بازسازی کاخ مظفری در شمیرانات

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان شمیرانات از آغاز مرمت کاخ مظفری با همکاری شورای شهر اوشان – فشم – میگون خبرداد. این خبر درباره کاخ مظفری شمیرانات و مرمت کاخ مظفری شمیرانات است.

کاخ مظفری با قدمت قاجاری با وسعت چهار هزار متر مربع در جنوب شهر اوشان بلوار فرهنگ واقع شده و این اثر در سال ۱۳۸۲ با شماره ۱۰۳۹۰ به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. مالکیت کاخ مظفری در زمان حاضر در اختیار وزارت آموزش و پرورش است.

علی رفیعی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این کارگاه مرمت کاخ مظفری شمیرانات با اعتبار ۱۰۰ میلیون تومان آغاز و به مدت پنج ماه فعالیت دارد و بازپیرایی دیوارهای بنا و محوطه اطراف کاخ انجام خواهد شد.

کاخ مظفری

وی با بیان اینکه این بنای تاریخی پس از اتمام عملیات عمرانی به مرکز گردشگری تبدیل خواهد شد افزود: در زمان حاضر شمیرانات از داشتن موزه شهرستانی بی بهره بوده و با این رویکرد در صدد هستیم تا به توسعه گردشگری این منطقه کمک جدی کنیم.

رفیعی همچنین از تمدید کاوش و تعیین حریم منطقه باستانی سرقلعه شمیرانات خبر داد و گفت: کاوش این منطقه با همکاری پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری و تحت نظارت گروه باستان شناسی اداره کل میراث فرهنگی استان تهران اول مهرماه امسال آغاز که تاکنون قلعه و برخی از الحاقات داخلی آن کشف شده است.

وی با بیان اینکه قدمت این قلعه به دوران سلجوقیان باز می گردد افزود: کاوش، بررسی تعیین حریم تپه باستانی سرقلعه تا پایان آبان ماه امسال تمدید شده است.

رفیعی همچنین از تعیین حریم و رسیدگی به تعرض به اثر تاریخی استل سونه وار لواسانات و چند بنای دیگر شهرستان خبرداد و گفت: کارشنان و یگان حفاطت میراث فرهنگی شهرستان توانستند با ورود به موقع، حریم را تعیین و تعرض به این محوطه تاریخی را رسیدگی کنند.

جاذبه های گردشگری در اسپانیا

وی با بیان اینکه در سه ماه اخیر از طریق دایره حقوقی اداره کل میراث فرهنگی تعرض به تپه تاریخی تنگل خانه و حمام تاریخی روستای افجه رسیدگی می شود، افزود: به متخلفان اجازه تعرض به حریم بناهای تاریخی شهرستان را نخواهیم داد.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شمیرانات از ارائه طرح تور دائمی شمیران گردی به فرمانداری این شهرستان خبرداد و گفت: طرح این تور توسط بخش خصوصی تکمیل و در اختیار فرمانداری شهرستان قرار گرفته است.

رفیعی همچنین از طرح گردشگری شمیرانات -پایتخت طبیعت ایران در سال ۲۰۲۰ خبرداد اظهار داشت: در زمان حاضر مقدمات آن از طریق میراث فرهنگی استان در حال تکمیل است تا با ارائه به سازمان میراث فرهنگی کشور بتوان شمیرانات را به عنوان پایتخت طبیعت کشور مطرح کنیم.

[تعداد: ۰    میانگین: ۰/۵]
برچسب ها:

ممنوعیت ورود به شهرهای بزرگ برای مهاجرین جدید استرالیا

استرالیا در نظر دارد محدودیت هایی برای ورود مهاجرین جدید استرالیا به شهرهای بزرگ این کشور اعمال کند. یکی از وزرای دولت استرالیا با تایید این خبر اعلام کرد هدف این محدودیت ها کاهش تراکم شهری است و قرار است دست کم برای چند سال آینده به اجرا گذاشته شود. آلن تیاج، وزیر امور جمعیتی و […]

مشاور مهاجرت به چه معناست؟

در این مطلب به بررسی ویژگی ها و وظایف یک وکیل و مشاور مهاجرت می پردازیم. اساسا این واژه که این روزها به خیلی از مشاغل مشاور یا وکیل گفته میشود، اشتباهیست رایج و باید اذعان نمود تفاوت بزرگی بین وکیل مهاجرت و آنچه امروزه به بعضی از عزیزان گفته می شود، وجود دارد. دوستان عزیز دقت […]

آیا مهاجر پذیرترین کشور های جهان را میشناسید؟

ظهور جنبش‌های مردمی در سراسر دنیا موجب تغییرات عمده‌ای در سمت‌وسوی مهاجرت در سراسر دنیا شده است. بریتانیا رأی به خروج از اتحادیه اروپا داده و دونالد ترامپ با نطق‌های ضد مهاجرت خود به مقام ریاست جمهوری رسید. با تمام این احوال بیشتر افراد در سراسر دنیا همچنان از ایده‌ی مهاجرت حمایت می‌کنند؛ در نظرسنجی […]

ثبت دیدگاه

دیدگاه تان را در مورد این نوشته بنویسید. خوشحال خواهیم شد.


دیدگاه ها


شما اولین دیدگاه را برای ما ارسال کنید. حتما خوشحال خواهیم شد.