164 بازدید - منتشر شده در تاریخ: ۹۸/۰۳/۰۴ در ۹:۰۰ قبل از ظهر , آخرین بروزرسانی: ۹۹/۰۸/۱۱ در ۸:۴۷ قبل از ظهر

زمان مطالعه: ۵ دقیقه

برزیل با نام رسمی جمهوری فدراتیو برزیل بزرگ‌ترین و پرجمعیت‌ترین کشور آمریکای جنوبی است. پایتخت آن برازیلیا و زبان رسمی آن پرتغالی است.

برزیل که منطقه وسیعی را بین مرکز آمریکای جنوبی و اقیانوس اطلس در بر می‌گیرد، شرقی‌ترین کشور قاره آمریکاست و با کشورهای اروگوئه، آرژانتین، پاراگوئه، بولیوی، پرو، کلمبیا، ونزوئلا، گویان، سورینام و گویان فرانسه هم‌مرز است. در حقیقت، برزیل به‌جز اکوادور و شیلی با تمامی دیگر کشورهای آمریکای جنوبی مرز مشترک دارد.

آب‌وهوا برزیل

گردباد کاترینا در سال ۲۰۰۴ تنوع آب‌وهوایی زیادی در برزیل وجود دارد اما بخش بزرگی از آن گرمسیری است و پوشیده از جنگل‌های بارانی آمازون که در حوضه آب ریز رود آمازون بوجود آمده‌اند.

بااین‌حال برزیل دارای پنج آب‌وهواست که عبارت‌اند از گرمسیری در مرکز، کوهستانی، نیمه‌خشک در شمال شرقی، استوایی در شمال و معتدل در جنوب.

آب‌وهوای استوایی به‌صورت بسیار بارز در شمال این کشور دیده می‌شود این مناطق به‌صورت واقعی فصل خشک ندارد و درواقع فصل خشک آنجا تنها کمتر از فصل بارانی بارش دارد اما آن میزان بارش هم قابل‌توجه است.

اقتصاد برزیل

برزیل با در اختیار داشتن بخش‌های گسترده و توسعه‌یافته کشاورزی، معدن، تولید، خدمات و نیز نیروی کار، دارای تولید ناخالص داخلی (برابری قدرت خرید) بیش از سایر کشورهای آمریکای لاتین است و این امر برزیل را تبدیل به قدرت اقتصادی منطقه کرده است.

برزیل در حال گسترش حضور خود در بازارهای جهانی است. مهم‌ترین صادرات برزیل را هواپیمای دارای بال ثابت، قهوه، وسایط نقلیه، سویا، سنگ معدن آهن، آب پرتقال، فولاد، منسوجات، کفش، گوشت و تجهیزات برقی تشکیل داده است.

برزیل میانه2 - آشنایی با کشور برزیل و شرایط مهاجرت به این کشور

آشنایی با جاذبه‌های گردشگری برزیل

جنگل‌های استوایی، آمازون، سواحل بکر و دست‌نخورده و روحیات پرانرژی مردم برزیل هر طرفدار جهانگردی و گشت‌وگذار را به خود جذب می‌کند. از همه مهم‌تر روحیات و حال و هوای مردم است که شمارا به فکر فرار از زندگی بی‌روح و افسرده شهری می‌اندازد و به سمت خود می‌کشد.

خیلی خوب است که در هر فصلی از سفر خود به برزیل آب‌وهوای مناطق مختلف را مطالعه کنید و با توجه به اینکه برزیل در نیم‌کره جنوبی قرار دارد و فصل‌ها برعکس نیم‌کره شمالی است برنامه سفر خود را تنظیم کنید.

برای مثال آمازون یکی از بارانی‌ترین مناطق جهان است و از اوایل بهمن تا اواسط اردیبهشت‌ماه سفر به این نقطه با مشکلات راه و بارش همراه است و از سفر به پانتنل در این زمان خودداری کنید. جنوب برزیل سخت‌ترین تابستان‌ها و زمستان‌ها را دارد که در زمستان بارش برف نیز وجود دارد.

مردم برزیل

برزیل دارای تنوع زیستی بسیار زیادی است و بسیاری از نژادها و گروه‌های قومی را در خود جای‌داده است. در کل، برزیلی‌ها نوادگان چهار گروه مهاجر هستند:

  • سرخ‌پوستان آمریکا، بومیان برزیل که نوادگان گروه‌های انسانی هستند که در حدود ۹۰۰۰ سال پیش از میلاد مسیح، از سیبری به سمت برزیل مهاجرت کردند و با عبور از تنگه برینگ به برزیل رسیدند.
  • استعمارگران پرتغالی که از زمان کشف برزیل در سال ۱۵۰۰ تا زمان استقلال این کشور در سال ۱۸۲۲ به این کشور مهاجرت کردند.
  • بردگان آفریقایی که از سال ۱۵۳۰ تا پایان دوران انتقال برده در سال ۱۸۵۰ به برزیل وارد شدند.
  • گروه‌های متنوع مهاجران از اروپا، آسیا و خاورمیانه که در اواخر سده نوزدهم و اوایل سده بیستم به برزیل پا گذاشتند.
شرایط اعطای تابعیت در ده کشور اروپایی

روش‌های مهاجرت به برزیل

  • مهاجرت از طریق تحصیل
  • مهاجرت از طریق کار
  • مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری
  • مهاجرت از طریق ازدواج
  • مهاجرت از طریق تولد فرزند

مهاجرت از طریق تحصیل به برزیل

برزیل بزرگ‌ترین کشور آمریکای لاتین و محبوب ترین مکان برای تحصیل دانشجویان بین‌المللی است. سال تحصیلی در دانشگاه‌های برزیل از فوریه آغاز می‌شود.

حدود ۱۴۴۰۰ دانشجو خارجی در دانشگاه‌های برزیل تحصیل می‌کنند. برای ورود به مقطع کارشناسی در دانشگاه‌های برزیل قبولی در امتحان ورودی و ارائه مدرک دیپلم و پیش‌دانشگاهی ضروری است.

زبان تحصیل در دانشگاه‌های این کشور اغلب پرتغالی است اما بعضی از دانشگاه‌ها دروس را به زبان انگلیسی ارائه می‌دهند. دانشجویان با هر سنی می‌توانند برای اقامت تحصیلی اقدام کنند.

هزینه تحصیل در دانشگاه‌های برزیل بین ۲۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ دلار برای هرسال است که برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در برزیل این هزینه‌ها متفاوت می‌باشد. دانشجویان بین‌المللی برزیل مجاز به کار ضمن تحصیل نیستند.

مهاجرت با ویزای کار به کشور برزیل

دریافت، ویزای کار در برزیل و مجوز کار در این کشور راحت نیست. به‌منظور اشتغال در برزیل اجازه اقامت و ویزای کاری مورد نیاز است.اولین مرحله درخواست مجوز کار از اداره کار برزیل توسط کار فرما است او باید قرارداد و اسناد دیگر را که به زبان پرتغالی ترجمه‌شده به اداره کار ارائه دهد.

بعداز تائید درخواست متقاضی باید برای اخذ ویزای کاری اقدام کند. بر اساس نوع کار مدت‌زمان اقامت در برزیل متفاوت است، برای اقامت موقت در برزیل ابتدای ویزای ۲ ساله صادر می گردد، در صورت تمایل فرد مهاجر به اقامت بیشتر باید سی روز قبل از پایان دوره اقامت دوساله تقاضای تمدید اقامت دهد و این دوره از اقامت چهارساله است، پس از گذشت چهار سال فرد می‌تواند درخواست اقامت دائم کند.

برزیل میانی - آشنایی با کشور برزیل و شرایط مهاجرت به این کشور

مهاجرت از طریق تولد فرزند در برزیل

برای تولد فرزند در یک کشور دو اصل وجود دارد یکی اصل خاک و دیگری اصل خون. بر اساس اصل خاک کودک در هر کشوری که متولد شود شهروند آن کشور محسوب می‌شود و بر اساس اصل خون کودک در هر کشوری متولد شود شهروند کشور پدر و مادر خود محسوب می‌شود.

برزیل ازجمله کشورهایی است که از اصل خاک پیروی می‌کند، یعنی در صورت تولد فرزند در خاک برزیل، نوزاد ملیت برزیلی گرفته و به خانواده نوازد اجازه اقامت در این کشور داده می‌شود.

مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری در برزیل

مهاجرت سرمایه‌گذاری جایی است که یک سرمایه‌گذار خارجی مقداری پول را در پروژه‌ای در برزیل هزینه می‌کند. در کل سرمایه‌گذاری باید برای برزیل دارای منافع و مزایایی باشد و سرمایه‌گذار با سرمایه‌گذاری در این کشور مجاز به دریافت اقامت دائم می‌شود و از سرمایه‌گذاری سود می‌برد.

یکی دیگر از مزایای سرمایه‌گذاری در این کشور این است که فرد سرمایه‌گذار مجاز است خانواده خود را برای زندگی و اقامت به برزیل ببرد.

حداقل میزان سرمایه مناسب برای سرمایه‌گذاری در برزیل ۱۵۰۰۰۰۰۰ رئال است سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت در برزیل یکی از گزینه‌های مناسب برای مهاجرت به این کشور می‌باشد.

[تعداد: ۱   میانگین: ۵/۵]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *