84 بازدید - منتشر شده در تاریخ: ۹۸/۰۵/۱۲ در ۹:۰۰ قبل از ظهر , آخرین بروزرسانی: ۹۹/۰۸/۱۲ در ۶:۵۱ قبل از ظهر

زمان مطالعه: ۵ دقیقه

فرهنگ و قوانین اجتماعی بریتانیا و یا هر کشور دیگری از جمله مواردی می باشد که افراد برای مهاجرت به آن باید مد نظر داشته باشند. هنگامی که شخص برای اولین بار وارد یک کشور خارجی می شود حس غریب و ناشناخته ای نسبت به آن مکان دارد. هر کشوری زندگی اجتماعی، قوانین اخلاق، سیستم حمل و نقل و ویژگی های منحصر به فرد خود را دارد. البته انگلستان نیز از این موضوع مستثنی نیست.

فرهنگ جدید در ابتدای ورود بسیار مورد توجه است. بنابراین برای آشنایی بیشتر با فرهنگ و قوانین اجتماعی بریتانیا مواردی را ذکر خواهیم کرد. فرهنگ بریتانیایی ریشه درتاریخ غنی انگلیس، مردم و چهار کشور انگلستان، ولز، اسکاتلند و ایرلندشمالی دارد که هر کدام از آن ها متشکل از سنت و آداب و رسوم خاص خود هستند.

فرهنگ و قوانین اجتماعی بریتانیا بسیار منحصر به فرد است. یکی از مهمترین مسائلی که می بایست پیش از ورود به هر کشوری از آن مطلع شوید این است که با هنجارهای فرهنگی و اجتماعی کشور مقصد آشنا شوید.

مطمئناً افراد ممکن است بعضی از حقایق در مورد فرهنگ و قوانین بریتانیا را از رسانه های اجتماعی و یا اینترنت دریابند اما این مطالب باتجربیات واقعی بسیار متفاوت هستند. در این متن سعی بر این است مطالبی پیرامون فرهنگ مردم بریتانیا بیان شود.

انگلیسی ها معتقدند که دیر کردن امری بسیار بی ادبانه و غیر معمول است. بنابراین طبق عادت مردم انگلیس به محض اینکه متوجه شدید دیر کردید حتماً با فرد مورد نظرتان تماس بگیرید و او را مطلع سازید.

british culture and social laws 2 - فرهنگ و قوانین اجتماعی بریتانیا

صبور بودن

یکی دیگر از فرهنگ و قوانین اجتماعی بریتانیا که می توان به آن اشاره کرد، صبور بودن در صف است که از فرهنگ های بسیار مهم در بریتانیا می باشد. شاید مردم کشورهای دیگر نسبت به این مسئله خیلی حساس نباشند اما در این کشور اگر طبق قوانین در صف نیاستید حتماً به شما تذکر خواهند داد.

در انگلستان حتماً بین خود و کسی که با او صحبت می کنید فاصله ای در نظر داشته باشید. هر چه شما به فرد نزدیک تر شوید تهاجمی تر به نظر خواهید آمد و این موضوع برای مردم انگلیس بسیار ناراحت کننده است.

کلماتی چون لطفاً، متشکرم و متاسفم جزء کلمات و بخش های عادی مکالمات روزمره انگلیسی هاست. برخی با توجه به اینکه مردم انگلیس افراد مؤدبی هستند براحتی از این قضیه عبور می کنند و اصلاً توجهی به استفاده از کلمات در تعاملات خود ندارند. اما فردی که به عنوان دانشجوی بین المللی وارد این کشور می شود اغلب با این مسائل روبرو می شود و توجه به آنها بسیار ضرورت دارد.

شهروندان بریتانیا احترام بسیار زیادی نسبت به سالمندان و معلولان قائل هستند. اگر به عنوان دانشجوی بین المللی وارد این کشور می شوید و قصد استفاده از حمل و نقل عمومی را دارید انتظار می رود که اگر شخص مسن یا معلول وارد شد شما جای خود را به او اختصاص دهید.

مردم بریتانیا از تماس های چشمی طولانی مدت دوری می کنند و این موضوع را بسیار ناراحت کننده و نامطلوب برای آنها محسوب می شود.

اخذ اقامت اروپا از طریق تمکن مالی

فرهنگ و قوانین اجتماعی بریتانیا در ارتباط با هدیه دادن

اگر شما به خانه یک شخص بریتانیایی دعوت شدید حتماً همراه خود هدیه کوچکی مانند شکلات یا گل ببرید. اگر فردی شما را برای شام به رستوران دعوت کرد با او بحث نکنید چون او خود را مسئول پرداخت کلیه هزینه ها می داند و در قبال آن شما می توانید متقابلاً او را به شام دعوت کنید.

این تفاوت های فرهنگی کوچک بخشی از برقراری ارتباط و سازگاری با محیط در این کشور خواهد بود بنابراین برای افرادی که می خواهند به این کشور مهاجرت کنند موضوع بسیار با اهمیتی خواهد بود.

اگر این مسائل کوچک را نادیده بگیرید برای شهروندان کاملاً مشخص است که شما یک غریبه هستید. داشتن این دانش و آگاهی از این فرهنگ به شما کمک می کند براحتی با مردم ارتباط برقرار کرده و از زندگی و تحصیل در انگلستان لذت ببرید.

فرهنگ و قوانین اجتماعی بریتانیا در هنگام غذا خوردن

انواع غذاهای بریتانیا از چهار فرهنگ متفاوت و مختلف تشکیل شده است و همین موضوع عامل تنوع سنت های آشپزی در بریتانیاست.

دور شدن از خانه یکی از عواملی است که فرد مجبور می شود از غذاهای بومی کشور مقصد، روزانه استفاده کند. در میان انواع غذاها و طعم های موجود در بریتانیا مطمئناً برخی از آنها با سلیقه افراد وجود خواهد داشت. بنابراین آشنایی با انواع غذاهای موجود در فرهنگ یک کشور عامل بسیار مهمی به هنگام مهاجرت است.

dadavar.england - فرهنگ و قوانین اجتماعی بریتانیا

زبان انگلیسی:

همانطور که مشخص است زبان رسمی و زبان اصلی مردم انگلیسی است از بین ۶۵ میلیون شهروندی که در این کشور زندگی می کنند تقریباً ۹۸ درصد زبان انگلیسی را زبان اول خود می دانند. اما در این کشور زبان های دیگری نیز وجود دارد که در طول تاریخ به عنوان زبان مادری ساکنین بریتانیا محسوب می شود.

علاوه بر زبان انگلیسی زبان هایی چون: ولش در ولز، اسکات در اسکاتلند، ایرلندی و اولستر اسکات در ایرلند شمالی کورنیش در کورنوال انگلیس جزء زبان های رسمی بومی هستند.

البته باید توجه داشته باشید که هر یک از این زبان ها با گویش ها و لهجه های خود در سراسر انگلیس استفاده می شود بنابراین تنوع زبان در انگلیس بسیار زیاد است. بعضی از زبان های نامبرده در برخی مناطق به صورت گسترده ای استفاده می شوند اما برخی از آنها در معرض انقراض قرار دارند.

انگلیس به عنوان کشوری اقتصادی و سیاسی همواره مقصد مهاجران بسیار زیادی بوده است. شهروندان انگلیس به زبان مادری خود صحبت می کنند و زبان های دیگر توسط اقلیت های کوچکتر مورد استفاده قرار می گیرند.

بنابراین اگر به عنوان دانشجوی بین المللی قصد مهاجرت به این کشور را دارید می بایست موارد بسیار زیادی از فرهنگ و قوانین اجتماعی را مورد بررسی قرار دهید.

[تعداد: ۱   میانگین: ۵/۵]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *