اقامت یونان

لطفا برای کسب اطلاعات لازم در زمینه اخذ اقامت یونان  با تلفن دفاتر موسسه حقوقی دادآور مهر تماس حاصل کنید و یا با تکمیل و ارسال فرم ارزیابی این امکان وجود خواهد داشت تا پرونده شما توسط وکلای طراز اول بین المللی مورد بررسی قرار گرفته و پس از آن برای مشاوره با شما تماس گرفته خواهد شد.

کشور یونان

پایتخت : آتن / زبان رسمی : یونانی / امید طول عمر : ۷۶ سال / پول رایج : یورو کشور یونان با مساحت ۱۳۱۹۴۰ کیلومتر مربع از یک شبه جزیره و چندین هزار جزیره تشکیل شده است. یونان که در جنوب شرقی اروپا و جنوب شبه جزیره بالکان واقع شده است از قسمت شمالی با آلبانی، مقدونیه و بلغارستان و در بخش شرقی با ترکیه دارای مرز مشترک زمینی می باشد. سرزمین اصلی یونان در جنوب و شرق به وسیله دریای اژه احاطه گردیده و ازبخش غربی به دریای یونان محدود می شود. یونان حدود سه هزار جزیره دارد که تنها سیصد جزیره آن مسکونی است.

اقتصاد یونان

یونان کشوری نسبتا توسعه یافته است که طیف وسیعی از فعالیت های اقتصادی آن (حدود ۸۵ درصد) در بخش خدمات متمرکز است. بخش صنعتی با ۱۲ درصد و بخش کشاورزی با ۳ درصد در رده های بعدی قرار دارند. یونان از نظر تولید گندم، جو، ذرت، چغندرقند، میوه، سبزی و پنیر تقریباً خودکفاست. بخش صنعتی به سرعت در حال توسعه است و شامل فرآوری منابع طبیعی از جمله نفت و گاز طبیعی و … است. صنعت توریسم و ناوگان بزرگ کشتیهای تجاری منابع مهم درآمد ارز خارجی است.

Stay in greece

سبک اشپزی در یونان

آنچه آشپزی یونان را خاص و متفاوت با سایر کشورها می کند؛ مواد غذایی، فلسفه و نوع تغذیه آنها است. یونانیان رژیم غذایی مدیترانه ای دارند که یکی از بهترین و سالمترین رژیم های غذایی جهان است . در رژیم غذایی آنها انواع و اقسام سبزیجات به چشم می خورد و در واقع بشقاب غذایی آن ها پر از رنگ است. همچنین روغن زیتون، میوه ها، روغن ماهی، غلات کامل و مغزها هم در این رژیم غذایی نقش بسیار مهمی دارند. غذا در قسمتهای مختلف یونان با روشهای نسبتا متفاوتی طبخ می شود. معمولا غذاها را گریل کرده و یا در آرام پز طبخ می کنند. در غذاهای یونانی از ادویه ها و سبزیجات متنوعی مانند رزماری، شوید، گشنیز، رازیانه، دارچین، جوزهندی، وانیل، فلفل، سیر و روغن زیتون بسیار استفاده می شود. در میهمانی ها غذا با توجه به سلیقه و طبع میهمانان طبخ می شود و معمولا میزبان در هنگام صرف غذا راجع به نحوه طبخ غذا و موادتشکیل دهنده آن صحبت می کند تا نشان دهند که میهمان تا چه اندازه برایشان اهمیت دارد.

سبک‌های پوششی در یونان

در این کشور بسیار مهم است که شیک و آراسته به نظر برسید. مردان در یونان همواره از کت، شلوار و پیراهن اسپرت استفاده می‌کنند و در مواقعی کراوات نیز می‌بندند. در حالی که زنان تمایل دارند کت‌هایی رسمی با دامن بپوشند.

توریسم در یونان

توریسم در اقتصاد یونان از اهمیت ویژه ای برخوردار است. حدود ۲۰% از GDP یونان از این صنعت تامین میشود. این کشور در سال ۲۰۱۴، ۱۳ میلیون یورو در آمد از ۱۸.۵ میلیون توریست کسب کرده است. یوناندر فهرست ۱۵ کشوری است که در دنیا بیشترین تعداد گردشگران را داشته و دومین کشور در اروپا است که بیشترین بازدید کنندگان را دارد. محیطی امن با آمار جرم و جنایت پایین و مهمان نوازی مردم این کشور از جمله دلایلی است که توریست های بسیاری این کشور زیبا را به عنوان مقصد خود انتخاب میکنند. ۸۵ % سفرها در سراسر دنیا در ماه های می تا اوکتبر انجام میشود که بیش از نیمی از این مقدار یعنی حدود ۴۳% این سفرها به یونان ختم میشود. مسافران در ماه های جولای، آگوست و سپتامبر به خاطر طبیعت و سواحل زیبای شهر به یونان سفر میکنند.

اخذ اقامت یونان

اقامت یونان به روشهای زیر ممکن است که راحت ترین روش تمکن مالی است.

اقامت یونان با اثبات توانایی مالی (تمکن مالی)

الف- اقامت یونان با اجازه کار

ایجاد کار و سرمایه گذاری به مبلغ ۳۰۰/۰۰۰ یورو در یونان (برای تجارت در قالب کارهای بزرگ)
اثبات وجود ۶۰/۰۰۰ یورو در حساب بانکی یونان یا کشورهای دیگر
اقامت دو ساله صادر و هر دو سال یک بار به شرط بقای کسب و کار تمدید می‌گردد.
در این حالت اقامت با اجازه کار صادر می‌گردد اما شرط فعال نمودن واحد تجاری و نیز حضور در یونان لازم است.

ب- بدون اجاره کار

در صورتیکه سرپرست خانواده با ارایه مدارک مالی (حقوق، اسناد مالکیت، اجاره نامه ملکی، حساب بانکی در ایران و یا کشورهای دیگر) ثابت نماید که قادر به پرداخت ماهیانه ۲۰۰۰ یورو برای خود و۴۰۰ یورو برای هریک از افراد تحت تکفل خود می باشد ابتدا اقامت دو ساله یونان را دریافت می‌نماید. بعد از دو سال در صورت رخ ندادن تخلفی در طی اقامت در یونان سه سال یک بار تمدید می‌گردد. در این حالت فرزندان زیر ۱۸ سال امکان همراهی متقاضی را دارند.

هزینه برای متقاضی ۱۸ هزار یورو و برای هر یک از افراد تحت تکفل ۲۰۰۰ یورو می باشد که در سه قسط مساوی دریافت میگردد.
متقاضی می تواند در کشور یونان اقامت واقعی نداشته و صرفاً از خدمات کارت اقامت یونان استفاده نماید.

مدارک لازم جهت اقامت یونان با تمکن مالی

۱- پاسپورت
۲- گواهی شغلی {مدارک شرکت:
روزنامه رسمی، آگهی تاسیس، آگهی تغییرات، آگهی تغییرات، اساسنامه، فیش واریز مالیات، لیست بیمه شرکت
یا برای مشاغل آزاد جواز کسب}
۳- ارایه گواهی سهام شرکت که نشان دهنده میزان سود دهی سهام باشد.
۴- حساب بانکی در ایران و یا خارج کشور با معادل یورو (بخصوص حساب سپرده بسیار موثر است)
۵- اجاره نامه مستغلات که محضری ثبت شده باشد.
۶- میزان حقوق و دستمزد: فیش حقوقی معتبر که به همراه مالیات برحقوق تایید کننده آن باشد
۷- حکم بازنشستگی و فیش حقوقی آن
۸- هرگونه اسناد مالکیت که نشان دهنده تمکن مالی باشد
۹- اثبات هرگونه درآمد دیگر
۱۰- چهار قطعه عکس
۱۱- شناسنامه متقاضی و کلیه افراد تحت تکفل
۱۲- عدم سوء پیشینه برای متقاضی و کلیه افراد تحت تکفل
۱۳- گواهی سلامت که به تایید سفارت یونان رسیده باشد

کلیه مدارک فوق در صورت وجود باید ترجمه شده و ممهور به مهر دادگستری و وزارت خارجه باشند.

اقامت یونان با خرید ملک

تنها در صورت خرید ملک به مبلغ ۲۵۰/۰۰۰ یورو امکان پذیر می‌باشد. آژانس مسافرتی، مهاجرتی جهانگرد در ازای هزینه های اخذ ویزا مشاوره جهت خرید ملک، یافتن ملک مناسب، امور مربوط به انتقال سند، اخذ ویزا، ترانسفر فرودگاهی، گشت شهری و شناساندن محیط، مشاوره با وکیل، ۵ شب اقامت در هتل ۴ ستاره، افتتاح حساب بانکی ۶ درصد قیمت ملک را دریافت مینماید.

پس از خرید ملک در یونان امکان شروع مراحل اخذ اقامت به وجود می آید که هزینه برای هر خانواده ۳ نفره ۱۷ هزار یورو می باشد.
توضیح اینکه تعداد اعضا خانواده و فرزندان بالای ۱۸ سال در تغییر قیمت قرارداد موثر است. در صورتیکه سرپرست خانواده تعهد بدهد که مسئولیت مخارج فرزندان بالای ۱۸ سال را بر عهده بگیرد و توانایی مالی آن را هم داشته باشد، امکان همراهی فرزندان بالای ۱۸ سال نیز وجود دارد

در این روش اقامت ۵ ساله در همان مرحله به متقاضی اعطا و هر ۵ سال با حفظ سرمایه فوق قابل تمدید است.
محدودیت اقامت در یونان وجود نداشته و اقامت ۱۴ روز در سال کافی است.
در این حالت روشهایی وجود دارد که می توان سرمایه گذاری را کاهش داد.

اقامت یونان از طریق تاسیس شرکت ایرانی

متقاضی می تواند شرکتی در یونان که Sister company شرکت ایرانی باشد افتتاح نماید که ۱۰۰ درصد سهام آن متعلق به شرکت ایرانی باشد. در سال اول اقامت دو ساله و پس از آن هر ۳ سال تمدید می گردد.

شرایط لازم:
روزنامه رسمی آگهی تاسیس شرکت ایرانی
ترجمه اساسنامه
گواهی از ثبت شرکتها مبنی بر اینکه شرکت فعال است
صورتجلسه هیات مدیره مبنی بر تاسیسSister company در یونان و انتخاب دو مدیر برای شرکت یونانی
کلیه مدارک به زبان انگلیسی و به تایید دادگستری و وزارت امور خارجه برسد.
برای دو مدیر فوق می توان تقاضای اقامت نمود.

مدارک مذکور جهت تایید به سفارت ارسال می شود و سهامداران جهت افتتاح شرکت یونانی به وکیل یونانی وکالت میدهند.شرکت یونانی ظرف مدت یک هفته ثبت گردیده، مدارک به ایران ارسال میشود به همراه مدارک شخصی متقاضیان به سفارت جهت اخذ ویزای TYPE D ارایه می گردد سپس متقاضیان به یونان سفر کرده و ۳ روز کاری کارهای آنها انجام می شود. تست پزشکی، بیمه و … انجام می شود و ظرف مدت یک ماه اقامت صادر می گردد.

مهاجرت به یونان از طریق کار

اجازه اقامت برای کار برای اتباع غیر EEA برای به دست آوردن مجوز کار و ویزای کار در یونان برای کسانی که دارای ریشه یونانی نیستند و یا با یک فرد یونانی ازدواج نکرده اند بسیار دشوار است. هنگامی که مجوز جداگانه، اجازه اقامت و اجازه کار دریافت شد، به این معنی است که شخص اجازه اقامت و حق کار در این کشور را دارد. برای افراد خارج از اتحادیه اروپا به دست آوردن اجازه کار مستقل؛ به معنی به دست آوردن اجازه اقامت نیز می باشد.

اجازه کار در یونان بایستی توسط یک کارفرمای خاص درخواست گردد (اگر چه استثناهایی نیز وجود دارد)، شغل خاص و مکان خاص برای مدت یک سال به طور معمول معتبر است. اشتغال مداوم در یونان لینکی به اقامت اتباع غیر اتحادیه اروپا در این کشور است.

یک کارگر از یک کشور غیر اروپایی ابتدا باید ویزای ورود به یونان را دریافت کند و پس از آن اجازه اقامت و کار را در یونان به دست آورد.

اخذ اجازه کار در یونان

ظرف مدت ۳۰ روز از ورود در یونان، دارنده ویزا باید برای اجازه اقامت و کار در دفتر شهرداری محلی اقدام کند. در برخی مناطق، درخواست ممکن است در ایستگاه پلیس ثبت گردد. انواع متعددی از اجازه اقامت برای افراد در دسترس است، بسته به شرایط متقاضی (مشاور، کارمند، نیروی اجرایی) دارد. دوره های اعتبار از یک تا پنج سال است.

کارآفرینی

خارجی ها می توانند کسب و کار خود تحت شرایط اقتصاد یونان راه اندازی کنند و آنها پول کافی برای پوشش هزینه های زندگی و کسب و کار خود را داشته باشند. مراحل اداری متعددی برای تکمیل این روند وجود دارد و می تواند بیش از یک سال به طول انجامد.

اجازه کار برای دو سال معتبر است و اگر دو ماه قبل از انقضا فرد اقدام کند این مجوز به مدت دو سال قابل تمدید است.

مهاجرت به یونان از طریق تحصیل و ویزای تحصیلی

به منظور تحصیل در یونان، شما باید:

 • به عنوان یک دانش آموز در یک موسسه آموزش عالی پذیرفته شوید.
 • در یک دوره خاص تحصیلی شرکت کنید؛
 • منابع مالی کافی برای امرار معاش خود داشته باشید.
 • هزینه های ثبت نام را پرداخت کنید.

ویزای تحصیلی یونان

هنگامی که شما در یک موسسه آموزش عالی در یونان پذیرفته شدید شما می توانید برای ویزای تحصیلی در سفارت یا کنسولگری کشور خود اقدام کنید.

اجازه اقامت برای مدت زمان یک سال داده می شود و برای یک سال تجدید پذیر است. اگر مدت زمان تحصیلات شما کوتاه تر از یک سال باشد، اجازه اقامت برای این دوره صادر میشود. در صورتی که متقاضی مایل به اجازه اقامت چند ساله داشته باشد، حداکثر ویزا برای مدت زمان یک سال اعمال میشود، پس از آن مدارک اضافی باید توسط نهاد آموزش و پرورش در کل مدت مطالعات برای تمدید ویزا ارائه گردد. به منظور اطلاع از شرایط تحصیل در یونان می توانید با تماس حاصل کنید. متقاضیان باید هزینه از € ۱۵۰ برای هر سال پرداخت کنند.

روند انجام سرمایه گذاری در کشور یونان

روند کار از زمانی که سرمایه گذاری انجام می شود تا زمانی که اجازه اقامت صادر می شود حدودا ۴۰ روز کاری طول می کشد. متقاضی نیاز است قبل از سرمایه گذاری ملک درخواست خود را برای ویزای کشور یونان ارسال کند. این شرایط از طریق لاویدا تعیین شده است و توصیه می کنیم در روند ارسال درخواست و کار قانونی برای ملک از یک وکیل مناسب و خبره کمک بگیرید.

معمولا برنامه برای بحث اولیه در ۳ یا ۴ روز در کشور یونان  طول می کشد و به دنبال آن برای ادامه کار باید با وکلا برای باز کردن یک حساب بانکی اقدام کنید. برنامه پس از این مرحله می توان در کشور یونان توسط وکلای مشتریان تحت وکالتنامه پردازش شود. همه چیز به درستی در این مرحله بررسی شده است و مشتری نیاز نیست مجددا بازدید و جمع آوری اطلاعات جهت اجازه اقامت را انجام دهد.

برای شروع یک تجارت یا کسب کار باید مراحل سرمایه گذاری را تحت یک بیزینس پلن که حاوی اهداف آن تجارت است نوشته شود. برای نوشتن بیزنس پلن یا برنامه تجاری برای سرمایه گذاری در کشور یونان  باید موراد زیر را در نظر گرفت:

• خلاصه ی کارهای اجرایی اولیه و اهداف کسب و کار
• انتظاراتی که از خدمات ارائه شده، می رود.
• مشخص شدن تیم مدیریت
• نوع سهام شرکت و همچنین شرایط خرید سهام
• برآوردهای مالی و هزینه ها
• هزینه ثبت شرکت
• شرایط خرید سهام شرکت در کشور یونان
• میزان و مبلغ تمکن یا ساپورت مالی
• کمترین مبلغ سرمایه گذاری (حداقل میزان سرمایه برای ثبت شرکت)
• هزینه و مبلغ سرمایه گذاری شده برای شرکت
• هزینه نگهداری سالانه شرکت

علاوه بر موارد گفته شده، متقاضیان سرمایه گذاری املاک و مستغلات نباید سابقه کیفری داشته و بیمه بهداشت و درمان برای پوشش اقامت درکشور یونان نیاز دارند و نیاز است به مدت حداقل ۵ سال جهت اخذ ویزای اقامت در کشور یونان اقامت داشته باشند و ویزای اقامت را می توان پس از پنج سال سرمایه گذاری مجددا تمدید کرد.

شرایط و مبالغ سرمایه گذاری در یونان

 • سرمایه گذاری استراتژیک بیش از ۱۰۰،۰۰۰،۰۰۰ €.
 • سرمایه گذاری استراتژیک بیش از ۱۵،۰۰۰،۰۰۰ € در یک منطقه صنعتی یا € ۳،۰۰۰،۰۰۰ در زمینه صندوق جسیکا.
 • سرمایه گذاری استراتژیک بیش از ۴۰،۰۰۰،۰۰۰ € و ایجاد ۱۲۰ موقعیت شغلی جدید.
 • حداقل ۱۵۰ موقعیت شغلی جدید و سرمایه گذاری به شیوه ای مناسب برای ایجاد حداقل ۶۰۰ شغل.
 • سرمایه گذاری استراتژیک بیش از ۵،۰۰۰،۰۰۰ € برای توسعه پارک های کسب و کار.
 • املاک و مستغلات با قیمت بیش از ۲۵۰،۰۰۰ € برای یک ملک مسکونی، و یا سرمایه گذاری معادل برای حداقل ۱۰ سال یا اجاره حداقل ۱۰ سال امکانات هتل و یا خانه های مبله .

مزایای کلی اقامت یونان

 • امکان سفر به تمامی کشورهای عضو شینگن بدون نیاز به ویزا
 • امکان اخذ اقامت برای تمامی افراد خانواده
 • امکان تحصیل رایگان فرزندان
 • بدون نیاز به مدرک زبان

مزایای اقامت یونان نسبت به سایر کشورهای اروپایی

 • فاصله نزدیک جغرافیایی تا ایران
 • اقتصاد پایدار
 • هزینه های بسیار پایین
 • سهولت صدور اقامت
 • امکان افتتاح حساب بانکی
 • سهولت صدور ویزای تایپ D شینگن
 • بدون الزام به حضور
 • امکان تمدید اقامت برای فرزندان زیر ۲۱ سال

هزینه های زندگی در یونان

یونان یکی از اعضای اتحادیه اروپا است و ارز آن یورو می باشد. هزینه زندگی در یونان به طور کلی ۳۰ درصد کمتر از بسیاری دیگر از کشورهای اروپایی است اما به طور متوسط ​​حقوق و دستمزد محلی در یونان نیز پایین تر است. نرخ امنیت اجتماعی، با این حال، پایین تر از متوسط ​​کشورهای اتحادیه اروپا است این رخداد پس از ورود مهاجران به این کشور رخ داد. محصولات غذایی در یونان بسیار ارزان است، به خصوص در شهر رودز، این مسئله باعث می شود این محل از بسیاری از دیگر کشورهای اروپایی از نظر هزینه های زندگی بهتر باشد. پیش بینی شده است که هزینه زندگی در یونان حتی در ماه آینده به عنوان نتیجه بحران اقتصادی افزایش می یابد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر قوانین جدید مهاجرت به یونان و شرایط اخذ اقامت و همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه شرایط اخذ تابعیت و نحوه مهاجرت از روش های دیگر مثل ثبت شرکت و سرمایه گذاری، مهاجرت تحصیلی و اقامت بعد از تحصیل می توانید با مشاورین موسسه مهاجرت تماس حاصل فرمایید و توسط مشاوره کارشناسان حقوق بین الملل و وکیل مهاجرت با این مسائل آشنا شوید.

فرم ارزیابی مشاوره رایگان

[تعداد: ۱    میانگین: ۵/۵]

ثبت دیدگاه

دیدگاه تان را در مورد این نوشته بنویسید. خوشحال خواهیم شد.


دیدگاه ها


شما اولین دیدگاه را برای ما ارسال کنید. حتما خوشحال خواهیم شد.

امکان ارسال دیدگاه برای این مطلب وجود ندارد.