اقامت از طریق ثبت شرکت ایتالیا

برای اقامت از طریق ثبت شرکت ایتالیا ، شما باید در نظر داشته باشید که ثبت تجارت و شرکت در ایتالیا توسط ۱۹ اتحادیه استانی ، ۱۳ مرکز منطقه ای و صد دفتر به طور خصوصی انجام می پذیرد . اداره ثبت شرکت ها در کشور ایتالیا وظیفه ارائه اطلاعات و خدمات ثبت شرکتی به تمام نفرات حقیقی و حقوقی که به صورت فعال فعالیت می نمایند و قصد ثبت شرکت در ایتالیا را دارند را دارا می باشد.

ثبت شرکت از طریق دفاتر تجاری ایتالیا

در این نوع ثبت شرکت از دو راه تکمیل فرم های اینترنتی و به صورت دستی در دفاتر در مراکز ثبت شرکت ایتالیا انجام می پذیرد .

مدارک مورد نیاز ثبت شرکت ایتالیا عبارتند از:

فرم تقاضا نامه ، اساسنامه شرکت ، تعیین نفرات هیئت مدیره و مشخصات هویتی آنان ، درصد مالیات و سرمایه شرکت ، سهام شرکت ، بیمه شرکت و کارکنان آن. در صورتی که فرد متقاضی بخواهد از طریق اینترنتی این موارد را اپلود نماید می بایست فرم اینترنتی مربوطه را نیز تکمیل و تسلیم نماید. موارد فوق الذکر در info camera پورتال ویژه انجام می پذیرد . در صورت تأیید موارد ثبتی و هویتی باید تمام موارد را به اداره ثبت تجارت ایتالیا ارائه نمایند.

اقامت از طریق ثبت شرکت ایتالیا

انواع ثبت شرکت ایتالیا

در کشور ایتالیا بر سه نوع عمدتا ثبت شرکت انجام می پذیرد:

 1. ثبت شرکت با مسئولیت محدود (SRL)
 2. ثبت شرکت سهامی عام (SPA)
 3. ثبت شرکت شعب

ثبت شرکت با مسئولیت محدود (SRL)

این نوع ثبت شرکت ایتالیا بالاترین طرف دار را در این زمینه ثبت شرکت ها دارد . برای ثبت شرکت در این نوع شما می توانید با حداقل مبلغ ۱۰.۰۰۰ یورو ثبت شرکت خود را عملی نمایید . در این نوع ثبت شرکت هیچ گونه محدودیتی برای تعداد سهام دار ایجاد نخواهد کرد و هر تعداد سرمایه گذار که بخواهد می تواند از این نوع ثبت شرکت انجام دهد . در این نوع ثبت شرکت جالب است بدانید که حساب رسی به صورت سالیانه انجام می پذیرد . این نوع ثبت شرکت به صورت کوچک خواهد بود .

برای این نوع ثبت شرکت حداقل یک مدیر نیاز می باشد . با این تفاسیر بهتر می باشد که حداقل دو سهامدار در ثبت شرکت ورود نمایند . در این صورت باید در موضوع ثبت شرکت از  Società Uninominale  استفاده خواهد شد . که عملا نا محدود تلقی خواهد شد  .

ثبت شرکت سهامی عام  (SPA)

این نوع ثبت شرکت عموما برای شرکت های بزرگ و متوسط می باشد .  هزینه معمول برای ثبت این شرکت در ایتالیا مبلغ ۱۲۰.۰۰۰ یورو می باشد . باید حداقل یک مدیر برای این ثبت شرکت معرفی نمایید . در این نوع ثبت شرکت محدودیتی برای تعداد نفرات برای افراد سهام دار خارجی نخواهد بود . حساب رسی شرکت بعد از ثبت شرکت آغاز خواهد شد . یک شرکت SPA شبیه به یک PLC در انگلستان و به نوعی معتبر ترین ثبت شرکت در ایتالیا است .  در اصل یک شرکت سهامی که سهام عمومی ارائه می دهد .

ضوابط این نوع شرکت بدین شکل است:

 • حداقل یک مدیر مورد نیاز است .
 • حداقل سرمایه ۵۰.۰۰۰ € است .
 • حداقل ۲۵٪ از سهم نیازهای سرمایه با یک بانک در ایتالیا قبل از عمل از ثبت شرکت را می توان نهایی سپرده خواهد شد .
 • دفتر فیزیکی مورد نیاز نمی باشد
 • هیچ محدودیتی در سهامداران خارجی وجود ندارد .
 • حسابرسی با ثبت شرکت آغاز می شود .

ثبت شعب شرکت ایتالیا

برای این نوع ثبت شرکت باید یک مدیر معرفی شود . در صورتی که شرکت دوم در ایتالیا باشد و شرکت مادر در کشوری دیگر باشد باید تمام بدهی های مالیاتی را شرکت مادر بر عهده بگیرد . نیازی برای گزارش مالی نخواهد بود . فقط باید حساب شرکت باز بماند .

مراحلی که برای ثبت شعب در ایتالیا باید سپری نمود ، اگر شما قصد راه اندازی یک کسب و کار در ایتالیا را دارید می تواند بهترین گزینه برای ایجاد لینک با سایر کشور ها و مناطق اقتصادی باشد . موارد مورد توجه در این نوع ثبت شرکت این است که تمامی موارد حقوقی شرکت بر عهده شعبه مادر می باشد . حداقل یک مدیر مورد نیاز است . حساب برای شرکت باید همیشه حفظ شود اما هیچ گزارشی نیاز نیست . شعبه باید یک نماینده قانونی را در شعبه ثبت شده منصوب کند .

مدارک مورد نیاز برای ثبت شعبه شرکت

مدارک باید مطابق با اسناد پایان نامه قانون ایتالیا به ایتالیایی ترجمه شده باشد و شامل:

 • گواهی ثبت شرکت مادر باشد .
 • گواهی از اختلاط داشته باشد
 • تفاهم نامه و اساسنامه داشته باشد .
 • اسامی مدیران شرکت و اعضاء مشخص باشد .

پس از تکمیل ثبت نام اداره مالیات یک کد مالیاتی ID جدید (کد مالیاتی) و کد مالیات بر ارزش افزوده (partita IVA) را برای شما اختصاص میدهد .

برخی از مواردی که باید در این زمینه مورد توجه قرار داد به شرح ذیل می باشد  :

 • ترتیب اساسنامه و تفاهم نامه انجمن
 • اجرای اساسنامه
 • به دست آوردن کد مالیاتی ایتالیایی و سند هویت
 • گشودن یک حساب بانکی محلی
 • ثبت نام برای مالیات بر ارزش افزوده
 • تایید صلاحیت در یک دادگاه محلی

مزایای ثبت شرکت در ایتالیا

برای افرادی که بخواهند یک استارت آهسته داشته باشند و به طور آهسته به موفقیت چشمگیر برسند ، ایتالیا بهترین گزینه برای اقدام می باشد .

از مهم ترین مزایای ثبت شرکت در ایتالیا می توان به:

 • معافیت مالیاتی تا ده سال در مناطق با نرخ بیکاری بالا
 • کمک هزینه های دولتی در مناطق با نرخ بیکاری بالا تا ۵۰ درصد مبلغ سرمایه گذاری
 • وامها و طرح های تشویقی برای صادرات انواع کالاهای ایتالیایی

موسسه حقوقی دادآور مهر با کادری از مجربترین وکلای بین المللی برای مشاوره رایگان در این زمینه یا موارد مشابه آماده میباشد لطفا با ما تماس بگیرید و یا با تکمیل فرم ارزیابی رایگان این امکان برای شما فراهم میشود تا پرونده شما توسط وکلای مجموعه مورد بررسی تخصصی قرار بگیرد و پس از آن برای مشاوره تکمیلی با شما تماس گرفته خواهد شد .

[تعداد: ۰    میانگین: ۰/۵]
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

دیدگاه تان را در مورد این نوشته بنویسید. خوشحال خواهیم شد.


دیدگاه ها


شما اولین دیدگاه را برای ما ارسال کنید. حتما خوشحال خواهیم شد.

امکان ارسال دیدگاه برای این مطلب وجود ندارد.