193 بازدید - منتشر شده در تاریخ: ۹۷/۱۲/۱۹ در ۹:۰۰ قبل از ظهر , آخرین بروزرسانی: ۹۹/۰۸/۱۰ در ۱۱:۴۹ قبل از ظهر

زمان مطالعه: ۵ دقیقه

بسیاری از ما آرزو می‌کنیم در کشور دیگری زندگی کنیم که کار پردرآمدتری برایمان فراهم کند یا زندگی در آنجا آسان و دارای آینده‌ای روشن‌تر باشد، ولی همه‌ی ما این جرات را نداشته‌ایم تا روند مشقت‌بار و طولانی مهاجرت را پشت سر بگذاریم. پس باید چه‌کار کنیم؟ ازآنجایی‌که این روزها کشورهای توسعه‌یافته مهاجران کمتری می‌پذیرند، مهاجرت کار بسیار سختی شده است.

درصورتی‌که دارای تخصص و مهارت حرفه‌ای نباشید، به‌سختی می‌توانید شانس زندگی در کشورهایی همچون آمریکا و کانادا را که جزو بهترین کشورها برای مهاجرت هستند پیدا کنید. حتماً می‌پرسید که پس اگر تصمیم به مهاجرت داشته باشیم، چاره چیست و آسان‌ترین کشورها برای مهاجرت کدم‌اند؟ شاید آگاهی از فهرست ۱۰ راحت‌ترین کشور برای مهاجرت و اقامت همان چیزی باشد که دنبالش هستید. اگر شانس زندگی بهتر درِ خانه‌تان را بزند، ولی لازمه‌اش این باشد که از کشورتان خارج شوید، چه برای کار و چه تحصیل!

به نظر می‌رسد مطالعه‌ی ۱۰ کشوری که بتوانید به‌آسانی واردشان شوید، برایتان خالی از لطف نباشد این‌ها کشورهایی هستند که به‌راحتی می‌توانید به آن‌ها مهاجرت کنید.

ده کشوری که مهاجرت به انها برای شما آسان است؟

۱۰. آرژانتین

آیا برای مهاجرت دنبال یک کشور پر از هیجان و گوناگونی هستید؟ آرژانتین منتظر شما است تا بروید و زیبایی‌های خداداد این کشور را کشف کنید. مهاجرت به آرژانتین مثل آب خوردن است. به‌عنوان شهروند مرکوسور (ساکنان کشورهای امریکای جنوبی)، اگر فقط پنج سال را بدون سوابق جنایی در آرژانتین زندگی کنید، به‌صورت خودکار ویزا و اجازه‌ی کار در این کشور را دریافت می‌کنید. مزایای این کشور چیست؟ آرژانتین دسترسی جهانی به خدمات بهداشت و درمان، آموزش، خدمات حقوقی رایگان و حق دعوت از افراد خانواده را برای مهاجر فراهم می‌کند.

immigration is easy 1 - مهاجرت به کجا راحت تره؟

۹. برزیل

پنجمین کشور بزرگ دنیا، در رتبه نهم راحت‌ترین کشور برای مهاجرت نیز هست. حتی صاحبان کسب‌وکار هم عاشق زندگی کردن در برزیل هستند زیرا این کشور اقتصاد قدرتمندی دارد. البته صبر کنید، این کشور عملکرد فوق‌العاده‌ای نیز در اقتصاد جهانی دارد. به‌علاوه، این کشور مزایای بسیار دوست‌داشتنی دیگری نیز دارد: آفتاب گرم و ساحل. در این کشور به هر جا بروید، قطعاً جای مناسبی برای خود خواهید یافت.

۸. امارات متحده‌ی عربی

این کشور سرشار از نفت، یکی از کشورهایی است که می‌توانید به راحت‌ترین شکل برای همیشه در آن ساکن شوید. این کشور برای برطرف کردن نیاز شدید به نیروی کار، به‌شدت نیازمند نیروی انسانی است همین مسئله کارگران آسیایی را به سمت این کشور جذب کرده است و این افراد عموماً تصمیم می‌گیرند در همین کشور ساکن شوند.

۷. سوئد

وقتی صحبت آموزش و پروش به میان می‌آید، سوئد یکی از کشورهای مناسب در این زمینه به شمار می‌رود. می‌خواهید بدانید چرا؟ آن‌ها خدمات آموزشی رایگان ارائه می‌دهند و دانش‌آموزان دبیرستانی برای رفتن به مدرسه ماهانه ۱۸۵ دلار امریکا دریافت می‌کنند! همین مسئله باعث شده است حجم عظیمی از مهاجران آرزو کنند روزی بخشی از جمعیت سوئد شوند.

فرآیند مهاجرت به سوئد آن‌قدر آسان است که تنها برای این‌ کار باید یک تقاضانامه در اینترنت پرکنید. البته تقاضانامه برای متقاضیانی است که با یک شخص سوئدی یا هر شخصی که به‌صورت قانونی ساکن این کشور است، در ارتباط باشند؛ و البته، باید به سن قانونی بالای ۱۸ رسیده و گذرنامه‌ی ملی معتبر داشته باشید.

جاذبه های گردشگری کانادا

۶. ایتالیا

اگر می‌خواهید بخشی از تاریخ فرهنگی غنی و منحصربه‌فرد ایتالیا شوید، دست بجنبانید و راه بیفتید. تمام آنچه نیاز دارید این است که روند اخذ ویزا و اسناد لازم را طی کنید تا به‌عنوان یک مهاجر قانونی شناخته شوید. جای پای خود را با خرید یا اجاره‌ی یک ملک در این کشور سفت کنید. ایتالیا مرکز جذب گردشگر در اروپا است.

immigration is eas 2 - مهاجرت به کجا راحت تره؟

۵. نروژ

نروژ که در بسیاری از آمارها شماره ۱ است در اینجا رتبه سوم راحت‌ترین کشور برای مهاجرت را احراز می‌کند. اگر به دنبال زندگی در کشوری هستید که در آن دائماً آدم‌های شاد و خوش‌مشربی را ملاقات کنید که هرگز دزدی یا تیراندازی نمی‌کنند، نروژ بهترین کشور برای شما است. این کشور با چشم‌انداز زیبا، استاندارد بالای زندگی و مدارس رایگان؛ هرگز از انتخاب این کشور برای مهاجرت پشیمان نخواهید شد. ناگفته نماند، نروژ همان سرزمین عجایب مدرن است.

۴. استرالیا

استرالیا رتبه دوم راحت‌ترین کشور برای مهاجرت را به خود اختصاص می‌دهد. استرالیا نه‌تنها کشوری است که به‌راحتی می‌توانید به آنجا مهاجرت کنید، بلکه هم‌چنین با اطمینان می‌توانید آنجا را خانه‌ی خود بدانید. استرالیا نه‌فقط سرزمین آرزوهایتان، بلکه سرزمین “‌دستیابی به اهداف زندگی‌تان‌” است. نظام آموزشی بی‌عیب ‌و نقص، دستمزد عالی حتی برای کارآموزان، امکانات پزشکی عالی استرالیا به یکی ازبک‌ترین مقاصد موردنظر مهاجرین تبدیل کرده است

۳. نیوزلند

نیوزلند به دنبال جمعیت جوان‌تری از کارگران می‌شود؛ و شاید به همین دلیل، به‌راحتی مهاجران را در کشور خود می‌پذیرد. نیوزلند نسبت به وسعتش، همچنان فقط ۵/۴ میلیون نفر جمعیت دارد که در مقایسه با کشورهای دیگری نظیر استرالیا با ۱/۲۳ میلیون نفر، جمعیت بسیار کمی دارد. خرید زمین در نیوزلند ارزان‌تر از استرالیا است. اگر در این کشور قصد راه‌اندازی کسب‌وکار دارید، به‌احتمال‌زیاد به موفقیت خواهید رسید.

طبق گزارش‌ مجله‌ی سیاست خارجی در ۲۰۱۰، نیوزلند به دلیل رشد سریع اقتصادی‌اش، یکی از بهترین کشورهای جهان و البته راحت‌ترین کشور برای مهاجرت است.

۲. بلژیک

بلژیک دومین کشور دست‌یافتنی جهان برای مهاجران است که سرانه‌ی بیش‌ترین اعطای شهروندی را در میان کشورهای جهان به خود اختصاص داده است. هم‌چنین بلژیک توزیع‌کننده‌ی شماره‌ی یک شکلات و الماس در جهان است. به‌هرحال، به‌راحتی می‌توانید روند اخذ ویزای اقامت در بلژیک را طی کنید و هم‌زمان برای دریافت اجازه‌ی کار نیز اقدام کنید.

اگر همچنان دنبال کار می‌شد، اداره‌ی مهاجرت بلژیک یک ویزای موقتی برایتان صادر می‌کند. شاید بلژیک کشور کوچکی باشد، ولی بهترین شکلات و الماس دنیا را در اختیار دارد

۱. کانادا

کانادا همچنان مطلوب‌ترین جای دنیا برای مهاجران است زیرا کشوری است که آسان‌تر یا راحت‌تر از هر جای دیگر در دنیا مهاجر می‌پذیرد. به همین دلیل عنوان نخست و راحت‌ترین کشور برای مهاجرت را به خود اختصاص می‌دهد. درست مثل بیش‌تر کشورهای این فهرست تا وقتی‌که فرد ماهر و آماده‌ی یادگیری چیزهای جدید باشید، کارفرمایان شمارا به‌عنوان بخشی از کسب‌وکار‌شان می‌پذیرند.

این کشور فرصت‌های شغلی بی‌شماری به کارگران ماهر از هر گوشه‌ی دنیا ارائه می‌کند. شغل‌های پردرآمد، نرخ تورم و مالیات پایین، وضعیت بهداشت و نظام آموزشی سطح بالا کانادارا به‌عنوان برترین و بهترین مقصد برای مهاجرین انتخاب کرده است

[تعداد: ۱   میانگین: ۴/۵]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *