125 بازدید - منتشر شده در تاریخ: ۹۸/۰۴/۰۱ در ۹:۰۰ قبل از ظهر , آخرین بروزرسانی: ۹۹/۰۸/۱۱ در ۱۱:۱۸ قبل از ظهر

زمان مطالعه: ۴ دقیقه

ظهور جنبش‌های مردمی در سراسر دنیا موجب تغییرات عمده‌ای در سمت‌وسوی مهاجرت در سراسر دنیا شده است. بریتانیا رأی به خروج از اتحادیه اروپا داده و دونالد ترامپ با نطق‌های ضد مهاجرت خود به مقام ریاست جمهوری رسید.

با تمام این احوال بیشتر افراد در سراسر دنیا همچنان از ایده‌ی مهاجرت حمایت می‌کنند؛ در نظرسنجی که به‌تازگی انجام‌شده، ۶۰ درصد پاسخ‌دهندگان بر این باور بوده‌اند که کشورشان باید مرزهای بازتری داشته باشد. در حال حاضر مهاجرت از روش های متعددی چون تحصیلی، کاری، سرماهی گذاری، ازدواج، تولد فرزند و پناهندگی امکان‌پذیر است. در این مطلب قصد داریم بهترین مکان‌ها را برای مهاجرت به شما معرفی کنیم

سوئد

بزرگ‌ترین و پرجمعیت‌ترین کشور اسکاندیناوی در صدر لیست ما قرار دارد و ازجمله نکات تأثیرگذار آن می‌توان به تعهد این کشور به حقوق بشر و خدمات عمومی عالی اشاره کرد.

نظام برابری ثروت و رفاه اجتماعی نیز در انتخاب سوئد به‌عنوان مهاجرپذیرترین کشور دنیا مؤثر بوده‌اند. در سال‌های اخیر، تنوع مهاجران سوئد بیش‌ازپیش شده و در حال حاضر ۱۰% جمعیت ۹.۸ میلیون نفری این کشور را مهاجران تشکیل می‌دهند.

کانادا

کانادا به‌عنوان دومین کشور ازنظر وسعت بعد از روسیه، دارای سوابق درخشانی درزمینهٔ ی سیاست‌های دوستدار مهاجر است. نخست‌وزیر کانادا جاستین ترودو درباره ی موضوع مهاجران و پناهجویان رویکردی مثبت دارد.

او کمی پیش تر اعلام کرده بود: «تنوع، قدرت ما است.» در سال ۲۰۱۱، حدود ۳۸% جمعیت کانادا را مهاجران و فرزندان آن‌ها تشکیل می‌دادند. اگر روند فعلی ادامه پیدا کند، انتظار می‌رود که این عدد تا سال ۲۰۳۶، به نیمی از جمعیت کانادا برسد. شاید مهمترین عرصه هایی که دولت فدرال کانادا اقدام به پذیرش مهاجران خارجی کرده است، تحصیل، سرمایه‌گذاری و البته کاری بوده است.

این کشور به دلیل وسعت بالا، اما جمعیت کم همواره با کمبود نیروی انسانی ماهر و توانا مواجه بوده است؛ هم‌چنین منابع گسترده در این کشور نیازمند سرمایه گذاری خارجی بوده که همین امر مهاجرپذیر بودن این کشور را بیشتر روشن می‌کند.

41 - آیا مهاجر پذیرترین کشور های جهان را میشناسید؟

سوئیس

سوئیس کشوری کوچک اما قدرتمند ازنظر اقتصادی است که آن را با نرخ بیکاری پایین، درآمدهای بالا و استانداردهای زندگی خارق‌العاده می‌شناسند. در نظرسنجی ذکرشده، این کشور در لیست بهترین کشورها مقام اول را از آن خودکرده بود و دلیل اینکه در این مطلب مقام سوم را دارد این است که نسبت به سوئد و کانادا، درجه‌ی مهاجرپذیری کمتری دارد.

استرالیا

مهاجران استرالیا که عمدتاً از ملت‌های غیر انگلیسی‌زبان هستند، هویت چند فرهنگی استرالیا را تشکیل داده‌اند. کشوری ثروتمند که ازنظر تراکم جمعیت، مقام سوم از انتهای جدول را به خود اختصاص داده، مقصدی بسیار محبوب برای مهاجران دارای مهارت است. هرچند در سال‌های اخیر، سیاست‌های استرالیا در برابر پناهجویان سروصدای زیادی را برانگیخته است.

آلمان

آلمان باوجود داشتن یکی از بزرگ‌ترین اقتصادهای دنیا، برای اغلب مهاجران به‌عنوان سرزمین فرصت‌ها شناخته می‌شود. هرچند بعدازآنکه آنجلا مرکل قول باز نگه‌داشتن مرزها به روی مهاجران را داد، حمایت‌ها از او اندکی افت داشته، اما نظرسنجی‌ها نشان می‌دهند که جمعیت جوان آلمانی همچنان نسبت به جمعیت مهاجر با روی باز استقبال می‌کنند.

جاذبه های گردشگری کانادا

مطالعاتی که اخیراً توسط رسانه‌های آلمانی انجام‌شده، نشان داده‌اند که ۸۰ درصد جوان‌های آلمانی نظری مساعد نسبت به پدیده‌ی مهاجرت داشته‌اند.

نروژ

این ملت اسکاندیناویایی با میزان حقوق بالا را به خاطر اقتصاد قوی و سیستم رفاهی معقول آن می‌شناسند. بر اساس آمار منتشرشده، در حال حاضر ۱۶.۸ درصد جمعیت نروژ را مهاجران تشکیل می‌دهند. سه گروه بزرگ مهاجران نروژ از لهستان، لیتوانی و سوئد هستند.

ایالات‌متحده آمریکا

در حالیکه رئیس‌جمهور آمریکا دونالد ترامپ درباره ی مهاجرت نگرشی منفی دارد، اما این کشور همچنان یکی از مقاصد محبوب برای مهاجران بوده و در حال حاضر بیش از هر کشور دیگری، جمعیت مهاجران را در خود جای‌داده است. به‌عنوان قدرت اقتصادی غالب در جهان، همچنان افراد زیادی به امتحان کردن شانس خود در آمریکای شمالی و امکان موفقیت، باور دارند.

هلند

جمعیت نواحی غربی اروپا به‌طور فزاینده‌ای ازنظر جمعیتی متنوع شده و اکنون در میان بهترین مقاصد مهاجرپذیر قرار دارند. هلند را نیز در این میان به داشتن اقتصادی سلامت می‌شناسند که سابقه‌ی خوبی ازنظر بردباری و برخورد با مهاجران داشته است.

43 - آیا مهاجر پذیرترین کشور های جهان را میشناسید؟

فنلاند

فنلاند به‌عنوان یکی دیگر از شمالی‌ترین کشورهای دنیا، مقادیر زیادی روی خدمات عمومی سرمایه‌گذاری کرده است. نرخ بالای مهاجرت در سال‌های اخیر مناقشات زیادی را در این کشور برانگیخته، اما بسیاری از افراد همچنان فنلاند را به‌عنوان مقصدی دوستدار مهاجر می‌شناسند.

دانمارک

دانمارک نیز یکی دیگر از کشورهای شمالی است که به خاطر خدمات خوب و امنیت اجتماعی به لیست ده تای برتر راه پیداکرده است. نرخ مهاجرت در این کشور طی سه دهه‌ی گذشته، افزایش قابل‌ملاحظه‌ای داشته که بیشتر مهاجران آن از لهستان، ترکیه و آلمان بوده‌اند. دانمارک به سبب عضویت در پیمان شینگن و موقعیت فوق العاده در اروپا، به یکی از مقاصد اولیه مهاجرت به قاره سبز تبدیل شده است.

لوکزامبورگ

لوکزامبورگ با ابعاد کوچک و موقعیت جغرافیای خود (محصور در خشکی) دارای استانداردهای زندگی خارق‌العاده‌ای است. این کشور زیبا دومین کشور ثروتمند دنیا بعد از قطر است. مناظر خارق‌العاده‌ی جنگل‌های این کشور در کنار توان اقتصادی و پایداری آن ازجمله عوامل مهم در جذب مهاجر هستند.

[تعداد: ۲   میانگین: ۴.۵/۵]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *