اقامت از طریق ثبت شرکت سوئد

اشخاصی که خارج از اتحادیه اروپا و کشور‌های عضو شنگن زندگی می کنند ، برای دریافت اقامت در کشور سوئد میتوانند از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت اقدام کنند . ثبت شرکت سوئد بر اساس ویزای Eget Företag است .

مراحل ثبت شرکت سوئد

به منظور ثبت شرکت سوئد ابتدا باید فرم در خواست مبنی بر ثبت شرکت را پر کنید بعد از پر کردن فرم بایستی یک ایده اولیه ارایه دهید که مورد بررسی قرار می گیرد پس از قبولی ایده یک بیزینس پلن با همکاری شخص تهیه می شود و بعد از آن شرکت به ثبت می رسد . بایستی راه اندازی اولیه شرکت قبل و بعد از ورود به سوئد صورت بگیرد و در آخر گزارش های مورد نیاز به اداره مهاجرت ارایه می شود .

مقرارات و شرایط اقامت از طریق ثبت شرکت در سوئد

مقررات اقامت از طریق ثبت شرکت سوئد ، به صورت کاملا روشن و شفاف می باشد . ثبت شرکت در سوئد و اخذ اقامت کشور سوئد بشرح ذیل است . در کشور سوئد مدل های مختلفی از شرکت برای ثبت وجود دارد مانند سهامی عام ، سهامی خاص و غیره .

به منظور اینکه شخص واجد شرایط برای ثبت شرکت در سوئد شناخته شود باید یک پلان با تمامی‌ جزئیات از شرکتی که قصد تاسیس آن را دارد به اداره مهاجرت سوئد تسلیم نماید .

ثبت شرکت سوئد

در قدم بعد ، بایستی با ارائه مدارک لازم مبنی بر نشان دادن تمکن مالی نشان دهید که توانایی مالی خرید و ثبت شرکت در سوئد را دارید و همچنین میتوانید هزینه های زندگی خود را در مدت ۲ سال حضورتان در سوئد تامین نمایید . این بدین معناست که شخص باید هزینه های زندگی در طی ۲سال در آن کشور را داشته باشد .

ثبت شرکت در سوئد بر اساس برخی اقدامات و استانداردهای لازم انجام میگیرد . ثبت شرکت در سوئد لازم است که در دفتر اسناد رسمی به ثبت برسد و همچنین یک حساب بانکی به علاوه استخدام یک حسابدار محلی برای شرکت تازه تاسیس در سوئد لازم است .

برای ثبت شرکت در سوئد شخص باید دارای پاسپورت معتبر باشد واعتبار پاسپورت شخص نباید کمتر از طول مدت مورد تقاضا باشد .

برای ثبت شرکت در این کشور شخص باید حداقل ۵۱% از سهام شرکت را دارا باشد اداره کننده شرکت باید خود شخص باشد و در نهایت مسئولیت شرکت به عهده ایشان می باشد .

بعد از پایان پروسه ثبت شرکت در سوئد تجارت و یا شرکت شخص در طی۲ سال نخست باید به سوددهی‌ رسیده وشخص توانایی حمایت از خود و خانواده همراه بعد از۲ سال زمان آزمایشی‌ (اقامت موقت) را داشته باشد .

و همچنین شخص با ارائه مدرک باید نشان دهد که آگاهی‌ کامل نسبت به تجارت و شرکت مورد نظرخود دارد و تجربه اداره کردن شرکت خصوصی را دارا می باشد .

از موارد دیگر برای رسیدن به پروسه ثبت شرکت در سوئد ارائه گواهی بانکی‌ و نشان دادن نقدینگی کافی‌ جهت حمایت از خود و خانواده برای ۲ سال اول سکونت درکشور سوئد است . این گواهی بانکی و مبلغ آن برای شخص اصلی دویست هزار کرون ، برای همسر ایشان صد هزار کرون می باشد و برای هر فرزند زیرهجده سال پنجاه هزار کرون است . نحوه ارائه کردن این مدرک بایستی به صورت گواهی بانکی معتبر و با گردش حساب باشد .

شخصی که قصد ثبت شرکت در سوئد را دارد یایستی به یکی از زبان های انگلیسی یا سوئدی تسلط داشته باشد اما نیاز به مدرک زبان ندارد .

مواردی که برای اقامت از طریق ثبت شرکت سوئد باید به آنها توجه کرد :

  • هنگام دریافت ویزای اقامت سوئد برای شخص متقاضی یک کارت اقامت صادر می شود . که در زمان ورود به این کشور بایستی آن را با پاسپورت معتبر به همراه داشته باشد . البته بایستی این موضوع را مدنظر داشت که قبل از دریافت کارت اقامت ، سفارت کشور سوئد در کشور مبداء از متقاضی عکس و انگشت نگاری انجام میدهد و پس از چند روز کارت اقامت برای متقاضی صادر خواهد شد .
  • مدت زمان کارت اقامت صادر شده برای این کشور ۲ سال است . در طول این مدت همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال نیز در صورت درخواست ، اجازه اقامت خواهند داشت ، ولی اجازه کار را در طول مدت این ۲ سال ندارند . برای دریافت اجازه کار برای همسر شما می توانید به صورت جداگانه اقدام کنید .
  • اقامت ۲ ساله شخص به منظور ثبت شرکت در سوئد ، در صورتی به اقامت دائم تبدیل می شودکه بعد از این پروسه ۲ ساله وقتی اداره مهاجرت کشور سوئد ، وضعیت متقاضی و شرکت ثبت شده را مورد بررسی قرار می دهد همه موارد مطابق برنامه های رعایت شده باشد و متقاضی دارای بدهی نباشد و در ضمن جرم مالیاتی یا قانونی مرتکب نشده باشد .

مدارک مورد نیاز به منظور اقامت از طریق ثبت شرکت سوئد شامل :

گواهی اشتغال به کار , اصل سند مالکیت , پرینت ۳ ماهه صورت حساب بانکی , نامه ای مبتنی بر قصد و نیت و برنامه سفر متقاضی , اگر متقاضی دارای شرکت می باشد مدارک رسمی شرکت , کپی و اسکن پاسپورت سایر افراد تحت تکفل , انگشت نگاری عکس و مصاحبه در سفارت هم انجام می گیرد ,  کپی و اسکن پاسپورت سایر افراد تحت تکفل عکس رنگی همسر و همراهان هر کدام ۲عدد , ترجمه سوء پیشینه متقاضی , بیمه نامه سفر

اگر شما دانشجو هستید و دارای اقامت تحصیلی در کشور سوئد هستید و قصد اخذ اقامت کاری از طریق ثبت شرکت را در این کشور را دارید ، بایستی قبل از به اتمام رسیدن اقامت تحصیلی ، اقدام به تسلیم تقاضانامه مربوطه نمایید . و همچنین موظف به ارسال کارنامه تحصیلی خود در سوئد هستید در ضمن باید این موضوع را مد نظر داشته باشید که حداقل نمرات قبول شده باید ۳۰ نمره ی دانشگاهی و یا اتمام یک ترم پژوهشی تحقیقی دردانشگاه باشد .

در صورت وجود هر گونه سوال یا ابهام در مورد ثبت شرکت در سوئد یا سایر امور مهاجرتی می توانید با مشاوران مجرب موسسه حقوقی دادآور مهر تماس حاصل فرمایید و یا با تکمیل نمودن و ارسال فرم ارزیابی رایگان موسسه این امکان برای شما ایجاد میشود که پرونده شما توسط مجربترین وکلای ایرانی و خارجی بررسی تخصصی شود و برای مشاوره تکمیلی نیز با شما تماس گرفته خواهد شد.

[تعداد: ۲    میانگین: ۵/۵]

ثبت دیدگاه

دیدگاه تان را در مورد این نوشته بنویسید. خوشحال خواهیم شد.


دیدگاه ها


شما اولین دیدگاه را برای ما ارسال کنید. حتما خوشحال خواهیم شد.

امکان ارسال دیدگاه برای این مطلب وجود ندارد.