اقامت پرتغال

امروزه، دریافت اقامت پرتغال موضوعی‌ است که ذهن بسیاری از هموطنان را به خود مشغول کرده‌است. به دلیل حضور پرتغال در اتحادیه‌ی اروپا و حوزه‌ی شینگن، شرایط آب و هوایی خیلی خوب، و هزینه‌های بسیار مناسب زندگی در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی، مهاجرت به پرتغال از گزینه‌هایی‌ست که متقاضیان فراوانی را به سوی خود جلب نموده‌است.

موسسه مهاجرتی دادآور مهر مفتخر است، در ادامه‌ی فعالیت‌ها و سوابق درخشان خود در امور مهاجرتی و گردشگری، هموطنان عزیز را در روند مهاجرت به پرتغال یاری نماید. در ادامه، ضمن مختصر معرفی کشور پرتغال، به توصیف شرایط اقامت و انواع ویزاهای مهاجرتی این کشور که درخواست آنها از طریق این موسسه امکان‌پذیر است، خواهیم پرداخت.

انواع ویزای اقامت پرتغال

همانگونه که می‌دانید اخذ اقامت دائم هر کشوری مستلزم دریافت ویزای مهاجرتی و یا اقامت دائم آن کشور خواهد بود. طبعا با ویزای توریستی پرتغال (ویزای شنگن) تنها تا زمان اعتبار ویزا می‌توان در این کشور اقامت داشت و برای مهاجرت و یا اقامت دائم پرتغال نیاز به ویزای مهاجرتی دارید.

ویزای مهاجرتی پرتغال جهت اخذ اقامت این کشور را می‌توان به چهار دسته اصلی تقسیم‌بندی کرد:

  • ویزای طلایی پرتغال
  • ویزای D2 ویژه کارآفرینان
  • ویزای D7 ویژه بازنشستگان
  • ویزای D7 ویژه صاحبان املاک

در میان این چهار نوع از ویزای مهاجرتی پرتغال، ویزای طلایی و ویزای D7 ویژه بازنشستگان بیش از دو مورد دیگر مورد توجه متقاضیان اخذ اقامت دائم پرتغال بوده و هست.

اقتصاد پرتغال

صنایع عمده پرتغال عبارت است از ماهیگیری، شراب سازی و مصنوعات چوب‌پنبه‌ای و آماده غذا و ساردین. کشتی‌های ماهیگیری آنان برای صید ماهی تا سواحل نیوفانلندیکی از ایالت‌های کانادا و ایسلند پیش می‌روند و حداکثر بهره‌برداری را از دریا به عمل می‌آورند.

شراب را در سرداب‌های کارخانه‌ها شراب سازی در او پورتو نگهداری می‌کنند تا کهنه شود.

امروز قسمت عمده چوب‌پنبه‌ای که در جهان مصرف می‌شود از درختان چوب‌پنبه‌ای که در جنوب رود تا گوس می‌روید، به دست می‌آید.

در سال ۲۰۱۱ دولت پرتغال مقاومت زیادی در برابر وام خارجی کرد، اما سرانجام اذعان کرد که نتوانسته به اهداف سال ۲۰۱۰ برای کاهش کسری بودجه دست یابد. ماه مارس ۲۰۱۱ دولت اقلیت سوسیالیست به دنبال شکست طرح ریاضتی اقتصادی‌اش در پارلمان استعفا داد.

درحالی‌که اعتصاب‌های عمومی در اعتراض به طرح ریاضت اقتصادی دولت پرتغال رایج‌اند اما پرتغال برای دریافت کمک‌های بین‌المللی برای پرداخت بدهی‌های خود ناچار است کسری بودجه خود را شدیداً کاهش دهد. در سال ۲۰۱۴، پرتغال رسماً اعلام کرد که از بحران اقتصادی خارج‌شده است.

همچنین دولت میانه گرا که در نوامبر سال ۲۰۱۵ به قدرت رسید، اعلام نمود که بودجه سال ۲۰۱۶ را بدون در نظر گرفتن ریاضت اقتصادی تدوین می‌نماید.

مردم پرتغال

پرتغالی‌ها عموماً مردمانی هستند کوتاه‌قد دارای پوستی زردرنگ، چشمانی سیاه و موهایی تیره. در قسمت‌های شمالی که تأثیر قبایل ژرمنی زیادتر بوده است، افرادی با چشمان آبی و موهای روشن دیده می‌شوند.

بیشتر عقیده براین است که نیاکان پرتغالی‌ها همان لوسیانی ها یعنی نژاد سلتی ایبری بوده‌اند که روزگاری در برابر حملات رومیان مقاومت کرده‌اند. اقوام فینیقی، رومی، ژرمن و مور هر یک اثری از خود در چهره این مردمان باقی گذارده است. از آمیزش همین اقوام و نژادهاست که پرتغالی‌های امروزی به وجود آمده‌اند.

بخش اعظم جمعیت پرتغال در کشتزارها، تاکستان‌ها و جنگل‌ها کار می‌کنند و کار روزانه در مزارع پایه و اساس تفریحات و سرگرمی‌ها و حتی جشن‌ها و اعیاد آنان است.

پورتو و لیسبون زیباترین و مهم‌ترین شهرهای پرتغال

این دو شهر علاوه بر اینکه جز مهم‌ترین شهرهای پرتغال می‌باشند، از کهن‌ترین و دیدنی‌ترین شهرهای پرتغال نیز هستند. ادغام هنر باستانی باهنر امروزی این شهرها را به یک موزه دیدنی تبدیل کرده است.

لیسبون بر روی ارتفاع ساخته‌شده و در این شهر به هر منطقه‌ای که بروید، مناظر دیدنی بسیاری در انتظار شما هستند. خانه‌های قدیمی، موزه‌ها، رودها و سواحل با آب‌وهوای دلپذیر، کلیساها، کوچه‌های تزیین‌شده با نقوش و کاشی‌های کلاسیک، قصر ربی را در پورتو و … از مکانه‌ای تماشایی این شهرها می‌باشد که سالانه میزبان گردشگران زیادی از سراسر دنیا می‌باشد.

اقامت پرتغال با ویزای طلایی

برنامه‌ی ویزای طلایی پرتغال روشی سریع برای دریافت اقامت دائم این کشور از طریق خرید ملک است. افرادی که ملیتی خارج از اتحادیه‌ی اروپا دارند با سرمایه‌اینیم میلیون یورویی برای خرید املاک می‌توانند برای خود و تمامی افراد خانواده‌ اقامت پرتغال را دریافت نمایند. فرآیند دریافت ویزای طلایی پرتغال بسیار آسان و روشن است و با توجه به حداقل مدت ‌زمان لازم برای حضور سالیانه در این کشور (هفت روز درسال) یکی از جذاب‌ترین روش‌های دریافت اقامت پرتغال محسوب می‌شود.

اقامت با ویزای ویژه کارآفرینان D2

سرمایه‌گذاری همواره یکی از روش‌های مطلوب و امن برای مهاجرت و اخذ اقامت دائم کشور مدنظر بوده است. در جهان اقتصادی امروز که جهانی بدون مرز و فراتر از زمان و مکان است، بسیاری اقامت از طریق ویزای D2 (اقامت از طریق ثبت شرکت و کارآفرینی در پرتغال) را به عنوان مسیر پیش رو ترسیم می‌کنند. عواملی چون اقتصاد پویا، امنیت بالا، سلامت عمومی عالی، سیستم‌های آموزشی جذاب، زیرساخت‌های مدرن، آب‌وهوای مطلوب و استانداردهای بالای زندگی، کارآفرینان و سرمایه‌گذاران خارجی بسیاری پرتغال را مقصد و فرصتی مناسب می‌دانند.

اقامت با ویزای ویژه بازنشستگان D7

با توجه به برنامه‌های تشویقی دولت پرتغال، امروزه اقامت در این کشور با استقبال فراوانی از سوی بازنشستگان روبه‌رو شده است. از مزایای اقامت پرتغال با ویزای ویژه بازنشستگان (ویزای D7) می‌توان به معافیت مالیات بر درآمد، آب و هوای متعادل، هزینه‌های پائین، سواحل زیبا، امنیت بالا، سلامت عمومی عالی، غذاهای لذیذ و استانداردهای بالای زندگی اشاره کرد. با خدمات مهاجرتی دادآور مهر شرایط مهاجرت از طریق درآمد مستمری برای هموطنان فراهم آمده تا تنها با استفاده از حقوق بازنشستگی، به‌راحتی اقامت دائم پرتغال را اخذ نمایند.

اقامت با ویزای ویژه صاحبان املاک D7

یکی دیگر از انواع ویزاهای D7 پرتغال از طریق اخذ اقامت حاصل از دریافت اجاره بهای املاک است. در این روش کافیست متقاضی ثابت کند مبلغ اجاره ملک، هزینه‌های زندگی وی و اعضای خانواده اش را در کشور پرتغال پوشش می‌دهد. در روش اقامت با ویزای ویژه صاحبان املاک پرتغال، اولین فرد بزرگسال خانواده (متقاضی) باید از طریق ارائه مدارک به اداره مهاجرت پرتغال ثابت کند حداقل تمکن مالی برای تامین هزینه‌های یکسال زندگی خود و خانواده‌اش در پرتغال را از طریق اجاره بهای ملک دارد.

شرایط کلی مهاجرت به پرتغال

شرایط کلی مهاجرت به پرتغال در واقع بسته به نوع ویزایی مهاجرتی که از طریق آن برای اخذ اقامت دائم پرتغال درخواست می‌دهید متفاوت خواهد بود. برای مثال اگر از طریق ویزای D7 برای اقامت پرتغال درخواست داده‌اید، می‌بایست مدارک لازم برای اثبات تمکن مالی خود و خانواده را ازائه دهید و این تمکن مالی یکی از تعیین کننده‌ترین شرایط برای مهاجرت به پرتغال خواهد بود.

اما اگر از طریق ویزای تحصیلی پرتغال برای مهاجرت به این کشور اقدام کرده‌اید، طبعا باید ابتدا برای اخذ پذیرش تحصیلی از یکی از موسسات آموزش عالی در پرتغال اقدام کنید و سپس مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای دانشجویی را فراهم و به سفارت پرتغال در تهران ارائه دهید.بنابراین اینکه از چه روشی و با چه ویزایی قصد مهاجرت به پرتغال را دارید شرایط کلی مهاجرت به پرتغال را تعیین خواهد کرد.

فرایند مهاجرت به پرتغال

فرآیند مهاجرت به پرتغال همچون شرایط کلی مهاجرت به این کشور، منوط به روش یا نوع ویزایی خواهد بود که از طریق آن برای اخذ اقامت پرتغال اقدام می‌کنید. برای مثال فرایند مهاجرت به پرتغال از طریق ویزای طلایی به این شکل است که ابتدا متقاضی باید برای افتتاح حساب در کشور پرتغال اقدام نماید، سپس مدارک لازم برای اخذ ویزای بلند مدت پرتغال به سفارت ارائه خواهد شد و در مرحله آخر پس از ورود به کشور پرتغال، مسیر قانونی برای اخذ اقامت پرتغال را طی خواهد کرد.

[تعداد: ۱    میانگین: ۴/۵]

ثبت دیدگاه

دیدگاه تان را در مورد این نوشته بنویسید. خوشحال خواهیم شد.


دیدگاه ها


شما اولین دیدگاه را برای ما ارسال کنید. حتما خوشحال خواهیم شد.

امکان ارسال دیدگاه برای این مطلب وجود ندارد.