112 بازدید - منتشر شده در تاریخ: ۹۸/۰۲/۲۳ در ۹:۰۰ قبل از ظهر , آخرین بروزرسانی: ۹۹/۰۸/۱۱ در ۸:۲۴ قبل از ظهر

زمان مطالعه: ۶ دقیقه

ایتالیا بانام رسمی جمهوری ایتالیا کشوری در جنوب قاره اروپا است که پایتخت آن شهر رم می‌باشد. این کشور از شبه‌جزیره ایتالیا و دو جزیره سیسیل و ساردِنی در دریای مدیترانه تشکیل‌شده است. امروزه ایتالیا کشوری توسعه‌یافته است و جزو گروه هشت به‌شمار می‌آید. واحد پول این کشور یورو و زبان رسمی آن ایتالیایی است.

جمعیت ایتالیا ۶۰ میلیون و ششصد هزار نفر است و ۹۱٫۶ درصد مردم آن مسیحی هستند. ایتالیا پنجمین کشور پرجمعیت اروپا و بیست و سومین کشور پرجمعیت دنیا است. ایتالیا آب‌وهوای معتدل فصلی دارد و آب‌وهوای مناطق ساحلی آن با شرایط هوایی کوهستان‌های داخلی تفاوت زیادی دارد.

دو کشور مستقل بسیار کوچک به نام‌های واتیکان و سان مارینو در درون خاک ایتالیا قرار دارند و یک‌تکه از خاک ایتالیا نیز بیرون از خاک اصلی این کشور و در سوئیس قرار دارد که کامپیونه دیتالیا نامیده می‌شود. رم، پایتخت ایتالیا، به عنوان پایتخت امپراتوری روم و اقامتگاه پاپ، برای سده‌های پیاپی از مراکز سیاسی و مذهبی تمدن غرب بود.

شهر - مهاجرت به ایتالیا و اخذ اقامت این کشور

جغرافیا

ایتالیا در جنوب اروپا با مختصات جغرافیایی تقریبی ۵۰ ۲۲ شمالی، ۳۰ ۱۲ شرقی قرار دارد. مساحت کل آن ۳۰۱۳۲۳ کیلومتر مربع (تقریباً یک پنجم ایران) است که از آن ۲۹۴۰۲۹ کیلومتر مربع خشکی و ۷۲۱۰ کیلومتر مربع آب است. ۷۶۰۰ کیلومتر ساحل دارد. نکتهٔ جالب در مورد نقشهٔ کشور ایتالیا این است که نقشهٔ این کشور شبیه چکمه است. جزایر ساردنی و سیسیل در دریای مدیترانه نیز جزو ایتالیا است.

مذهب

حاکمیت و اکثریت با مسیحیت کاتولیک است، ولی پروتستان‌ها، یهودی‌ها و مسلمانان (که اکثراً مهاجر هستند) نیز در این کشور زندگی می‌کنند. ۹۱٫۶٪ جمعیت ایتالیا مسیحی و بیشتر کاتولیک هستند که یک‌سوم آن‌ها (۳۶٫۸٪) عضو فعال هستند. امروزه ۸۲۵۰۰۰ نفر مسلمان در ایتالیا زندگی می‌کنند که (۱٫۴٪) جمعیت ایتالیا را تشکیل می‌دهند که از بین آن‌ها فقط ۵۰۰۰۰ نفر ملیت ایتالیایی دارند.

اقتصاد

ایتالیا دارای اقتصادی پیشرفته در نظام سرمایه‌داری و از اعضای مهم آن نظام است. ازجمله مهم‌ترین صنایع کشور می‌توان به صنایع فلزکاری، ماشین‌آلات، شیمیایی، وسائل نقلیه، مواد غذایی و مشروبات، منسوجات و البسه، هواپیماسازی، کشتی‌سازی، پتروشیمی، الکتریکی، اتمی و جنگ‌افزار اشاره نمود. گندم، جو، سیب‌زمینی، چغندرقند، سیب، ذرت، برنج، انگور، ماهی، گاو و خوک نیز مهم‌ترین محصولات کشاورزی و دام‌پروری کشور را تشکیل می‌دهند. تا سال ۲۰۱۰ تعداد ۱٫۶ میلیون مزرعهٔ کشاورزی در ایتالیا وجود داشته که این رقم ۳۲٫۴٪ کمتر از آمار سال ۲۰۰۰ است.

روش‌های مهاجرت به ایتالیا

  • مهاجرت به ایتالیا از طریق پناهندگی
  • مهاجرت به ایتالیا از طریق ازدواج
  • مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه‌گذاری
  • مهاجرت به ایتالیا از طریق کار
  • مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل

مهاجرت به ایتالیا از طریق پناهندگی

افراد زیادی در مورد پناهندگی در ایتالیا از ما سوالاتی می‌پرسند. مهاجرت به ایتالیا از طریق پناهندگی راه بسیار اشتباهی است و معمولاً توأم با مشکلات زیادی است. لذا این راه مهاجرت به ایتالیا اصلاً توصیه نمی‌شود. سالانه بسیاری از افراد در مسیر مهاجرت به ایتالیا در دریا و یا مسیرهای زمینی از بین می‌روند.

عصبانی ترین، غمگین‌ترین و شادترین کشورهای دنیا

سؤالی که مطرح می‌شود این است که تا زمانی که راه‌های قانونی و اصولی وجود دارد و می‌توان امر مهاجرت را به شکل منطقی انجام داد چرا باید از راه‌های غیرقانونی و خطرناک اقدام نمود که آثار حقوقی منفی نیز در پی داشته باشد؟

مهاجرت به ایتالیا و اخذ تابعیت از طریق ازدواج

اگر شما با یک فرد ایتالیایی ازدواج کنید، این امکان برای شما وجود دارد که درخواست اقامت ایتالیا را بدهید. ما در بخش مهاجرت از طریق ازدواج این مبحث را به‌طور کامل شرح داده‌ایم. بر اساس نظام حقوق بین‌الملل خصوصی در اکثر کشورهای جهان پذیرفته‌شده که در صورت ازدواج فی‌مابین زوجین شخص می‌تواند در راستای اخذ تابعیت اقدام نمایند. بدیهی است اطلاعات حقوقی در خصوص ازدواج و شروط ضمن عقد ازدواج و پیرو آن اخذ اقامت و تابعیت ایتالیا از طریق ازدواج دارای پیچیدگی‌ها و اصول حقوقی خود می‌باشد.

مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه‌گذاری

از راه‌های مهاجرت به ایتالیا می‌توان به طریق سرمایه‌گذاری در ایتالیا اشاره کرد. باوجوداینکه در عصر حاضر بسیاری از این پرونده‌ها با مشکلاتی نظیر کلاه‌برداری‌های خرد و کلان مواجه است، ولی بازهم موضوع سرمایه‌گذاری در ایتالیا از دیدگاه بعضی از متقاضیان از بهترین راه‌های مهاجرت به ایتالیاست. درهرصورت اگر شما قصد سرمایه‌گذاری در ایتالیا رادارید نیاز است بدانید راه‌های اصلی آن درواقع از طریق ثبت شرکت در ایتالیا است.

به‌طورکلی مشکلاتی در مورد ثبت شرکت در ایتالیا وجود دارد که اگر نمی‌خواهید روی سرمایه‌ی خود ریسک کنید و می‌خواهید با اطمینان در این راه قدم بردارید به شما پیشنهاد می‌کنیم راه‌های امن‌تر ثبت شرکت در اروپا را تجربه کنید

استرال - مهاجرت به ایتالیا و اخذ اقامت این کشور

مهاجرت به ایتالیا از طریق کار

در رابطه با کشور ایتالیا و کار در آن سؤالات فراوانی مطرح می‌شود که ما سعی نموده‌ایم با توضیحاتی که به مشاورین داده‌ایم حتی‌الامکان این شبهات را مرتفع نماییم و شما می‌توانید نحوه‌ی شرایط مهاجرت کاری به ایتالیارا از ما بپرسید و ما باکمال میل پاسخ‌گو هستیم.

از راه‌های مهاجرت کاری ایتالیا این است که به عنوان دانشجو وارد کشور ایتالیا شویم و به علت اینکه در طول تحصیل اجازه کارداریم می‌توانیم به‌محض اینکه شغلی آگهی شد آن را درخواست کنیم یا صبر کنیم که پس از اتمام تحصیل از کارفرما در کشور ایتالیا درخواست کارکنیم، این راه ازجمله راه‌های  مناسبی است که پس از ورود به کشور ایتالیا فرد چون به عنوان دانشجو وارد کشور شده است مهلت دارد تا شغل مدنظر خود را بیابد و آن را تا بعد از فارغ‌التحصیلی خود ادامه دهد تا هنگامی‌که بتواند به‌وسیله‌ی این شغل اقامت کاری ایتالیارا اخذ نموده و بعد از پرداخت مالیات به مدت ۳ تا ۴ سال برای اخذ اقامت دائم اقدام نماید.

مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل در دانشگاه‌های ایتالیا

مهاجرت تحصیلی، یکی از راه‌های مهاجرت به ایتالیا می‌باشد. امروزه، متقاضیان زیادی در سراسر دنیا اقدام به مهاجرت از کشوری به کشوری دیگر می‌کنند. عده‌ی قابل‌توجهی، راه مهاجرت به ایتالیارا پیش می‌گیرند؛ اما سؤال اینجاست که چرا بهترین راه مهاجرت به ایتالیا، راه تحصیل در این کشور معرفی می‌گردد؟ پاسخ این سؤال می‌تواند توجه به این نکته باشدکه تقریباًهمه‌ی متقاضیان مهاجرت به ایتالیا حداقل دیپلم تحصیلی رادارند و همچنین ایتالیا از مقطع دیپلم به بالا برای تقریباً اکثر رشته‌های تحصیلی ظرفیت ارائه‌ی پذیرش را دارد.

کشورهایی که مهاجرت کاری به آنها توصیه می شود

در حال حاضر شرایط بسیار خوبی جهت مهاجرت تحصیلی به ایتالیا فراهم‌شده است که همه متقاضیان می‌توانند از آن استفاده کنند تا در کوتاه‌ترین زمان، راه مهاجرت به ایتالیا طی شود. این راه در مقایسه با مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری در ایتالیا بسیار راه کم‌هزینه‌تر و عاقلانه تریست و در قیاس با پروسه‌ی مهاجرت کاری به این کشور از سرعت بیشتری برخوردار است.

تحصیل در ایتالیا مزایایی دارد که امروزه بهترین راه مهاجرت به ایتالیا و البته هدف اصلی مهاجرت تحصیلی دانشجویان زیادی از سراسر دنیا به کشور ایتالیا قرارگرفته است. نقاط مثبت تحصیل در ایتالیا و تنوع بورسیه‌های تحصیلی، آن را به قطب جدید تحصیل رایگان در اروپا تبدیل کرده است.

[تعداد: ۲   میانگین: ۵/۵]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *