168 بازدید - منتشر شده در تاریخ: ۹۷/۱۲/۲۱ در ۹:۰۰ قبل از ظهر , آخرین بروزرسانی: ۹۹/۰۸/۱۰ در ۱۲:۰۰ بعد از ظهر

زمان مطالعه: ۵ دقیقه

مهاجرت کردن نوعی کوچ کردن نیز به شمار می رود که افراد تصمیم می گیرند از یک مکان به مکانی دیگر برای زندگی یا کار بروند. اصلی ترین دلیلی که برای مهاجرت افراد مطرح می شود شرایط نامساعدی مثل فقر،جنگ، بیکاری و… است که فرد مهاجر می خواهند با مهاجرت کردن خود را از این شرایط نجات بدهد. البته نباید از این نکته نیز غافل شد که برخی از مقصدها آنقدر جذابیت دارند که فرد تصمیم می گیرند آن را برای محل اقامتش در نظر بگیرد مثلا ازادی های سیاسی، آموزشهای گسترده تر و بهتر، تهیه مسکن راحت تر و….

با افزایش درخواست برای مهاجرت، شرایط پذیرش کشورها نیز دشوارتر شده و این مسیر روز به روز پیچیده می شود. با توجه به این که ایرانیان بسیاری خواهان مهاجرت هستند،

مهاجرت چه مزیت های دارد؟

با توجه به گزارش های برنامه توسعه سازمان ملل متحد مهاجرت به نفع کشورهای فقیر هم می باشد و شاید شما از چنین اماری تعجب کنید. با در نظر گرفتن آنچه که در بازار آزاد جهانی وجود داشته این گونه به نظر می آید که نیروی کارمازاد کشورهایشان را که تقاضا برایشان کم بوده، رها کرده و به دیگر کشورهای می روند که برای آنها تقاضا زیاد بوده است. مهاجرت های بین المللی سبب کسب مهارت و اموزش می گردد. یکی از کشورهای که در سال های اخیر نام آن برای مقصد مهاجرت زیاد شنیده می شود کانادا است که البته مزایای مهاجرت به این کشور نرخ  پایین تولد در آن می باشد که به آسانی قابل مشاهده است.

این طبیعی بوده که کشورهای فقیر برای از دست دادن نیروهای متخصص شان هیچ تمایلی ندارد ولی برای برطرف کردن این مشکل ،این راه حل نیست که نیروی که در یک جا اماده است را بکار نگرفت یا از کار کردن محروم کرد بلکه شواهدی وجود دارد که نشان می دهد مهاجرت های به این شکل می تواند به مساعدت کشورهای فقیر بینجامد.

immigration terms 1 - برای مهاجرت چه شرایطی لازم است ؟

ابتدایی ترین شرایط موردنیاز برای مهاجرت چیست؟

۱- پشتکار زیاد، لازمه شروع راه

ابتدایی ترین نیازی که در معقوله ی مهاجرت خود نمایی می کند تصمیم راسخ است. صادقانه بگوییم اگر برای مهاجرت کردن شک دارید اصلا در این مسیر قدم نگذارید. پایه و بنیان اصلی مهاجرت خودِ فردِ مهاجر است و همه چیز در مرتبه ی بعدی قرار می گیرد.

۲داشتن بودجه و سرمایه کافی

مهاجرت های تحصیلی از جمله ارزان ترین و مهاجرت های سرمایه داری از گران ترین روش های مهاجرت هستند. اگر بودجه ی کافی برای مهاجرت ندارید اصلا در جستجوی راه و روش های مهاجرتی نباشید چون نهایتا نتیجه ای جز اتلاف انرژی در بر نخواهد داشت و وقتی بوجه ی کافی را جمع کنید احتمالا قوانین مهاجرتی تغییر کرده اند.

۳داشتن هدف مشخص

اگر قصد مهاجرت دارید باید هدف مشخصی داشته باشید؛ مثلا قصد شما تحصیل است، یا کار و یا فقط خروج از وطن. از همان ابتدا هدفی خاص را مشخص کنید. گفتن عباراتی مثل زندگی بهتر، آسایش، آرامش و … کافی نیست زیرا هیچ تضمینی وجود ندارد که در کشور مقصدتان شرایط لوکس و خوبی نصیبتان شود و به عبارتی دیگر باید هدفی داشته باشید تا برای رسیدن به آن با همه ی سختی ها بجنگید.

مزایای اقامت اروپا از طریق اقامت لهستان

۴مهارت کافی

اغلب مهاجران ترجیح می دهند با پیدا کردن کار مناسب مهاجرت کنند تا به راحتی از پس هزینه هایشان برآیند اما حقیقت این است که اگر هیچ مهارت خاصی ندارید، نمی توانید در مهاجرت کاری موفق شوید چون دلیلی وجود ندارد که کشورهای دیگر خواستار جذب نیروی غیر ماهر باشند و روی تبعه ی خارجی سرمایه گذاری نمایند

۵داشتن تحصیلات کافی

برای مهاجرت باید فرد مهاجر یا قصد تحصیل در مقصد را داشته باشد یا خود از تحصیلات بالایی برخوردار باشد. امروزه دنیا جایی برای افراد بی سواد و بدون مهارت ندارد. حقیقت این است که بدون مدرک تحصیلی و مهارت کارآمد روند مهاجرت بسیار سخت و اغلب غیر ممکن است. البته در این مورد گاهی استثنا نیز وجود دارد مثلا اگر مهاجر در یکی از رشته های هنری دارای سابقه ای زیاد یا مهارت فوق العاده باشد مدرک تحصیلی دیگر در اولویت نخواهد بود.

۶اتکا به خود

وجود اقوام درجه ی یک در کشور مقصد امتیاز محسوب شده و روند مهاجرت شما را سهولت می بخشد اما باید بدانید که پس از رسیدن به مقصد باید بتوانید خودتان بدون هیچ پشتوانه ای و تنها با اتکا به خود زندگیتان را از همه ی جهات تامین کنید. در کشورهای پیشرفته ی جهان این روزها هزینه ی زندگی زیاد است و اغلب، زوجین هردو کار می کنند تا از پس هزینه های زندگی برآیند. بنابراین اقوام و آشنایان نمی توانند هزینه ی زندگی فرد مهاجر را پرداخت کنند

۷فقط راه های قانونی

هیچ وقت به مهاجرت های غیر قانونی فکر نکنید، چون با این کار دیگر نه در وطنتان جایی خواهید داشت و نه در مقصد. معایب راه های غیر قانونی بسیار زیاد هستند مانند: عدم امنیت جانی، عدم امنیت مالی، قانون شکنی، آینده ای تاریک و…

immigration terms 2 - برای مهاجرت چه شرایطی لازم است ؟

۸استفاده از وکیل خوب

این موضوع که بدون وکیل هم می توان مهاجرت موفقی داشت، درست است اما برای همه صادق نیست. اگر پرونده ی مهاجرتی شما پیچیده باشد ممکن است حتی اگر با مشاوره ی وکیل هم پیش بروید باز موفق نباشید پس از وکیل گرفتن نهراسید و برای کمی هزینه ی پایین تر نزد وکلای بی تجربه و ناکارآمد نروید.

۹مهاجرت بدون کارت پایان خدمت

از شرایط اولیه ی مهاجرت داشتن سن قانونی ۱۸ سال است و برای پسران علاوه بر این موضوع، قانون گذراندن دوره ی سربازی نیز وجود دارد. اما افراد زیادی قصد دارند که بدون داشتن کارت پایان خدمت مهاجرت کنند.باید قاطعانه بگوییم که وجود کارت پایان خدمت یک قانون است و راه های فرار از آن غیر قانونی و تنها در شرایطی که مهاجر وضعیت خاصی داشته باشد به او اجازه ی مهاجرت بدون کارت پایان خدمت داده می شود که اغلب مربوط به روش های تحصیلی می شود و اصلا همه گیر نیست.

 ۱۰اعضای خانواده را از یاد نبرید

اگر قصد مهاجرت به صورت خانوادگی یعنی با همسر، فرزند یا پدر و مادرتان را دارید باید بدانید که شرایط و ویژگی های تک تک آن ها می تواند در بهبود شرایط و روند مهاجرتی شما تاثیر گذار باشد پس همه ی شرایط خود و اعضای خانواده‌تان را در نظر بگیرید و با مشاور یا وکیل خود در میان گذارید.۰۹

کشورهای بی دردسر برای مهاجرت
[تعداد: ۱   میانگین: ۵/۵]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *