england2 - نحوه ی اخذ تابعیت انگلستان

67 بازدید - منتشر شده در تاریخ: ۹۸/۰۴/۲۶ در ۹:۰۰ قبل از ظهر , آخرین بروزرسانی: ۹۹/۰۸/۱۱ در ۱۲:۵۱ بعد از ظهر

زمان مطالعه: ۱۰ دقیقه

به دلیل بالا بودن سطح زندگی در کشور انگلستان همه ساله افراد فراوانی برای اخذ تابعیت انگلستان اقدام می نمایند. کشور انگلستان یکی از کشورهای اتحادیه  اروپاست که دارای بیش از صد جزیره کوچک و بزرگ است. کشور انگلستان از شمال با کشور اسکاتلند و از غرب هم با کشور ولز همسایه است.

کشور انگلستان یکی از کشورهای پیشرفته اروپایی است که پس از دوره رنسانس پیشرفت های خوبی در زمینه های علمی، آموزشی و هنری داشته است و این پیشرفت ها تا امروزه ادامه داشته اند. به دلیل این پیشرفت ها بسیاری از افراد تصور می کنند که با تابعیت انگلستان و گرفتن اقامت آن می توانند به راحتی در این کشور پیشرفت کنند و به هر چه که می خواهند برسند.

اما قبل از هر چیز برای این که افراد بتوانند به طور دائم در این کشور زندگی کنند باید اقامت این کشور را بگیرند. از راه های مختلفی می توان اقامت کشور انگلستان را اخذ کرد در ادامه با انواع روش های اخذ تابعیت انگلستان آشنا می شویم.

روش های اخذ اقامت انگلستان

چندین روش برای اخذ تابعیت انگلستان وجود دارد که عبارتند از:

اخذ تابعیت انگلیس از طریق فرزندخواندگی

گاهی اوقات ممکن است پدر و مادری که خود انگلیسی الاصل هستند یا تبعه کشور انگلستان هستند بخواهند برای طفلی را به فرزندی قبول کنند که تبعه کشور انگلستان نباشد و تبعه کشور خارجی غیر از کشور انگلستان باشد. برای این که بتوان برای این فرد از طریق فرزندخواندگی تابعیت انگلستان را گرفت باید:

 • فرزندی که برای گرفتن تابعیت از طریق فرزندخواندگی اقدام می شود باید زیر ۱۸ سال سن داشته باشد.
 • پدر و مادری که قصد فرزندخواندگی دارند باید برای فرزندخواندگی از طریق دادگاه اقدام کنند تا فرزندخواندگی شان به رسمیت شناخته شود.

چند نکته در مورد گرفتن تابعیت انگلستان از طریق فرزندخواندگی به خاطر داشته باشید:

 • چنان چه فردی که از طریق فرزندخواندگی تابعیت انگلستان را اخذ کرده باشد این تابعیت از طریق پدر و مادری که فرد را به فرزندخواندگی پذیرفته اند لغو شود باز هم آن فرد تابعیت کشور انگلستان را خواهد داشت و تابعیت او سلب نخواهد شد.
 • اگر فردی که تابعیت کشور انگلستان را دارد ولی به عنوان فرزند خوانده از سوی پدر و مادری خارجی که تابعیت کشور انگلستان را ندارد پذیرفته شود باز هم تابعیت کشور انگلستان را خواهد داشت و تابعیت او لغو نخواهد شد.

england - نحوه ی اخذ تابعیت انگلستان

اخذ تابعیت انگلستان از طریق تولد

گرفتن تابعیت انگلستان از طریق تولد چند نوع دارد که عبارتند از:

 • اگر فرزندی در خاک کشور انگلستان متولد شود ولی پدر و مادر او نا معلوم باشد تابعیت کشور انگلستان را خواهد داشت.
 • اگر فرزندی در خارج از خاک کشور انگلستان متولد شود و پدر این فرزند تبعه کشور انگلستان باشد ولی تولد این فرزند ناشی از ازدواج نباشد می تواند تا قبل از سن ۱۸ سالگی برای گرفتن تابعیت کشور انگلستان درخواست دهد.
 • اگر طفلی از والدینی که یکی از آنها تبعه کشور انگلستان باشد یا پدر و مادر فرزند اقامت کشور انگلستان را گرفته باشند در خاک کشور انگلستان متولد شود تبعه کشور انگلستان به حساب می آید.
 • اگر طفلی تا قبل از آوریل سال ۲۰۰۶ از پدر و مادری یکی از آنها که تبعه اتحادیه اروپا یا منطقه اقتصادی اروپا یا شهروند کشور سوئیس باشند در خاک کشور انگلستان متولد شود می تواند تابعیت کشور انگلستان را بگیرد.

چند استثنا در قانون کامن لا در مورد وضعیت تابعیت کودکان

 • فرزندان سفیران شاه انگلیس در صورتی که خارج از خاک انگلستان هم به دنیا بیایند تبعه کشور انگلستان به حساب می آیند.
 • در صورتی که طفلی در خارج از کشور انگلستان متولد شود ولی پدر و مادر طفل انگلیسی الاصل باشند تبع انگلیس به حساب می آید.
 • اگر فرزندی در خارج از خاک انگلستان متولد شود ولی پدر طفل انگلیسی الاصل باشد طفل تبعه کشور انگلستان به حساب می آید.

اخذ تابعیت انگلستان از طریق تقاضا

افرادی که قصد دارند از طریق تقاضا تابعیت کشور انگلستان را بگیرند باید تمامی شرایط لازم برای این نوع تقاضا را داشته باشند و سپس به وزیر کشور برای گرفتن تابعیت کشور انگلستان درخواست دهند و در صورتی که وزیر کشور با تقاضای آنها موافقت کند می توانند تابعیت کشور انگلستان را بگیرند.

پزشکان در کدام کشورها درآمد بالایی دارند؟

البته توجه داشته باشید ممکن فردی تمام شرایط لازم برای گرفتن تابعیت کشور انگلستان را داشته باشد ولی تقاضای او از سوی وزیر کشور مورد موافقت قرار نگیرد یا بر عکس ممکن است فردی تمام شرایط لازم برای گرفتن تابعیت کشور انگلستان از طریق تقاضا را نداشته باشد ولی تقاضای او از سوی وزیر کشور مورد موافقت قرار گیرد.

همانطور که گفتیم برای گرفتن تابعیت انگلستان از طریق تقاضا فرد متقاضی باید شرایطی داشته باشد. که البته این شرایط بستگی به این دارد که فرد متقاضی با یکی از تبعه های کشور انگلستان ازدواج کرده باشد یا خیر.

اگر فرد متقاضی گرفتن تابعیت انگلستان با یکی از تبعه های کشور انگلستان ازدواج کرده باشد باید شرایط زیر را داشته باشد:

 • فرد متقاضی نباید سو سابقه داشته باشد و دارای سابقه کیفری باشد برای مثال فرد متقاضی نباید اخیرا سابقه کیفری جدی داشته باشد یا سعی در فریب سفارت کشور انگلستان داشته باشد.
 • فرد متقاضی باید به زبان انگلیسی مسلط باشد و بتواند با زبان انگلیسی با سایرین ارتباط برقرار کند یا امتحان زبان انگلیسی را بگذراند و نمره لازم از این امتحان را کسب کند. البته در صورتی که فرد متقاضی بالای ۶۵ سال سن داشته باشد نیازی به این مدرک نیست.
 • فرد متقاضی باید حداقل سه سال اقامت قانونی در کشور انگلستان داشته باشد.
 • باید اجازه اقامت در کشور انگلستان را داشته باشد.

متقاضیان مجرد گرفتن تابعیت کشور انگلستان از طریق تقاضا

 • فرد متقاضی نباشد سو سابقه داشته باشد و دارای حسن شهرت باشد.
 • فرد متقاضی حداقل به مدت ۵ سال قبل از درخواست خود برای اقامت دائم در کشور انگلستان اقامت قانونی داشته باشد.
 • فرد متقاضی نباید پس از گرفتن اقامت کشور انگلستان، برای زندگی به کشور خود یا به کشور دیگری برود بلکه باید به زندگی خود در کشور انگلستان ادامه دهد و یا در سازمان یا شرکتی که در کشور انگلستان تاسیس شده است مشغول به کار شود.
 • باید به زبان انگلیسی که زبان رسمی کشور انگلستان است مسلط باشد و بتواند با این زبان با سایرین ارتباط برقرار کند.

how to get british citizenship 2 - نحوه ی اخذ تابعیت انگلستان

اخذ اقامت کشور انگلستان از طریق اعمال اصل خون

قبل از سال ۱۹۸۳ و اصلاح قانون مهاجرتی کشور انگلستان، تنها فرزندان می توانستند از طریق پدر خود تابعیت کشور انگلستان را کسب کنند و فرزندان این پدر حتما باید به واسطه ازدواج متولد شده باشند. اما با اصلاح قانون چند استثنا در قانون مهاجرتی کشور انگلستان اعمال شد که محدودیت اعطای تابعیت به فرزندان تنها در صورتی که پدرشان تابعیت کشور انگلستان را داشته باشند برداشته شد و این قوانین عبارتند از:

 • اگر فرزندی خارج از خاک کشور انگلستان متولد شد برای این که تابعیت کشور انگلستان به او تعلق گیرد باید یکی از والدین او تابعیت انگلستان را داشته باشند.
 • اگر فرزندی خارج از خاک کشور انگلستان متولد شد اما یکی از والدین او برای پادشاه کشور انگلستان خدمت کند برای مثال پدر او سفیر یکی از سفارت های کشور انگلستان در کشورهای خارجی باشد تابعیت انگلستان به او تعلق می گیرد.
 • اگر فرزندی در خاک انگلستان از پدر و مادر انگلیسی متولد شده باشد ولی پدر و مادر او مشخص نباشند تابعیت کشور انگلستان به او اعطا می شود.

لازم به ذکر است اگر فرزندی در کشور های مشترک منافع کشور انگلستان یا در محدوده جمهوری ایرلند متولد شود اما پدر این فرزند بریتانیایی نباشد نمی تواند تابعیت کشور انگلستان را از طریق اعمال اصل خون اخذ کند.

اخذ تابعیت کشور انگلستان از طریق ویزای تحصیلی

افرادی که قصد دارند برای ادامه تحصیل خود به کشور انگلستان بروند باید ویزای تحصیلی این کشور را بگیرند تا بتوانند مدت مشخصی را در این کشور اقامت داشته باشند. افرادی که بخواهند از طریق تابعیت انگلستان را بگیرند و مدت مشخصی را در این کشور اقامت داشته باشند باید دارای شرایط زیر باشند:

 • فرد متقاضی باید نامه مخصوص به مهاجرت تحصیلی را به سفارت کشور انگلستان ارائه دهد. مهلت اعتبار این نامه ۶ ماه است و پس از منقضی شدن اعتبار آن فرد متقاضی دیگر نمی تواند از آن برای درخواست ویزای تحصیلی خود استفاده کند.
 • فرد متقاضی یا متقاضیان باید بتوانند به سفارت کشور انگلستان ثابت کنند که می توانند هزینه های زندگی در کشور انگلستان را تامین کنند. بطور کلی هزینه هایی که نیاز است فرد در کشور انگلستان تمکن مالی برای پرداخت آنها را انجام دهد شامل سه دسته هزینه زندگی، هزینه مسکن و هزینه تحصیل است که این هزینه بسته به شهری که فرد در آن زندگی می کنند متفاوت است. برای مثال در شهر لندن که پایتخت کشور انگلستان است هزینه های زندگی طی یک ماه ۱۰۰۰ پوند است و اگر مثلا فردی بخواهد ۱۲ ماه یا یک سال را در این شهر زندگی کند باید مبلغ ۱۲۰۰۰ پوند را در حساب بانکی خود داشته باشد و با ارائه اطلاعات حساب بانکی خود به سفارت انگلستان به آنها ثابت کند که هزینه زندگی در کشور انگلستان به مدت یک سال را دارد.
 • برای این که فرد متقاضی در روند گرفتن ویزا به مشکل نخورد باید نامه CAS که به سفارت ارائه می دهد از کالج ها و دانشگاه های معتبر کشور انگلستان باشد.
ویزای لهستان

چند نکته در مورد استفاده از این ویزا

 • افرادی که از این نوع ویزای تحصیلی برای مدت اقامت مشخصی در کشور انگلستان استفاده می کنند باید در نظر داشته باشند که مدت اقامتی که باید این نوع ویزا می توانند در کشور انگلستان داشته باشند ۶ تا ۱۶ ماه است.
 • افرادی که اعتبار ویزای تحصیلی شان بیش از ۶ ماه است می توانند همسر و فرزندان خود را نیز همراه خود ببرند.
 • تنها پزشکان با استفاده از این نوع ویزا اجازه اقامت سه ساله در کشور انگلستان را دارند.
 • دانشجویانی که از نوع ویزا برای تحصیل در انگلستان استفاده می کنند اجازه کار به مدت ۲۰ ساعت در هفته را در کشور انگلستان دارند.

اخذ تابعیت انگلستان از طریق سرمایه گذاری در کشور انگلستان

از جمله راه های دیگری که می توان ویزای سرمایه گذاری کشور انگلستان یا ویزای tier1  است. که به طور کلی به سه دسته تقسیم می شود که عبارتند از:

 1. سرمایه گذاری در کشور انگلستان

پس از تغییراتی که در سال ۲۰۱۴ در مورد قوانین سرمایه گذاری در انگلستان صورت گرفت برای این که فردی بتواند از طریق این نوع ویزا برای مدت مشخصی اقامت کشور انگلستان را بگیرد باید میزان مبلغی که در حساب او یا همسر اوست ۲ میلیون پوند باشد و همچنین فرد متقاضی باید ثابت کند که این میزان نقدینگی را از چه راهی بدست آورده است.

پس از این که فرد متقاضی این نوع ویزا را دریافت کرد می تواند به مدت ۳ سال و ۴ ماه در کشور انگلستان اقامت داشته باشد و پس از آن در صورت تمایل می تواند این ویزا به مدت ۲ سال دیگر تمدید کند.

 1. Post- study work

این نوع ویزا برای افرادی است که یا قبلا در کشور انگلستان تحصیل کرده‌اند یا در حال تحصیل در این کشور هستند. اگر ویزای تحصیلی این افراد از نوع ویزای tier4 باشد می تواند مبلغ ۵۰ هزار پوند در یکی از کسب و کارهای کشور انگلستان سرمایه گذاری کنند و سپس در مدت بسیار کمتری می توانند اقامت دائم این کشور را بگیرند.

 1. ویزای کار آفرینی یا تاسیس شرکت در کشور انگلستان

برای گرفتن این نوع ویزا فرد متقاضی مبلغ ۲۰۰ هزار پوند یا معادل آن را در حساب بانکی خود داشته باشد و سپس باید طرح اقتصادی خود در مورد سرمایه گذاری در انگلستان ارائه دهد و سپس باید این ۲۰۰ هزار پوند برای طرح اقتصادی خود هزینه کند.

فردی که متقاضی گرفتن ویزای کارآفرینی است باید دانش زبان انگلیسی داشته باشد و در صورت گرفتن این ویزا می تواند همسر و فرزندان خود را نیز همراه خود ببرد.

[تعداد: ۱   میانگین: ۵/۵]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *