اقامت تحصیلی پرتغال

اقامت تحصیلی پرتغال به دلیل وجود دانشگاههای معتبر و نیز امتیازات بالای تحصیل و اقامت در این کشور با اقبال زیادی بین دانشجویان بین المللی مواجه است.

تحصیل در پرتغال

تحصیل در کشور پرتغال از سن ۶ سالگی برای کودکان شروع می شود و در دو مقطع دبستان و دبیرستان ارائه می گردد که تا اخذ مدرک دیپلم ۹ سال زمان می برد ، دانش اموزان پس از قبولی در ازمون نهایی و اخذ مدرک دیپلم خود اماده ورود به بهترین دانشگاه ها در کشور پرتغال می کنند . زمان پذیرش دانشگاه های کشور پرتغال برای متقاضیان در ماه های ژانویه و سپتامبر می باشد  .

اقامت تحصیلی پرتغال

تحصیل در مقطع کارشناسی در پرتغال

طول دوره کارشناسی در کشور پرتغال ۳ تا ۴ سال می باشد و دروس به زبان پرتغالی و اسپانیایی ارائه می شود . برای تحصیل در این مقطع داشتن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی و قبولی در ازمون ورودی دانشگاه ضروری است ( افرادی که مدرک پیش دانشگاهی ندارند می توانند دوره پیش دانشگاهی خود را در کشور پرتغال بگذرانند و وارد دانشگاه های کشور پرتغال شوند ) همچنین فرد برای تحصیل باید مدرک زبان در سطح ایلتس ۶ و نامه تمکن مالی ارائه نماید یعنی نشان دهد که هزینه تحصیل و زندگی خود به مدت یکسال در کشور پرتغال را دارد .

دانشجویان علاوه بر تحصیل ۲۰ ساعت در هفته حق کار دارند و می توانند ۸ تا ۱۵ یورو به ازای هر ساعت کار حقوق دریافت نمایند و بسیاری از هزینه های خود را پوشش دهند . هزینه های زندگی و تحصیل در کشور پرتغال در این مقطع بطور میانگین ۱۱۰۰ یورو در ماه می باشد  .

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور پرتغال

طول دوره کارشناسی ارشد در کشور پرتغال ۲ ساله است و دروس به زبان پرتغالی و انگلیسی ارائه می شود که برای تحصیل به زبان انگلیسی داشتن مدرک زبان در سطح ایلتس ۶ تا ۶.۵ الزامی است اما کسانی که مدرک زبان ندارند می توانند قبل از تحصیل در دانشگاه ، دوره های زبان انگلیسی به مدت ۵ هفته با هزینه حدود ۱۲۰۰ یورو را بگذرانند و برای تحصیل دانشگاهی اماده شوند هم چنین امکان فراگیری زبان پرتغالی در این کشور نیز برای متقاضیان وجود دارد . برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد داشتن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی و کارشناسی به همراه ریز نمرات الزامی است .

دانشجویان علاوه بر تحصیل ۲۰ ساعت در هفته حق کار دارند و می توانند به ازای هر ساعت کار حقوقی معادل ۱۰ تا ۱۵  یورو دریافت نمایند که بسیاری از هزینه های تحصیل و زندگی انها را پوشش می دهد . هزینه تحصیل در این مقطع حدود ۱۵۰۰۰ یورو به طور سالیانه است و هزینه زندگی بطور کلی ۴۰۰ تا ۶۰۰ یورو در ماه می باشد و تمامی هزینه های مسکن ، غذا ، پوشاک ، بیمه ، حمل و نقل و …. را دربرمی گیرد  .

تحصیل در مقطع دکتری در کشور پرتغال

طول دوره دکتری در کشور پرتغال ۳ تا ۵ سال است و دروس به زبان پرتغالی و انگلیسی ارائه می گردد . افراد با سابقه تحصیلی عالی با معدل بالای ۱۷ ، مقالات معتبر بخصوص مقاله ISI ، نمرات مناسب و شرایط دیگر می توانند برای تحصیل در مقطع دکتری در کشور پرتغال اقدام نمایند . هزینه تحصیل در مقطع دکتری حدود ۲۷۰۰۰ یورو می باشد که بسته به رشته و دانشگاه متفاوت است . دانشجویان در این مقطع می توانند بورس تحصیلی دریافت نمایند هم چنین دانشجویان مقطع دکتری علاوه بر تحصیل ۳۰ ساعت در هفته حق کار دارند که حقوقی معادل ۱۵ دلار به ازای هر ساعت کار دریافت می نمایند  .

امکان بردن همراه از ابتدا برای متقاضیان در کشور پرتغال وجود ندارد و دانشجویان نمی توانند برای تحصیل خانواده خود را به همراه داشته باشند . فارغ التحصیلان کشور پرتغال پس از تحصیل می توانند به دنبال کار بگردند و کار مورد نظر خود را بیابند که با داشتن تسلط به زبان پرتغالی و نمرات عالی در مدارک تحصیلی ان ها ، مدت زمان کاریابی و یافتن شغل مناسب  برای انها سریع تر خواهد بود ، متقاضیان پس از یافتن کار می توانند ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل نموده و با کار کردن و پرداخت مالیات به مدت ۵ سال اقامت کشور پرتغال را دریافت کنند .

هزینه های اقامت تحصیلی پرتغال

تحصیل در پرتغال به سبب هزینه کم و کیفیت مناسب علمی مورد علاقه بسیاری از افراد می باشد ، به سبب ارائه دروس به زبان پرتغالی و اسپانیایی  در مقطع کارشناسی امکان تحصیل در این مقطع به تسلط به زبان پرتغالی یا اسپانیایی نیاز مند است و بدون داشتن تسلط امکان تحصیل وجود ندارد ولی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد با داشتن تسلط و مدرک زبان انگلیسی به راحتی می توان در این کشور تحصیل نمود هم چنین امکان کار ضمن تحصیل برای دانشجویان تمامی مقاطع در این کشور وجود دارد و پس از تحصیل در پرتغال دانشجویان می توانند با یافتن کار و پرداخت مالیات اقامت کشور پرتغال را دریافت نمایند .

اگر شما سوال یا ابهامی در ارتباط با تحصیل در پرتغال دارید می توانید با موسسه حقوقی داد آور مهر تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان دریافت نمایید و یا با تکمیل و ارسال فرم ارزیابی رایگان این امکان برای شما ایجاد میشود که وکلای موسسه پرونده شما را مورد بررسی تخصصی و دقیق قرار دهند و پس از آن برای مشاوره رایگان با شما تماس بگیرند .

[تعداد: ۱    میانگین: ۵/۵]
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

دیدگاه تان را در مورد این نوشته بنویسید. خوشحال خواهیم شد.


دیدگاه ها


شما اولین دیدگاه را برای ما ارسال کنید. حتما خوشحال خواهیم شد.

امکان ارسال دیدگاه برای این مطلب وجود ندارد.