شرایط مهاجرت به انگلیس و اخذ اقامت دائم

انگلستان یا پادشاهی متحده از چهار پادشاهی انگلیس، اسکاتلند، ویلز و ایرلند شمالی تشکیل‌شده است. انگلستان دارای بیش از یک‌صد جزیره کوچک و بزرگ است که ازجمله آن‌ها می‌توان به جزیره وایت و جزیره من اشاره کرد. شهر لندن پایتخت انگلستان و درعین‌حال پایتخت پادشاهی بریتانیا است. پرآب‌ترین رود انگلستان، رود تیمز است که از میان شهر لندن می‌گذرد و به دریای شمال می‌ریزد ملکه عالی‌ترین مقام رسمی انگلستان می‌باشد.

بر اساس قانون اساسی پادشاهی، ملکه به کشور انگلستان حکومت نمی‌کند ولی خانواده پادشاهی بسیاری تشریفات و وظایف مربوط به دولت را انجام می‌دهند. امید به زندگی در این کشور برای زنان ۸۱ سال و برای مردان ۷۶ سال است و دین اصلی آن مسیحیت. ۷/۲ درصد از مردم آن مسلمان هستند. این کشور باآنکه عضو اتحادیه اروپا است اما هنوز به پول واحد آن یعنی یورو نپیوسته است و همچنان از پوند استفاده می‌کند.

اخذ اقامت انگلستان

اقامت انگلستان از طریق روش‌های زیر امکان‌پذیر می‌باشد که در این مقاله این روش‌ها را موردبررسی قرار داده‌ایم.

 • اقامت انگلستان از طریق تحصیل
 • اقامت انگلستان از طریق ازدواج
 • اقامت انگلستان از طریق ویزای کارآفرینی
 • اقامت انگلستان از طریق سرمایه‌گذاری
 • اقامت انگلستان از طریق خرید ملک
 • اقامت انگلستان از طریق ثبت شرکت

اقامت انگلستان از طریق تحصیل

کشور انگلستان به دلیل دارا بودن دانشگاه‌های معتبری مانند دانشگاه کمبریج، دانشگاه لندن، دانشگاه آکسفورد که همگی در رتبه‌های بالا در رنکینگ جهانی قرار دارند، درخواست های زیادی از سراسر دنیا برای آن وجود دارد.
تمام مهاجران تحصیلی به انگلیس باید، ویزای تحصیلی Tier 4 همان ویزای تحصیلی انگلستان را برای ورود به این کشور دریافت کنند مگر دارای ملیت سوئیس یا دارای پاسپورت یکی از کشورهای اروپایی باشند.
برای افرادی هم که زیر ۱۶ سال هستند، از طریق ویزای Tier 4 کودکان می‌توانند برای اقامت انگلستان از طریق تحصیل اقدام کنند.

اقامت انگلستان از طریق ازدواج

اقامت انگلستان از طریق ازدواج، نیازمند این است که شما اثبات کنید که باهم به مدت حداقل ۱۸ ماه ارتباط دارید و قصد شما از ازدواج، صرفاً گرفتن اقامت انگلستان نمی‌باشد. همچنین با توجه به نوع ویزای ازدواج، مدت‌زمان ویزا و شرایط نیز تفاوت می‌کند.
به‌طورکلی برای گرفتن این ویزا، حداقل سن ۱۸ سال و داشتن اقامت انگلستان برای یکی از طرفین ضروری می‌باشد. در صورت داشتن فرزند نیز، شرایط جدیدی اضافه می‌شود. برای مثال هزینه ویزای ازدواج حدوداً ۳۴۰۰ پوند اضافه می‌شود.

انواع ویزای ازدواج انگلستان

در حالت کلی ویزای ازدواج اقامت انگلستان به دو صورت زیر می‌باشد.

 • ویزای نامزدی انگلستان
 • ویزای ازدواج انگلستان

لازم به ذکر است که نشان دادن توانایی مالی و درآمد ۱۸۶۰۰ پوند سالیانه ضروری می‌باشد. اثبات استقلال مالی با ارائه مدارک استخدام و داشتن کار آزاد با درآمد خوب از سوی سفارت نیز قابل‌قبول خواهد بود.

ویزای نامزدی انگلستان

ویزای نامزدی انگلستان، به این معناست که هنوز ازدواج رسمی نکرده‌اید و برای همین مدت‌زمان اعتبار ویزایی که دولت انگلستان به شما می‌دهد، کمتر می‌باشد. ویزای ۶ ماهه نامزدی که در این مرحله دریافت می‌کنید، زمانی است که کشور انگلستان به شما برای ازدواج در انگلستان می‌دهد. بعد از ازدواج در انگلستان در این ۶ ماه، شما باید به کشور خود بازگردید و برای ویزای ازدواج از کشور خودتان اقدام کنید.

ویزای ازدواج انگلستان

ویزای ازدواج از ویزای نامزدی برای انگلستان قابل‌قبول‌تر خواهد بود. به همین دلیل ویزای ازدواج ۳۳ ماه خواهد بود و بعد از اتمام انقضا ویزا، برای ۳۳ ماه دیگر قابل تمدید خواهد بود. در صورت داشتن شرایط اقامتی انگلستان نیز بعد از ۵ سال می‌توانید برای اقامت انگلستان به‌صورت دائم اقدام کنید.

اقامت انگلستان از طریق ویزای کارآفرینی انگلستان

ویزای کارآفرینی انگلستان یکی از ویزاهایی می‌باشد که متقاضیان زیادی از سراسر دنیا دارد. حداکثر مدت‌زمان اقامت اولیه با این ویزا ۳ سال و ۴ ماه ۴۰ ماه می‌باشد که این زمان قابل تمدید می‌باشد. کارآفرین می‌تواند برای تمدید ویزا به مدت ۲ سال (درصورتی‌که متقاضی از روش دیگری برای دریافت ویزا اقدام کرده باشد و قصد دارد ادامه کار را با این روش انجام دهد، زمان لازم ۳ سال می‌باشد) مجدداً اقدام کند.

سرانجام پس از ۵ سال اقامت انگلستان، می‌تواند درخواست اقامت دائم کند. سریع‌ترین زمان ممکن در صورت تکمیل بودن مدارک برای دریافت ویزا در این حالت ۳ ماه قبل از سفر به انگلستان می‌باشد.

در ویزا کارآفرینی اقامت انگلستان، متقاضی باید با ارائه طرح تجاری کسب‌وکار با سرمایه‌گذاری ۲۰۰ هزار پوندی باعث اشتغال ۲ نفر به مدت ۵ سال در انگلستان شود.
سایر شرایط و ویژگی‌ها این ویزا به‌صورت خلاصه به شرح زیر می‌باشد.

شرایط اولیه ویزای کارآفرینی

 • عدم سوءپیشینه
 • سن متقاضی حداقل ۱۸ سال
 • عدم عضویت متقاضی در کشورهای اتحادیه اروپا و سوئیس
 • داشتن نمره آیلتس حداقل ۴.۵ برای متقاضی
 • داشتن طرح اولیه برای ایجاد کسب‌وکار در انگلستان
 • سرمایه اولیه ۲۰۰ هزار پوند
 • ثابت بودن مقدار سرمایه‌گذاری
 • ویژگی‌ها ویزای کارآفرینی
 • همراه بردن خانواده همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال
 • خود کارفرما بودن متقاضی، اجازه کار برای کارفرمای دیگر را ندارد.
 • عدم دریافت وام دولتی
 • شروع سرمایه‌گذاری بعد از ۶ ماه ورود به انگلستان

اقامت انگلستان از طریق سرمایه‌گذاری

از آوریل سال ۲۰۱۱ توسط دولت انگلستان قانونی به‌منظور جذب سرمایه‌گذاری و سرمایه‌گذاران به انگلستان ایجادشده است. این روش سریع‌ترین روش دریافت اقامت در بین کشورهای G8 هم می‌باشد که البته نیازمند سرمایه‌گذاری قابل‌توجهی است.

در این روش سرمایه‌گذار با سرمایه‌گذاری به مبلغ ۲ میلیون پوند می‌تواند اقامت انگلستان را دریافت کند. تنها کافی است متقاضی به مدت ۵ سال در انگلستان اقامت داشته باشد تا بتواند برای دریافت اقامت دائم اقدام کند.

اقامت انگلستان از طریق خرید ملک

متقاضیان خرید ملک در انگلستان از ۳ طریق می‌توانند در انگلستان، ملک خریداری کنند:

 • خرید ملک در انگلستان به‌صورت نقدی: متقاضی خرید ملک به‌صورت نقدی، اگر داخل انگلستان باشد، به‌صورت خیلی ساده ملک خود را خریداری می‌نماید. ولی اگر خارج از انگلستان باشد باید در ابتدا یک ملکی را تعیین کند و سپس انتقال پول از طریق صرافی‌ها به‌حساب شرکت موردنظر واریز نماید.
 • خرید ملک در انگلستان با دریافت وام بانکی: متقاضی خرید ملک از طریق وام بانکی می‌بایست اقامت انگلستان را داشته باشد که بتوانند از بانک‌های انگلستان وام مسکن دریافت نمایند. شرایط درآمدی و نوع اقامت این افراد بسیار برای بانک‌های انگلستان مهم است.
  متقاضیان خرید ملک خارج از انگلستان، می‌بایست با شرکت‌های مربوطه در انگلستان همکاری داشته باشند و نوع ملکی را که خواستار خریدان هستند مشخص کنند که شامل: اداری، تجاری و مسکونی می‌باشند. این شرکت‌ها برای خریداران خود که با نشان دادن توان مالی به این دسته متقاضیان، وام مسکن اعطا می‌نمایند.
 • پیش‌خرید ملک در انگلستان: در ابتدا باید ملکی به‌عنوان پیش‌فروش خریداری شود و نحوه‌ی پرداخت این ملک بسته به هر شرکت سازنده متفاوت می‌باشد؛ اما به‌طورکلی در این روش ۲۵ درصد مبلغ به‌صورت پیش‌پرداخت داده می‌شود و بین ۸۰ تا ۹۰ درصد این مبلغ در مراحل پایین پروژه داده می‌شود. به‌طور خلاصه اگر بخواهیم روند کلی خرید ملک در انگلستان را بیان کنیم، روشی است که منجر به اقامت دائم انگلستان نمی‌شود؛ فقط یک نوع سرمایه‌گذاری در انگلستان محسوب می‌شود. برای اخذ اقامت دائم انگلستان پس بازخرید ملک می‌توان از طریق سرمایه‌گذاری، کارآفرینی و تحصیلی اقدام نمود

اقامت انگلستان از طریق ثبت شرکت

شرایط مهم ثبت شرکت در انگلستان

برای ثبت شرکت در انگلستان، نیازی به اقامت یا حضور مالک و سهامداران در انگلستان نیست و امکان ثبت شرکت بدون حضور شخص در انگلستان وجود دارد.
برای ثبت شرکت در انگلستان نیازی به حضور شریک انگلیسی در جمع سهامداران نیست و می‌توان شرکت را فقط به نام یک نفر به ثبت رساند.
محدودیت‌های قانونی جهت ثبت شرکت در انگلستان وجود ندارد. می‌توان هر نوع کسب‌وکاری را راه‌اندازی نمود.

رویه عملی ثبت شرکت در انگلستان

 • انتخاب نام مناسب برای شرکت و اخذ تأییدیه نام شرکت.
 • معرفی نشانی معتبر برای دفتر مرکزی شرکت که می‌تواند به‌صورت اجاره یا مالکیت باشد.
 • معرفی مدیران اولیه شرکت.
 • مشخص نمودن میزان سهام شرکا و مدیران در شرکت.
 • تعیین نوع فعالیت شرکت و تهیه بیزنس پلان یا طرح توجیهی اقتصادی.
 • معرفی روزنامه رسمی که آگهی‌های شرکت دران منتشر می‌شود.
 • ثبت آنلاین شرکت در سامانه ثبت شرکت‌های انگلستان.

با پایان یافتن ثبت شرکت در انگلستان کد ثبت به شرکت شما تخصیص‌یافته و بیانگر این است که شرکت قابل‌استعلام است. در صورت فعال شدن شرکت، حداکثر ظرف سه ماه لازم است تا نسبت به تکمیل فرم‌های مالیاتی و معرفی کد مالیاتی اقدام شود.

[تعداد: ۱    میانگین: ۵/۵]
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

دیدگاه تان را در مورد این نوشته بنویسید. خوشحال خواهیم شد.


دیدگاه ها


شما اولین دیدگاه را برای ما ارسال کنید. حتما خوشحال خواهیم شد.

امکان ارسال دیدگاه برای این مطلب وجود ندارد.