187 بازدید - منتشر شده در تاریخ: ۹۸/۰۲/۰۴ در ۹:۰۰ قبل از ظهر , آخرین بروزرسانی: ۹۹/۰۸/۱۱ در ۷:۳۹ قبل از ظهر

زمان مطالعه: ۵ دقیقه

در این چند سال افراد بسیار زیادی هستند که قصد مهاجرت به کانادا و اقامت کانادا از طریق خرید ملک‌، در این کشور را خواهان هستند و این خواسته را دارند که از طریق خرید ملک در کانادا و یا سرمایه‌گذاری در کانادا به کشور کانادا وارد شوند.

کانادا به علت جذب مهاجر و توریستی بودن خود انتخاب بسیاری از افراد برای خرید ملک می‌باشد.افراد بسیاری دنبال خرید ملک در کانادا هستند که از طریق خرید ملک آن را دنبال می‌کنند.

اما نکته اینجا است که آیا با خرید ملک در کانادا می‌توان اقامت کانادا را گرفت؟

hhh - اخذ اقامت کانادا از طریق خرید ملک

در حال حاضر از راه خرید ملک در کانادا نمی‌توان مستقیم اقامت کشور کانادا را گرفت ولی با خرید ملک در کانادا می‌توان ویزای کانادا را دریافت کرد و از طریق این نوع ویزا، آن را به ویزای تحصیلی تبدیل کرد و اقامت دائم کانادا را پس از فارغ تحصیل شدن دریافت نمود.

برای افرادی که دارای ویزای توریستی کانادا هستند، پروژه‌هایی وجود دارد که افراد می‌توانند آن‌ها را باقیمت‌های مناسب خرید کنند و‌ با اقساط بلندمدت آن را تسویه کنند و حتی شرایطی بسیار مناسب برای کسانی که در حال حاضر ویزا توریستی کانادا را ندارند موجود می‌باشد.

کسانی که ویزا توریستی کانادا را ندارند می‌توانند با پیش‌خرید آپارتمان و تنها با پرداخت ۱۰٪ مبلغ کل آپارتمان، ویزای توریستی کانادا را دریافت کنند و طی زمان ۳ ساله ۲۰٪ پرداخت کنند و‌ تا زمان تحویل آپارتمان ۳۰٪ را پرداخت کرده و الباقی (منظور ۷۰٪ درصد مابقی) را طی اقساط در مدت ۱۶ سال تسویه کنند.

مزایای خرید ملک در کانادا

 • این پروژه‌ها قابل‌انتقال به غیر می‌باشد.
 • اقساط بلندمدت آن بدون بهره بانکی
 • با توجه به گران شدن ملک در کانادا بعد از مدت ۳ سال قیمت آپارتمان هم رشد بسیاری کرده است.
 • امکان اخذ ویزا برای فرد متقاضی و خانواده
 • امکان تبدیل ویزا به ویزای تحصیلی در کانادا و امکان اخذ اقامت کانادا

نکاتی که قبل از خرید خانه در کانادا باید بدانیم

 • در هر محله‌ای چند مدت زندگی کنید، سپس برای خرید اقدام کنید
 • سال ساخت خانه را بدانید. آیا باید برای سکونت هزینه‌هایی جهت تعمیرات فاضلاب، سیم‌کشی، دیوارها، گچ کاری و غیره بپردازید؟
 • به نرخ وام و دوره بازپرداخت آن توجه کنید؟ معمولاً نرخ وام ۲.۹۹ درصد در سال و بازپرداخت آن ۲۵ ساله است؛ یعنی شما برای خرید خانه‌ای در مونترال  که در سال ۲۰۱۴ ساخته‌شده و ۳۰۰ متر عرصه و ۱۸۰ متر بنا با سه خواب دارد و قیمت آن ۳۹۰ هزار دلار کانادا است باید ۳۰ درصد پیش‌پرداخت بدهید و ماهانه ۱۴۰۰ دلار پرداخت کنید.
 • بانک‌ها بر اساس درآمد فرد به شما وام می‌دهند، یعنی هزینه‌های ملک شما (شامل قسط ماهانه وام+هزینه برق و آب و …+مالیات ملک) تقسیم‌بر درآمد خانواده نباید از ۳۲% بیشتر باشد. مثلاً فردی که ۶۰ هزار دلار درآمد سالانه دارد و بابت وام ۱۰۰۰ دلار و هزینه‌ها برق و آب ۱۰۰ دلار و مالیات ۱۰۰ دلار می‌پردازد واجد شرایط است.
 •  فرق بین کاندو و دیتچ را بدانید. کاندو (کاندومینیوم)«آپارتمان نامیده می‌شود.» تاون هوس «یکسری خانه‌های دو تا ۳ طبقه که کنار هم ساخته‌شده و دیوار مشترک دارد.» سمی دیتچ «در یک زمین دوخانه ساخته می‌شود که یکی از آن‌ها مربوط به شما است.» دیتچ خانه ویلایی جدا که در زمینی مجزا ساخته می‌شود.
 • وام خود را بیمه کنید.
 • از مشاورین وام و مشاورین املاک راهنمایی بخواهید. معمولاً ۷% از ۱۰۰ هزار دلار اول قیمت خانه را به مشاور باید بدهید.
 •  اگر به خاطر کارتان قصد جابجایی در شهرهای مختلف کانادا را دارید و برای طولانی‌مدت در یکجا زندگی نمی‌کنید، وام نگیرید. چون باید قسط وام خانه‌ای که در آن نیستید را پرداخت کنید و در ضمن در محل جدید نیز اجاره بدهید.
 • در سایت Realtor.ca می‌توانید آگهی‌های فروش خانه و آپارتمان را در کانادا ببینید
 • توجه کنید که اگر خانه دارای وام را بخواهید بفروشید باید ۱.۵ برابر قسط ضرر بدهید
انواع ویزای کانادا

ho - اخذ اقامت کانادا از طریق خرید ملک

اصول و مراحل خرید خانه

 • بودجه خرید: اگر براى خرید خانه قصد اخذ وام مسکن دارید، اولین مرحله اطلاع از سقف وام مسکنى است که به شما تعلق می‌گیرد. به‌شخصه استفاده از یک مشاور وام مسکن در مقایسه با مراجعه به بانک را به شما اکیداً توصیه می‌کنم. مشاور وام مسکن براى شما هزینه‌ای ندارد و براى پیدا کردن بهترین گزینه براى شما به همه بانک‌ها درخواست می‌دهد و نه‌فقط به یک بانک خاص که شاید بهترین محصول را براى شما ندارد.

تبصره: برگه Pre-approval را از مشاور وام مسکن در ابتدا بگیرید و آن را در اختیار مشاور املاک خود بگذارید تا بتواند به‌خوبی براى شما برنامه‌ریزی کند.

 • مشاور املاک: اقدام به پیدا کردن مشاور املاک مناسب کنید، اهمیت این مرحله از همه مراحل بیشتر است، مشاور املاک باید در تمامى مراحل کنار شما باشد. مهم‌ترین اصل در این مورد آموزش شما در مورد بازار و آشنایى شما با گزینه‌های مختلف است. قطع به‌یقین بهترین تصمیم آگاهانه‌ترین تصمیم است. مطمئن شوید او وقت کافى براى شما خواهد گذاشت و پیدا کردن خانه را خود انجام می‌دهد و این کار را به دوش شما نمی‌اندازد.  از این مرحله شما با کمک او اقدام به پیدا کردن خانه مناسب می‌کنید.
 •  پیشنهاد خرید: براى اقدام به خرید، مشاور املاک باید با ارائه اطلاعات کافی، ارزش واقعى ملک را به شما نشان دهد. سپس او براى شما پیشنهاد خرید را آماده کرده، اگر این پیشنهاد موردقبول فروشنده قرار گیرد، شما به‌صورت مشروط خانه را خریدارى می‌کنید. شروط می‌تواند متفاوت باشد ولى عمدتاً یک شرط تائید وام شما توسط بانک و شرط دیگر بازرسى فنى خانه است که شما حدود یک تا دو هفته زمان براى برداشتن آن‌ها دارید.
 • بازرسى خانه: همیشه این احتمال وجود دارد که شما با احساسات خانه را ببینید و عیوب آن از دید شما مخفى بماند. استفاده از یک بازرس حرفه‌ای راه خوبى براى مطمئن شدن از سلامت خانه.
 •  وکیل: هر معامله خانه در کانادا احتیاج به دو وکیل دارد، مانند بودن دو مشاور املاک، یکى براى خریدار و دیگرى براى فروشنده. بعد از قطعى شدن پیشنهاد و تبدیل آن به قرارداد، وکیل عهده‌دار مسائل قانونى و انتقال سند خواهد شد.
 •  روز تحویل‌خانه: این روز در پیشنهاد خرید مطرح می‌شود و همان روزى است که وکیل شما پول خانه را به فروشنده منتقل می‌کند و کلید خانه هم به شما تحویل داده می‌شود و قانونا شما صاحب‌خانه می‌شوید.
[تعداد: ۱   میانگین: ۵/۵]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *