canadian-residence-through-child-birth

255 بازدید - منتشر شده در تاریخ: ۹۷/۱۲/۰۸ در ۹:۰۰ قبل از ظهر , آخرین بروزرسانی: ۹۹/۰۸/۱۰ در ۱۱:۰۶ قبل از ظهر

زمان مطالعه: ۵ دقیقه

یکی از مهم‌ترین چالش‌های زندگی هر فرد تصمیم به مهاجرت و انتخاب کشور مقصد و یافتن راه‌حلی مناسب و کم ریسک جهت شروع پروسه مهاجرت است. طبعاً اخذ اقامت دائم کشورهای پیشرفته و جهان اول از طریق سیستم خاک و خون و یا تولد فرزند از بهترین و ایدئال‌ترین طرق مهاجرتی است، یکی از کشورهایی که همواره از طریق نظام تابعیتی و تولد فرزند مهاجران زیادی را به خود جذب کرده است کشور کانادا است بر طبق قانون شهروندی و تابعیت دولت کانادا، نوزادی که در خاک کانادا متولد می‌شود فارغ از تابعیت مادر و پدر و نیز ماهیت اقامتی آن‌ها در کانادا (چه به‌صورت قانونی و غیرقانونی) شهروند کانادا محسوب می‌گردد و از بدو تولد از تمام مزایای شهروندی کانادا بدون زندگی در کانادا بهره‌مند می‌شود.

قانون تولد فرزند در کانادا نه‌تنها شامل خاک کانادا بلکه شامل اراضی دریایی و هوایی کانادا نیز هست. ازاین‌رو تمام کودکان مهاجران، پناهندگان و شهروندان کانادا که در حریم دریایی و یا هوایی کانادا متولدشده‌اند طبق شرایط مهاجرت به کانادا به‌عنوان شهروندان کانادا محسوب می‌شوند.

استثنائات قانون اخذ اقامت از طریق تولد فرزند در کانادا

افرادی که در یک سازمان خارجی همانند سازمان ملل متحد و یا به‌عنوان کارمند یک دولت خارجی در کانادا زندگی می‌کنند در صورت در این کشور صاحب فرزند شوند، فرزندان آن‌ها شهروند این کشور محسوب نمی‌گردد.

هزینه تولد فرزند در کانادا از چه قرار است؟

هزینه زایمان درصورتی‌که والدین مقیم کانادا نباشند تحت پوشش بیمه قرار نمی‌گیرد و درصورتی‌که از بیمه‌های خصوصی هم استفاده گردد تنها بخش کوچکی از این هزینه‌ها پرداخت می‌گردد.

canadian residence through child birth 1 - اقامت کانادا از طریق تولد فرزند

خدمات بیمه‌ای تولد نوزاد در کانادا

بسیاری از شرکت‌های بیمه برای افراد زیر خدمات بیمه‌ای برای تولد فرزند در کانادا ارائه می‌دهند:

  • خدمات بیمه تولد فرزند در کانادا برای دانشجویان خارجی که به تحصیل در کانادا مشغول می‌باشند
  • خدمات تولد فرزند در کانادا برای افرادی که با ویزای کار در کانادا مشغول به کار می‌باشند
  •  خدمات بیمه تولد فرزند در کانادا برای کارمندان دولت‌های خارجی که تابعیت و اقامت کانادا را ندارند

اصول دریافت پاسپورت برای فرزند متولد در کانادا

بعد از متولد شدن نوزاد در کانادا، موسسه حقوقی داد آور مهر از طریق وکلای حرفه‌ای خود در کمترین زمان ممکن پاسپورت کانادایی برای فرزند شما دریافت می‌کنند.

زمانی که کوک به دنیا آمده در خاک کانادا، خویشاوندی نزدیک در کانادا نداشته باشد،

می‌بایست برای دریافت پاسپورت کانادایی حتماً از وکیل موردقبول استان استفاده شود

و اینکه حتی اگر نوزاد در کانادا خویشاوند نزدیکی داشته باشد،

بهتر است که از وکیل برای آسان شدن دریافت پاسپورت کانادایی استفاده شود .

مزایای تولد فرزند در کانادا

برای فرزند: تولد در خاک کانادا و اخذ شهروندی کانادایی در بدو تولد برای نوزاد یکی از بهترین مزایایی است که در آینده نوزاد تأثیرات بسیاری خواهد گذاشت.

جاذبه های گردشگری در کانادا

با اخذ شهروندی کانادا از بدو تولد فرزند این گزینه را خواهد داشت تا هر زمان و در هر شرایط وارد کانادا شود و از امکانات آموزشی، درمانی، رفاهی و… استفاده کند.

با داشتن پاسپورت کانادا، فرزند شما می‌تواند به بسیاری از کشورهای جهان به‌راحتی و بدون ویزا سفر کند و حتی در برخی کشورها ازجمله انگلستان و آمریکا کار و تحصیل کند.

فرزند شما می‌تواند از بهترین خدمات پزشکی کانادا به‌صورت رایگان بهره‌مند شود.

فرزند شما می‌تواند به‌صورت رایگان در مدارس کانادا تحصیل‌کرده و برای دانشگاه از تخفیف ویژه‌ای برخوردار شود. (هزینه‌ی تحصیل دانشگاه را نیز می‌تواند با وام از استان پوشش دهد.)

برای حفظ شهروندی فرزند شما هیچ‌گونه نیازی به زندگی و یا اقامت در کانادا نخواهد داشت و مدام العمر شهروندی کانادایی خود را حفظ خواهد کرد.

canadian residence through child birth 2 - اقامت کانادا از طریق تولد فرزند

اقامت والدین و تولد فرزند در کانادا

درواقع ارتباط بسیار کمی بین شهروندی فرزندان شما و سرعت درروند اقامت دائم شما وجود دارد. اگر شما یک کودک کانادایی دارید و خودتان مقیم دائمی کانادا نیستید، هنوز می‌توانید تا مدت‌زمان محدودی به‌عنوان یک توریست با مجوز اقامت موقت، دانش‌آموز یا کارگر، با فرزندتان در کانادا بمانید؛ اما توجه داشته باشید که درنهایت مقامات مهاجرتی کانادا، ماندن در این کشور با روش‌های ذکرشده را نخواهند پذیرفت؛ زیرا شما یا باید برای اقامت دائم اقدام نمایید و یا اینکه پس از پایان مدت‌زمان اقامت موقتتان، کشور کانادا را ترک کنید.

در حقیقت بیشتر گردشگران تولد یا سایر خارجیانی که به هر طریقی زایمانشان در کانادا اتفاق می‌افتد، مجبور خواهند شد با فرزندشان به کشور خود بازگردند. هنگامی‌که کودک به‌اندازه کافی بزرگ شد می‌تواند به‌طور دلخواه به کانادا بازگردد وزندگی خود را در کانادا آغاز کند.

طبق قانون تولد فرزند در کانادا، کودک کانادایی حتی پس از ۱۸ سالگی نیز ممکن است هرگز قادر به دادن حق زندگی به والدین بر اساس تولد نباشد، زیرا حتی جدیداً بخش حمایت از والدین به‌طور فزاینده‌ای فعالیت خود را محدود کرده است. البته این قوانین هرلحظه در حال تغییر است و محدودیت‌ها نیز برای افراد با شرایط مختلف، فرق می‌کند.

به‌عنوان‌مثال برای کسانی که در گردشگری تولد شرکت می‌کنند این نگرانی کمتر است، زیرا هنگام ورود شما به کانادا کسی از بارداری شما سؤالی نمی‌پرسد، اما اگر هنگام ورود به طریقی متوجه شوند که شما فقط به خاطر تولد فرزند ویزای توریستی گرفته‌اید این محدودیت‌ها حتی با سختی‌های بیشتری هم اعمال خواهد شد.

چند توصیه کاربردی در مورد ورود زن باردار به کانادا و اقامت کانادا از طریق زایمان

قبل از ورود زن باردار به کانادا بهتر است خان‌هایی برای استقرار اندیشیده باشید این خانه می‌تواند توسط فامیل یا دوستی که در کانادا دارید تهیه‌شده باشد یا یکی از اعضای خانواده قبل از ورود زن باردار به کانادا به این کشور سفرکرده و منزل را آماده کرده باشد

قبل از ورود زن باردار به کانادا پزشک ایرانی بیابید، پزشکی بیابید که در کانادا و ایران فعالیت داشته باشد و پرونده پزشکی خود را در ایران نزد او ببرید و راجع به تصمیمتان صحبت کنید (نظر پزشک بسیار اهمیت دارد) و تا تولد نوزاد زیر نظر یک پزشک حاذق باشید

اقامت كانادا از طريق job offer

اگر پزشکی با چنین شرایطی پیدا نکردید به دنبال پزشکی باشید که با پزشکان در کانادا در ارتباط باشند و پرونده زایمان‌پزشک متخصص ایرانی برای همکارانش در کانادا ارسال کند

[تعداد: ۲   میانگین: ۵/۵]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *