czech visa - ویزای چک

130 بازدید - منتشر شده در تاریخ: ۹۸/۰۵/۰۳ در ۹:۰۰ قبل از ظهر , آخرین بروزرسانی: ۹۹/۰۸/۱۱ در ۱:۲۸ بعد از ظهر

زمان مطالعه: ۱۰ دقیقه

کشور جمهوری چک یکی از کشورهای عضو اتحادیه ی اروپاست که در مرکز اروپا قرار دارد. این کشور به دلیل اینکه از منابع طبیعی غنی است و دارای فرهنگ و موقعیت جغرافیایی خوبی است به عروس اروپا مشهور است و به همین دلیل افراد زیادی متقاضی گرفتن ویزای چک و اقامت های تحصیلی، تجاری و تفریحی این کشور زیبا هستند.

ویزای چک

سفرهای خارجی مانند سفرهای داخلی نیستند که براحتی بتوانید به هر جایی که بخواهید سفر کنید، برای اینکه بتوانید به کشورهای خارجی سفر کنید باید در کنار سایر مدارکی که تهیه می کنید ویزا نیز داشته باشید. در واقع ویزا مجوز ورود شما به یک کشور خارجی است.
برای اینکه بتوانید به کشور جمهوری چک سفر کنید باید ویزای چک داشته باشید، کشور جمهوری چک یکی از کشورهای محبوب اروپایی است که به دلیل اقتصاد پویا، امکانات تحصیلی مناسب سالانه گردشگران و متاقضیان زیادی برای اقامت به خود جذب می کند به همین دلیل این ویزای چک جزو پرکاربردترین ویزاها به شمار می رود.
تاکنون ۲۶ کشور پیمان شینگن را امضا نموده اند که یکی از این ۲۶ کشور چک است و می توانید برای سفر این کشور از ویزای شینگن استفاده کنید. البته اگر تابعیت کشورهایی مانند ژاپن، استرالیا و کانادا را دارید می تواند بدون ویزای چک به این کشور سفر کنید و اقامتی ۹۰ روزه در این کشور داشته باشید.
اگر می خواهید ویزای شینگن تهیه کنید می توانید از یکی از ۴ نوع ویزای شینگن استفاده کنید که عبارتند از:

ویزای شینگن چک نوع A

این نوع ویزای شینگن با نام ترانزیت نیز شناخته می شود و استفاده از آن به این صورت است که شما می توانید از فرودگاه هایی که عضور شینگن هستند برای سفر به سمت کشور مقصد استفاده کنید و به کشورهایی که عضو پیمان شینگن نیستند سفر کنید البته لازم به ذکر است که با استفاده از این نوع ویزا شما حق خروج از فرودگاه را ندارید و تنها می توانید پرواز خود را تعویض کنید و به کشور مد نظر خود سفر کنید.

ویزای شینگن چک نوع B

ویزای شینگن نوع B یا ویزای عبور که با استفاده از آن می توانید از فرودگاه خارج شوید و بقیه سفر خود را بصورت زمینی و در کمترین زمان انجام دهید.

czech visa.jpg2  - ویزای چک

ویزای شینگن چک نوع C

ویزای شینگن نوع C یا ویزای توریستی که از جمله محبوب ترین و پرکاربردترین ویزاهای نوع شینگن است که می توانید با استفاده از ویزا به گشت و گذار و تفریح در کشور مورد نظر بپردازید.

ویزای شینگن چک نوع D

این نوع ویزای شینگن یک نوع ویزای بلند مدت است که برای تجار و بازرگانان که تصمیم به انجام فعالیت های تجاری و بازرگانی دارند صادر می شود.

انواع ویزا جمهوری چک

انواع ویزاهای جمهوری چک که متناسب با نیاز خود می توانید از یکی از آن ها استفاده کنید عبارتند از:

اخذ ویزای تحصیلی جمهوری چک

اگر جزو افرادی که هستنید که می خواهید برای تحصیل به کشور جمهوری چک سفر کنید می توانید از ویزای تحصیلی این کشور استفاده کنید، برای اینکار ابتدا باید به دانشگاه مورد نظر خود در کشور جمهوری چک درخواست دهید دانشگاه ها در این مرحله نیاز است که مدارک مورد نیاز پذیرش دانشگاه مورد نظر خود را از طریق ایمیل به دانشگاه مورد نظر خود ارسال کنید پس از بررسی مدارک شما در صورتی که شرایط لازم برای پذیرش در دانشگاه مورد نظر را داشتید از سوی دانشگاه دعوت نامه تحصیلی دریافت می کنید که می توانید با مراجعه به سفارت جمهوری چک درخواست ویزای تحصیلی دهید. لازم به ذکر است اگر دعوت نامه تحصیلی نداشته باشید نمی توانید برای ویزای تحصیلی درخواست دهید.
برخی از مدارک لازم برای درخواست ویزای تحصیلی عبارتند از:
• آخرین مدرک تحصیلی همراه با ترجمه و کپی
• دعوت نامه دانشگاه مقصد
• ریز نمرات دانشگاهی،
• پرداخت شهریه ترم اول دانشگاه مقصد و اثبات تمکن مالی یکی از والدین برای پرداخت هزینه های تحصیل شما

مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای شینگن

ویزای پزشکی جمهوری چک

یکی دیگر از انواع ویزای چک که برای گرفتن آن نیاز به دعوت نامه دارید ویزای پزشکی جمهوری چک است. برای اینکه بتوانید این ویزا را دریافت کنید باید سفارت جمهوری چک ثابت کنید که ادامه ی درمان بیمارتان تنها در جمهوری چک امکان دارد و برای جلوگیری از هر نوع خطری بیمار باید سریعا به یکی از بیمارستان های جمهوری چک منتقل شود.
همانطور که گفتیم برای گرفتن ویزای پزشکی جمهوری چک نیاز به دعوت نامه دارید و این دعوت نامه همان نامه از بیمارستان و پزشک مربوطه است که لزوم حضور بیمار را در جمهوری چک تایید می کند.
در صورتی که مدارک مورد نیاز برای ویزای پزشکی تان کامل باشد سریع تر از سایر ویزاها می توانید ویزای چک را دریافت کنید.

ویزای کاری جمهوری چک

برای اینکه بتوانید ویزای کاری جمهوری چک را تهیه کنید باید مدارک خاصی را برای دریافت آن ارائه دهید. همانطور که از نام این ویزا مشخص است هدف از سفر متقاضی به کشور جمهوری چک هدف کاری است که حال می تواند استخدام در یکی از شرکت های فعال در این کشور یا ماموریتی از سوی کشور مبدا باشد.
کارفرما برای اینکه این ویزا را برای کارمند خود بگیرد باید تمام مراحل اخذ ویزای کاری برای کارمند خود را پیگیری و تایید کند برای مثال باید داشتن مکانی برای زندگی برای کارمند خود در طی فرایند اخذ ویزا ثابت کند.
مدارکی که نیاز به ارائه ی آن برای گرفتن ویزای کاری جمهوی چک است عبارتند از:
• سابقه ی تحصیلی فرد متقاضی ویزای کار،
• فرد متقاضی باید دارای مدرک زبان و سن مناسبی باشد،
• ارائه ی دعوت نامه ی کارفرما یا مدیر شرکتی که در جمهوری چک قرار دارد،
• ارائه ی مستنداتی برای معتبر شرکت مربوطه،
• تجریبات کاری و رزومه فرد متقاضی.

ویزای ازدواج جمهوری چک

یکی از کوتاه ترین راه هایی که می توانید ویزای چک دریافت کنید ازدواج با فردی است که تابعیت این کشور را دارد و باید مدارکی از سوی فرد متقاضی ارائه شود که نشان دهنده ی حقیقی بودن رابطه ی زوجین است که یکی از مدارک می تواند مدت زمان مشخصی باشد که از ازدواج طرفین گذشته باشد.
برای این که بتوانید ویزای ازدواج جمهوری چک را تهیه کنید به مدارک زیر نیاز دارید:
• در صورتی که همسر سابق طرفین فوت شده باید مدارکی برای اثبات این ادعا ارائه شود.
• باید نوع ازدواج مشخص شود یعنی طرفین باید مشخص کنند که می خواهند طبق چه آیین و رسومی مراسم ازدواج خود را برگزار کنند.
• قبل از ازدواج باید مدارکی برای اثبات مجرد بودن طرفین ارائه شود.

czeck visa - ویزای چک

ویزای گردشگری جمهوری چک

ویزای گردشگری یا همان ویزای توریستی یکی از پرکاربردترین ویزای های جمهوری چک است. همانطور که گفتیم کشور جمهوری چک از جاذبه های گردشگری و منابع طبیعی زیادی برخوردار است و بدلیل زیبایی این کشور، بسیاری کشور جمهوری چک را با نام عروس اروپا می شناسند. پس اگر قصد دارید در طی تعطیلات خود به کشوری زیبا سفر کنید و سفری بی نظیر را برای خود و خانواده ی خود رقم بزنید.
برخلاف ویزای پزشکی و ویزای کاری و تحصیلی، برای گرفتن ویزای گردشگری نیازی به دعوت نامه ندارید اما استفاده از دعوت نامه می تواند به روند دریافت ویزای گردشگری تان سرعت بخشد.
اگر اشنایان یا اقوامی که کشور جمهوری چک ندارید برای گرفتن ویزای این کشور باید مدارک لازمی که نشان دهنده ی رزرو هتل در طی مدت اقامت شما است را نیز در کنار سایر مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای گردشگری ارائه دهید. اما اگر یکی از آشنایان و یا اقوام تان در کشور جمهوری چک اقامت دارند می توانید از آن ها بخواهید که برای تان دعوت نامه ارسال کنند و آنگاه برای گرفتن ویزای گردشگری دیگر نیازی به ارائه مدارکی که نشان دهنده ی رزرو هتل از سوی شما در طی مدت اقامت تان باشد نیست اما فردی که برای شما دعوت نامه ارسال می کند برای مسئولیت اقامت شما را بر عهده بگیرد.

توضیحات بیشتر در مورد ویزای جمهوی چک

همانطور که می دانید برای سفر به هر کشوری نیاز به گذرنامه دارید پس اگر می خواهید به کشور جمهوری چک سفر کنید باید قبل از هر کاری گذرنامه خود را تهیه کنید زیرا در سفارت گذرنامه است که نشان دهنده ی هویت شماست.
مدارک لازم برای دریافت ویزای چک عبارتند از:
از آنجاییکه ویزای چک انواع مختلفی دارد برای گرفتن هر نوع ویزایی نیاز به مدارک خاص آن ویزا را دارید ما در اینجا تنها مدارکی که بین ویزاها مشترک است را بیان کرده ایم و برای کامل کردن مدارک ویزای مورد نظر خود باید در کنار مدارکی که در ادامه بیان خواهیم کرد مدارک دیگری نیز مختص آن ویزا است را نیز ارائه دهید:
• کپی شناسنامه و کارت ملی به همراه اصل آن ها
• گردش مالی سه ماه اخر حساب متقاضی و ارائه اظهارنامه ی بانکی
• برای دریافت ویزای چک داشتن بیمه مسافرتی الزامی است و این بیمه باید حداقل تا زمانی که فرد متقاضی در کشور جمهوری چک اقامت دارد اعتبار داشته باشد. به یاد داشته باشید که ویزای دریافتی تان از هر نوعی که باشد بیمه مسافرتی است نیز باید از همان نوع باشد برای مثال اگر ویزای دریافتی است مولتی است بیمه مسافرتی تان نیز باید مولتی باشد.
• ارائه پاسپورت متقاضی که حداقل ۶ ماه دیگر اعتبار داشته باشد، همچنین باید کپی از صفحات اول و صفحاتی که دارای مهر ویزا هستند که نیز تهیه شود و چنان چه ویزای قبلی خود را اعتبار آن ها به اتمام رسیده و در دسترس دارید نیز برای دریافت ویزا به سفارت جمهوری چک ارائه دهید.
• برای درخواست ویزای کشور جمهوری چک باید فرم درخواست ویزا را از سایت سفارت این کشور تهیه کنید و آن را با دقت پر کنید و امضا کنید.

برای مهاجرت چه شرایطی لازم است ؟

نکته:

البته اگر فرد متقاضی زیر ۱۵ سال سن دارد باید این امضا، امضای یکی از والدین او باشد.
• یک عکس ۶*۴ رنگی نیز باید با چسب به فرم چسبانده شده باشد. البته تاریخ گرفتن عکس نباید بیشتر از ۶ ماه باشد زیرا مورد قبول سفارت جمهوری چک نخواهد بود.
• ارائه گواهی داشتن کار در ایران
• ارائه مدارکی برای اثبات تمکن مالی فرد متقاضی
• بسته به نوع ویزایی که فرد متقاضی دریافت می کند باید مدارکی برای رزرو بلیط رفت و برگشت نیز ارائه دهد.
• ارائه اسناد مالی
• باید مدارکی برای تعیین محل اقامت خود نیز ارائه دهید و اگر دعوت نامه در میان مدارک شما نیست باید مدارکی مبنی بر رزرو هتل برای اقامت در کشور جمهوری چک ارائه دهید.

czech visa 3 - ویزای چک

نکته ی مهمی که باید در نظر بگیرید این است که ترجمه ای از ویزای خود به سفارت ارائه می دهید باید توسط یه مترجم رسمی باشد و ترجمه باید مورد تایید قوه قضاییه و وزارت امور خارجه قرار بگیرد.
مراحل لازم برای اخذ ویزای کشور جمهوری چک
برای اینکه بتوانید ویزای چک را دریافت کنید باید مراحل لازم را طی کنید که در این قسمت به توضیح آن می پردازیم. پس از اخذ گذرنامه باید از سفارت برای ارائه درخواست و پرونده ی خود وقت بگیرید، که کارهای مربوط به این مرحله را باید بصورت آنلاین انجام دهید. توجه داشته باشید در صورتی که مدارکی که ارائه می دهید ناقص باشد دیر ویزای خود را دریافت خواهید کرد پس دقت داشته باشید که تمام مدارک مورد نیاز را حتما تهیه کنید.
در مرحله ی آخر، پس از اینکه وقت سفارت فرا رسید باید به سفارت مراجعه کنید و در مصاحبه ی مربوطه شرکت کنید و کارهای مربوط به انگشت نگاری را نیز انجام دهید. در این مرحله هزینه ی مورد نیاز برای اخذ ویزای جمهوری چک از شما دریافت می شود.
اگر در انجام مراحل گفته شده دقت کنید و تمام مدارک مورد نیاز را تهیه کنید زودتر می توانید ویزای خود را دریافت کنید و دیگر نیازی به تمدید نوبت سفارت خود نخواهید داشت. همانطور که در مطالب بالا هم گفته شد برای گرفتن برخی از ویزاها مانند ویزای کاری و ویزای تحصیلی نیاز به دعوت نامه دارید، پس اگر می خواهید یکی از این ویزاها را دریافت کنید مراحل مربوط به دعوت نامه را نیز در مراحل بالا بگنجانید تا بتوانید ویزای خود را بگیرید.
البته باید توجه داشته باشید چنانچه می خواهید از سفارت برای خود وقت بگیرید باید از چند ماه قبل وقت بگیرید تا اختلالی در برنامه ی سفرتان ایجاد نشود.

[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *