124 بازدید - منتشر شده در تاریخ: ۹۸/۱۰/۱۲ در ۹:۰۰ قبل از ظهر , آخرین بروزرسانی: ۹۹/۰۸/۱۵ در ۶:۰۳ قبل از ظهر

زمان مطالعه: ۴ دقیقه

یکی از کشورهای ثروتمند در قاره­ آسیا کشور قطر است. افراد برای مهاجرت کاری باید مدارک مورد نیاز برای ویزای کار در قطر را به سفارت این کشور ارائه نمایند. از ملزومات اخذ ویزای کاری قطر دریافت پیشنهاد کاری از سوی کارفرمایان در قطر است. بدین منظور افراد رزومه های کاری خود را باید به شرکت هایی که با مشاغل آنها در ارتباط است ارسال نمایند و در صورتیکه فرد شرایط مورد نیاز برای استخدم را دارا باشد، کارفرما برای مصاحبه با وی زمانی را مقرر می­ نماید و در در صورت توافق بین طرفین دعوت‌نامه کاری برای شخص ارسال می­ گردد.

اتباع خارجی علاوه بر اخذ ویزای کاری قطر باید مجوز کار این کشور را نیز اخذ نمایند. البته اخذ مجوز کاری قطر از سوی کارفرما برای شخص مورد نظر دریافت می­ گردد. در ابتدا ویزای کاری قطر تنها دارای یک ماه اعتبار است، در صورت تمایل به انجام کار طولانی مدت امکان تمدید ویزای کاری توسط وزارت کار قطر وجود دارد. از جمله مزایای انجام کار در قطر دریافت حقوق و دستمزد های بالا و پرداخت مالیات های بسیار پایین را می­توان نام برد. که موارد فوق باعث جذب بسیاری از افراد برای انجام کار در قطر گردیده است.

Documents for work in Qatar 1 - مدارک مورد نیاز برای ویزای کار در قطر

شرایط و مدارک مورد نیاز برای ویزای کار در قطر

تمامی اتباع خارجی برای اینکه بتوانند به کشور قطر سفر نمایند نیازمند اخذ ویزای قطر می ­باشند، بنابراین می بایست مدارک زیر را به سفارت این کشور ارائه نمایند:

  • ارائه اصل و یک نسخه کپی پاسپورت معتبر فرد متقاضی
  • تکمیل فرم درخواست ویزای قطر
  • ارائه یک نسحه کپی از مدارک هویتی متقاضی
  • ارائه ۶ قطعه عکس
  • ارائه بلیط رفت و برگشت فرد متقاضی به قطر
  • ارائه نمودن حساب بانکی فرد متقاضی

مدارک فوق برای اخذ تمامی ویزاهای قطر می­‌بایست ارائه گردند. ویزاهای کشور قطر دارای انواع مختلفی می­ باشند که ویزای تحصیلی، ویزای کاری، ویزای تجاری، ویزای ازدواج از جمله ویزاهای این کشور بشمار می­ روند. ناگفته نماند برای اخذ هریک از ویزاهای بیان شده علاوه بر مدارکی که بیان نمودیم باید مدارک دیگری نیز بنا به نوع ویزای درخواستی ارائه گردند.

اخذ ویزای قطر

برای دریافت هر یک از ویزاهای کشور قطر ارائه دعوت‌نامه ای از جانب یکی از اتباع و یا افرادی که مقیم این کشور هستند باعث می­‌شود تا فرد متقاضی بتواند براحتی ویزای قطر را دریافت نماید. دعوت‌نامه ممکن است از سوی ارگان و یا شرکتی خاص در قطر و یا از سوی یکی از بستگان برای فرد متقاضی ارسال گردد. بطور کلی دریافت دعوت‌نامه ای از قطر باعث تسریع در روند اخذ هر یک از ویزاهای قطر می­‌گردد.

اخذ ویزای کاری قطر

ویزای کاری قطر یکی از پرطرفدارترین و محبوب ترین ویزاهای کشور قطر شناخته شده است. افراد به سختی می ­توانند ویزای کاری قطر را دریافت نمایند. یافتن کارفرمایی برای ارسال پیشنهاد کاری از مهمترین دغدغه های کارکنان علاقمند به انجام کار در قطر می ­باشد. زیرا افراد می ­بایست از کشور مبدأ خود شرکتی را بیابند که مرتبط با مشاغل آنها فعالیت می نمایند تا بتوانند با آنها قرارداد کاری منعقد نمایند و این پروسه ای دشوار می­ باشد.

بازار کار مهندسی الکترونیک در قطر

ویزای کاری قطر در ابتدا معمولاً بصورت اینترنتی صادر می­ گردد و فرد پس از اینکه کد رهگیری مربوطه را دریافت نمود، با مراجعه به سفارت قطر می­ تواند ویزای کاری خود را دریافت نماید. از دیگر دلایل دشوار بودن اخذ ویزای کاری قطر این است که اولویت استخدام با کارکنان بومی و محلی قطر است و کارفرمایان باید با ارائه مدارک به دولت خود ثابت نماید که نیرویی با ویژگی های مورد نظر در قطر را نتوانسته بیابد. می­توان اینطور بیان نمود که سخت ترین مرحله اخذ ویزای کاری برای مهاجران مجاب نمودن دولت قطر برای استخدام نیروهای خارجی است.

نحوه ارائه مدارک مورد نیاز برای ویزای کار در قطر

پس از اینکه کارفرمایی در قطر بعنوان حامی و یا پشتیبان برای فرد شناخته شد، در مرحله بعد متقاضی انجام کار می­ تواند برای اخذ ویرای کاری خود در قطر اقدام نماید. معمولاً پروسه دریافت ویزای کاری قطر بمدت ۲ الی ۶ هفته طول خواهد کشید. مدت اعتبار این ویزا نیز ۶ ماه الی ۳ سال می­ باشد.

documents for work in qatar 2 - مدارک مورد نیاز برای ویزای کار در قطر

البته برخی از کارکنان می­توانند با اعتباری ۲ هفته ای که توسط کارفرما اخذ می گردد به قطر سفر نموده و شرایط کار در شرکت مورد نظر را بررسی نماید و در صورت تمایل به انجام کار برای اخذ ویزای کاری طولانی مدت قطر اقدام نماید. از دیگر مدارک مورد نیاز برای ویزای کار در قطر عبارتند از:

ارائه آزمایشات خون فرد متقاضی
ارائه اثر انگشت و مشخصات هویتی
ارزیابی و بررسی نمودن وضعیت جسمانی و سلامت فرد
علاوه بر موارد فوق از قفسه سینه فرد متقاضی نیز عکسبرداری خواهد شد.

ویزای توریستی قطر

کشور قطر از جاذبه های گردشگری زیادی نیز برخوردار می ­باشد. این کشور سالیانه میزبان توریستان زیادی از سایر نقاط جهان می­ باشد. از مناسب ترین و ارزان ترین ویزاهای کشور قطر، ویزای توریستی این کشور می­ باشد. در صورتیکه افراد دارای دعوتنامه ای از سوی افرادی در قطر باشند اخذ این ویزا بسهولت امکان پذیر است.

[تعداد: ۱   میانگین: ۵/۵]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *