فرانکفورت

فرانکفورت ( به آلمانی : Frankfurt am Main )، با جمعیت ۶۹۱٬۵۱۸ نفر، بزرگ‌ترین شهر ایالت هسن در آلمان  است، با وجودی که پایتخت ایالت به شمار نمی‌رود.

فرانکفورت بعد از برلین ، هامبورگ ، مونیخ و کلن  پنجمین شهر بزرگ آلمان است .

 

با نگاهی به نقشه این شهر، براحتی میتوان سبک زندگی و  آنچه را که اکثر مردم در مورد این شهر می دانند فهمید ، از شهر فرانکفورت سبک خاص زندگی و نوع خاصی از استایل زندگی تراوش می کند .

امروزه، فرانکفورت مرکز بورس اوراق بهادار کشور آلمان ، قرارگاه بانک مرکزی اروپا و بانک مرکزی دویچه وله آلمان ، قرارگاه بانک مرکزی اروپا و بانک مرکزی دویچه آلمان است .

 

 

بیش از ۳۰۰ موسسه مالی از سرتاسر جهان در این شهر قرار دارند که این امر شهر تجاری و مالی ۱۲۰۰ ساله فرانکفورت را به یکی از اصلی ترین مراکز مالی قاره اروپا تبدیل کرده است.

 

 

شهر فرانکفورت، خانه ی معروف ترین فیلسوف آلمانی، گوته بوده است .

 

 

درامپراتوری روم ، فرانکفورت یکی از مهم‌ترین شهرها در آن زمان بود.

 

 

امپراتور آلمان، از سال۸۵۵ پس از میلاد مسیح در فرانکفورت انتخاب می‌شد و در شهر آخن تاج‌گذاری می‌کرد. از سال۱۵۶۲ میلادی نیز تاج‌گذاری امپراتور هم در شهر فرانکفورت صورت می‌گرفت. این سنت در سال ۱۷۹۲ میلادی و با انتخاب پادشاه فرانس دوم پایان یافت .

 

 

در جنگهای سی ساله (جنگ داخلی بین دو مذهب در آلمان )، فرانکفورت شهری بی‌طرف باقی ماند ، ولی با حجوم مرض طاعون در خود و حومه‌اش مواجه شد و به شدت آسیب دید . بعد از پایان جنگ ، شهر فرانکفورت سلامت خود را بازیافت و دوباره زنده شد .

 

 

در جنگهای ناچلئون بناپارت فرانسوی ، فرانکفورت توسط نیروهای فرانسه اشغال شد. بعد از انقلاب مارس ۱۸۴۸ میلادی فرانکفورت مرکز اولین مجمع ملی کشور آلمان (پارلمان آلمان) بود.

 

 

فرانکفورت استقلال خود را در جنگ اتریش – پروس از دست داد، هنگامی که پروس به چند ایالت کوچک‌تر تقسیم‌بندی شد که یکی از آنها شهر آزاد فرانکفورت بود.

 

 

سال ۱۹۱۴ میلادی شهروندان فرانکفورت دانشگاه آن را تأسیس کردند که بعدها نام دانشگاه ولفگانگ گوته بر آن نهاده شد .

 

 

در جنگ خانه مان سوز جهانی دوم شهر فرانکفورت بارها توسط متفقین بمب‌باران شد و حدود ۶۲۰۰ شهروند آن کشته شدند .

پس از جنگ جهانی دوم ، این شهر همانند سایر شهرهای دیگر آلمان ، شکوفایی و رونق اقتصادی خود را به دست آورد و دوباره به یکی از شهر های مهم آلمان تبدیل شد .

[تعداد: ۰    میانگین: ۰/۵]

ثبت دیدگاه

دیدگاه تان را در مورد این نوشته بنویسید. خوشحال خواهیم شد.


دیدگاه ها


شما اولین دیدگاه را برای ما ارسال کنید. حتما خوشحال خواهیم شد.

امکان ارسال دیدگاه برای این مطلب وجود ندارد.