131 بازدید - منتشر شده در تاریخ: ۹۸/۰۴/۲۴ در ۹:۰۰ قبل از ظهر , آخرین بروزرسانی: ۹۹/۰۸/۱۱ در ۱۲:۳۵ بعد از ظهر

زمان مطالعه: ۶ دقیقه

یکی از روش های ورود به کشور آمریکا، مهاجرت خانوادگی می باشد که افراد برای اقدام از این روش باید شرایط به خصوصی را فراهم کنند. شهروندان خارجی که می خواهند بصورت دائمی در آمریکا زندگی کنند، باید ابتدا اقامت موقت را بدست آورند. این اولین گام برای دریافت یک اقامت دائم قانونی است.

مهاجرت به آمریکا یک تصمیم مهم و پیچیده است. در این بخش، شما درباره افرادی که ممکن است به آمریکا مهاجرت کنند، انواع ویزا های مهاجرتی آمریکا، فرم های مورد نیاز و فرایندهای ویزای مهاجرتی بیان می شود.

پروسه مهاجرت خانوادگی آمریکا

درخواست مهاجرت خانوادگی

روابط خانوادگی و انواع خاصی از اشتغال که می توانند برای اهداف مهاجرت مورد حمایت قرار گیرند، بر اساس قوانین مهاجرت آمریکا است که هر دو دسته ویزای مهاجرتی دارای الزامات می باشند که رویه ها آنها را تعیین می کنند.

در حالی که بسیاری از روابط خانوادگی می تواند پلی برای ورود افراد به آمریکا باشد اما، برخی از روابط خانوادگی نمی توانند برای مهاجرت به آمریکا مورد حمایت قرار گیرند. برای مهاجرت بر اساس اشتغال، کارفرما و کارمند باید شرایط خاصی را برآورده سازند. تقاضانامه ثبت شده توسط حامی مالی آمریکا باید توسط USCIS تأیید شود تا بتوانید مراحل فرآیند درخواست ویزای مهاجرتی را آغاز کنید.

تقاضا ارسال کنید

برای درخواست ویزای مهاجرتی، یک شهروند خارجی باید توسط یک شهروند آمریکایی که دارای اقامت دائمی آمریکا و یا یک کارفرمای احتمالی، فرد را به عنوان یک متقاضی تأیید شده مورد حمایت خود قرار دهد.

یک شهروند آمریکا می تواند یک درخواست مهاجرت خانوادگی را برای:

 • همسر
 • پسر یا دختر
 • والدین
 • برادر یا خواهر

family immigration to america 2 - مهاجرت خانوادگی به آمریکا

تقاضانامه مهاجرت خانوادگی در آمریکا

شهروندان ایالات متحده و حامیان قانونی دائمی ساکن در آمریکا پرونده  فرم I-130، پرونده بیگانه نسبی، با تسهیلات USCIS Chicago Lockbox، به دنبال دستورالعمل ها در وب سایت USCIS در اختیار دارند.

تقاضانامه مهاجرت خانوادگی در خارج از آمریکا

در حالی که اکثر درخواست های ویزای مهاجرت در آمریکا ثبت می شود، نوع خاصی از فرم های درخواست در خارج از آمریکا محدود است. در مورد ثبت نام شکایات در خارج از آمریکا اطلاعات بیشتری کسب کنید

تصویب پرونده مهاجرت خانوادگی

درخواست مهاجرت شما باید توسط USCIS تایید شود تا بتوانید فرایند درخواست ویزای مهاجرتی را آغاز کنید.

پس از تأیید درخواست مهاجرت خانوادگی

تقاضانامه ها (فرم ها I-130 و فرم های I-140) که توسط USCIS در آمریکا تصویب شده، به منظور پیش پردازش به مرکز ملی ویزای وزارت امور خارجه ارسال می شوند. هنگامی که تقاضانامه شما در حال جریان است یا احتمالا طی یک سال آینده جریان پیدا می کند، NVC پیش پردازش ویزای مهاجر را، از جمله جمع آوری هزینه های ویزا، فرم ها و اسناد را از حامیان (متقاضیان) و متقاضیان ویزای مهاجر آغاز می کند.

قوانین آمریکا تعداد اقامت ویزای مهاجرین را در هر سال در برخی از انواع ویزاها محدود می کند. این بدان معنی است که حتی اگر USCIS یک درخواست ویزای مهاجرتی را برای شما تصویب کند، ممکن است فورا شماره ویزای مهاجر را دریافت نکنید.

راه های مهاجرت به نروژ

علاوه بر این، قانون آمریکا همچنین تعداد ویزا های موجود در دسته های خاص را بر اساس کشور محدود می کند. برای اقشار محدود، دسترسی به اقامت ویزای مهاجر بستگی به تاریخ درخواست شما دارد. این تاریخ اولویت شما نامیده می شود.

شروع مرکز ملی ویزا (NVC) پردازش

لطفا برای تکمیل پیش پردازش درخواست ویزای مهاجرت خود، مراحل ۱-۶ را تکمیل کنید. این مراحل قبل از اینکه NVC بتواند مصاحبه ویزای خود را در یک سفارت یا کنسولگری آمریکا در خارج از کشور برنامه ریزی کند لازم است.

مطمئن شوید که NVC دارای یک آدرس ایمیل کاری برای حداقل یک طرف در پرونده شما است. (یک طرف پرونده، درخواست دهنده، ذینفع یا نماینده / وکیل است). این اجازه می دهد تا NVC به شما ایمیل و دستورالعمل خود را به جای ارسال آن از طریق ایمیل سنتی، به شما ارسال کند، یعنی شما مواردی مانند پاسخ های NVC به اسناد ارائه شده و اطلاع از انتصاب مصاحبه ویزیتان سریع تر است.

 • اگر شما تنظیم مقررات را ارائه می کنید
 • اگر شما از لحاظ جسمی در آمریکا حضور دارید و برای تنظیم وضعیت با USCIS درخواست می کنید، پرونده شما توسط NVC پردازش نخواهد شد.
 • اگر شما درخواست ازدواج موقت غیر قانونی را درخواست می کنید
 • اگر شما قصد دارید برای درخواست غیر قانونی اقامت دائم درخواست کنید، باید مدرک پرداخت درخواست IV خود را با درخواست منقضی از فرم I-601A به USCIS درخواست کنید. پس از اتمام هزینه درخواست IV به صورت آنلاین، می توانید تایید پرداخت خود را از  مرکز درخواست الکترونیکی  کانسیلر (CEAC) چاپ کنید.

سه چیز اصلی که باید انجام دهید عبارتند از:

 1. هزینه های خود را پرداخت کنید
 2. فرم درخواست ویزای آنلاین را تکمیل کنید
 3. اسناد مورد نیاز را که اسکن کردید و ذخیره کردید به کامپیوتر خود آپلود کنید.

شما مجبور نیستید هر چیزی را از طریق پست الکترونیکی NVC ارسال کنید. دستورالعمل ها و به روز رسانی های NVC در حساب CEAC شما ارسال می شود. شما همچنین می توانید از CEAC برای به روز رسانی آدرس ایمیل خود استفاده کنید؛ اعضای خانواده‌تان را اضافه یا حذف کنید و اضافه کردن دوم یا سوم مالی حامی مالی.

usa2 - مهاجرت خانوادگی به آمریکا

مراحل بعدی مهاجرت خانوادگی

اگر NVC به شما یک “نامه خوش آمدید” ارسال کند که به شما در شروع پرداخت هزینه های خود و کار در درخواست ویزای مهاجرت منصوب می کند، باید:

دستورالعمل های گام به گام برای ارائه بسته کامل درخواست ویزای مهاجرت خود را با استفاده از CEAC بخوانید.

 1. از شماره مورد و شماره منحصر به فرد خود و شماره شناسه فاکتور برای ورود به CEAC.state.gov/iv استفاده کنید.
 2. شما به یک صفحه خلاصه برای پرونده خود منتقل خواهید شد.
 3. برای  پرداخت هزینه خود را  آنلاین، بر روی دکمه “پرداخت در حال حاضر” تحت  ادعای پشتیبانی هزینه کلیک کنید.
 4. پس از اتمام هزینه های خود، بر روی “شروع در حال حاضر” تحت درخواست  IV  برای تکمیل و ارسال یک فرم درخواست ویزای مهاجر (فرم DS-260) برای هر متقاضی کلیک کنید.
 5. هنگامی که فرم درخواست شما به NVC ارسال می شود، “Start Now” را در زیر  مدارک مدنی انتخاب کنید .شما لیستی از تمام اسناد مورد نیاز برای ارائه  درخواست کننده ویزا را خواهید دید  . این لیست بر مبنای اطلاعاتی است که در فرم درخواست ویزا فرم DS-260 شما ارائه می شود.
 6. بر روی “شروع در حال حاضر” در زیر اسناد اداری پشتیبانی کلیک کنید.
 7. جمع آوری، اسکن و ذخیره همه این اسناد مدنی و مالی
 8. شما اکنون آماده ارسال اسناد خود به NVC هستید. شما باید این کار را دو بار انجام دهید.
 9. هنگامی که تمام وظایف فوق کامل می شود، NVC اسناد خود را بررسی و بازخورد خود را در مورد CEAC بررسی می کند. اگر چیزی از دست رفته یا نادرست باشد، NVC به شما خواهد گفت که چگونه آن را رفع کنید.
 10. NVC  مصاحبه ویزا  را در یک سفارت یا کنسولگری آمریکا انجام خواهد داد.
روش های قانونی اخذ اقامت مجارستان

اطمینان حاصل کنید که شما به یک اسکنر و یک کامپیوتر با اتصال به اینترنت دسترسی دارید

اگر شما این را در خانه ندارید، مکان های رایج با این نوع تجهیزات، کتابخانه ها، مراکز اجتماعی، کافی نت ها و فروشگاه های کپی هستند. شما باید اسنادی را که برای NVC ارسال می کنید اسکن کنید و فایل های اسکن شده را به CEAC آپلود کنید. شما فقط می توانید اسناد ۲ مگابایتی یا کوچکتر آپلود کنید.

اسناد باید یکی از فرمت های زیر باشد: jpg ،jpeg و pdf شما می توانید  نکات اسکن و آپلود خود را  آنلاین بخوانید. اگر اسناد را به رایانه عمومی ذخیره کنید، فراموش نکنید که آنها را بعد از آپلود آنها به CEAC حذف کنید.

[تعداد: ۱   میانگین: ۵/۵]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *