اقامت تحصیلی سوئد

اقامت تحصیلی سوئد به دلیل مزایای بی شمار آن طرفداران زیادی بین دانشجویان بین المللی دارد .کشور سوئد کشوری است در شمال اروپا که ششمین کشور بزرگ اروپا محسوب می گردد ، کیفیت زندگی ، بهداشت ، امنیت و رفاه در این کشور بسیار بالاست هم چنین این کشور شرایط بسیار مناسبی برای تحصیل دارد ، نظام اموزشی مطلوب و وجود بهترین دانشگاه ها در کشور سوئد بسیاری از افراد را تشویق به تحصیل در این کشور می نماید . هزینه تحصیل در کشور سوئد قبل از سال ۲۰۱۱ بطور رایگان بود و این هزینه رایگان از دلایل دیگر انتخاب این کشور توسط متقاضیان محسوب می گشت اما پس از سال ۲۰۱۱ نظام تحصیلی کشور سوئد دست خوش تغییراتی شد و تحصیل دانشجویان با پرداخت هزینه همراه گشت  .

شروع تحصیل و اخذ اقامت تحصیلی در سوئد

دانش اموزان در کشور سوئد از سن ۷ سالگی مشغول به تحصیل می شوند ، شروع مدارس از ابتدای ماه اگوست تا ماه ژوئن و از اواخر ماه دسامبر تا ابتدای ژانویه می باشد ، تحصیل در مقطع دبیرستان در کشور سوئد به مدارکی مانند سابقه تحصیلی ، توصیه نامه ، گواهی استطاعت مالی ، مدرک زبان و …. نیاز دارد هم چنین تحصیل در کشور سوئد در هر سه مقطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری امکان پذیر است .

هزینه تحصیل در این کشور ۱۰ تا ۲۰ هزار دلار به طور سالیانه می باشد که بسته به رشته تحصیلی و دانشگاه مورد نظر متفاوت است . هزینه های زندگی در کشور سوئد شامل هزینه های خوراک ، پوشاک ، حمل و نقل ، بیمه و سایر هزینه ها حدود ۶۰۰ تا ۸۰۰ یورو در ماه می باشد  .

اقامت تحصیلی سوئد

تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور سوئد

طول دوره کارشناسی در کشور سوئد ۴ سال می باشد ، دروس در این مقطع به زبان سوئدی ارائه می گردد و تسلط افراد به زبان سوئدی برای تحصیل در این مقطع الزامی است . شروع ترم ها در ماه های ژانویه و سپتامبر می باشد . برای تحصیل در مقطع کارشناسی مدرک زبان در سطح ایلتس ۶ مورد نیاز است هم چنین دانشجویان در حین تحصیل در مقطع کارشناسی تا ۲۰ ساعت در هفته حق کار بصورت پاره وقت دارند .

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور سوئد

طول دوره کارشناسی ارشد در کشور سوئد ۲ سال می باشد ، دروس در این مقطع هم به زبان سوئدی هم به زبان انگلیسی ارائه می گردد . شروع ترم ها در ماه های ژانویه و سپتامبر می باشد . تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور سوئد مستلزم داشتن مدرک زبان در سطح ایلتس ۶.۵ می باشد هم چنین دانشجویان در حین تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد ۲۰ ساعت در هفته حق کار بصورت پاره وقت را دارا می باشند  .

تحصیل در مقطع دکتری در کشور سوئد

طول دوره دکتری در کشور سوئد ۴ تا ۵ سال می باشد ، دروس در این مقطع به دو زبان انگلیسی و سوئدی ارائه می شود . شروع ترم ها در این مقطع به زمان تعیین شده توسط استاد راهنما بستگی دارد و زمان مشخصی برای ان تعیین نشده است . برای تحصیل در مقطع دکتری مدرک زبان در سطح ایلتس ۷ مورد نیاز است هم چنین معدل فرد متقاضی باید در رده A  باشد و بهتر است متقاضی در رزومه خود مقالات ISI داشته باشد ، دانشجویان در حین تحصیل ۳۰ ساعت در هفته حق کار پاره وقت را دارا می باشند و علاوه بر کار متقاضیان می توانند در این مقطع بورس دریافت نمایند که دریافت بورس به نظر استاد راهنما ، تاییدیه وی ، معدل مقطع کارشناسی ارشد ، سطح زبان و شرایط دیگر بستگی دارد  .

رشته های تحصیلی در سوئد

در رشته هایی مانند رشته های مالی ، علوم اقتصادی و مدیریت گذراندن ازمون GRE یا GMAT الزامی می باشد  .

افرادی که به کشور سوئد سفر می نمایند فرصت فراگیری زبان سوئدی در کشور سوئد به مدت ۶ ماه را دارا می باشند ، هزینه این دوره ها حدود ۴۶ هزار کرون می باشد ، بسیاری از افراد تنها برای یادگیری زبان سوئدی وارد کالج های زبان سوئدی در این کشور می شوند که دریافت این ویزا قطعی نمی باشد و بهتر است که فرد پذیرش از دانشگاه های سوئد را داشته و سپس برای این نوع ویزا اقدام نماید که در این صورت شانس اخذ ویزا برای فرد افزایش می یابد  .

متقاضیان تحصیل در کشور سوئد می توانند برای بردن همراهان خود ( همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال ) ویزا درخواست نمایند و کشور سوئد این امکان را به متقاضیان می دهند .

تحصیل در سوئد همان گونه که در متن ذکر شد مورد تقاضای بسیاری از افراد می باشد . وجود کالج زبان ، امکان بردن همراه ، امکان تحصیل در مقاطع مختلف ، حق کار حین تحصیل و ….. از شرایط و مزیت های تحصیل در سوئد می باشد .

شما عزیزان می توانید در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اقامت تحصیلی سوئد با موسسه حقوقی دادآور مهر تماس بگیرید و یا از طریق تکمیل فرم ارزیابی رایگان امکان بررسی پرونده های شما توسط وکلای مجرب ایجاد میشود که پس از بررسی برای مشاوره تکمیلی رایگان با شما تماس خواهند گرفت .

 

[تعداد: ۳    میانگین: ۵/۵]
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

دیدگاه تان را در مورد این نوشته بنویسید. خوشحال خواهیم شد.


دیدگاه ها


شما اولین دیدگاه را برای ما ارسال کنید. حتما خوشحال خواهیم شد.

امکان ارسال دیدگاه برای این مطلب وجود ندارد.