66 بازدید - منتشر شده در تاریخ: ۹۸/۰۵/۰۴ در ۹:۰۰ قبل از ظهر , آخرین بروزرسانی: ۹۹/۰۸/۱۲ در ۶:۰۵ قبل از ظهر

زمان مطالعه: ۱۰ دقیقه

سفر به کانادا بیش از هرچیزی نیازمند دریافت ویزای مناسب است و متقاضیان با توجه به هدفی که برای سفر به کانادا دارند اقدام به دریافت یکی از انواع ویزای کانادا می کنند.

هر کدام از انواع ویزای کانادا شرایط ویژه ای را دارد که متقاضیان باید به آن ها توجه کرده و مدارک لازم را بدون هیچ گونه کاستی به سفارت این کشور تحویل دهند. در ادامه انواع آن را معرفی کرده و اطلاعات مختصری را درخصوص هریک از آن ها عنوان خواهیم کرد.

ویزای توریستی کانادا

یکی از انواع ویزای کانادا که برای متقاضیان سفر با هدف گردشگری و بازدید از کانادا صادر می شود ویزای توریستی کانادا است. متقاضیان اخذ ویزای توریستی کانادا می توانند آن را به صورت یک بار ورود و یا چند بار ورود دریافت کنند.

البته باید درنظر داشته باشند که هریک از این ویزاها دارای مدت زمان مشخصی بوده و چنانچه در مدت زمان تعیین شده از آن ها استفاده نشود اعتبار خود را از دست خواهند داد.

متقاضیانی که ویزای توریستی یک بار ورود کانادا را دریافت می کنند براساس قوانین دولت این کشور تنها یک بار می توانند به کانادا سفر کنند. اما دریافت ویزای توریستی چندبار ورود کانادا به افراد این امکان را می دهد که دفعات متعددی وارد این کشور شوند.

ویزای چندبار ورود یکی از انواع ویزای توریستی کانادا است که تحت عنوان ویزا مولتی معرفی شده و اعتبار درنظر گرفته برای آن حدود ۱۰ سال است. البته متقاضیان ایرانی باید درنظر داشته باشند از آنجایی که اعتبار گذرنامه آن ها ۵ ساله است ویزا مولتی نیز با اعتبار ۵ ساله برای آن ها صادر می شود.

ویزای توریستی کانادا تحت عنوان ویزیتور ویزا نیز معرفی شده و اشخاصی که قصد دیدار با اقوام و دوستان خود را دارند و یا برای شرکت در همایش ها و کنگره ها و دوره های تحصیلی کوتاه مدت به کانادا سفر می کنند می توانند این نوع ویزا را دریافت کنند. متقاضیان دریافت ویزای توریستی کانادا باید درنظر داشته باشند که افسر پرونده در سفارت این کشور درخصوص نوع ویزا و مدت زمان آن تصمیم خواهد گرفت.

canada2 - انواع ویزای کانادا

مدارک لازم جهت دریافت ویزای توریستی کانادا

 • ارائه اصل و کپی رنگی گذرنامه ای که حداقل اعتبار آن ۱ سال است.( متقاضی باید کپی صفحه مشخصات فردی و صفحاتی که پیش تر مهر ویزا در آن ها خورده است را ارائه دهند)
 • اصل گذرنامه قدیمی به همراه کپی رنگی از کلیه صفحاتی که مهر ویزا در آن ها خورده است
 • ارائه ۲ قطعه عکس رنگی با سایز ۳٫۵ در ۴٫۵ و زمینه روشن
 • قرار دادن رسید رزرو بلیط رفت و برگشت به کانادا
 • ارائه مدارک میزبان( چنانچه متقاضیان دعوت نامه ای را از سوی یکی از شهروندان کانادایی دریافت کرده باشند باید مدرک او را نیز به همراه مدارک خود به سفارت کانادا تحویل دهند.)
 • پر کردن فرم درخواست ویزای توریستی کانادا
 • پرداخت مبلغ ۱۸۵ دلار درخصوص صدور ویزای توریستی کانادا

مدارک موردنیاز جهت ترجمه

 • شناسنامه فرد متقاضی
 • ارائه مدارک شغلی متقاضی و یا همسر( متقاضیان باید آخرین فیش حقوقی و گواهی اشتغال به کار خود را به همراه سایر مدارک ارائه دهند)
 • ارائه مدارک مالی متقاضی و یا همسر( در این خصوص نیز متقاضیان می توانند گواهی بانکی و یا هرگونه مدرکی که نشان دهنده تمکن مالی آن ها است را ارائه دهند.)
 • ارائه اسناد مالکیت

متقاضیان اخذ انواع ویزای کانادا باید درنظر داشته باشند که سفارت این کشور مدارک فوق را درخصوص تمام مردم جهان یکسان دانسته است. البته اشخاص باتوجه به محلی که درخواست ویزای خود را ارائه داده اند می توانند مدارک مختلفی را نیز ارائه دهند. باید به این نکته نیز توجه داشت که سفارت کانادا هیچ وقت قبلی را برای مصاحبه درنظر نگرفته و زمانی که پرونده متقاضیان به سفارت کانادا ارسال شود افسر پرونده درخصوص آن تصمیم گیری خواهد کرد.

ویزای تحصیلی کانادا

از دیگر انواع ویزای کانادا می توان به ویزای تحصیلی این کشور اشاره کرد که موجب می شود متقاضیان از شرایط تحصیلی باکیفیت بالا و ایده آل بهره مند گردند. دانشگاه هایی که در کشور کانادا فعالیت دارند به عنوان دانشگاه های برتر در جهان معرفی می شوند و این امر موجب شده دانشجویان بسیاری از سراسر جهان متقاضی اخذ ویزای تحصیلی کانادا هستند. متقاضیان دریافت ویزای تحصیلی کانادا ابتدا باید نامه پذیرشی را از موسسات آموزشی ارائه دهند.

راهنمای دریافت ویزای توریستی کانادا

متقاضیانی که برای تحصیل در دوره ابتدایی و راهنمایی کانادا قصد دریافت ویزای تحصیلی کانادا را دارند الزامی به ارائه DLI نخواهند داشت اما سایر متقاضیان موظف به ذکر شماره موسسه آموزشی تعیین شده هستند و باید توجه داشته باشند که با حرف O آغاز شده باشد.

مدارک لازم جهت دریافت ویزای تحصیلی کانادا

 • ارائه نامه ادمیشن که از سوی مراکز معتبر آموزشی صادر شده است
 • ارائه نامه CAQ تنها درخصوص دانشجویانی که قصد تحصیل در دانشگاه های استان کبک را دارند.
 • ارائه برنامه تحصیلی از سوی متقاضیان
 • ارائه اسکن از صفحات گذرنامه جدید( متقاضیان باید تنها از صفحه مشخصات و صفحانی که مهر ویزا در آن ها زده شده اسکن تهیه کنند.)
 • ارائه اسکن از صفحات گذرنامه قبلی( دراین خصوص نیز متقاضیان باید از صفحه نخست و تمام صفحاتی که مهر ویزا در آن ها زده شده است اسکن تهیه کرده و در پرونده قرار دهند.
 • قرار دادن شناسنامه ترجمه شده( متقاضیانی که متاهل هستند باید از شناسنامه همراهان نیز اسکن تهیه کرده و در فایل مربوطه قرار دهند)
 • ارائه یک قطعه عکس با سایز ۳٫۵ در ۴٫۵
 • ارائه نامه تمکن مالی
 • ارائه مدرک زبان
 • قرار دادن اسنادی که نشان می دهد فرد متقاضی اموالی را به نام خود دارد در پرونده
 • ارائه نامه های سابقه کاری و بیمه کاری
 • ارائه فرم های تقاضای ویزای تحصیلی کانادا که اطلاعات متقاضیان به صورت صحیحی در آن وارد شده است
 • پرداخت هزینه لازم جهت صدور ویزای تحصیلی کانادا( متقاضیانی که قصد تحصیل در استان کبک را دارند باید مبلغ ۱۱۰ دلار را جهت اخذ CAQ پرداخت نمایند. متقاضیان اصلی ملزم به پرداخت ۱۵۰ دلار جهت اخذ ویزای تحصیلی کانادا هستند. درصورتی که فرد دیگری را به همراه داشته باشند باید مبلغ ۱۵۵ دلار را نیز برای همراهان خود بپردازند. هزینه لازم جهت انجام انگشت نگاری درخصوص هریک از متقاضیان بالای ۱۴ سال ۸۵ دلار است.)

ویزای کاری کانادا

از دیگر انواع ویزای کانادا که به موجب آن متقاضیان می توانند در کشور کانادا شغلی پیدا کرده و به کار مشغول شوند ویزای کاری کانادا است. هرساله افراد بسیاری از کشورهای مختلف جهت کار در کانادا اقدام به دریافت ویزای کاری کانادا می کنند و از آنجایی که بازار کار کانادا نیروی متخصص و کارآمد نیاز دارد اقدام به جذب نیروی موردنیاز خود از دیگر کشورهای جهان کرده است. متقاضیانی که ویزای کاری کانادا را دریافت کنند می توانند اقامت دائم این کشور را نیز دریافت کنند.

canada3 - انواع ویزای کانادا

 

یکی از شروط مهم برای دریافت ویزای کاری کانادا دریافت پیشنهاد کاری از سوی کارفرمای کانادایی است. متقاضیان باید مجوز کاری موردنیاز را از اداره کار کانادا دریافت کنند. در مرحله نخست متقاضیان باید تائیدیه وزارت کار را به وسیله کارفرمای خود اخذ نمایند.

در این مرحله کارفرما باید مدارکی را ارائه دهد که ثابت می کند هیچ یک از شهروندان کانادایی صلاحیت کار در شغل موردنظر را ندارند. از دیگر دلایلی که استخدام نیروی خارجی را تائید می کند سودآور بودن جذب نیروی خارجی برای کار در کانادا است.

متقاضیانی که زیر نظر برنامه NAFTA که بین آمریکا و کانادا و مکزیک قرار دارد کار کنند و یا شغلی که افراد از نظر اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی برای کشور کانادا سودآور باشند می توانند مجوز کاری کانادا را دریافت کنند.

پس از اتمام تحصیل

دانشجویانی که در حال تحصیل در کانادا می باشند پس از اتمام تحصیلات خود می توانند ویزای کاری کانادا را دریافت کرده و اقامت دائم این کشور را کسب نمایند. دیگر اشخاصی که مجوز کاری کانادا برای آن ها صادر خواهد شد همسر افرادی هستند که در دانشگاه های کانادا به تحصیل اشتغال دارند.

در مرحله دوم اخذ ویزای کاری کانادا کارفرمایان باید تائیدیه وزارت کار LMIA را نیز دریافت کرده و نامه درخواست را به همراه کپی تائیدیه به اداره مهاجرت کانادا بفرستند. پس از طی این مراحل متقاضیان وارد مرحله سوم شده و می­ توانند درخواست خود را مبنی بر اخذ ویزای کاری کانادا ارائه دهند. درخصوص متقاضیانی که کارفرمای آن ها در استان کبک است دریافت تائیدیه کبک که از سوی اداره Certificat d’acceptation du QuébecCAQ الزامی است.

مزایای اقامت در کانادا

سوپر ویزای کانادا

سوپر ویزای کانادا درواقع یکی از انواع ویزای کانادا است که مختص پدربزرگ ها و مادربزرگ ها صادر می شود. برای صدور این نوع ویزا یکی از فرزندان و یا نوه های متقاضیان باید تابعیت کانادا را داشته باشند و یا اقامت دائم این کشور را دریافت کرده باشند.

متقاضیان دریافت سوپر ویزای کانادا باید درنظر داشته باشند که پس از دریافت این نوع ویزا تنها قادر خواهند بود همسر قانونی خود را به عنوان همراه به کشور کانادا وارد کنند.

سوپر ویزای والدین

دولت کانادا نخستین بار در سال ۲۰۱۱ برنامه ای را درخصوص سوپر ویزای والدین اعلام نمود. اخذ این نوع ویزا موجب می شود والدین و یا پدر بزرگ و مادر بزرگ اشخاصی که تابعیت و یا اقامت دائم کانادا را دارند به راحتی وارد این کشور شوند.

مدت اعتبار سوپر ویزای کانادا

چنانچه فردی که اقامت دائم و یا تابعیت کانادا را دارد اقدام به دریافت سوپر ویزای کانادا کند باید درنظر داشته باشد والدین و پدر بزرگ و مادر بزرگ این افراد تحت عنوان ویزیتور حدود ۱۰ سال می توانند به این کشور سفر کرده و هردفعه نیز به مدت ۲ سال در کانادا اقامت داشته باشند. البته متقاضیان باید درنظر داشته باشند سوپر ویزای کانادا با اعتبار ۱۰ ساله صادر می شود اما هم اکنون براساس قوانین این کشور اعتبار آن بیشتر از اعتبار پاسپورت افراد نخواهد بود.

درواقع هنگام صدور این نوع از ویزا مدت زمان اعتبار پاسپورت متقاضیان مورد توجه قرار گرفته و براساس آن ویزای موردنظر صادر می شود. به عنوان مثال از آنجایی که اعتبار پاسپورت متقاضیان ایرانی ۵ سال است سوپر ویزای کانادا نیز با اعتبار ۵ ساله برای آن ها صادر خواهد شد.

canadian visa types 2 - انواع ویزای کانادا

باتوجه به موارد ذکر شده باید گفت متقاضیانی که قصد دریافت سوپر ویزای کانادا را دارند بهتر است پیش از هراقدامی ابتدا پاسپورت خود را تمدید کنند تا ویزای صادر شده اعتبار بیشتری داشته باشد.

زمانی گه پرونده متقاضیان مبنی بر دریافت یکی از انواع ویزای به سفارت این کشور ارسال می شود افسران سفارت پرونده متقاضیان را از جنبه­ های متعددی بررسی خواهند نمود. متقاضیان باید مدارکی را ارائه دهند که بازدیدکننده بودن آن ها را تائید کند. مدارک ارائه شده نشان دهنده این است که متقاضیان قصد اقامت در کانادا را نداشته و زمانی که اعتبار ویزا به اتمام برسد از این کشور خارج خواهند شد.

نکاتی که مورد بررسی قرار می گیرد

 • تعلقاتی که فرد در کشور خود دارد
 • هدف متقاضی از سفر به کشور کانادا
 • وضعیت خانوادگی و میزان توانایی مالی او
 • ثبات اقتصادی و سیاسی کشور مبدا
 • دعوتنامه ای که از سوی یکی از شهروندان کانادایی ارسال شده است
 • متقاضیان باید ثابت کنند که فرزند و یا نوه آن ها در کشور کانادا کمترین درآمد تعیین شده از سوی دولت این کشور را دارد
 • ارائه نامه کتبی از فرزند و یا نوه که پرداخت هزینه های زندگی متقاضیان را در کشور کانادا تقبل می کند.
 • متقاضیان باید بیمه نامه ای را در کشور کانادا ارائه دهند که حداقل اعتبار آن یک سال است. متقاضیان دریافت سوپر ویزای کانادا باید کلیه آزمایشات پزشکی اداره مهاجرت را انجام داده باشند.

مدارک لازم جهت دریافت این نوع ویزا

 • ارائه مدارکی که نشان می دهد فرزند مقیم کانادا از حداقل درآمد برخوردار بوده و می تواند هزینه های متقاضیان را در طول سفر بپردازد.
 • مدارکی که رابطه فامیلی فرزند و یا نوه را متقاضیان را اثبات می کند
 • مدارک بیمه پزشکی که حداقل اعتبار آن یک سال از لحظه ورود متقاضی به کشور کانادا باشد و مبلغ ۱۰۰۰۰۰ دلار را نیز تحت پوشش یکی از کمپانی های بیمه کانادایی قرار دهد. زمانی که کلیه مراحل به اتمام رسید والدین باید جهت انجام آزمایشات پزشکی به مراکز پزشکی و یا پزشکانی که از سوی سفارت کانادا تعیین شده اند مراجعه نمایند.
[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *