شرایط اقامت پرتغال

اطلاع از شرایط اقامت پرتغال اولین قدم برای اخذ اقامت دائم و موقت این کشور می باشد که در این مطلب به بررسی جوانب مختلف آن می پردازیم. علاقمندان همچنین می توانند از طریق راه های ارتباطی دادآور مهر برای دریافت مشاوره رایگان اقدام نمایند.

برنامه ویزای طلایی پرتغال یکی از موفق ترین برنامه های مهاجرت و اقامت سرمایه گذاری در اروپا بوده است. چرا که انعطاف و مزایای بسیاری برای سرمایه گذاران به همراه دارد. این برنامه در سال ۲۰۱۲ آغاز شد و تا به امروز دولت پرتغال آن را بهبود داده است. با سرمایه گذاری به مبلغ ۵۰۰.۰۰۰ یورو در بخش املاک پرتغال می توان به اقامت کشور پرتغال برای خانواده و فرزندان وابسته به خانواده دست یافت. ویزای طلایی پرتغال را می توان هر دو سال تمدید کرد اما برای هر بار تمدید باید دو هفته در کشور پرتغال بمانید.

پرتغال کجاست؟

پرتغال کشوری کوچک به مساحت ۹۲٫۲۱۲ کیلومتر مربع است. پرتغال در پایین ‌ترین بخش جنوب غربی اروپا و حاشیه غربی شبه جزیره ایبری قرار گرفته است. موقعیت جغرافیایی پرتغال به گونه ای است که از غرب به اقیانوس اطلس منتهی میشود و از سمت شرق و شمال، به تنها کشور همسایه اش، اسپانیا مشرف است. پایتخت آن لیسبون بوده که از شهرهای مهم اتحادیه اروپاست.
بر اساس سرشماری سال ۲۰۰۱ جمعیت این کشور بالغ‌بر ۱۰٫۳۵۵٫۸۲۴ نفر بود که ۵۲٪ آن زن و ۴۸٪ آن مرد بود. در سال ۲۰۰۷ این جمعیت به ۱۰٫۶۱۷٫۵۷۵ رسید که ۳۳۲٫۱۳۷ نفر آن‌ها مهاجرین قانونی بودند. پرتغال ازنظر قومی کشوری یکدست است و نزدیک به ۹۷ درصد از مردم آن را پرتغالیان تشکیل می‌دهند. در تمامی کشور زبان پرتغالی رایج است و تنها در روستاهای پیرامون «میراندا دو دورو» گویشی از زبان آستوری به نام می‌راندی صحبت می‌شود که آن‌هم از گویش‌های رومی‌تبار است. گویش می‌راندی در پرتغال به‌عنوان یک‌زبان اقلیتی رسمیت دارد. بیشتر جمعیت پرتغال کاتولیک رومی هستند. امید به زندگی در پرتغال برای مردان ۷۴/۶ سال و برای زنان ۸۱/۳۶ سال است. در حدود ۰/۴ درصد از مردم این کشور در سال ۲۰۰۱ میلادی به ویروس اچ‌آی‌وی مبتلا بودند که جمعیتی در حدود ۲۲ هزار نفر را شامل می‌شد. هرچند در این کشور دین رسمی تعیین نشده است، ۸۴٫۵ درصد از مردم آن کاتولیک و پیرو کلیسای رم هستند. زبان رسمی آن پرتغالی است. پرتغالی‌ها عموماً مردمانی هستند کوتاه‌قد دارای پوستی زردرنگ، چشمانی سیاه و موهایی تیره. در قسمت‌های شمالی که تأثیر قبایل ژرمنی زیادتر بوده است، افرادی با چشمان آبی و موهای روشن دیده می‌شوند. بیشتر عقیده به راین است که نیاکان پرتغالی‌ها همان لوسیانی‌ها یعنی نژاد سلتی ایبری بوده‌اند که روزگاری در برابر حملات رومیان مقاومت کرده‌اند. اقوام فینیقی، رومی، ژرمن و مور هر یک اثری از خود در چهره این مردمان باقی گذارده‌است. از آمیزش همین اقوام و نژادهاست که پرتغالی‌های امروزی به وجود آمده‌اند. بخش اعظم جمعیت پرتغال در کشتزارها، تاکستان‌ها و جنگل‌ها کار می‌کنند و کار روزانه در مزارع پایه و اساس تفریحات و سرگرمی‌ها و حتی جشن‌ها و اعیاد آنان است.

سیاست کشور پرتغال

این کشور تا ۵ اکتبر ۱۹۱۰ رژیم پادشاهی داشت ولی با گریز پادشاه به برزیل این کشور دارای جمهوری شد. در ژوئن ۲۰۱۱ سوسیال دموکرات‌ها توانستند در انتخابات، سوسیالیست‌های تحت رهبری ژوزه سوکراتس نخست‌وزیر وقت پرتغال را که از سال ۲۰۰۵ زمام قدرت را در این کشور در دست داشتند شکست دهند. نخست‌وزیر پرتغال پس از شکست حزب حاکم سوسیالیست در انتخابات با پذیرش مسئولیت این شکست از رهبری حزب استعفا داد. نخست‌وزیر کنونی پرتغال آنتونیو کوشتا می‌باشد که در سال ۲۰۱۵ با ائتلاف احزاب چپگرا موفق به تشکیل دولت گردید. شیوه حکومتی پرتغال، دموکراسی پارلمانی است و این کشور جمهوری نیز هست که رئیس‌جمهور آن برای دوره‌های پنج‌ساله از سوی مردم انتخاب می‌شود. رئیس‌جمهوری کنونی پرتغال مارسلو ربلو ده سوزا است که او را در سال ۲۰۱۶ برگزیدند. مجلس جمهوری، قوهٔ مقننهٔ پرتغال است که از ۲۳۰ نماینده تشکیل‌شده است. در خردادماه ۹۶ در پی آتش‌سوزی در جنگل‌های مرکز این کشور دست‌کم ۶۱ نفر جان خود را ازدست‌داده‌اند و ده‌ها نفر دیگر نیز مصدوم شدند. در آن ماه در چندین منطقه پرتغال دمای هوا به بیش از ۴۰ درجه سانتی‌گراد رسید که نزدیک به ۶۰ مورد آتش‌سوزی در جنگل‌های این کشور در پی داشت؛ اما این آتش‌سوزی یک قربانی سیاسی نیز داشت. کونستانکا اوربانو دسوزا، وزیر کشور پرتغال ناگزیر به استعفا شد. خشم پایتخت نشینان پرتغالی موجب شد که مردم به خیابان‌های لیسبون بریزند و خواستار استعفای تمامی وزرای کابینه شوند

واحد پول پرتغال

اسکودوی پرتغال به انگلیسی: Portuguese escudo و به زبان بومی: Escudo português که با کد ایزوی PTE شناخته میشود، یکای پول رایج در کشور پرتغال بود تا قبل از جایگزینی این پول با یورو واحد پولی کشور پرتغال بوده است.

آداب و رسوم کشور پرتغال

خانواده در این کشور دارای الویت مهم و اساسی است و مردمانی خانواده‌دوست هستند و ترجیح می دهند بیشتر زندگی خود را با خانواده خود سپری کنند و با آنها خوش بگذرانند. این خانواده‌ها رسوم و سنت‌هایی بنیادی و قدیمی نیز دارند که حتی باگذشت قرن‌ها بخصوص در روستاها بدون هیچ تغییری باقی‌مانده است.
ساختار اجتماعی کشور پرتغال بر پایه کانون خانواده استوار می‌باشد و شما گردشگران تور پرتغال جالب است بدانید تقریباهمه افراد خانواده در همه امور باهم مشورت می‌کنند و تصمیم‌گیری نهایی را جمعی انجام می دهند، مثلاً برای راه‌اندازی یک شبکه اجتماعی ساده هم با مشورت و با کمک هم این کار را انجام می دهند.
تعهد به خانواده تا حدی مهم و دارای اولویت است که حتی افراد خانواده حاضر می‌شوند روابط دوستانه و کاری خود را به خاطر خانواده خود به‌راحتی از دست بدهند تا اینکه به صمیمیتشان لطمه‌ای وارد نشود

در مواجهه با پرتغالی‌ها باید روابط اجتماعی خود را به‌خوبی در نظر داشته باشید، پرتغالی‌ها مبادی‌آداب بوده و به‌شدت در خصوص رفتارهای خود وسواس دارند و بافکر کاری را انجام می دهند.

هنگامی‌که در یک موقعیت رسمی حضور دارید و طرف پرتغالی خود را برای اولین بار در محیطی می‌بینید باید خیلی مؤدبانه و محتاط رفتار کنید، تفاوتی هم ندارد که طرف شما مرد باشد و یا زن و یا کودک.

زنان در این کشور معمولاً پوشیده و محجوب هستند و مردان هم بخصوص برای انجام فعالیت‌های اجتماعی خود باکت‌وشلوار و آراسته حاضر می‌شوند. زنان از کت‌وشلوار استفاده می‌کنند و یا کت‌ودامن می‌پوشند.

کیفیت پارچه و لباس در این کشور بسیار بالا می‌باشد و این‌یک افتخار برای پرتغالی‌ها بشمار می‌رود که لباس‌هایی باکیفیت و مناسب بر تن می‌کنند و این را نشانه موفقیت خود و خانواده‌شان می‌دانند.

طراحان مد در این کشور اغلب به این موضوع توجه خاصی دارند و از اجناس بی‌کیفیت و نامرغوب به‌هیچ‌عنوان در دوخت لباسشان استفاده نمی‌کنند زیرا معتقدند که این به وجهه مردم پرتغال آسیب می‌زند و شخصیت کاریشان را با مشکل روبه‌رو خواهد کرد.

مهم است در سفر با تور پرتغال بدانید که پرتغالی‌ها خیلی مردم مهمان‌دوستی هستند و به‌محض آشنایی و رفاقت با شما گردشگران تور پرتغال ممکن است شمارا برای معرفی به سایر اعضا خانواده‌شان به خانه خودشان دعوت کنند.

بهتر است این دعوت را قبول کنید وگرنه می‌تواند حتماً باعث ناراحتی میزبان شما شود و در ضمن هنگام ورود به خانه صاحب‌خانه و میزبان حتماً هدیه‌ای مناسب درشان او برایش بخرید.

زندگی کردن در کشور پرتغال به‌هیچ‌عنوان کار مشکلی نیست، بهتر است قبل از سفر و اقامت در این کشور کمی با زبان و فرهنگ این مردم آشنا شوید تا شما گردشگران تور پرتغال را همانند یک دوست همیشگی و یک شهروند به‌راحتی بپذیرند، احترام و رعایت اصول اخلاقی به شدن در بین مردم پرتغال مرسوم است و این برای افراد غریبه و خودی تفاوتی ندارد.

جمعیت پرتغال

جمعیت کشور پرتغال حدودا ۱۱ میلیون نفر و واحد پول آن یورو است. زبان رسمی آن پرتغالی میباشد، این کشور از اعضای اتحادیه اروپا و ناتو است، نظام حکومتی آن به صورت جمهوری پارلمانی اداره میشود. در جنوب پرتغال دو منطقه بزرگ شهری وجود دارد که یکی کلان‌ شهر لیسبون و دیگری شهر پورتو که در شمال این کشور هستند.

چرا پرتغال

پرتغال به دلیل اینکه یکی از گرمترین کشورهای اروپاست منظره حیرت انگیزی با صخره های کنار دریا و سواحل طلایی دارد. پرتغال فقط یکی از زیباترین کشورهای اروپا نیست بلکه چیزی بیشتر از زیبایی ظاهری دارد. از پایتخت  پر جنب و جوش  آن گرفته ( که سرشار از انرژی و خلاقیت است) تا سواحل آرام آن در آلگاروه. هر چیزی که در یک سفر اروپایی بدنبالش هستید می توانید در پرتغال بیابید.

جنوبی ترین نقطه پرتغال آلگاروه نام دارد که منشا برخی از سواحل زیبای جهان است. ساحل اصلی آلگاروه دیوار نقاشی شده ای از آب فیروزه ای  رنگ است  است که اطراف آن را صخره های تیز و غارهای دریایی احاطه کرده و در وسط اقیانوس صخره های بزرگ یافت می شود.  به استثنای روستاها و شهرهای کوچک ماهیگیران که زندگی سنتی دارند پرتغال بهترین تفریحات شبانه را به شما ارایه می دهد.

اگر به ماجراجویی علاقه دارید و دوست دارید که برای کسب تجربه سفر کنید نه برای تفریح، پرتغال بهترین گزینه برای شماست. پرتغال با جغرافیای منحصربفردش به یاد ماندنی ترین تجربه های اروپا را به شما پیشنهاد می دهد. کایاک سواری در مسیر غارهای دریای لاگوس، دوچرخه سواری در امتداد ساحل آلگاروه، پیاده روی در روتا ویسنتینا، همراه با لذت بردن از منظره دل انگیز است.

بدیهی است که پرتغال کشوری است که از طرح شما در لحظه ورودتان قدردانی می کند. کاشی های نگارنگ که به نمای شهر جلوه می بخشند، درهایی با رنگهای روشن که ورود شما را به بناهای تاریخی خوشامد گویی می کنند و خانه ها گچکاری شده سفید با سقفهای سفالی که تپه های سبز کشور را نقطه گذاری می کنند.

اقتصاد پرتغال

صنایع عمده پرتغال عبارت است از ماهیگیری، شراب‌سازی و مصنوعات چوب‌پنبه‌ای و آمادن غذا و ساردین. کشتیهای ماهیگیری آنان برای صید ماهی تا سواحل نیوفانلند یکی از ایالت‌های کاناداو ایسلند پیش می‌روند و حداکثر بهره‌برداری را از دریا به عمل می‌آورند. شراب را در سرداب‌های کارخانجات شراب‌سازی در اوپورتو نگهداری می‌کنند تا کهنه شود. امروز قسمت عمده چوب‌پنبه‌ای که در جهان مصرف می‌شود از درختان چوب‌پنبه‌ای که در جنوب رود تاگوس می‌روید، به دست می‌آید.

در سال ۲۰۱۱ دولت پرتغال مقاومت زیادی در برابر وام خارجی کرد، اما سرانجام اذعان کرد که نتوانسته به اهداف سال ۲۰۱۰ برای کاهش کسری بودجه دست یابد. ماه مارس ۲۰۱۱ دولت اقلیت سوسیالیست بدنبال شکست طرح ریاضتی اقتصادی‌اش در پارلمان استعفا داد.

در حالی که اعتصاب‌های عمومی در اعتراض به طرح ریاضت اقتصادی دولت پرتغال رایج‌اند اما پرتغال برای دریافت کمک‌های بین‌المللی برای پرداخت بدهی‌های خود ناچار است کسری بودجه خود را شدیداً کاهش دهد. در سال ۲۰۱۴، پرتغال رسماً اعلام کرد که از بحران اقتصادی خارج شده‌است. همچنین دولت میانه‌گرا که در نوامبر سال ۲۰۱۵ به قدرت رسید، اعلام نمود که بودجه سال ۲۰۱۶ را بدون در نظر گرفتن ریاضت اقتصادی تدوین می‌نماید.

اخذ ویزای طلایی پرتغال از طریق خرید ملک

قبل از ارائه درخواست اقامت، خرید ملک باید انجام و کامل شده باشد، یا قبل از درخواست قرارداد قولنامه امضا شده باشد و قبل از تمدید مجوز، خرید کامل شده باشد. امکان سرمایه گذاری بالای ۵۰۰,۰۰۰ یورو وجود دارد و همچنین می توانید ملک خود را اجاره دهید و یا خودتان در آن ساکن شوید. همچنین بهتر است بدانید که در پرتغال امکان خرید بیش از یک ملک وجود دارد.

 1. اخذ ویزای توریستی پرتغال یا کشورهای دیگر اتحادیه اروپا
 2. جمع آوری مدارک مورد نیاز برای ارسال به پرتغال (لیست مدارک از سوی شرکت کنکاش به شما ابلاغ می شوند، لیست مدارک اولیه را می توانید بالای  همین صفحه بخوانید) در این مرحله به وکیل پرتغالی خود وکالت می دهید تا در موارد زیر از طرف شما اقدام کند: اخذ شماره مالیاتی | باز کردن حساب بانکی | تامین اجتماعی | بیمه
 3. در این مرحله موکل به پرتغال می آید و ملک را انتخاب میکند یا میتواند سرمایه مورد نیاز را به حساب بانکی جدیدش در پرتغال منتقل کند.
 4. در طول بازدید از پرتغال، دفتر وکالتی، موکل را برای انجام تشریفات لازم و انگشت نگاری به اداره مهاجرت در پرتغال میبرد.
 5. پرونده متقاضی و خانواده او به اداره مهاجرت فرستاده می شود و پروسه ی درخواست بررسی میشود. سپس کارت های اقامت صادر میشوند و توسط DHL به آدرس موکل فرستاده میشوند.

شرایط اقامت پرتغال

انواع ویزای مهاجرتی پرتغال

ویزای مهاجرتی پرتغال جهت اخذ اقامت این کشور را می‌توان به چهار دسته اصلی تقسیم‌بندی کرد:

 • ویزای طلایی پرتغال
 • ویزای D2 ویژه کارآفرینان
 • ویزای D7 ویژه بازنشستگان
 • ویزای D7 ویژه صاحبان املاک

در میان این چهار نوع از ویزای مهاجرتی پرتغال، ویزای طلایی و ویزای D7 ویژه بازنشستگان بیش از دو مورد دیگر مورد توجه متقاضیان اخذ اقامت دائم پرتغال بوده و هست.

قوانین جدید ویزای طلایی پرتغال بعد از جولای ۲۰۱۵

قانون ویزای طلایی پرتغال در جولای ۲۰۱۵ به شرح ذیل:

 • خرید ملکی به ارزش حداقل ۳۵۰ هزار یورو با قدمت ساخت بیش از ۳۰ سال یا ملکی که در مناطق بازسازی شهری جهت نوسازی قرار داشته باشد.
 •  ملکی که در مناطق بازسازی شهری باشد، به شرطی که در مناطق کم جمعیت قرار داشته باشد (کمتر از ۱۰۰ سکنه در هر کیلومتر مربع یا منطقه ای که تولید ناخالص ملی (GDP) سرانه در آن کمتر از ۷۵ درصد میانگین ملی باشد)، مبلغ مورد نیاز برای سرمایه گذاری ممکن است تا ۲۰ درصد کاهش یابد (۲۸۰ هزار یورو).

در حال حاضر با سرمایه گذاری به ارزش ۳۵۰.۰۰۰ یورو در یک پروژه بازسازی بنایی با قدمت بیش از ۳۰ سال در پرتغال و دریافت سود ۴% می توانید ویزای طلایی پرتغال را کسب نمایید.

درباره پروژه  Casa da Companhia در پورتو

 • نوسازی ساختمانی سمبلیک در پورتو
 • این خانه مجلل در قرن ۱۸ میلادی ساخته شده است.
 • توسعه این عمارت مجلل شامل:
 • ۲۷ سوئیت آراسته و مجهز (استودیو، یک تخته، دوتخته)
 • کلوپ و اسپا
 • رستوران و مغازه شیک
 • استخر سرپوشیده و روباز
 • هزینه پروژه: ۱۱.۲ میلیون یورو
 • مشوق های دولتی
 • معافیت از مالیات بر معاملات ملکی (IMT)
 • معافیت از مالیات سالیانه املاک به مدت ۳ سال (IMI)
 • حمایت مالی از پروژه توسط اتحادیه اروپا

محل پروژه

 • مرکز تاریخی پورتو، نزدیک به مرکز شهر
 • نزدیک به ایستگاه مترو و قطار
 • ۲۰ دقیقه فاصله تا فرودگاه
 • نزدیکی به موزه ها، گالری های هنری، تئاترها و باغ های شهر
 • ۵ دقیقه پیاده روی تا رودخانه و ۱۰ دقیقه با ماشین یا تراموا تا دریا
شرایط اقامت پرتغال

شرایط اقامت پرتغال

تقاضا برای احداث هتل در پورتو

 • وجود فرودگاه بین المللی با ۸ میلیون مسافر در سال
 • ۱۷ درصد افزایش توریست در سال ۲۰۱۵ (پرتغال ۱۲ میلیون توریست در سال دارد)
 • پورتو کمبود هتل های لوکس و پنج ستاره دارد.
 • بر طبق آمار سایت Airbnb، بیش از ۷۵ درصد از ظرفیت هتل های پرتو تکمیل است.

امکانات ساختمان

 • ملک تاریخی با ویژگی های منحصر به فرد
 • ۲۷ آپارتمان ساخته شده با ویژگی های عالی و بهترین مصالح
 • اسپا
 • استخر سرپوشیده و روباز
 • رستوران، بار و کلوپ
 • پارکینگ

طرح سرمایه گذاری اخذ اقامت پرتغال

 • این سرمایه گذاری جزء پروژه های برنامه ویزای طلایی پرتغال است.
 • مبلغ کل سرمایه گذاری ۱۱.۲۳۰.۰۰۰ یورو است که به ۳۲ قسمت ۳۵۰ هزار یورویی تقسیم می شود.
 • ۳۲ سرمایه گذار مالکین کل این ملک خواهند بود که شامل مناطق مشاع، مغازه، رستوران، اسپا، پارکینگ و ۲۷ آپارتمان است.
 • گواهی مالکیت به هر سرمایه گذار داده می شود.
 • این ۳۲ قسمت می توانند بصورت مجزا در هر زمانی فروخته شوند.

خروج زودهنگام از پروژه

 • از سال اول عملیات، پرداخت ۴ درصد اجاره ضمانت می شود.
 • ضمانت بازگشت مبلغ پس از سال اول عملیات همراه با میزان پیشرفت پروژه به شرح زیر:
 • پس از ۱ سال: ۸۰ درصد بازگشت مبلغ
 • پس از ۲ سال: ۸۵ درصد بازگشت مبلغ
 • پس از ۳ سال: ۹۰ درصد بازگشت مبلغ
 • پس از ۴ سال: ۹۵ درصد بازگشت مبلغ
 • پس از ۵ سال: ۱۰۰ درصد مبلغ سرمایه گذاری بازگردانده می شود

به طور خلاصه می توان گفت:

 • بازگشت ۴ درصد اجاره سالیانه ضمانت می شود
 • استراتژی آسان و منعطف جهت خروج از پروژه
 • اخذ اقامت دائم پرتغال پس از ۵ سال و تابعیت پرتغال پس از ۶ سال
 • بازگشت ۱۰۰ درصد مبلغ سرمایه گذاری
 • ۷ روز اقامت در پرتغال در هر سال
 • موقعیت مکانی عالی

مدارک اولیه اخذ ویزای طلایی پرتغال

 • پاسپورت معتبر برای همه ی اعضای خانواده
 • شناسنامه
 • عقدنامه
 • گواهی عدم سوء پیشینه برای همه ی متقاضیان بالای ۱۶ سال
 • برای فرزندان بالای ۱۸ سال به نامه ی رسمی از دانشگاه که تایید کننده ی ثبت نام او در دانشگاه است و مدرک واریز منظم شهریه دانشگاه نیاز است.
 • مدرکی که نشان میدهد فرزندان وابسته ی بالای ۱۸ سال متاهل نیستند.
 • برای باز کردن حساب بانکی: اصل قبض آب و برق با آدرس و مدرک اشتغال (نامه از شرکتی که فرد در آن مشغول به کار است)
 • همه ی مدارک باید به زبان پرتغالی ترجمه شده باشند.
 • همه ی مدارک باید در نزدیک ترین کنسولی پرتغال تایید شوند.

یکی از جذاب ترین گزینه ها در مورد برنامه مهاجرت به پرتغال این است که بعد از ۵ سال می توان برای اقامت دائم پرتغال و بعد از ۶ سال برای شهروندی و اخذ پاسپورت پرتغال اقدام کرد و برای اخذ اقامت و شهروندی پرتغال نیازی به اقامت در پرتغال نیست. در واقع متقاضی اصلی و خانواده متقاضی تنها کافی است که هر دو سال یک بار برای تمدید ویزای طلایی خود تنها دو هفته در پرتغال بمانند. شهروندی پرتغال و به دست آوردن پاسپورت دوم به شما حق زندگی، کار و  تحصیل در کل اتحادیه اروپا را خواهد داد.حداقل زمان مورد نیاز برای حضور در پرتغال به منظور کسب اقامت دائم  و شهروندی پرتغال

 • سال اول: ۷ روز
 • سال دوم و سوم: مجموعا ۱۴ روز
 • سال چهارم و پنجم: مجموعا ۱۴ روز
 • پس از سال پنجم، سرمایه گذار می تواند درخواست اقامت دائم نماید.

اجازه اقامت طلایی و مزایای آن

 •  کسب اقامت موقت بعد از ۴ ماه جهت راه اندازی کسب وکار در پرتغال
 •  تردد آزادانه و بدون نیاز به ویزا در حوزه شینگن
 •  مقیم دایم پرتغال می شود که در پرتغال زندگی نمی کنند و قوانین مالیاتی طبق شرایط خودشان درنظر گرفته می شود از ۲۰% شروع می شود– بعد از ۵ سال اقامت موقت می توان برای اقامت دایم اقدام کرد.
 •  بعد از یکسال اقامت دایم می توان برای گرفتن حق شهروندی اقدام کرد.
 •  فرد می تواند برای اعضای خانواده اش نیز اقدام کند. اعضای خانواده می تواند شامل همسر و فرزندان وابسته، والدین تحت تکفل و خواهر و برادران تحت تکفل متقاضی یا همسر وی می شود.
 •  فرزندان می توانند از سیستم آموزشی رایگان استفاده کنند.
 •  دسترسی به سیستم درمانی پرتغال

نکات کلیدی شرایط اقامت پرتغال

 • به سرمایه گذاری به مبلغ ۵۰۰,۰۰۰ یورو و یا ۳۵۰.۰۰۰ یورو نیاز است.
 • به کل خانواده اجازه اقامت داده می شود.
 • نیازی به اقامت در پرتغال نیست.
 • بعد از پنج سال می توان اقامت دائم پرتغال بدست آورد.
 • بعد از شش سال می توان برای شهروندی پرتغال اقدام کرد.
 • می توان به کل کشورهای عضو شنگن بدون نیاز به ویزا سفر کرد.

لطفا جهت اطلاع از شرایط و مشاوره بیشتر با موسسه تماس بگیرید و یا با تکمیل فرم ارزیابی رایگان مهاجرت این امکان برای شما فراهم میشود تا وکلای موسسه پرونده شما را مورد تحلیل تخصصی قرار دهند و پس از آن برای مشاوره رایگان با شما تماس خواهند گرفت .

[تعداد: ۲    میانگین: ۵/۵]
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

دیدگاه تان را در مورد این نوشته بنویسید. خوشحال خواهیم شد.


دیدگاه ها


شما اولین دیدگاه را برای ما ارسال کنید. حتما خوشحال خواهیم شد.

امکان ارسال دیدگاه برای این مطلب وجود ندارد.