اقامت اتریش از طریق کار

291 بازدید - منتشر شده در تاریخ: ۹۷/۰۹/۱۴ در ۹:۰۰ قبل از ظهر , آخرین بروزرسانی: ۹۹/۰۸/۱۵ در ۹:۰۱ قبل از ظهر

زمان مطالعه: ۱۰ دقیقه

آیا تاکنون به اخذ اقامت اتریش از طریق کار فکر نموده اید ؟ شرایط اخذ اقامت اتریش از طریق کار چگونه است؟ از قوانین اخذ ویزای کار اتریش اطلاعی دارید ؟ روش های مهاجرت به اتریش و راه های اخذ اقامت اتریش چگونه است ؟ شرایط مهاجرت به اتریش از طریق کار ایا علاقمند به کار در اتریش هستید ؟ برای مهاجرت کاری به اتریش و اخذ اقامت اتریش از طریق کار از کجا باید شروع نماییم ؟ نحوه امتیازبندی ویزای کار اتریش برای اخذ اقامت اتریش از طریق کار چگونه است ؟ آیا با شرایط کار در اتریش و موسسات کاریابی در اتریش آشنایی کامل را دارید ؟ ایا شغل و تخصص شما جزء مشاغل مورد نیازاتریش می باشد ؟ آیا از مدارک لازم برای اخذ ویزای کار در اتریش اطلاع دارید؟ چه کسانی می توانند برای اخذ اقامت اتریش از طریق کار ویزای کاری اتریش را بگیرند ؟ وکیل مهاجرت به اتریش و لیست مشاغل مورد نیاز اتریش و اخذ تابعیت اتریش چگونه می تواند در انجام این پروسه به شما کمک کند ؟

اگر قصد مهاجرت به اتریش را دارید و اخذ ویزای کاری اتریش بهترین راه برای شما می باد و در مورد اخذ اقامت اتریش از طریق کار سوالات و ابهاماتی دارید و می خواهید مدارک ان را بدانید و پاسخ سوالات خود را بیابید ، این مقاله متعلق به موسسه مهاجرتی دادآور مهر در باره ی اقامت از طریق کار درکشور اتریش را مطالعه کرده و برای کسب اطلاعات بیشتر هم اکنون با وکلا و مشاورین مجرب و حرفه ای این مؤسسه تماس بگیرید و مشاوره رایگان اخذ نمایید .

درباره ی اتریش

اتریش از جمله کشور های بسیار زیبا و امن و ثروتمند در جهان می باشد که مخصوصا در سال های اخیر رشد چشمگیری در زمینه های اقتصادی و صنعتی و علمی و تکنولوژی داشته است . اکثر برند های معروف دنیا در این کشور شعبه دارند و نرخ بیکاری در ان زیر ۵ درصد می باشد . شهر وین که پایتخت ان می باشد چند سال است که به عنوان بهترین شهر جهان انتخاب می شود به خاطر کیفیت بالای زندگی در ان ، در سطح بالایی از رفاه اجتماعی قرار دارو و شرایط بسیار عالی جهت زندگی و اخذ اقامت اتریش برای خارجیان فراهم می باشد علاقمندان زیادی از سراسر جهان خواهان مهاجرت به این کشور می باشند .

Stay in Austria through work - چگونه باید اقامت اتریش از طریق کار بگیریم؟

اتریش جزء کشورهای اتحادیه اروپا می باشد و عضو اتحادیه شنگن است یعنی با داشتن ویزای اتریش می توانید به کلیه کشورهای عضو شنگن مسافرت و رفت و امد داشته باشید به همین دلیل متقاضیان زیادی را به خود جذب می نماید و کشور اتریش با کشور های اسلوواکی ، مجارستان و کرواسی ، سوئیس ، لیختن اشتاین ، آلمان ، جمهوری چک ، اسلونی و ایتالیا همسایه می باشد..

انواع اقامت در اتریش

اجازه اقامت (اقامت موقت و محدود)
کارت قرمز-سفید-قرمز (اقامت موقت محدود به بازار کار )
کارت قرمز-سفید-قرمز پلاس (اقامت موقت نامحدود به بازار کار)
کارت آبی اتحادیه اروپا (اقامت موقت محدود به بازار کار )
اجازه اسکان (اقامت موقت محدود به بازار کار )
اجازه اسکان – به استثنای اشتغال (اقامت موقت بدون بازار کار)
اجازه اسکان – وابستگان (اقامت موقت بدون بازار کار)
اعضای خانواده (اقامت موقت نامحدود به بازار کار)
اقامت دائم – EG (اقامت نامحدود نامحدود به بازار کار)
اقامت دائم – اعضای خانواده (اقامت نامحدود و دسترسی نامحدود به بازار کار)

ویزای ROT-WIESS-ROT

این ویزا برای اشخاصی می باشد که در دانشگاهای اتریش تحصیل نموده اند و فارغ التحصیل شده اند وقصد اخذ اقامت اتریش از طریق کار را دارند و در مهلت مقرر قانونی که به انها داده شده توسط اداره اقامت و اداره کار ، شغل مرتبط با رشته تحصیلی خودرا پیدا کرده اند که درآمدش هم بالای ۲۷۰۰۰ یورو در سال است . هدف از صدور کارت( قت – وایس- قت ) امکانی را برای نیروی کار متخصص و ماهر و اعضای خانواده شان برای اخذ اقامت اتریش از طریق کار بر طبق معیارهای بازار کار و توانمندی و مهارت های فردی فراهم می آورد.

مهاجرت به گرجستان

واجدین شرایط کارت قرمز – سفید قرمز

چه افرادی واجد شرایط برای اخذ کارت قرمز-سفید-قرمز هستند و شرایط کار در اتریش را دارا می باشند ؟

افراد دارای تخصص های ویژه در سطح عالی

افراد متخصص و ماهر در سطح بالا در اقتصاد داخلی که این اجازه را دارند که حتی بدون داشتن یک پیشنهاد کاری ، برای مدت ۶ ماه به اتریش بروند و به جستجوی غل مناسب بپردازند . این اشخاص برای یاتن شغل مورد نظر خور ۶ ماه فرصت دارند در اتری باشند . این ویزا امتیاز است وشخص باید حداقل ۷۰ امتیاز از کل ۱۰۰ امتیاز را بدست اورد وسریعا مدارک لازم برای ویزای کار در اتریش را به سفارت اتریش در کشورش تحویل دهد، در اینصورت کارت ” قرمز- سفید – قرمز” برایشان صادر خواهد شد. در ذیل شرایط فرد ذکر شده است .

مشاغلی که فقدان متخصص وجود دارد

اشخاص متخصص و ماهرو توانایی که در تخصص و شغل انها در اتریش کمبود وجود داردوجزء مشاغل مورد نیاز در اتریش می باشد .( به این اشخاص در صورتی کارت” قرمز- سفید – قرمز” داده می شود که حداقل ۵۰ امتیاز از ۷۵ امتیاز را بدست اورند و حقوق ان شغل حداقل حقوق تعیین شده اداره کار باشد. که این امتیاز با توجه به تخصص،تجربه کاری در تخصص مربوطه ، میزان تسلط به زبان و سن به متقاضی داده میشود.

Stay in Austria through work 3 - چگونه باید اقامت اتریش از طریق کار بگیریم؟

فارغ التحصیلان دانشگاه ها و مؤسسات عالی خارج از اتریش

برای اخذ اقامت اتریش از طریق کار افراد خارجی کهدر دانشگاهای اتریش تحصیلات خود را به پایا ن رسانده اند این اجازه را دارند برای مدت ۶ ماه در اتریش بمانند و دنبا شغل مناسب بگردند . برای این گروه در صورتی کارت (قرمز- سفید – قرمز) صادر می شود ، که پیشنهاد کار تخصصی متناسب با تحصیلاتِ شان داشته باشند .

توصیه می گردد اگر شما عزیزان می خواهید اخذ اقامت اتریش از طریق کار داشته باشید و از روش های مهاجرت به اتریش و شرایط کار در اتریش را آگاه شوید . برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اخذ اقامت اتریش از طریق کار و شرایط و راه های اخذ تابعیت اتریش و تحصیل رایگان در اتریش مطلع گردید می توانید با موسسه حقوقی دادآور مهر همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش و شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و یا با تمامی دفاتر همکار این موسسه در سراسر ایران به صورت تخصصی در خصوص شرایط مهاجرت کاری به اتریش و اخذ اقامت از طریق کار در کشور اتریش مشاوره رایگان بدست آورید .

شرایط لازم برای اخذ ویزای کاری اتریش

  • داشتن حداقل مدرک کارشناسی
  • داشتن حداقل ۳سال سابقه کاری با بیمه
  • داشتن مدرک زبان المانی یا انگلیسی
  • سن متقاضی باید زیر۴۰ سال باشد

در اخذ اقامت اتریش از طریق کار طبق قانون اتحادیه اروپا اگر شما بخواهید ویزای کاری اتریش درخواست دهید باید یک پیشنهاد شغلی از سوی کارفرمای اتریشی داشته باشید و مسلما برای کسانی که خارج از اتحادیه اروپا ساکن هستند پیدا کردن کارفرما بسیار سخت و گاهی غیر ممکن است و ان کارفرما نیز باید طبق قانون مدارکی را برای اداره کار اماده کن .زیرا در اروپا اگر شرکت یا ارگانی به نیروی کا ر احتیاج داشته باشد باید ان شغل را برای ۳ ماه در خود کشور اتریش اگهی نماید ، واگر درخواست کننده ای نبود برای مدت ۳ماه دیگر باید در کل اتحادیه اروپا ان شغل اگهی شود .و اگر باز کسی نباشد شمایی که در خارج از اتحادیه اروپا هستید می توانید برای ان شغل اپلای کنید . این پروسه عملا بسیار سخت است و با توجه به اینکه برخی از کشور های خود اتحادیه اروپا با مشکل بیکاری مواجه هستند دیگر نوبت به شمایی که خارج از اروپا هستید نمی رسد .

لذا رو ش بهتری جهت اخذ ویزای کار اتریش وجود دارد و ان ویزای جستجوی کار اتریش است . اگر شما شرایط فوق راداشته باشید به راحتی می توانید ویزای جستجوی کار اتریش را اخذ کنید . برطبق این ویزا به شما اجازه داده خواهد شد به مدت ۶ ماه به کشور اتریش وارد شوید ودر این مدت دنبال کار مرتبط با رشته تحصیلی و تخصص خود بگردید . این ویزا امتیازی است و اگر امتیاز لازم را کسب کنید افیسر به شما ویزا را می دهد .

قوانین مهاجرت چیست؟

شما متقاضی اخذ اقامت اتریش از طریق کار در ابتدا نمی توانید همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را با خود به اتریش ببرید بلکه باید ابتدا خودتان بروید و زمانی که کار را پیدا نمودید وکدرس خود ر ا ثبت کردید و کارت اقامت خود را گرفتید بعد خانواده می توانند به شما به راحتی ملحق شوند . شما بعد از ژیدا کردن کار و ارسال مدارک به اداره کار و تایید انها کارت اقامت یک ساله دریافت می کنید و بعد یک یکساله و بعد یک کارت ۳ ساله . شما برای اقدام جهت اخذ اقامت دائم اتریش باید در طی این سال ها مالیات تعیین شده برای شغل خود را بپردازید . زبان کشور اتریش را یاد بگیرید . فرزندان شما می توانند به طور رایگان تحصیل کنن . و از حقوق شهروندی برخوردارهستید.

Stay in Austria through work 4 - چگونه باید اقامت اتریش از طریق کار بگیریم؟

مدارک لازم برای اخذ ویزای کاری اتریش و اخذ اقامت اتریش از طریق کار

اخذ پاسپورت برای ایرانیاند که قصد مهاجرت به اتریش را دارند ضروری می باشد. مدت این روادید در هر شش ماه سال نباید بیشتر از ۳ ماه باشد . متقاضیانی که دارای تعهد نامه الکترونیکی (EVE) هستند و یا متقاضی اخذ اقامت اتریش از طریق کار درخواست اقامت هستند ، میتوانند فقط به صورت آنلاین وقت ارائه درخواست خود را رزرو نمایند.

۱ ـ متقاضیان روادید میتوانند درخواست خود را حداکثر ۳ ماه پیش از سفر ارائه نمایند. سفارت توصیه می نماید، متقاضیان درخواست روادید خود را چهار هفته پیش از سفر ارائه نمایند

۲- برای فرزندان زیر ۱۸ سال هم باید وقت مصاحبه جداگانه گرفته شود .

۳- در زمان درخواست باید مشخص نمایید که برای ویزا نوع C و یا ویزا نوع D درخواست می دهید .

۴ـ متقاضی باید حتما خودش حضور داشته باشد زیرا باید انگشت نگاری بیومتریک برای وی انجام شود .

۵ـ عکس برای ویزا باید طبق معیار های ICAO باشد.

۱ -فرم درخواست ویزای کار اتریش ، که میبایست به آلمانی به حروف لاتین توسط متقاضی تکمیل شده باشد .

۲- ۴ قطعه عکس رنگی اندازه (۴٫۵*۳٫۵)

۳ – پاسپورت (گذرنامه باید حداقل ۵ ماه بیش از اعتبار ویزای درخواست شده دارای اعتبار بوده، حداقل دارای ۴ صفحه آزاد باشد)

۴ -فتوکپی گذرنامه متقاضی (از صفحه مشخصات و کلیه ویزا های شنگِن گذشته)

۵ – اصل مدارک کاری و شغلی به همراه ترجمه آنها به زبان آلمانی

۶ -بیمه نامه مسافرتی با پوشش حداقل ۳۰۰۰۰ یورو و قبول بازگشت آن برای کل مدت زمان اقامت .

۷ -اصل نامه شرکت و یا کارفرمای ایرانی در خصوص سمت، مدت زمان ارتباط کاری و همچنین ذکر هدف از سفر به اتریش به همراه ترجمه آن به زبان آلمانی

۸- بلیط سفر و رزرو هتل (رزرو بلیط رفت و برگشت پرواز)

۹-مدارکی مبنی بر داشتن دارایی و درآمد کافی برای مثال پرینت حساب های بانکی، .

۱۰ –دعوتنامه از شرکت اتریشی که متقاضی مهاجرت کاری به اتریش در خلال سفر تجاری خود قصد بازدید از آن مکان را دارد.( در دعوتنامه ارسالی می بایست مدت زمان سفر، هدف از سفر بطور واضح و همچنین نشانی محل اقامت

۱۱- در صورتی که متقاضی در خصوص مورد ۹ مدارک کافی ارائه ننماید: میتواند دعوتنامه الکترونیکی تجاری (EVE) یا (GVE ) شرکت دعوت کننده ، که این دعوتنامه را نزد پلیس منطقه ای که محل شرکت در اتریش در آنجا می باشد، تنظیم نماید. این دعوتنامه اصولا به صورت اتوماتیک ظرف مدت ۴۸ ساعت به سفارت ارسال میشود.

۱۲- هزینه بررسی اسنند و مدارک و رسیدگی به درخواست ویزا ۶۰ یورو می باشد و می بایست به یورو پرداخت شود.

مدارک فوق می بایست به زبان آلمانی ترجمه شود. ممکن است سفارت علاوه بر مدارک فوق مدارک دیگری را از شما بخواهد و شما را برای مصاحبه تکمیلی به سفارت دعوت کند . همه مدارک فوق را باید خود متقاضی زمان درخواست ویزا ارائه نماید .

[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *