شرایط اخذ ویزای همراه دانشجو در آلمان

قوانین مهاجرت و اقامت آلمان به دانشجویان بین المللی در آلمان این امکان را می دهد که که از حق طبیعی خود برای به همراه بردن همسر قانونی و فرزندان زیر سن قانونی در کنار خود بهره مند گردند؛ و یا این که پس از رسیدن به آلمان درخواست کنند که خانوادشان نیز به آنان بپیوندند. نوشتار پیش رو در مورد ویزای همراه دانشجو در آلمان و شرایط مورد نیاز می باشد که به آن پرداخته ایم.

روش ها و شرایط اخذ ویزای همراه دانشجو در آلمان

به صورت معمول این درخواست در ابتدا نیازمند یک نامه کتبی مورد تأیید از سمت دانشگاه آلمانی مربوطه می باشد. اگر شما شهروند کشوری باشید که عضور اتحادیه اروپا نیست، می بایست مدارک کافی را ارائه کنید، مبنی بر این که فضای مناسب برای زندگی خود و همراهانتان در اختیار دارید.

نکته دیگری که می بایست در اخذ ویزای همراه دانشجو در آلمان باید در نظر داشته باشید این است که همراهان شما نیز باید مدارک مالی مناسبی ارائه نمایند که نشان دهد آن ها از پس هزینه های خود مادامی که در آلمان در کنار شما هستند برمی آیند و پشتوانه مالی کافی برای گذران زندگی در کنار شما دارند.

برای پیوستن همراهان شما اسناد زیر نیز می بایست تهیه و ارائه شود:

  • برای همسر شما: ترجمه آلمانی سند ازدواج
  • برای فرزندان شما: ترجمه آلمانی شناسنامه
  • یک نسخه از نامه اشتغال به تحصیل دانشگاه متقاضی اصلی صادره و مورد تأیید دانشگاه میزبان
  • بیشتر بخوانید: وکیل مهاجرت به آمریکا- مهاجرت به آمریکا

شرایط کار در ویزای همراه دانشجویی آلمان برای همراه

این که همسر شما به عنوان همراه اجازه کار دریافت می کند یا خیر به وضعیت شما بستگی دارد. بدین ترتیب که اگر شما به عنوان دانشجوی خارجی در آلمان مشغول به تحصیل و کار دانشگاهی (استادیار، دستیار پژوهش و …) در آلمان باشید، امکان درخواست کار برای همسر شما نیز تحت شرایطی وجود دارد. این اجازه کار به صورت تمام وقت نخواهد بود و ترجیحاً محدود به فعالیت های دانشگاهی می گردد. پیشنهاد های کاری خارج از دانشگاه با اداره کار و اشتغال آلمان بررسی می گردد و در صورت تأیید با کار خارج از دانشگاه شخص همراه نیز موافقت می گردد. خاطر نشان می شود که با توجه به بازار کار فعلی در آلمان اینکه در یک کار غیر دانشگاهی بتوانید به شغلی برسید که شهروندان آلمانی در آن اولویت جذب نداشته باشند و شخص مورد نظر یافت نشده باشد، احتمال بسیار کمی دارد.

جزئیات استعفای وزیر مهاجرت انگلیس

اگر شما به قصد پژوهش و تحقیق ویزای اقامت دریافت کرده اید و محل سکونتتان توسط دانشگاه تأمین شده است، شرایط اجازه کار برای همراهانتان بسیار راحت تر خواهد بود. بدین ترتیب که گزینه ارجحیت استخدام آلمانی ها از میان می رود. البته قوانین کار پاره وقت همچنان پا برجاست. پس با این شرایط و ارائه یک پیشنهاد کاری مناسب به اداره مهاجرت آلمان، همراه شما برای کار مورد نظر دیگر لازم نیست منتظر بررسی اولویت نیروی کار آلمانی بماند.

در عمل همراه در بیشتر موارد دارای شرایط فوق نخواهد بود، بنابراین شخص همراه ممکن است با ویزای همراه دانشجویی آلمان به اجازه ی کار دست پیدا نکند. تنها زمانی که بدون چون و چرا، همراه شخص می تواند بدون محدودیت و به صورت تمام وقت اجازه کار داشته باشید، وقتی است که شخص اصلی دارای اقامت دائم بوده و یا دارای اقامت کاری تمام وقت می باشد.

اگر شخصی به عنوان همراه در پروسه تحصیلی و یا کاری مایل به دریافت اجازه کار می باشد می بایست حتماً این مورد را در فرم درخواست ویزای همراه خود قید نماید.

همان طور که پیش تر گفته شد، زمانی که دانشجو در آلمان وارد شده و اقامت تحصیلی دریافت کرد، می تواند برای پیوستن خانواده خویش نیز اقدام نماید. این فرآیند به علت شلوغی بیش از حد سفارت آلمان در بیشتر کشورها علی الخصوص ایران، مدت زمان نسبتاً زیادی به طول می انجامد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط اخذ ویزای همراه دانشجو در آلمان می توانید با موسسه حقوقی داد آور مهر تماس بگیرید و یا فرم ارزیابی رایگان را تکمیل نموده تا کارشناسان ما پس از بررسی دقیق برای مشاوره با شما تماس بگیرند .

[تعداد: ۱    میانگین: ۵/۵]

وکیل مهاجرت کیست و چه وظایفی دارد؟

وکیل مهاجرت کیست، وکیل مهاجرت چه وظایفی دارد، انتخاب وکیل مهاجرت باید بر چه اساسی باشد، اینها و ده ها مورد از این دسته سوالات از مواردی هستند که روزانه ذهن تعداد زیادی از هموطنان را به خود مشغول کرده است,  متقاضیانی که قصد دارند مهاجرت قانونی داشته باشند و امورات حقوقی خود را به یک وکیل آگاه که به قوانین کشورها […]

برای مهاجرت چه شرایطی لازم است ؟

مهاجرت کردن نوعی کوچ کردن نیز به شمار می رود که افراد تصمیم می گیرند از یک مکان به مکانی دیگر برای زندگی یا کار بروند. اصلی ترین دلیلی که برای مهاجرت افراد مطرح می شود شرایط نامساعدی مثل فقر،جنگ، بیکاری و… است که فرد مهاجر می خواهند با مهاجرت کردن خود را از این […]

انواع روش‌های اخذ اقامت و تابعیت انگلستان

انگلستان  نام نیمه ی جنوبی جزیره بریتانیای کبیر و یکی از چهار بخش کشور پادشاهی متحد بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی است. این منطقه از شمال با اسکاتلند و از غرب با ولز هم‌مرز است و مهم‌ترین و عمده‌ترین جزء تشکیل‌دهنده ی کشور بریتانیا است. مرزهای آبی این کشور در شمال غرب دریای ایرلند، در […]

ثبت دیدگاه

دیدگاه تان را در مورد این نوشته بنویسید. خوشحال خواهیم شد.


دیدگاه ها


شما اولین دیدگاه را برای ما ارسال کنید. حتما خوشحال خواهیم شد.