326 بازدید - منتشر شده در تاریخ: ۹۸/۰۱/۱۷ در ۹:۰۰ قبل از ظهر , آخرین بروزرسانی: ۹۹/۰۸/۱۱ در ۶:۳۹ قبل از ظهر

زمان مطالعه: ۹ دقیقه

با در نظر گرفتن این‌که راه‌های مختلفی چون مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری، مهاجرت سرمایه‌گذاری و … برای مهاجرت به کشورهای گوناگون وجود دارد و با توجه به تعدد کشورهای پذیرنده، انتخاب کشور و روش مناسب برای مهاجرت به آن کشور نیاز به اطلاعات جامع و تخصصی دارد. مشاوره مهاجرتی خوب می‌تواند راه‌گشای مسیر سرنوشت ساز این پروسه باشد.

شرایط هر شخص میزان تحصیلات، تجربه کاری، وضعیت خانوادگی، وضعیت اقتصادی و … منحصربه‌فرد و متفاوت از اشخاص دیگر است و نمی‌توان نسخه‌ای واحد برای مهاجرت اشخاص گوناگون به کشورهای مقاصد آنان در نظر گرفت.

شرایط پذیرش مهاجر درزمینهٔ های مختلف در کشورهای مهاجرپذیر همواره در حال تغییر و تحول است، بنابراین دارا بودن اطلاعات دقیق و به‌روز از شرایط و قوانین مهاجرت به کشورها امری الزامی می‌باشد

با توجه به وجود راه‌های غیرقانونی و توام با ریسک و خطر برای مهاجرت چون اقدام برای خروج غیرقانونی به‌منظور پناهندگی در کشورهای مختلف و هم‌چنین وجود افراد سودجویی که ممکن است با ارائه پیشنهاد‌هایی به‌ظاهر فریبنده ولی پرخطر و نافرجام قصد فریب متقاضیان مهاجرت را داشته باشند، نیاز به آگاهی از روش‌های قانونی مهاجرت و اطلاع از عواقب مهاجرت‌های غیرقانونی بیش‌ازپیش ضروری هست

چگونه یک مشاور امور مهاجرت انتخاب کنیم

مهاجرت تصمیم بسیار بزرگی است که نیازمند گذراندن مراحل اداری و تکمیل برگه‌های بسیار زیادی است. در اغلب موارد برای افراد مشکل است که به‌تنهایی تمامی این پروسه را طی کنند و دقیقه این زمانی است که یک مشاور مهاجرت وارد می‌شود. مشاور شخصی است که به افراد در پروسه مهاجرت یاری می‌رساند و برای این کار دارای مجوز است. توصیه می‌شود که به‌منظور تسهیل روند مهاجرت‌تان حتماً کسی را به خدمت بگیرید که باتجربه و کاربلد است.

مشاور مهاجرتی - چرا قبل از مهاجرت به مشاوره احتیاج داریم؟

انتخاب یک مشاور امور مهاجرت

مردم به دلایل گوناگونی دست به مهاجرت می‌زنند، بنابراین قوانین و مقررات برای گیس‌های مختلف متفاوت است. یک مشاور امور مهاجرت تخصصش دانستن جزییات و داشتن اطلاعات کافی در مورد روش‌های مختلفی است که در مورد روند مهاجرت موکلش ممکن است مفید واقع شود.

با به خدمت گرفتن مشاور، شخص مهاجر می‌تواند مطمئن شود که درروند مهاجرت او کمترین اشتباه (بدون اشتباه) صورت می‌گیرد و همچنین پروسه‌ی آماده شدن مدارک سریع‌تر انجام می‌شود.

تعیین منطقه جغرافیایی

تصمیم بگیرید که تمایل دارید مشاور امور مهاجرت شما در کجا مستقر باشد. برطبق سلیقه‌ی شخصی خودتان، شاید تمایل داشته باشید از یک مشاور در کشور خودتان مشاوره بگیرید یا اینکه به سراغ مشاوری از کشور مقصد بروید.

هرکدام از آنها را که انتخاب کنید مزایا و معایب خود را دارند. زمانی که شما به مشاور از کشور خود را انتخاب می‌کنید این امکان وجود دارد که شما شخصاً ایشان را ببینید و از نزدیک صحبت کنید و اگر هم یک مشاور راه دور انتخاب کنید ممکن است در اموری مانند پیدا کردن کار و خانه به شما کمک‌های قابل‌توجهی کند.

پرس‌وجو از دیگران

اگر شما اشخاصی را می‌شناسید که درگذشته مهاجرت کرده‌اند، ایده‌ی بسیار خوبی است که پیش از انتخاب یک مشاور، با آنها مشورت کنید. درواقع، شما می‌توانید از آنها بپرسید که مشاورشان چه کسی بوده است، سپس به دنبال استفاده از خدمات همان شخص بروید. به‌این‌ترتیب شما دیگر نگران کیفیت کار، تجربه و اعتبار آن مشاور نیستید.

جستجو در اینترنت

اینترنت فضای بسیار گسترده‌‌ای است که اطلاعات فراوانی از هر آنچه در این جهان وجود دارد در اختیار شما قرار می‌دهد. به‌صورت آنلاین دنبال اطلاعاتی از مشاوران مشهور و خوش‌نام بگردید. زمانی که شما اسامی قابل‌اعتمادی را یافتید می‌توانید به‌صورت شخصی نیز با آنها گفتگو کنید و درنهایت بهترین گزینه را از میان همه برگزینید.
سؤالات زیادی بپرسید

از مشاور آینده خود زیاد سؤال بپرسید. از پرسیدن هر سؤالی که در مورد مهاجرت به ذهنتان می‌رسد دریغ نکنید، حتی اگر به نظر خود شما مسخره بیاید. شما نمی‌دانید در آینده چه اتفاقی می‌افتد، حتی ممکن است موارد خیلی کوچک پروسه‌ی مهاجرت شمارا به تعویق بیاندازد.

اقامت هلند

مدارک و تجربه دو امر حیاتی هستند

در مورد مدارک و تجربه مشاور پرس‌وجو کنید. شما حتی می‌توانید تقاضای رضایت‌نامه‌ها یا شهادت مردمی که قبلاً با استفاده از این خدمات نتیجه گرفته‌اند را بکنید. اگر در کشور شما یک مشاور باید برای فعالیت مدرک تحصیلی خاص یا گواهی‌نامه داشته باشد حتماً از داشتنشان مطمئن شوید.

تقاضای اطلاعاتی درزمینهٔ خدمات و هزینه‌ها کنید

در مورد تمامی هزینه‌های مربوط به مشاور، همچنین در مورد خدمات مختلفی که قرار است به شما ارائه دهد دقیقه سؤال کنید. اگر مشاور فهرستی از هزینه‌ها و خدماتش را به‌صورت کتبی به شما بدهد از سوءتفاهم احتمالی در این مورد نیز جلوگیری می‌کند. تا جایی که ممکن است از به خدمت گرفتن مشاورانی که از دادن این لیست اجتناب می‌کنند پرهیز کنید.

در مورد خدمات اضافه سؤال کنید

اگر مشاور خدمات اضافه‌تری ارائه می‌دهد از او تقاضا کنید، به‌عنوان‌مثال در پیدا کردن خانه در کشور مقصد یا پیدا کردن یک کار جدید. برخی از مشاوران موکل‌های خود را در موارد دیگری چون پیدا کردن یک بیمه‌ی مناسب و امثال آن نیز کمک می‌کنند. علاوه بر این، به‌احتمال خیلی زیاد شما برای موارد دیگر نیز به کمک نیاز خواهید داشت، ازجمله افتتاح حساب بانکی. اگر مشاور از این قبیل کمک‌ها به شما ارائه می‌دهد حتماً از او سؤال کنید.

در مورد راهنمایی‌هایش برای مصاحبه ویزا سؤال کنید

بررسی کنید شخصی که به‌عنوان مشاور به خدمت می‌گیرید آیا برای مصاحبه ویزا نیز به شما کمک می‌کند یا خیر. برخی از مشاوران این خدمات را به موکلانشان ارائه می‌دهند و بعضی از آنها حتی مصاحبه‌های ساختگی را برای آماده کردن مهاجران ترتیب می‌دهند.

اگر مشاور شما این خدمات را ارائه نمی‌دهد بهتر است به دنبال گزینه‌ی دیگری باشید مگر اینکه شما کاملاً مطمئن باشید که خودتان از پس این امر برمی‌آیید.

immigration advice 2 - چرا قبل از مهاجرت به مشاوره احتیاج داریم؟

بعضی نکات ضروری

قبل از آنکه مشاور خود را انتخاب کنید مطمئن شوید که تمام تشریفات اداری ازجمله هزینه‌ها، خدمات و سرویس‌های اضافی به‌درستی انجام‌شده است.

از امضا کردن هر فرم یا مدرک خالی اجتناب کنید. اگر مشاور از شما درخواست کرد که چنین فرمی را امضا کنید حتماً در به خدمت گرفتن آن تجدیدنظر کنید و اگر اصرار بر این امر ورزید به‌طور کل مشاورتان را عوض کنید.

  • قبل از آنکه هر قراردادی را امضا کنید کاملاً مطمئن شوید که تمامی بندهای آن را به‌درستی متوجه شده‌اید.
  • همیشه یک نسخه از قرارداد، رسیدها و دیگر مدارک را نزد خود نگه‌دارید. خیلی خوب است که به مشاور خود اعتماد کنید اما نه یک اعتماد کورکورانه.
  • هیچ قرارداد یا مدرکی را که به زبانی است که شما متوجه نمی‌شوید امضا نکنید. در چنین مواردی توصیه می‌شود شما یک مترجم را نیز به خدمت بگیرید تا در این امر به شما کمک کند.
  • هر کشور مقررات خاص خود را برای مهاجرت دارد؛ بنابراین، بررسی کنید که مشاور شما به قوانین مربوط به کشور مقصد شما تسلط داشته باشد.
  • در پایان باید بگوییم زمانی که می‌خواهید یک مشاور را به خدمت بگیرید حتماً مطمئن شوید که تمامی موارد بالا را در نظر گرفته‌اید. به یاد داشته باشید که یک مشاور خوب روند مهاجرت شمارا آسان‌تر خواهد کرد و شمارا در جریان تمامی به‌روزرسانی‌های قوانین و امثال آن تا رسیدن به هدفتان قرار خواهد داد

معرفی ۵ نوع مشاوره که برای مهاجرت لازم است بدانید؟

مشاوره مهاجرتی تحصیلی

در این نوع مشاوره شرایط متقاضی از جنبه‌های مختلف جهت ادامه تحصیل در کشورهای خارجی بررسی و کم‌هزینه‌ترین و کوتاه‌ترین مسیر ممکن به وی اعلام می‌گردد. در سال‌های اخیر به تعداد دانشجویانی که برای ادامه تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی، کشورهای اروپایی و آمریکایی را انتخاب می‌کنند افزوده‌شده است.

از طرفی دیگر مهاجرت تحصیلی فرصت مناسبی برای آن دسته از افرادی که جویای کار و یا متقاضی دریافت اقامت و حق شهروندی در کشورهای توسعه‌یافته هستند، فراهم می‌آورد تا بعد از فارغ‌التحصیلی با پیدا کردن شغل مناسب برای دریافت اقامت دائم اقدام کنند.

سریع ترین روش اخذ اقامت در کشورهای اروپایی

البته مهاجرت تحصیلی تنها به دریافت پذیریش دانشگاه و تحصیلات تکمیلی خلاصه نمی‌شود. به‌طوری‌که بسیاری از والدین اقدام به اعزام فرزندان نوجوان خود برای تکمیل دوره متوسطه می‌کنند؛ بنابراین مهاجرت تحصیلی را می‌توان راهی برای ساختن آینده‌ای بهتر دانست؛ و تضمینی برای موفقیت در تحصیل و ثبات در آینده شغلی و حتی زندگی متقاضی در نظر داشت.

مشاوره مهاجرتی شغلی

در این نوع مشاوره متقاضی به دنبال پیدا کردن کار در کشورهای خارجی است و ما پیشنهادهای کاری موسسات کاریابی در خارج را نیز ارائه خواهیم داد. داشتن یک شغل مناسب با درآمد کافی، از خواسته‌های اولیه‌ی اغلب ماست. خواسته‌ای که در عین بدیهی بودن در بسیاری کشورهای جهان تبدیل به یک آرزو می‌شود.

خیلی از ما به سودای داشتن یک شغل خوب به دنبال بهترین کشور برای مهاجرت کاری هستیم.شغلی که با مهارت‌ها و قابلیت‌هایمان همخوانی داشته باشد و دستِ‌کم دغدغه‌های مالی‌‌مان را رفع کند شاید برای شما هم جالب باشد، بسیاری از کشورها درصورتی‌که در آنجا پیشنهاد شغلی داشته و از حمایت شرکت‌های محلی برخوردار باشید، با سهولت بیشتری به شما ویزا می‌دهند.

حتی برای کارآفرین‌ها، خود اشتغال‌ها و کسانی که باید پس از ورود به کشور مقصد، به دنبال شغل باشند هم گزینه‌های خوب کم نیستند.درعین‌حال وقتی قصد مهاجرت دارید، شرایط کار، میزان دستمزد و مزایایی که شاغلین در کشورهای مختلف دریافت می‌کنند نیز عامل مهمی در تصمیم‌گیری است.

اگر می‌خواهید برای کار به کشوری دیگر مهاجرت کنید یا حتی اگر هدف نهایی‌تان کسب اقامت دائم در کشور مقصد است، آگاهی از شرایط کاری و تحقیق درباره‌ی بازار کار آن کشور نقش تعیین‌کننده‌ای در تصمیم‌گیری شما دارد. در ادامه برایتان از کشورهایی گفته‌ایم که مهاجرت کاری به آنها شرایط خوبی برایتان خواهد داشت.

مشاوره مهاجرتی سرمایه‌گذاری

در این نوع مشاوره روش‌های مختلف سرمایه‌گذاری در کشورهای مختلف ازجمله سرمایه‌گذاری در رستوران‌های زنجیره‌ای، تأسیس رستوران ایرانی در خارج، ثبت شرکت در کشورهای خارجی، خرید ملک، کارآفرینی و امثالهم موردبررسی قرار می‌گیرد.

کشورهای بسیاری اقامت را بهانه می‌کنند تا سرمایه‌گذاران خارجی را جلب کنند، هرچند آنها مستلزم مبالغ زیادی پول هستند و کسب مجوزها دشوار است. در میان کشورهایی که چنین برنامه‌هایی را پایه‌گذاری کرده‌اند کشورهای کانادا، استرالیا، بلژیک، اسپانیا، سنگاپور، بریتانیا، پرتغال و همین‌طور ایالات‌متحده حضور دارند.

immigration advice 3 - چرا قبل از مهاجرت به مشاوره احتیاج داریم؟

مشاوره مهاجرتی از طریق ازدواج

در این نوع مهاجرت شخص به‌واسطه ازدواج با شخص خارجی به دنبال مهاجرت می‌باشد که در صورت داشتن شرایط لازم می‌تواند به اقامت کشور همسر خود را اخذ نماید. در بسیاری از کشورهای قدرتمند دنیا نظیر امریکا انگلیس و اتریش، قوانین مهاجرتی به‌ویژه اخذ اقامت از طریق ازدواج به‌صورت کامل و شفاف تدوین‌شده است.

مسائلی نظیر اینکه شخص مهاجر بعد از چند سال می‌تواند پاسپورت کشور مقصد را دریافت کند بااینکه چه زمانی یک فرد آمریکایی محسوب می‌شود.در بسیاری از کشورهای دنیا جنسیت به‌عنوان عامل تعیین‌کننده‌ای جهت اخذ اقامت مطرح نیست.

ازدواج با یک مرد خارجی یا زنی خارجی تفاوتی ندارد و تابعیت و اقامت با توجه به قوانین و مقررت هر کشوری به فرد خارجی اعطا خواهد شد.

مشاوره مهاجرتی از طریق تولد فرزند

در این نوع مهاجرت یا شخص متقاضی متولد خارج از کشور است و یا اینکه قصد به دنیا آوردن فرزند در خارج کشور و اخذ اقامت از این طریق را دارد. میزان تمایل افرادی که می‌خواهند فرزند خود را در کشورهای دیگر به دنیا بیاورند خیلی بالا رفته است و مزایای تولد فرزند در کشورهای دیگر را به‌خوبی فهمیده‌اند.

افراد به‌منظور اخذ شهروندی و گرفتن تابعیت و اقامت فرزند خود برنامه‌های زیادی دارد و با این کار مزایای دائمی زیادی را به فرزند خود هدیه می‌کنند. با گرفتن شهروندی فرزند بعداً پدر و مادر فرزند نیز از امتیازهای زیادی می‌توانند بهره‌مند شوند.

اخذ تابعیت و اقامت شهروند شد والدین در محل تولد فرزندشان ازجمله این مزایا می‌باشد و بعد از بازنشستگی به‌راحتی می‌توانند نسبت به شهروند شدن در کشوری که فرزندشان را به دنیا آورده‌اند اقدام کنند.

[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *