100 بازدید - منتشر شده در تاریخ: ۹۸/۰۳/۰۱ در ۹:۰۰ قبل از ظهر , آخرین بروزرسانی: ۹۹/۰۸/۱۵ در ۸:۴۸ قبل از ظهر

زمان مطالعه: ۷ دقیقه

فرانسه با عنوان رسمی جمهوری فرانسه یکی از کشورهای اروپای غربی است که دارای منطقه‌ها و قلمروهای زیادی در آن‌سوی دریاهاست. فرانسه یکی از سه کشوری است که دارای سواحلی هم در دریای مدیترانه و نیز اقیانوس اطلس می‌باشد (دو کشور دیگر عبارت‌اند از اسپانیا و مراکش). به دلیل شکل نقشهٔ این کشور، در زبان فرانسوی به آن لقب شش‌ضلعی داده‌اند.

فرانسه یکی از نخستین کشورهای جهان است که در سال ۱۹۷۱ برای خود یک وزارتخانه در رابطه با محیط‌زیست ایجاد کرد. همچنین بااینکه فرانسه یکی از کشورهای صنعتی جهان شمرده می‌شود، ولی دارنده رتبه هفدهم تولیدکننده دی‌اکسید کربن را در جهان است و در کنار کشورهای کم‌جمعیت جهان چون کانادا و استرالیا جای گرفته

تاریخ فرانسه

پس از پایان قرون‌وسطا، فرانسه تبدیل به یکی از نیروهای برتر در منطقهٔ اروپا شد به‌گونه‌ای که در سده‌های ۱۹ و ۲۰ دارای کلونی‌ها و مناطق تحت استعمار بسیاری بود. همچنین در طول تاریخ طولانی این کشور، فرانسه تبدیل به مهم‌ترین کانون پرورش بسیاری از هنرمندان، اندیشمندان و دانشمندان درزمینهٔ گوناگون گردید تا جایی که این کشور را مرکز پیدایش و شکوفایی فرهنگ مدرن جهان می‌پندارند.

در طی سده‌های هفدهم و هجدهم، جامعهٔ علمی، فرهنگی و هنری فرانسه و اندیشمندانی که از سراسر اروپا به آن می‌پیوستند دورانی را رقم زدند که به آن «دوره روشنگری» نامبرده می‌شود و ازلحاظ دستاوردهای فکری و اجتماعی یکی از درخشان‌ترین دوره‌های تاریخ بشر است.

فرانسه چهارمین کشور دارندهٔ بیشترین میراث جهانی یونسکو در جهان است که به همین دلیل، هرساله بیش از ۸۳ میلیون گردشگر خارجی جذب این کشور می‌شوند  آماری بیش از هر کشور دیگری در جهان دارد

فرانسه12 - آشنایی با کشور فرانسه و شرایط مهاجرت به این کشور

جغرافیای فرانسه

فرانسه از شمال شرقی، شرق و جنوب غربی دارای مرزهای مشترک با بلژیک، لوکزامبورگ، آلمان، سوئیس، ایتالیا، موناکو، اسپانیا و آندورا است. خاک کشور فرانسه در اروپا شامل مساحتی ۵۴۷٫۰۳۰ کیلومترمربعی می‌شود که با این شمار، فرانسه بزرگ‌ترین کشور در بین اعضای اتحادیه اروپا، از دید مساحت است.

فرانسه همچنین دارای جاذبه‌های طبیعی بسیاری همچون جاذبه‌های ساحلی در مناطق شمالی و غربی و مناظر کوهستانی عمدتاً مربوط به رشته‌کوه‌های آلپ در بخش شرقی است.

آب‌وهوا فرانسه

بخش‌های شمالی و شمال شرقی فرانسه دارای آب‌وهوای معتدل است. بخش‌های جنوبی نیز آب‌وهوای مدیترانه‌ای دارند. بخش‌های غربی فرانسه دارای اقلیم اقیانوسی است که یعنی این مناطق دارای میزان بارش بالایی بوده و زمستان‌هایی معتدل و تابستان‌هایی گرم را تجربه می‌کنند.

غرب این کشور دارای آب‌وهوای کوهستانی است. سایر مناطق نیز معمولاً از تابستان‌هایی گرم و گاهی طوفانی و زمستان‌هایی سرد برخوردارند.

سیاست فرانسه

قانون اساسی فرانسه بر پایه‌یک همه‌پرسی در ۴ اکتبر ۱۹۵۸ به رسمیت رسیده است. این قانون تأکید بر ایجاد کشوری سکولار و دموکرات دارد که مردم در آن، حق حاکمیت را ایجاد می‌کنند.

اعلامیهٔ حقوق انسان و شهروند که در انقلاب فرانسه تدوین شد و در نوع خود یکی از نخستین سندهای تاریخی در این زمینه به شمار می‌آید، به‌گونه‌ای بیانگر باورهای این کشور است.

حقوق در فرانسه شامل دوشاخه حقوق عمومی و حقوق خصوصی می‌شود. حقوق خصوصی شامل حقوق مدنی و احکام جزایی بوده، درحالی‌که حقوق عمومی دربارهٔ احکام اداری و قانون اساسی است.

مهاجرت از طریق ازدواج در نروژ

به‌طورکلی، قانون فرانسه شامل سه جزء اصلی می‌شود که عبارت‌اند از حقوق مدنی، حقوق جزا (مجرمین) و اداری. احکام جزایی متمرکز بر آینده است. حقوق اداری هم که در بسیاری از کشورها جزئی از حقوق مدنی شمرده می‌شود، در فرانسه شاخه‌ای کاملاً جداگانه است.

فرهنگ فرانسه

فرانسه برای قرن‌ها مرکز رشد فرهنگی غرب بوده است. بسیاری از هنرمندان فرانسوی در میان مشهورترین زمان خود بوده‌اند و فرانسه نیز برای سنت فرهنگی غنی خود شناخته‌شده است. وزارت فرهنگ از سال ۱۹۵۹ در کشور فرانسه شروع به کارکرده است. مهم‌ترین سایت‌های فرهنگی توسط دولت اداره می‌شود.

گردشگری فرانسه

فرانسه در سال ۲۰۱۳ با ۸۴٫۷ میلیون گردشگر خارجی محبوب‌ترین مقصد گردشگری جهان و سومین کشور پردرآمد گردشگری نام گرفت. در سال ۲۰۰۶، ۷۹٫۱ میلیون تَن گردشگر به فرانسه سفرکرده‌اند که این تعداد بیشترین در میان کشورهای جهان بوده است. درآمد فرانسه از این شمار گردشگر برابر ۴۶٫۳ میلیارد دلار بوده است.

با ۷۰ میلیون گردشگر در سال ۱۹۹۸ نیز، فرانسه اولین کشور توریستی جهان، بالاتر از اسپانیا، آمریکا، ایتالیا، انگلستان، چین و مکزیک قرارگرفته بود.به‌طورقطع یقین کشور فرانسه یکی از مقاصد گردشگری هر مسافری می‌باشد.

روش های مهاجرت به فرانسه چیست؟

ویزای کار در فرانسه

یکی از راه‌های مهاجرت به فرانسه از طریق اخذ ویزای کار در فرانسه می‌باشد؛ اما فرانسه برای افرادویزای کار در فرانسه را صادر نمی‌کند؛ اما به‌منظور تحصیل در فرانسه می‌توانید وارد این کشور شدهو ویزای تحصیلی خود را به ویزای کار در فرانسه تبدیل کنید؛ اما به‌رغم تلاش‌های اخیر برای محدود کردنمهاجرت افراد غیرمتخصص به فرانسه، فرانسه از طریق اصلاحات اخیر مرزهای خود را برای کارگران خارجی ماهر بازکرده است.

برای این دسته از افراد مجوز اقامت کاری در فرانسه وجود دارد. برای اخذ ویزای کار در فرانسه باید برای این کار داوطلبی از کشور فرانسه و اتحادیه اروپا وجود نداشته باشد. شما می‌توانید از طریق مراجعه به سایت‌های کاریابی برای یافتن شغل و اخذ ویزای کار در فرانسه اقدام نمایید.

فرانسه11 - آشنایی با کشور فرانسه و شرایط مهاجرت به این کشور

تحصیل در فرانسه

سیستم آموزش فرانسه یکی از معتبرترین سیستم‌های آموزشی در جهان است. کودکان می‌توانند ازسن ۳ سالگی در مهدکودک شرکت کنند و سن تحصیل اجباری ۶ سال است. کودکان در سن ۱۱ سالگیوارد کالج می‌شوند.

آن‌ها در سن ۱۵ تا ۱۶ سالگی تحصیل در فرانسه را پایان می‌دهند و پس‌ازآنمی‌توانند به یک کالج آموزش حرفه‌ای بروند. نظام آموزشی فرانسوی مانند همه نهادهای دولتی سکولاراست. بنابراین، هرگونه پوشیدن نمادهای مذهبی مانند صلیب یا حجاب ممنوع است.

استاندارد آموزش دانشگاه‌های فرانسه بالا است و دانشگاه‌های دولتی هزینه‌های تحصیلی کمی دارند.یکی از راه‌های مهاجرت به فرانسه تحصیل در فرانسه می‌باشد. با تحصیل در فرانسه اجازه دارید ۲۰ساعت در هفته کارکنید.

پس از اتمام تحصیل در فرانسه نیز می‌توانید ویزای کار در فرانسه را دریافتنمایید. تحصیل در فرانسه برای مقطع لیسانس ۳ سال، فوق‌لیسانس ۲ سال و دکترا ۳ سال طولمی‌کشد. زبان تدریس هم‌زبان فرانسه می‌باشد.

سرمایه‌گذاری در فرانسه

یکی از راه‌های مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه‌گذاری در فرانسه می‌باشد. از طریق خرید ملک، ثبت شرکت در فرانسه و راه‌اندازی یک کسب‌وکار، سرمایه‌گذاری در فرانسه امکان‌پذیر است.

با سرمایه‌گذاری در فرانسه یک ویزای یک‌ساله صادر می‌شود که به مدت ۵ سال قابل تمدید است. بعد از گذشت ۵ سال از سرمایه‌گذاری در فرانسه می‌توانید درخواست اقامت دائم کنید.

اخذ اقامت اروپا

خرید ملک در فرانسه

قیمت املاک در این کشور بسیار متفاوت است، پاریس گران‌قیمت‌ترین خانه‌ها را دارد که هزینه هر مترمربع آپارتمان در پاریس € ۷،۷۷۰ و هزینه هر مترمربع خانه ویلایی € ۷،۸۶۹ است.

شهر نیس فرانسه

ازنظر قیمت ملک در رتبه دوم قرار دارد. هزینه هر مترمربع آپارتمان در شهر نیس ۳،۷۶۶ یورو و برای خانه ویلایی ۴،۴۰۹ یورو می‌باشد.

مارسی، لیون و تولوز، جزء پنج شهر بزرگ جهان هستند که قیمت هر مترمربع آپارتمان بین ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ یورو و برای خانه ویلایی ۳۰۰۰ تا ۳۵۰۰ یورو می‌باشد.

بنابراین خرید ملک می‌تواند یکی از برنامه‌های سرمایه‌گذاری در فرانسه باشد.

conditions of immigration to france 2 - آشنایی با کشور فرانسه و شرایط مهاجرت به این کشور

اقامت دائم فرانسه

برای اخذ اقامت دائم فرانسه شما باید مدتی در این کشور زندگی کرده باشید. از اقامت موقت شما باید مدت پنج سال گذشته باشد. در این صورت می‌توانید برای اخذ اقامت دائم درخواست دهید.

اقامت دائم فرانسه به این معنی است که شما می‌توانید به مدت ۱۰ سال در این کشور اقامت داشته باشید که البته این زمان قابل تمدید است. همچنین می‌توانید از امکانات بهداشتی و درمانی، آموزش‌وپرورش برخوردار شوید. شما همچنین می‌توانید برای دریافت شهروندی این کشور درخواست دهید.

اقامت در فرانسه از طریق ازدواج

یکی از راه‌های مهاجرت به فرانسه اخذ اقامت اروپا از طریق ازدواج با فردی از تبعه کشور فرانسه می‌باشد. مدارک ازدواج باید به دولت این کشور ارائه‌شده و مورد اثبات قرار گیرد. همچنین مدارک اثبات تمکن مالی، گواهی محل سکونت، گذرنامه معتبر، اسناد کاری و شغلی، مدارک پزشکی و سلامتی و مدارک نیز باید ارائه شوند.

این پروسه شش ماه تا یک سال زمان خواهد برد. اخذ اقامت از این طریق یکی از راه‌های سریع برای ورود به فرانسه است. بعد از گذشت چهار سال از زندگی مشترک نیز می‌توانید برای اخذ شهروندی این کشور درخواست دهید.

ویزای توریستی فرانسه

فرانسه کشوری عضو پیمان شین گن است؛ بنابراین برای ورود به کشور می‌توانید با دریافت ویزای شین گنبه مدت سه ماه در این کشور اقامت داشته باشید. شما باید فرم درخواست ویزا را پر نمایید و سپس اینکشور برای شما وقت مصاحبه تعیین می‌کند.

این ویزا برای بازدید از کشور فرانسه و تفریح مناسب است.شرکت مهاجرتی داد آور مهر سالهاست که درزمینهٔ کارهای مهاجرتی فعالیت دارد و از افراد و مشاوران خبره و برجسته تشکیل‌شده است. برای اطلاع از هزینه مهاجرت به اروپا و بهترین کشور اروپایی برای سرمایه‌گذاری می‌توانید با ما مشورت کنید.

[تعداد: ۱   میانگین: ۵/۵]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *