بازسازی کاخ مظفری در شمیرانات

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان شمیرانات از آغاز مرمت کاخ مظفری با همکاری شورای شهر اوشان – فشم – میگون خبرداد. این خبر درباره کاخ مظفری شمیرانات و مرمت کاخ مظفری شمیرانات است.

کاخ مظفری با قدمت قاجاری با وسعت چهار هزار متر مربع در جنوب شهر اوشان بلوار فرهنگ واقع شده و این اثر در سال ۱۳۸۲ با شماره ۱۰۳۹۰ به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. مالکیت کاخ مظفری در زمان حاضر در اختیار وزارت آموزش و پرورش است.

علی رفیعی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این کارگاه مرمت کاخ مظفری شمیرانات با اعتبار ۱۰۰ میلیون تومان آغاز و به مدت پنج ماه فعالیت دارد و بازپیرایی دیوارهای بنا و محوطه اطراف کاخ انجام خواهد شد.

کاخ مظفری

وی با بیان اینکه این بنای تاریخی پس از اتمام عملیات عمرانی به مرکز گردشگری تبدیل خواهد شد افزود: در زمان حاضر شمیرانات از داشتن موزه شهرستانی بی بهره بوده و با این رویکرد در صدد هستیم تا به توسعه گردشگری این منطقه کمک جدی کنیم.

رفیعی همچنین از تمدید کاوش و تعیین حریم منطقه باستانی سرقلعه شمیرانات خبر داد و گفت: کاوش این منطقه با همکاری پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری و تحت نظارت گروه باستان شناسی اداره کل میراث فرهنگی استان تهران اول مهرماه امسال آغاز که تاکنون قلعه و برخی از الحاقات داخلی آن کشف شده است.

وی با بیان اینکه قدمت این قلعه به دوران سلجوقیان باز می گردد افزود: کاوش، بررسی تعیین حریم تپه باستانی سرقلعه تا پایان آبان ماه امسال تمدید شده است.

رفیعی همچنین از تعیین حریم و رسیدگی به تعرض به اثر تاریخی استل سونه وار لواسانات و چند بنای دیگر شهرستان خبرداد و گفت: کارشنان و یگان حفاطت میراث فرهنگی شهرستان توانستند با ورود به موقع، حریم را تعیین و تعرض به این محوطه تاریخی را رسیدگی کنند.

جاذبه های گردشگری در ایتالیا

وی با بیان اینکه در سه ماه اخیر از طریق دایره حقوقی اداره کل میراث فرهنگی تعرض به تپه تاریخی تنگل خانه و حمام تاریخی روستای افجه رسیدگی می شود، افزود: به متخلفان اجازه تعرض به حریم بناهای تاریخی شهرستان را نخواهیم داد.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شمیرانات از ارائه طرح تور دائمی شمیران گردی به فرمانداری این شهرستان خبرداد و گفت: طرح این تور توسط بخش خصوصی تکمیل و در اختیار فرمانداری شهرستان قرار گرفته است.

رفیعی همچنین از طرح گردشگری شمیرانات -پایتخت طبیعت ایران در سال ۲۰۲۰ خبرداد اظهار داشت: در زمان حاضر مقدمات آن از طریق میراث فرهنگی استان در حال تکمیل است تا با ارائه به سازمان میراث فرهنگی کشور بتوان شمیرانات را به عنوان پایتخت طبیعت کشور مطرح کنیم.

[تعداد: ۰    میانگین: ۰/۵]
برچسب ها:

مهاجرت دانشجویان پزشکی در عرصه بین المللی

مهاجرت افراد از کشورهای جهان سوم یا در حال توسعه به کشورهای پیشرفته و توسعه یافته امری معمول و جاری است و هرساله آمارهای مختلفی از تعداد، جنسیت و یا سن و سال مهاجران منتشر می‌شود. مهاجرت دانشجویان پزشکی نیز یکی دیگر از معضلات این جوامع می باشد. خبرگزاری تسنیم: معاون وزیربهداشت با تشریح علت […]

جاذبه های گردشگری در ایتالیا

اروپا با مناظر طبیعی زیبا ، تنوع فرهنگ و جاذبه های توریستی متفاوت و  ساختمان ها و سازه های تاریخی و فرهنگی با قدمت بالا از اصلیترین انتخابهای گردشگران محسوب میشود . اروپا که ۵۰ کشور را در خود جای داده است گوناگون‌تری قاره جهان از لحاظ تنوع فرهنگی، تاریخی و جغرافیا است. اروپا میراث […]

برای مهاجرت چه شرایطی لازم است ؟

مهاجرت کردن نوعی کوچ کردن نیز به شمار می رود که افراد تصمیم می گیرند از یک مکان به مکانی دیگر برای زندگی یا کار بروند. اصلی ترین دلیلی که برای مهاجرت افراد مطرح می شود شرایط نامساعدی مثل فقر،جنگ، بیکاری و… است که فرد مهاجر می خواهند با مهاجرت کردن خود را از این […]

ثبت دیدگاه

دیدگاه تان را در مورد این نوشته بنویسید. خوشحال خواهیم شد.


دیدگاه ها


شما اولین دیدگاه را برای ما ارسال کنید. حتما خوشحال خواهیم شد.