شرایط مهاجرت

منتشر شده در تاریخ: ۱۳۹۷/۰۸/۲۷ درساعت ۰:۰۰ قبل از ظهر , آخرین بروزرسانی: ۱۳۹۸/۰۵/۲۳ در ۰:۰۰ قبل از ظهر

زمان مطالعه: ۳ دقیقه

در روزنامه ها از مهاجرت میخوانید، در اقوام صحبت از مهاجرت است. برخی به مهاجرت قانونی و برخی به مهاجرت غیر قانونی می اندیشند. از مهاجرت با پناهندگی تا مهاجرت با اخذ ویزای تحصیلی فکر اکثر جوانان را مشغول کرده است. اما سوال اساسی اینجاست… چگونه ایمن مهاجرت کنیم ، شرایط مهاجرت به کشورهای مختلف چگونه است و مقصد مناسب مهاجرت برای هرشخصی کجاست.

مهاجرت به کجا؟

مقصد رویایی مهاجرین ایرانی برای مهاجرت، آمریکا است. بعد از مهاجرت به آمریکا، مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت استرالیا نیز در ایران بسیار پر طرفدار است. دلیل اصلی اینکه ایرانیان ابتدا به مهاجرت کانادا و امریکا فکر میکنند و اقامت آلمان و اقامت اتریش و اقامت اروپا برای آنها در اولیت دوم است کاملا مشخص است. ایرانیان در دبیرستان و دانشگاه زبان انگلیسی آموخته اند. پس اولین دلیل برای انتخاب کشورهای انگلیسی زبان، سازگاری بیشتر است.

Immigration Terms 2 - شرایط مهاجرت به کشورهای مختلف

شرایط مهاجرت به آمریکا

البته اقامت آمریکا یا مهاجرت به آمریکا دلیل بسیار بسیار عمیق تری دارد که با هیچ یک از کشورهای دیگر قابل قیاس نیست. ما اسم آن را تب آمریکا میگذاریم. در روزگار قدیم نیز تب آمریکا با فیلم ممل آمریکایی در سینمای ایران به نمایش گذاشته شد. ایرانیان با تصور رویایی و با فرض مدینه فاضله به آمریکا نگاه میکنند. این در حالی است که شرایط زندگی در کانادا یا برخی کشور های اروپایی میتواند به مراتب بهتر از زندگی در آمریکا باشد. البته شایان ذکر است که زندگی در آمریکا نیز بسیار نزدیک رویاهای هر متقاضی مهاجرت است.

دلیل دیگری که برای انتخاب آمریکا در انتهای ذهن ایرانیان پرداخته میشود میتوان فیلم های هالیوودی دانست. تاثیری که این فیلم ها از آمریکا به عنوان یک ناجی و مدینه فاضله نشان داده اند در انتخاب آمریکا برای مهاجرت غیر قابل انکار است. البته حضور بسیاری از ایرانیان و عدم نژادپرستی در آمریکا نیز یکی از عمده دلایل تقاضای مهاجرت به آمریکا است.

شرایط مهاجرت به کانادا

ساده ترین راه مستقیم مهاجرت به کانادا، سرمایه گذاری در کانادا است. استانهایی مانند پرینس ادوارد با برنامه های توسعه استانی خود شرایط مطلوبی برای دریافت سریع PR کانادا فراهم کرده اند. البته راه های غیر مستقیم مهاجرت به کانادا نیز وجود دارد. مثلا دریافت ویزای تحصیلی و تبدیل ویزا پس از اتمام تحصیل به ویزای کار و تبدیل ویزای کار پس از دو تا سه سال به PR کانادا و دریافت شهروندی کانادا و اخذ پاسپورت کانادا پس از پنج سال اقامت کانادا.

شرایط مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا در سالهای اخیر بسیار سخت شده است. با توجه به هزینه ها و شرایط سخت اخذ اقامت استرالیا، مهاجرین معمولا گزینه مهاجرت به کانادا و مهاجرت به آمریکا را انتخاب میکنند.

شرایط مهاجرت به اروپا

حوزه شنگن یکی از پر طرفتار ترین مکانهایی است که مهاجرین به مقصد آن اقدام میکنند. هر کشور از این حوزه شرایط خاص خودش را دارد. معمولا مهاجرین با اخذ ویزای تحصیلی و سپس تبدیل آن به ویزای کار ( پس از پایان تحصیل ) و در نهایت اخذ اقامت دائم در اروپا اقدام میکنند. البته برخی کشورها شرایط دیگری نیز دارند. مثلا اتریش اقامت تمکن مالی دارد و متقاضیان میتوانند برای اخذ اقامت تمکن مالی اسپانیا نیز اقدام کنند. در چنین روش هایی کافیست شما تمکن مالی نشان دهید و به اقامت دست یابید. البته دراقامت های تمکن مالی اجازه کار ندارید که برای آن نیز راهکارهایی وجود دارد.

اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری
[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *