: ۰    میانگین: ۰/۵]

صحبت های رئیس جمهور غنی درمورد حقوق مهاجرین افغانستان

رئیس جمهور گفت باید از حقوق مهاجرین افغانستان در سراسر جهان مخصوصا مهاجرین در کشورهای پاکستان و ایران، حمایت و پشتیبانی صورت گیرد. به گزارش آوا، محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان بعد از ظهر امروز با فیلیپو گراندی کمیشنرعالی سازمان ملل متحد در امور مهاجرین و هیئت همراه‌اش در ارگ دیدار کرد. رئیس […]

کارت آبی اروپا یا Blue card

اتحادیه اروپا قصد دارد در رقابت با دیگر کشورهای غربی بر سر افراد آشنا با تکنولوژی و خدمه بیمارستان ها که بیشتر از کشورهای در حال توسعه مهاجرت می کنند و دست یافتن به منابع کاری که می‌توانند کمبودهای موجود در اروپا را جبران کنند بیشتر تلاش کند.بر اساس این طرح مهاجرت افراد متخصص و […]

نکات مهم پیش از مهاجرت به استرالیا

اگر هیچ ایده و تصوری از چگونگی اقدام برای مهاجرت به استرالیا ندارید لازم می دانیم نکات مهم پیش از مهاجرت به استرالیا را پیش از معرفی روش‌های مهاجرت برای شما عزیزان بازگو کنیم مشاور و وکیل در حال حاضر اقتصاد استرالیا مستحکم و قوی است و از افرادی که ماهر و توانمند هستند استقبال […]

ثبت دیدگاه

دیدگاه تان را در مورد این نوشته بنویسید. خوشحال خواهیم شد.


دیدگاه ها


شما اولین دیدگاه را برای ما ارسال کنید. حتما خوشحال خواهیم شد.