56 بازدید - منتشر شده در تاریخ: ۹۸/۰۵/۲۱ در ۹:۰۰ قبل از ظهر , آخرین بروزرسانی: ۹۹/۰۸/۱۲ در ۷:۵۰ قبل از ظهر

زمان مطالعه: ۴ دقیقه

افرادی که می خواهند از طریق نیروی کار به همراه خانواده خود وارد استرالیا شوند و با دریافت PR یااقامت دائم این کشور از بدو ورود در این کشور کار، تحصیل و زندگی می توانند از ویزا ۱۸۹ استرالیا استفاده کنند. این نوع از ویزای اقامتی استرالیا به شخص اجازه می دهد که از طرح درمان ملی این کشور بهره مند شود. و می توانند با کسب شرایط لازم در خواست شهروندی این کشور را بدهند.

افرادی که برای این ویزا اقدام می کنند احتیاجی به اسپانسر فامیلی یا ایالتی ندارند. ویزای ۱۸۹ بر اساس امتیاز فرد متقاضی بررسی می شود. از ان سیستم افراد باید بتواند حداقل ۶۰ امتیاز را یاورند تا دراین سیتسم واجد شرایط شوند. این افراد می توانند در هر جای استرالیا زندگی، کار و تحصیل کنند. همانطور که اشاره کردیم این ویزا احتیاج به کارفرما یا اسپانسر ندارد و تنها بر پایه ی مهارت های خود شخص می باشد.

پیش نیاز

افراد برای اقدام جهت این ویزا به یکسری پیش نیازی های اولیه احتیاج دارند تا به سطح ۶۰ امتیاز گفته شده برسند:

۱-سن این افراد باید زیر ۵۰ سال باشد.
۲- در زمینه زبان در یکی از آزمون های آیلتس، تافل و یا GAE شرکت کرده و حد نصاب نمره را بیاورد.
۳-برای یکی از شغل های مورد نیاز دولت استرالیا در یک استان خاص درخواست خودرا ثبت کند.
۴-مدارک را برای ارزیابی بفرستید تا تاییدیه های لازم بعمل آید این مسئله از یک ماه تا ۴ ماه می تواند بطول بیانجامد برای ارزیابی اغلب برای احتیاج به مدرک زبان می باشد.
۵-افراد باید حداقل ۶۰ امتیاز کسب کنند.
۶- مورد آخر اینکه شخص در صورت اقدام قبلی برای استرالیا ویزای کنسلی یا رد شده نداشته باشد.
برای اطلاع از امتیازات خود می توانید به وبسایت موسسه مهاجرتی اریانا پارس مراجعه کنیدو یا با شماره گیری مشاورین مجموعه واجد شرایط بودن خود را برای استرالیا سنجید.

مراحل کار

فرد می تواند مراحل کار خود را در چند بخش انجام دهد. ابتدا به ساکن شخص شغل مورد نظر را در استان مورد نظر اقدام می کند و سوابق تحصیلی و کاری خود را برای شغل مورد نظر ارزیابی می کند ارزیابی مدارک همانطور که قبلاً گفته شد می تواند چند ماه به طول بیانجامد. در مرحله بعدی شخص اقدام به تکمیل فرمی به نام EOI می کند.

dadavar.aus2  - ویزا ۱۸۹ استرالیا و جزییات مربوط به آن

پس از اینکه فرد مورد نظر تکمیل شد دعوتنامه ای از سوی دولت استرالیا برای فرد فرستاده می شود. پس از اینکه دعوت نامه داده شد شخص ظرف مدت ۲ ماه باید درخواست ویزای خود را در اداره مهاجرت ثبت کند و طی ۳ ماه رسیدگی به درخواست او رسیدگی می شود.

افرد باید در طول این مراحل یکسری آزمایشات پزشکی را نیز انجام دهند. این پروسه ویزا هزینه هایی را برای فرد خواهد داشت که جمعاً به ۵۰۰۰ دلار می شود.

پاسخ به درخواست متقاضی برای ساب کلاس ۱۸۹ توسط ایمیل او داده خواهد شد در صورت موافقت و اخذ ویزا شرایط برای متقاضی شرح داده خواهد شد.

تحقیق

پس تحقیق باید طی این مراحل سابقه کاری، درخواست شغلی تمام مدارک تحصیلی و کاری خود به گواهی سلامت، مدرک زبان انگلیسی و یکسری مدارک دیگر را ارائه کند. در این ویزا فرزندو همسر به فرد الحاق می شوند. پدر و مادر متقاضی، پدربزرگ و مادربزرگ، خواهران و برادران والدین و یا فرزندانشان اگر در یک سال گذشته تحت حمایت فرد متقاضی از لحاظ مالی بوده باشند نیز می توانند در این پرونده همراه باشند.

سرمایه گذاری خارجی استرالیا

مهاجرت در استرالیا از طریق این روش مشمول هزینه هایی است که برای شخص اول حدود ۳۸۰۰ دلار و برای افراد بالای ۱۸ سال ۱۸۳۵ دلار و زیر ۱۹۸ سال ۹۲۰ دلار می باشد.

مزایای دریافت ویزا ۱۸۹ استرالیا

دریافت ویزای کاری استرالیا با عنوان ۱۸۹ یکی از مؤثرترین راه‌ها برای اخذ اقامت دائم و بعدها تابعیت این کشور پرطرفدار نه‌تنها برای متقاضی بلکه برای همسر و فرزندان وی نیز می‌باشد. سن، مدرک تحصیلی، رزومه شغلی قوی و البته مدرک زبان انگلیسی به‌شرط آن‌که شغل مدنظر در لیست مشاغل موردنیاز استرالیا موجود باشد، موفقیت افراد را در این فرآیند سرنوشت‌ساز تضمین خواهد کرد. مزایای دریافت ویزا ۱۸۹ استرالیا به شرح زیر می‌باشند:

  • امکان کار در این کشور
  • بهره‌مندی از امکانات رفاهی و خدمات درمانی رایگان
  • اخذ پاسپورت برای فرزند در صورت تولد در این کشور
  • امکان دریافت وام خرید مسکن
  • امکان دریافت وام بلندمدت برای تحصیل همسر و فرزندان

australian visa 189 and its details 2 - ویزا ۱۸۹ استرالیا و جزییات مربوط به آن

اقامت دائم

افرادی که برای ویزای ۱۸۹ استرالیا اقدام می کنند اقامت دائم این کشور و یا (Permanent resident (PR این کشور می شوند و از مزایای زیادی بهره مند می گردند. و پس از ۵ سال سیتیزن استرالیا را بدست آورند. از مزایای اقامت دائم می توان به کار کردن و تحصیل کردن در این کشور، تحصیلات رایگان برای فرزندان، ثبت نام در سیستم پزشکی رایگان این کشور می باشد.

اگر شخص فرزندی در استرالیا به دنیا بیاورد فرزند پاسپورت استرالیا را می تواند دریافت کند. این افراد می توانند از وام های مختلف استفاده کنند مثل وام خرید خانه و تحصیلات خود و فرزندان خود. این افراد می توانند خانواده خود را که شامل همسر و فرزندان می شوند را باخود به استرالیا ببرند. اگر افراد واجد شرایط ویزای ۱۸۹ نباشند می توانند برای ویزای ۱۹۰ و یا ۴۸۹ اقدام کنند.

[تعداد: ۱   میانگین: ۴/۵]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *