اقامت تحصیلی اسپانیا

اسپانیا کشوری زیبا در جنوب غربی اروپاست با مرکزیت مادرید عضو اتحادیه اروپا مقصد زیبایی برای گردشگران میباشد . همسایه فرانسه و پرتقال است کشوری قدرتمند و پنجمین قدرت اقتصادی اروپا با جمعیت بالغ ۴۰ میلیون نفر با مردمان مهربان و خوشنام در برخورد و رفتار با مهاجرین هستند . یکی از راههای مهاجرت به کشور اسپانیا اروپا از طریق اقامت تحصیلی اسپانیا میباشد که نهایتا ممکن است منجر به کسب اقامت این کشور و در نتیجه اتحادیه اروپا شود .کشور اسپانیا دارای سطح عالی علمی برای تحصیل میباشد همچنین از لحاظ علمی دانشگاههای اسپانیا در جایگاه خوبی قرار دارند.

دانشگاه برای اقامت تحصیلی اسپانیا

دانشگاههای ملی بارسلونا و پلی تکنیک بارسلونا  واتونومای بارسلونا و چندین دانشگاه معروف و معتبر که هر ساله پذیرای دانشجویان خارجی میباشد و شرایط خوبی را برای متقاضیان تحصیل در اسپانیا فراهم میکنند . یکی از ملزومات تحصیل در اسپانیا داشتن دیپلم ۱۲ ساله تحصیل است و خوشبختانه به مدرک زبان نیاز ندارد و به طور کلی دراسپانیا دو نوع دانشگاه وجود دارد . دانشگاههای خصوصی و دولتی ،که دانشگاههای دولتی رایگان هستند و اغلب به زبان اسپانیا تدریس میشود  و در دانشگاههای خصوصی به  زبان انگلیسی تدریس میشود .

اقامت تحصیلی اسپانیا

تحصیل در مقطع لیسانس به زبان اسپانیایی میباشد و باید مدرک دیپلم ۱۲ ساله را داشته باشید . بهتر است متقاضی کورس زبان را در ایران گذرانده و بعدا وارد دانشگاه شود . دوره کارشناسی ارشد در اغلب رشته ها به زبان انگلیسی هست و ۲ ساله میباشد . میتوانید بعد از سپری کردن این مقطع برای پذیرش بورسیه در مقطع دکتری اقدام کرد .

هزینه تحصیل در اسپانیا

هزینه تحصیل در مقاطع ارشد در دانشگاههای اسپانیا بطور حدودی ۳۶۰۰ تا ۶۰۰۰ یورو سالیانه میباشد و در مقطع دکتری سالیانه ۷۰۰ یورو میباشد . زبان تحصیل انگلیسی میباشد و بین ۳تا ۵ سال طول میکشد بصورت تحقیقی است و اگر فرد در طول تحصیل به مدت ۲۷ ماه در اسپانیا حضور  داشته باشد و دو مقاله علمی ثبت شده داشته باشد مدرکش مورد تایید وزارت علوم قرار میگیرد.

هزینه زندگی در اسپانیا

هزینه زندگی در اسپانیا برای دانشجویان به همراه هزینه مسکن و خورد و خوراک حدودا بین  ۸۰۰تا ۱۲۰۰یورو براورد میشود . دانشجویان از زمان ثبت زمان در دانشگاههایاسپانیا تا نیمی از هزینه های درمانشان تحت پوشش بیمه قرار میگیرند برای گرفتن بورس تحصیلی در اسپانیا وجود چند شرط الزامی میباشد .

اینکه شخص رسما در اسپانیاحضور داشته باشد از زمان فارغ التحصیلی بیشتر از ۳سال نگذشته باشد و مقاله داشته باشد و معدل نباید زیر ۱۶ باشد .

دانشجویان در زمان تحصیل حق بردن همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال را دارند و همچنین حق کار ۲۰ تا ۳۰ ساعته در هفته را دارند  که ساعتی بین ۸ تا ۱۰ یورو حقوق دریافت میکنند .

در کل مزیت اصلی تحصیل در اسپانیا این است دانشجویانی که انجا فارغ التحصیل شوند امکان این که کارفرمایی پیدا کنند که از انان دعوت همکاری کند بسیار زیاد است و هر شخصی که به مدت ۴ تا ۵ سال در اسپانیا کار کند و مالیات پرداخت نماید میتواند تقاضای اقامت دائم نماید .

مدارک مورد نیاز برای اقامت تحصیلی اسپانیا

  • اخذ پذیرش از یکی از دانشگاه های اسپانیا
  • ترجمه مدارک تحصیلی
  • گواهی صحت پزشکی
  • گواهی عدم سو پیشینه
  • رونوشت   اجاره منزل در کشور مقصد
  • تمکن مالی از بانک
  • فیش حقوقی تمکن مالی شما

وکلای موسسه حقوقی داد آور مهر آماده ارائه برترین مشاوره در خصوص اقامت تحصیلی اسپانیا ا به شما عزیزان می باشند لطفا در  زمینه اقامت تحصیلی اسپانیا یا موارد مشابه دیگر  با ما تماس بگیرید و یا با تکمیل و ارسال فرم ارزیابی رایگان فرصت بررسی پرونده خود را به وکلای ما بدهید تا پس از بررسی دقیق پرونده شما برای مشاوره تکمیلی رایگان با شما تماس بگیرند.

[تعداد: ۰    میانگین: ۰/۵]
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

دیدگاه تان را در مورد این نوشته بنویسید. خوشحال خواهیم شد.


دیدگاه ها


شما اولین دیدگاه را برای ما ارسال کنید. حتما خوشحال خواهیم شد.

امکان ارسال دیدگاه برای این مطلب وجود ندارد.